» »

Kaj menite o tem sistemu?

Kaj menite o tem sistemu?

thebaloh ::

Lp
Kupujem računalnik za malo dalj časa in pretežna uporaba bo Photoshop in ostali foto programi, predvsem pa želim imeti mir vsaj 3-4 leta, ali bo to ok!


ASUS, LGA1155, IP67 B3 (P8P67PRO REV 3.0)
Procesor Intel Core i7 2600 3,4 GHz, 1155
VGA ASUS NV GTX560 Ti
Seagate Trdi disk 2TB 7200rpm AS 64MB SATA 6GB/s
RAM DDR3 8GB PC1600 Kingston
Ohišje LC ATX midi PRO917B Titus X 1 KOM 45,92 20,0 55,10 0,00 45,92 55,10
Napajalnik Metatron LC Power LC8700 700W/14cm v2.2
DVDRW Sony/Optiarc AD-7283S-0
Čitalec kartic Spire SP332C

kmetek ::

Če že dajete 700-800€ za sistem zakaj hudiča ne vzamete Blu-ray pekač? Po 90€ so že, mediji so tudi že ugodni.

mr1two ::

@kmetek
mogoče pa jih ljudje ne potrebujejo :)
Meni se zdi recimo dosti boljša naložba plata s podoporo USB3 in ustrezen prenosni medij- flash ali disk, kar je ljubše.

Drugače pa- grafična je za opisano dejavnost preveč(saj je namenjena igranju iger), lahko prišparaš pri tem. Matična ima P chipset, kar pomeni da ima navijalske sposobnosti, ni pa podpore za integrirano grafiko(za vsak slučaj, če bi se zgodilo, da primarna grafika slučajno crkne). Glede na to, da si izbral procesor, ki se ne navija(nima oznake K, ki pomeni, da je množilnik odklenjen), priporočam raje nakup H čipovja, ali najboljše Z(navijanje+igp, mogoče za prihodnost in drugi procesor).
Napajalnik še najraje kakšen Corsair TX650 ali podobno kvaliteten.

Pri grafični lahko recimo prišparaš 100€(vzameš nekaj za cca 100, recimo 6770 ali 450, če potrebuješ CUDA podporo).
Doseženo razliko porabiš za SSD disk(60-64GB, kakšen Crucial M4 je ravno 100E)

Rezultat je veliko odzivnejši sistem za tvoje konkretne potrebe, kar se bo poznalo pri produktivnosti.

LP

kmetek ::

USB3 je itaq nuja...samo vseeno no bluray je ugoden....vzami raje z68 plato, ki ima oboje?

thebaloh ::

mr1two je izjavil:

@kmetek
mogoče pa jih ljudje ne potrebujejo :)
Meni se zdi recimo dosti boljša naložba plata s podoporo USB3 in ustrezen prenosni medij- flash ali disk, kar je ljubše.

Drugače pa- grafična je za opisano dejavnost preveč(saj je namenjena igranju iger), lahko prišparaš pri tem. Matična ima P chipset, kar pomeni da ima navijalske sposobnosti, ni pa podpore za integrirano grafiko(za vsak slučaj, če bi se zgodilo, da primarna grafika slučajno crkne). Glede na to, da si izbral procesor, ki se ne navija(nima oznake K, ki pomeni, da je množilnik odklenjen), priporočam raje nakup H čipovja, ali najboljše Z(navijanje+igp, mogoče za prihodnost in drugi procesor).
Napajalnik še najraje kakšen Corsair TX650 ali podobno kvaliteten.

Pri grafični lahko recimo prišparaš 100€(vzameš nekaj za cca 100, recimo 6770 ali 450, če potrebuješ CUDA podporo).
Doseženo razliko porabiš za SSD disk(60-64GB, kakšen Crucial M4 je ravno 100E)

Rezultat je veliko odzivnejši sistem za tvoje konkretne potrebe, kar se bo poznalo pri produktivnosti.

