» »

HTC Desire HD (ali kako je Symbian uporabnik prešel na Android)

HTC Desire HD (ali kako je Symbian uporabnik prešel na Android)

Jst ::

Torej, do tega tedna sem vedno imel Symbian telefone, včerej se pa kupil Desire HD. Po prvem dnevu sem kar razočaran nad telefonom. Pojma nimam, kako se zapira aplikacije, baterija mi je zdržala samo pol dneva - verjetno zato, ker sem raziskoval telefon - najbolj me pa moti ikona, da nekaj Downloadam, a se je ta download ustavil in ga nikakor ne moram prekiniti, čeprav sem potem še enkrat preko Android Marketa inštaliral isto zadevo.

A se mogoče da na telefonu shraniti originalni firmware, potem pa inštalirati kakšnega drugega. Recimo Cyan.... priporočajo.

Bil bi vesel za kakšne linke za začetnika Androida oz. HTC DHD.

Hvala.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

a. Aplikacij ni treba zapirat, avtomatično ko grejo v background so ustalvjene in jih bo OS že sam dokonca zaprl, če bo treba.

b. baterija pri tako velikem zaslonu in stalnem igračkanju se pri vseh smartphonih meri v urah in ne v dneh. Sploh 3g žre baterijo kot nor.

c. za download ti pa ne zna mpomagat ker se mi na desire še ni zgodilo.

Zakaj bi inštaliral custom ROM?

Maxl ::

Tudi sam sem bil na začetku razočaran nad Androidom in sem si mislil, da bi bilo bolje če bi ostal na Symbianu. Danes, po parih mesecih uporabe sem se toliko navadil na svoj DHD, da ga ne bi menjal za nobenega drugega (dobro, problem je edino baterija). Ne obupaj takoj nad Androidom ;).

Jaz na svojem DHD uporabljam LeeDroid in je odličen. Baterija mi zdrži povprečno 36 ur.
Priporočam ti, da malo pregledaš ta forum, kjer boš našel vsa vprašanja in odgovore za DHD: http://forum.xda-developers.com/forumdi...

@Lakotnik29: custom ROMi so ponavadi bolj optimizirani, hitrejši, manj požrešni pri bateriji, itd. ;)

Jst ::

Za DHD v specifikacijah piše, da je v Stand By mode lahko preživi 400+ ur (480 ali nekaj takšnega oziroma več kot 400 pri 3G). Funny.

Saj nisem pričakoval, da bo/bi res tako dolgo zdržal, samo ne vem zakaj pišejo takšne neumne specifikacije.

(Bemu kako me moti tist ustavljen download, ki ga ne morem zbrisati in mi na zasloni čisto zgoraj vedno kaže tisto ikono, da se nekaj download-a)


Tale mi je hecna:

HOW TO: Improve Your Battery Life (Calibration Tutorial)

If you've been experiencing issues on your Desire where the battery doesn't seem to last as much as it should then you can use this guide to extend your battery life.  People have reported their batteries holding charge for double the time they used to after following these steps.

Obviously if your battery is performing well already then doing this won't have any real benefits!

Instructions
Turn your phone on and charge it for 8 hours or more
Unplug the charger
Turn your phone off and charge it for one hour
Unplug the charger
Turn on the phone and wait 2 minutes
Turn your phone off and charge it for one hour
Unplug, turn it on and use as normal.  Your battery life should now be a lot better  

You only need to do this once.  If you keep experiencing issues with your battery you should contact HTC or your network provider for support.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

floyd1 ::

App stuck downloading:
Try going to settings>accounts and sync>and disabling background data and auto sync
then reboot, and turn them back on and try again

Vse ostalo lahko rečem enako kot Maxl zgoraj, le da imam SGS1. Ob zmerni uporabi (sinhronizacije seveda vklopljene, ponoči ne ugašam) drži baterija malo več kot 2 dni, ob mali uporabi pa točno 3 dni (in še kako uro čez). Instaliraj "Juicedefender", pomaga pri bateriji.

Jst ::

Hecno mi je, da prebivalci USA Symbian ne smatrajo kot smart os. Za s40 razumem, novejši, S60 v5 je pa čisto pravi konkreten smart os za touch. Trojka je bila ponekod buggy, ampak vseeno je bila smart os.

floyd1: tnx, ampak mi ni pomagalo. (Nekaj podobnega sem tudi sam že probal.)


