» »

Plačati ali neplačati

Plačati ali neplačati

LenartB ::

Naročil paket preko interneta. Model mi je poslal ampak je pozabil označit da je paket z odkupnino, napisal je vrednost 200€ ampak ni pa dau z odkupnino. Paket sem dobil na dom zastonj.
Torej če jst zdej ne plačam(kar seveda bom), kaj mi on lahko naredi, zanimajo me samo možnosti za drugič.

Lp
  • polepsal: Mavrik ()

St235 ::

Formalno lahko da prijavo na policijo oziroma te toži. Sicer je res da je on naredil napako, ampak to ne sprmeni, da sta imela dogvor da boš ti zadevo plačal. Če in kaj bi uspel dokazat in z kakšnimi strošški je odvisno od tega kaj lahko dokaže. Če sta bla vse zmenjena po telefonu je drugače kot če je vse na emailih.

Neformalno, pride na tvoj naslov in ti polomi noge.

Boeing ::

Imel takšno izkušnjo, sicer kot prodajalec rabljenega stroja. Poslal zadevo človeku po pošti brez odkupnine, ker je bilo zmenjeno, da mi bo nakazal. Denarja seveda ni bilo, na vsa opozorila se je odzival se s smeškoti oz. ni odgovarjal.

Na koncu sem ga prijavil policiji zaradi namerne goljufije, kot dokaz priložil maile z dogovorom koliko je stvar vredna, na kateri TRR bo nakazal ipd... dobil je kazen pol leta pogojno, plačal kupnino z obrestmi in stroške postopka ter na koncu še izterjave, ker prostovoljno ni hotel plačati po vročitvi sodbe. Je pa šlo za vrednost nekaj čez 2000€.

Ergo, s tem se ne zajebavat, čeprav za manjše vsote se verjetno nobenemu ne bo ljubilo dvigniti riti...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

def0r ::

Samo moras biti prasec, da mu nebi placal.

RejZoR ::

Bodi fer in plačaj če sta se zmenila. Priznam da bi tud jezst za moment dobil tak pomislek, če bi se mi tko zgodilo ampak bi pol vseeno plačal. Ne bi mirno spal če bi vedel, da sem nekoga namerno okol prinesel. But that's just me...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LenartB ::

sem mu že napisal mail za tel,cifro da se vse zmenimo .

St235 ::

V bistvu ti je naredil uslugo, ker boš prihranil 3-4€ ki bi jih vzela pošta pri odkupnini.

MIHAc27 ::

St235 je izjavil:

V bistvu ti je naredil uslugo, ker boš prihranil 3-4€ ki bi jih vzela pošta pri odkupnini.


Dobrota je sirota. Te prec potem en nategne.
Sam sem vedno pošiljal z odkupnino. Tistih par evrov daš, pa imaš vsaj garancijo da dobiš stvar nazaj, če ne plača.

Furbo ::

Dober je da je sploh poslal, večina mularije se itak premisli v tistih 24 urah, kolikor rabi paket, tudi če pošlješ pravilno z odkupnino.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MIHAc27 ::

V dobrih starih časih, ko sem še na veliko prodajal/menjaval (recmo 5-10 let nazaj)
se mi niti enkrat ni zgodilo, da bi bila moja pošiljka zavrnjena. Je pa res da je bilo včasih potrebno počakati tudi 1 teden, da je prišel denar.

Če se le da pa se probam zmenit za osebni prevzem. Za 200€ vredno stvar se že splača zapeljat kakih 50km, da v živo vidiš/probaš.

LenartB ::

Sem mu že nakazal na TRR.
Bi on lahko v kakšnem primeru dobil denar,v primeru da pošta naredi napako? Se je to že komu zgodilo?

RejZoR ::

Ne zastopim čist kaj sprašuješ tle. Drugače pa so enkrat pri men neki zajebal z odkupnino in nisem nič dobil po 2 tednih čeprav je bilo plačano. Pol pa sem na pošti izpolnil nek obrazec in sem pol dobil denar zelo hitro.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bias ::

Sem kar vesel, da ne gleda na prve misli ki si jih imel, le storil pametno in edino pravilno odločitev ter plačal... Jaz sem velikokrat naročal musko in poslali so mi CDje/vinyle brez odkupnine, pa sem vedno nakazal...

Veš sicer je pa tako, če ne gre drugače imej v mislih tisto: "Sve se vrati, sve se plati."

pa nauš tok razmišljal :)

Reycis ::

Imel isto izkusnjo kot Boeing. Ce posiljatelj ima dokaz, da je stvar poslal lahko vedno zahteva stvar ali njeno vrednost nazaj. V primeru, da imas se dokaze o dogovorjeni ceni (emaili zadostujejo) se da iztozit ta denar.

gendale ::

ponosen na op, da ni kreten in je plačal kot je bilo dogovorjeno, veliko ljudi tega ne bi storilo :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Avenger ::

čak pa dej no, sej človk ve kje stanuje, ni tko enostavno da samo ne plačaš, nikol ne veš kolk psihopata je prodajalec, poleg tega da ti grozi še ovadba ki očitno zlahka uspe. Pa poleg tega moraš biti v glavi tat, da kej takega narediš... ali pa obratna situacija, ko nekaj vnaprej plačaš... pa to je običajna praksa na netu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Yohan del Sud ::

Ma ne futraj mi trolov tle.

Sam pošiljam svoje proizvode (male vrednosti, običajno okrog 25 eur) z najcenejšo možno varianto po pošti z navodili, kako naj bodo plačani. Fizikalcem napišem položnico, podjetjem še kakšno grožnjo na račun. :)

N je že krepko čez 300 v roku štirih let, neizterjanih je točno 6. (od tega me je en dvakrat nategnil). In še ene dva sta rabila okrog leta za plačilo, čeprav je bil rok 8 dni.

Ampak če vštekam matematiko, plačilo po povzetju enostvno ni smotrno, vsaj v mojem primeru ne.

Samo mojih pet centov.
www.strancar.com

LenartB ::

Že od začetka sm mislu plačat,ker pač velik kupujem/prodajam prek neta in nočem da se men kdaj kej podobnga zgodi(karma and stuff:) ). Je bil tud model ful zadvoljen ter se zahvalu za poštenost ,je pa reku da je uslužbenka na pošti zaje***la,tko da drugič je zgleda treba vse dvakrat prevert :D

opeter ::

No, jaz imam (na srečo -> potrka na les) dokaj pozitivne izkušnje. Nekajkrat sem sicer imel osebe, ki niso hotele dvigniti pošiljke z odkupnino, a na srečo so taki v manjšini.

Imam tudi večinoma dobre izkušnje z nakazilom na bančni račun (v obe smeri). Vse je samo stvar dogovora ter seveda si morata kupec in prodajalec zaupati. Če tega ni, potem tudi uspešnega "posla" ne bo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214501 (7750) matobeli
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311513 (7090) c3p0
»

Pošiljanje paketa , nakazilo na trr

Oddelek: Loža
387874 (5515) amacar
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312048 (8314) GTX970
»

Pošta - provizija?

Oddelek: Loža
449777 (8806) amigo_no1

Več podobnih tem