» »

Ray-Ban očala - Fake

Ray-Ban očala - Fake

1 2
3
»

_commandos_ ::

c00L3r je izjavil:

Jaz bi rad fake ray ban, ki imajo gor napise/logo. Sončna očala, ki izgledajo kot ray ban dobiš res povsod. DealExtreme jih je še lani prodajal.

a je teško v google vpisat cheap/fake ray ban shop

http://iloveraybans.blogspot.com/2012/0...

c00L3r ::

Za nekatere trgovine v tem seznamu sem že vedel. Redke sprejemajo PayPal, nekatere pa imajo visoke cene, 60$ in več.

Stran kjer sprejemajo PayPal in nimajo oderuških cen je:
fakeraybanss

Če bo še kdo drug iskal :) So pa še vedno drage, dealextreme je imel takšna očala od 4 do 10$.

Jst ::

Čisto po naključju sem naletel na to stran in videl, da ste se pogovarjali, da slaba očala škodijo vidu.

Jaz sem lani enkrat poslušal podcast "Dr. Kiki's Science Hour," kjer je intervjuvale štiri skupine iz ene USA srednje šole, kateri so morali vsak narediti en projekt povezan z znanostjo.

Ena skupina je nabrala očala od 5$ iz tržnice do brand name očal za 500$. Potem so jih dali testirati. Vsa očala so imela UV zaščito. Vsa očala s stekleno šipco, se v bistvu niso razlikovala. Edine razlike, ki upravičijo višjo ceno so: okvir oziroma kvaliteta le-tega; kakovost šipc proti praskam; optika (ZELO ZELO malo razlikovanja). Nobena očala ne škodijo očesom, razen če res kupiš kakšno čudno ceneno plastiko, skozi katero čudno vidiš. Pa še to si različni strokovnjaki, ki so jih spraševali, niso bili enotni*. V bistvu je bil point (rezultat) njihovega projekta, da pri očalih v 95% plačaš ime. To, da so pa Brand Name nekaj posebnega in da če kupiš "slabše," da škodiš sam sebi, je samo PR. Ter da moraš imeti res neverjetno "srečo," da naletiš na očala, ki bi kakorkoli škodila vidu/očesom.

*recimo tisti eksperiment, ko so ljudje nosili očala, ki je obrnil vse na glavo in so se po dveh dnevih navadili in potem nekaj dni čisto normalno funkcionirali. Ko so jih dali dol, so pa spet videli vse obrnjeno na glavo in so rabili nekaj dni, da se je stanje stabiliziralo. Gledamo z očesi, a vidimo z možgani.


---

Recimo moja očala, stara kot svet, dal za njih 40kSIT, znamka Harley Davidson, se ne opraskajo (sedel na njih stokrat, padle stokrat,...); všeč mi je, ker v bistvu samo "zatemnijo sonce," barve ostanejo iste (se mi zdi, da bi jih lahko ponoči nosil); okvir je plastičen/gumijast, a ne cenen; seveda nič ne popačijo "slike."


Heh, šele na koncu pisanja sem opazil, da gre za temo iz naftalina...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21958098 (1172) del0
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296109376 (1354) geofull
»

Rayban outlet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8731089 (15580) Dr_M
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6222038 (16915) Cervantes
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517775 (15768) Rok Woot

Več podobnih tem