Vprašanje za lastnike rootanih telefonov:

Ali lahko shraniš trenutni originalni rom za vsak slučaj, potem pa inštaliraš recimo zalo priporočenega Cyanogenmod?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

ja, originalen rom ni problem skharnit, takoj ko imaš root dostop, lahko narediš kompelten back up. Bo pa ostal custom bootloader, tako, da na servisu načeloma lahko ugotovijo, če je kdo spreminjal rome.

Tarzan ::

Kot rečeno, če imaš izklopljen wi-fi in vse zadeve, ki visijo na netu in se ves čas osvežujejo, potem ti bo baterijo kuril praktično samo zaslon. 3 do 4 dni na bateriji ni noben problem, če ne priklapljaš zaslona vsakih 5 minut, da bi pogledal na uro. Meni je v 4 dneh iz polne baterije prilezel do rdečega nivoja, ko sem se vrnil domov in ga reveža (HTC Desire Z) priklopil spet na štrom.

Vse je odvisno od načina uporabe in od tega, ali ga imaš ves čas na netu. Če veš, da boš imel problem s polnjenjem (če greš kam na pot in ga ne moreš filat v avtu ali s pomočjo laptopa), potem mu pač izklopiš vse kar diši po povezovanju s spletom in po potrebi to omogočiš, ko rabiš, hkrati pa poskušaš čim manjkrat aktivirati osvetlitev zaslona, ki je daleč največji porabnik. Poleg tega lahko osvetlitev zaslona daš na minimum, kar ti sicer podnevi poslabša vidljivost zaslona, prihrani pa kar nekaj energije.


Prvi dan ga imaš, malo se spoznaj z njim, poštekaj kaj vse zna in kaj potrebuje, boš hitro bolj zadovoljen.

Jst ::

Poštekal sem, da začne GUI kar štekat, potem ko se kakšno uro igraš z odpiranjem in "kao zapiranjem" raznih apliakcij - tu je Symb boljši samo v temu, da ko imaš polno slik, glasbe, nekaj programov, šteka že brez da bi prej moral odpreti in zapreti polno aplikacij. :)

Pričakoval sem več. Ne vem, kaj bi mi lahko nudil več, kot pa leta star N95 8gb, ki mi ga je zgrizel pes. Res da ni bil touch, ampak zdi se mi, da kar je bilo na tistem telefonu default, moraš tukaj poiskati aplikacijo v Android Marketu.

Pa še Market je čuden. Ene aplikacije potem prikaže v meniju, ene pa samo če prvo odpreš Market in pogledaš katere aplikacije imaš.


---

To me matra na "prvo žogo;" isto sem skur*al N95 ko sem jo kupil, tako da bom moral malo prebrati forume o android sistemu, da ga bom lahko izkoristil.

Samo kaj ko me je že takoj prvi dan začel grdo gledati z "stuck download problemom...."


---

>Ob zmerni uporabi (sinhronizacije seveda vklopljene, ponoči ne ugašam) drži
>baterija malo več kot 2 dni, ob mali uporabi pa točno 3 dni

Koliko pa telefoniraš? Jaz samo službeno vsaj kakšno uro, bluetooth slušalke me pa motijo in jih pač ne morem uporabljati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cukl ::

Kaj ne dela po defaultu, kar dela na N95? Tiste programe, ki ti jih ne pokaže med aplikacijami so widgeti. Pa men nič ne šteka, tud po enem tednu uporabe ne. Sem do zdaj bil prepričan da zna android odlično delat z razpoložljivimi viri(ram pa to).

floyd1 ::

Jst je izjavil:

Koliko pa telefoniraš? Jaz samo službeno vsaj kakšno uro, bluetooth slušalke me pa motijo in jih pač ne morem uporabljati.

Težko rečem, zelo različno. Včasih samo 20 min., drugič tudi več kot uro naberem skupaj. Povprečno pa verjetno okrog pol ure dnevno.

Jst ::

Angry Birds je widget? Advances System Tools je widget?


---

Anyway: Katere widgete pa imate?

ps: Kaj če imaš vklopljen GPS ko slikaš se avtomatsko fotka geotagga?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

pharaon ::

Avtomatsko ne, moraš nastavit v nastavitvah kamere geotagging.