LP



Hvala za mnenje zanima pa me katero plato bi dal da ima podporo Bluetooth in USB 3.0.
drugo vprašanje če dam noti ssd disk, kako to potem izgleda ,js si predstavljam tako da na ssd disk naložim windowse drugi pa bi bil potem za slike filme itd (segate)
tretjič misliš da res ne bo razlike če vzamem grafično 450 oziroma kaj misliš z 460 (seveda če je cuda to še nisem praveril)
kar se tiče Blu-ray pekača, jah lej dali so mi omejitev na 1000€ pol veš da je treba gledat na vsako malenkost.....vsake 20 je problem potem....

jest10 ::

kmetek je izjavil:

USB3 je itaq nuja...samo vseeno no bluray je ugoden....vzami raje z68 plato, ki ima oboje?

Nič ne rabim, ampak je treba vseeno kupiti, ker je kao ugodno. WTF?;((

kmetek ::

če bo že dajal 20€ za pekač in kupoval medije, na dolgi rok so blurayi ugodnejši saj na 25gb medij spraviš 6x več robe gor kot navadni dvd in pa 3x več od DL.

odloči se naj pa sam, kje lahko teh 70€ prihrani.

če ima limit 1000€ in ne bo iger igral, madona ne rabi hude grafične, tu prihrani dvd-bluray pekač takoj.
pa napajalnik ne rabi ne vem kak hud.

globoko grlo ::

a ni nekak bolje 2500K + integrirana grafa + 8 giga rama + ssd?
arhiv imaš na HDDjih, trenutne (in progress) fotke pa na SSDju

Jakup ::

js res ne vem če se splača kupit bluray...prvo mora kupit sam blue-ray pekač, potem pa še drage medije...
če zračunam: na mimovrste se prodaja 10 medijev za 45€ kar je 250GB prostora za 45€...zdaj pa razmisli, koliko stane trdi disk?...ne vem no...raje bi osebno imel zalogo trdih diskov kot bluray medijev, ki se še komot spraskajo in izgubiš podatke...

Moje mnenje...

shinca ::

Bluraya se vsekakor ne splača. Za ceno pekača dobiš DVD pekač in 1TB zunanji disk. Ali pa DVD pekač in 240 praznih DVDjev. Tudi na dolgi rok se (za zdaj) ne splača. Mediji so pri blurayu (računano na GB) 3x dražji od DVDjev in 4x dražji, kot zunanji disk. Raje razliko 70 evrov vložiš v grafo, disk, napajalnik, RAM, karkoli.

Drugače pa tudi jaz priporočam SSD za primarni disk (OS + glavni programi + delovne datoteke). Sam ga imam 2 leti in dela brez problema, hitrost je pa opazno višja.

kmetek ::

jakup: Xlayer Blu Ray BD-R 25GB - 10 kom
12,99€
;)

zdej pa primerjajte.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

shinca ::

OK, primerjajmo: z bluray mediji po 1.3 evra je cena na GB okoli 1 cent nižja, kot pri DVD. Glede na to, da je pekač dražji 65 evrov, se ti izplača po 6.5 TB pečenih podatkov (to je 260 bluray ploščkih ali 1380 DVDjih).

IMO še vedno brezveze, sploh glede na to, da je cena GB na zunanjem disku še vedno nižja, hkrati pa je disk prepisljiv.

Sicer pa, kdor rabi (ali hoče imeti) bluray, si ga bo kupil, večina pa pač ne.

thebaloh ::

Hej fantje postavil sem vprašanje o sistemu, vi pa se še vedno prepirate o blurayih. Ne bom ga vgradil! Zanima pa me okoli sistema ssdjev kot je že nekdo lepo predlagal pa katero plato, če sploh bi spremenili in podobno kar sem spraševal, tako da prosim če imate mnenje ga napišite"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10026831 (24303) kuglvinkl
»

Stoosemindvajset gigabajtni Blu-ray

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
244191 (3101) Jst
»

Kam so šli vsi Blu-Rayi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
549445 (7062) kuglvinkl
»

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436642 (3701) Invictus

Več podobnih tem