» »

fizika - vprašanje (NUJNO)

fizika - vprašanje (NUJNO)

prebivalka ::

hej :) mam eno vprašanje oz. nalogo iz fizike, če bi mi jo kdo znal razložit (rabim do jutri :S)

Stojimo pred ravnim pokončnim zrcalom in se želimo fotografirati. na katero razdaljo moramo dati fotoaparat in zakaj? (pomagaj si s skiciranjem žarkov)

Zna kdo?
Hvala!

Rippy ::

Hm verjetno polovica razdalje, kot je potrebna za sliko brez ogledala. Samo vseeno počakaj, da ti še nekdo odgovori preden pišeš :)

prebivalka ::

in kje v primerjavi s človekom bi bil potem fotoaparat?

Rippy ::

Mislim, da je "vseeno" kje je fotoaparat...recimo če želiš slikat objekt, ki je dva metra odaljen od ogledala in fotoaparat je 1m od ogledala to pomeni, da moraš imeti fokus na treh metrih. Razdaljo med fotoaparatom in ogledalom prišteješ razdalji obljekta in ogledala. To pomeni, da v najboljšem primeru lahko dobiš določen objekt v sliko na polovici razdalje, ki bi bila potrebna, če ne bi bilo ogledala.

Ponovno moram povdarati, da za odgovor bolj uporabljam logiko, kot znanje (lahko je napačno) :)

Recimo tako (tloris, črta v sredini je ogledalo, na desni je razdalja, ki bi potrebuješ za slikanje določenega objekta, na desni je pa razdalja, ki jo potrebuješ če gledaš v ogledalo) (skica ni natančna)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

prebivalka ::

Hm, v bistvu mi nic ne racunamo ali pa "nastavljamo fokusa" ;) tko da js bl mislm da je odgovor kej v stilu: da ga postavimo tja kjer smo mi, ali pa v goriscno razdaljo...

A bi bilo mozno da je fotkic pac tam kjer smo mi, ker "vidi" isto kot mi, ali pa v goriscni razdalji, kjer se vsi zarki sekajo...

jype ::

A to je facebook physics? :)

Če fotoaparat postaviš tako, da v kader ravno ujameš človeka, ki stoji pri zrcalu, je to ravno dvakrat predaleč za v kader ujet fotografa (če privzameš, da fotoaparat držiš nekje pri dimljah in pravokotno na zrcalo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

prebivalka ::

Torej, kva je zdej prav odgovor?

jype ::

Sej ti je narisu slikco - če ne bi bilo zrcala, bi fotografirala od zrcala dvakrat bolj oddaljen subjekt.

A moram narisat, al boš sama?

prebivalka ::

Ne stekam zdej, a praviln odgovor je da je kjerkoli lahko? Al da je tam ko clovek in pac slika dvakratno razdaljo cloveka do ogledala...

jype ::

technolog ::

Po logiki lahko daš fotoparat kamorkoli, le objektiv moraš usmerit proti ogledalu. Kakšna naloga je to?

prebivalka ::

Technolog: cudna naloga, kaj cem :) se prav bi moralo biti prav ce napisem, da drzis fotoaparat v roki... Hvala vam drgac!

prebivalka ::

še eno vprašanje mam :)

naloga: dva nevtralna loparčka iz kovine sta pritrjena na izolatorju. kako z negativno naelektreno kovinsko kroglo en loparček naelektrimo pozitivno, drugega pa negativno.

rabim do jutri, upam da kdo zna!!!

anyone?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
262939 (2400) sass628
»

Fizika

Oddelek: Šola
161322 (810) seminal
»

Nastavljanje goriščne razdalje po zajemu posnetka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
15020891 (16499) gzibret
»

Gliese 581d podpira življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
599650 (8262) innerspace
»

Kako "leča ve" ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12512937 (9733) Vajenc

Več podobnih tem