Jst ::

Kako pa, da se v meniju All Apps prikažejo vse aplikacije iz Marketa, ne samo nekatere?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Danes sem doživel prvi crash, kernel panic. Me je po restartu čalala notifikacija, če čem povedati HTCju.

To se mi je zgodilo, ko sem hotel prvič brskati po telefonu, torej sem izbral USB Mass Storage namesto HTC Sync (ko priklopiš USB).

Tudi po resetu ne morem brskati po telefonu. V My Computer vidim nov Removable Disk, a na njega ne morem.

Kaj bi prvič ko sem telefon vžgal moral kaj narediti s to SD kartico - recimo format?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

SD kartica mora bit formatirana na fat32, to je pa tudi vse. Jaz ga dobim kot remote drive takoj ko ga priklopim na comp, tudi če ne izberem mass storage.

floyd1 ::

Ugasneš in ponovno prižgeš telefon, prav tako računalnik pa bi moralo iti. Takih problemov s telefonom nisem imel nikoli. Bi lahko bil kak (preveč "previden") antivirus (antispy) krivec? SD kartico sem po nakupu le vstavil in je delalo, nobenega formata.

Jst, res imaš smolo. Jaz na starem SGS-ju, ki je bil ob začetku prodaje sodeč po forumih precej bolj "bugast" od HTC-jev nisem tega (kernel panic) videl nikoli. Niti pri Androidu 2.1, ki je bil res bolj tak-tak in je velikokrat kaj zaštekalo. Tudi sam sem bil kot "prebežnik" iz Symbiana na začetku kar malo razočaran nad telefonom, a od "Froyo" nadgradnje dalje dela kot šus in ga več ne zamenjam, bo ostal še kar nekaj časa. Z 2.3 so še dodatno porihtali odzivnost(lagfix je ostal bolj za benchmarke, ker ga več ne rabim), ki je bila na začetku, glede na 1 GHz procesor res boga, in to je to.

Jst ::

Saj kernel panic nisem videl kot text ali kot sporočilo, tako sem se samo izrazil.

SD Kartica je pa bila že v telefonu, ko sem ga kupil in razpakiral škatlo. V bistvu sem moral vstaviti samo SIM kartico...

Potem se je nekajkrat sam updejtal. Če pogledam, vidim, da imam:
Android version 2.3.3
Kernel pa 2.6.35.10

Piše da je (kernel) iz devetega junija.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

floyd1 ::

Ker je punca imela svoj SGS še na Froyotu in me je ravno spraševala za "neke" nadgradnje aplikacij, sem nalašč stisnil "upgrade all", ker sem vedel, da me bo to spravilo v enako situacijo, kot si jo imel ti (application stuck while downloading). To je bil znan bug na SGS z Froyotom.

Rešitev je (verjetno si že itak našel, a naj bo še za koga drugega): Nastavitve / aplikacije / storitve, ki se izvajajo / vse / download manager / počisti podatke
Sem res rabil kakih 10 minut, a sem pogruntal - če vsaj približno veš, kaj iščeš... Mi pa na 2.3 tega še ni nikoli naredil.

Jst ::

Kaj pol, imam zadnjo verzijo ali ne?

Plus: Nisem rešil "stuck download", ker tvoja opisana rešitev (in par ostalih) ne naredi nič.

edit: Me zanima kaj ta telefon porabi toliko podatkov up/down. Danes je drugi dan v mesecu, wifi sem imel oba dneva izklopljena, pa mi operater pravi, da sem porabil že 80MB... :|
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

floyd1 ::

Jaz imam Android 2.3.4, za tvoj telefon pač poglej, kera je zadnja izdana verzija.

Na SGS rešitev dela, sprobano pred ca. 2 urama. Download ikonica iz "notification bara" je definitivno izginila. Pred tem seveda prekineš vse podatkovne povezave.
Poskusi počistiti še:
Aplikacije / uredi aplikacije / market / počisti podatke

Skrajna rešitev pa je totalni reset telefona (zasebnost / ponastavitev na tov.), a potem izgubiš inštalirane aplikacije (pa mogoče še kaj od podatkov, meni se zdi, da sem to delal le enkrat, pa še to na 2.1 in se več ne spomnim, kaj vse zbriše.

Glede podatkov nimam pojma. Moj je telefon tu res "priden" - porabim ful malo, kolikor pač gre za posodobitve App, Gmail sinhronizacijo in pregledovanje/odgovori na mailu in brskanje po netu. Nikoli nisem imel v 2 dneh take porabe. Mogoče prav to, kar ti je zaštekalo?

Jst ::

Angry Birds?

Sicer pa sem se narobe izrazil: ne da ne naredi nič, zablokira mi telefon.

edit: Tako kot če mu rečem, pri priklopu na USB, "Mass Storage", zablokira za nekaj dolgih sekund in vrže na HTC Sync.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Aha, glede porabe podatkov: Vseh sedem namizij sem pošistil vseh widgetov. SenseUI je pomoje kriv za to porabo, ker med running services (en app) - cela lista dolga kot špaget - piše, da je parent SenseUI.

Zato sklepam, da je SenseUI en velik memory hog, ker mi piše, da laufajo servisi, ki pripadajo htcju, čeprav med "recent programs" ni veliko appsov. Telefon ima 786MB RAMA, frej je pa brez odprtih aplikacij, slabih 200.

Sedaj sem v precepu.

Probat telefon prodati in kupiti kaj drugega. Ali ga pa rootat in naložiti Cyangenmod, ki ga tako priporočajo. Vendar če rootan telefon ne moreš "un-root," je to potem zapečaten moj telefon. Najraje bi na telefonu imel vanilla Android, vendar to žal ne obstaja.

Win Phone 7 sem pa preizkusil v začetku leta z Mozartom in mi je bil nekako "prazen." Tiles UI je zelo zelo različen od standard iPhone/Android spiska aplikacij in mi je bil všeč, vendar po tistih dveh tednih nisem več vedel, kako bi lahko telefon obogatil, da bi mi "služil kot sam hočem." Škoda. Mogoče Win Phone 8 Series.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Maxl ::

Rootaj telefon in naloži nanj ali Cyanogenmod ali LeeDroid ROM. Oba sta odlična in predvsem manj požrešna pri porabi baterije in tudi RAMa. Telefon se da, v primeru, da ga boš nesel na servis, tudi un-rootati in zakriti vse sledi rootanja. Če si sam ne upaš rootat, povprašaj malo na slo-andorid forumu, kjer ti bodo fantje za pivo ali manjše plačilo zadevo zrihtali po tvojih željah.

Jst ::

Nekdo mi je rekel, da se ne da unrootati telefona. Ti praviŠ da se da in quick google search se strinja s teboj.

Si bom pripravil kaj potrebujem, da si prvo trenutni rom shranim, potem pa grem na CyanogenMod.

Upam, da ne bom zgubil živcev, pa šel v trgovino kupit en neumen telefon.... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

c0ck4m0u53 ::

Par tednov nazaj sem tudi jaz postal lastnik android smart phona. Prvi občutek je bil, hm touch screen -> slide -> slide. Po pol ure igračkanja je začetno navdušenje skopnelo, velik delež pa gre pripisati neintuitivnemu invert scroolingu oz. odsotnosti nastavitve za izklop omenjenega "featurja".
Sam android OS res bazira na linuxu, samo tega sploh ne kaže oz. zelo dobro prikriva. Predvidevam, da verjetno zato, da se ne bi uporabniki bodisi prestrašili, bodisi izgubili ob velikem številu prednaloženih aplikacij in možnosti nastavitev. Če naprave ne rootaš ti stopnja iritacije hito naraste in te prime, da bi ga zalučal, po ulici, naravnost v kanto za smeti. No tudi, ko napravo uspešno odkleneš ter popucaš vso nesnago, ki je prednaložena na telefonu oz. celo zamenjaš rom, občutek še vedno ni tisti pravi. To se izrazi predvsem, ko se želiš nastaviti ali zamenjati kaj drugega kot recimo rom ali zgolj rootati napravo. Decompiling, urejanje xml datotek, compiling, podpisovanje, a je res tako težko narediti .config datoteke za lažje nastavljanje različnih funkcij/ izgleda.
Dokumentacija je tudi velik problem, kakovostnega android foruma, še vedno nisem našel. Lep primer je xda-devs, kjer je 80% tem namenjenih rootanju naprav in menjavi roma. Koristne android informacije, pa so zakopane v neskončnih temah dolgih po 100+ strani oz. so vezane zgolj na specifično napravo, namesto, da bi bile na voljo v splošnem android oddelku. Drugi problem, pa je kup uporabnikov, ki jim angleščina ni ravno domača. Seveda ob tem, ko se prebijaš čez neskončne teme in ob tem večinoma prebiraš enovstičnice tipa "When out new rom", "I black screen wat do nao?" te začne boleti glava in dobiš jebeni dejavu na ubuntu forums, kjer je en kup nabijanja, facepalmov in lulza ter ščepec koristnih informacij.

Po mojem mnenju bi android kot trenutno najbolj priljubljen linux produkt in vodilni po tržnem deležu na mobilni platformi, lahko ponudil več, po drugi strani, pa se je ponovno potrdilo, da kvantiteta ne pomeni nujno tudi kvalitete in kot kaže to velja tako za desktop pc (windows) kot tudi za mobilno platformo (android). Da bi bil linux na desktopu v takšnem stanju, pri meni ne bi zdržal nameščen, niti pol ure, hvala bogu, da imamo na desktopu možnost izbirati med različnimi distribucijami. Prednost malih oz. tistih, ki niso na vodilnih položajih je v tem, da če hočejo tekmovati z vodilnimi morajo biti fleksibilni ter prilagodljivi.
Na koncu, pa je tako ali tako vse odvisno od uporabnika, če želiš napravo zgolj uporabljati in ti je v zadovoljstvo, da namesto tebe, drugi sprejemajo odločitve, potem je verjetno android odličen, verjetno od tod tudi masiven tržni delež, ker je treba bit in. Če spadaš v drugo skupino ljudi, ki radi morda kaj sami nastavijo, spremenijo potem pa malo potrpiš, googlaš oz. se začneš ozirati po konkurenci, da vidiš če je stanje tam kaj boljše.

Jst ::

>potem pa malo potrpiš, googlaš oz. se začneš ozirati po konkurenci, da vidiš če je stanje tam kaj boljše.

In v Windows Phone 7 taboru je stanje tudi žalostno, samo na drugem koncu. :/


---

Sicer sem pa opazil, da je DHD prišel ven LANI, medtem, ko sem jaz mislil, da je to letošnji telefon. Če bi to vedel, bi kupil HTC Sensation, ker je cena, če se prav spomnim, dokaj podobna.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

js osebno ::

Na Windows Phonu vsaj ni toliko nesnage, in konec koncev malce boljše deluje :>

BladE_ ::

Na Windows Phone ni nič in od njega ni nič zato pa "boljše" deluje... Sam imam DHD, telefon je fenomenalen. Baterija mi zdrži cca 2dni z vklopljenim 3g in Wifi(ne ugašam sploh), telefon je rootan, naložen imam costum ROM z Sense 3.0... uglavnem telefon je top...
Akcija - Reakcija

profii ::

Z rootom telefon šele postane uporaben in začne se veselje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Jst ::

>naložen imam costum ROM z Sense 3.0

Kateri rom se pa priporoča, da dobi DHD SenseUI 3.0? Original ima 2.1...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BladE_ ::

To je stvar okusa... večina ROMov je že z Sense 3.0 samo odločiti se moraš kazeri ti je najbolj všeč. Na voljo je tudi ROM z Sense 3.5 ampak ima še nekaj napak... XDA
Akcija - Reakcija

Jst ::

Ohhh my...

Že tako imam "Beginners Guide" linke s po par tisoč strani, sedaj v zgornjem linku, pa.... ojoj...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sedaj se mi je prikayala vsebina SD kartice. Za tisto stotinko sekunde, ko se mi je prikazal Scan&Fix sem uspel klikniti in "ta-da," vsebina je tu. Kakšne čudne fore moram jaz uporabljati...


---

Za rooting sem pa našel več navodil, katerim je vsem skupno, da moraš prvo downgradati telefon. Obstaja kakšen način, kjer ni treba?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

damjan1980 ::

hotel sem se spustit v rootanje hdja po nekih navodilih iz xda, samo je komplicirano u božjo mater, predvsem ker je potrebno delat downgrade na neko starejšo verzijo.
Obstaja kak vsaj približno bolj simpl postopek?

RejZoR ::

Za začetek probaj z Unrevoked, Revolutionary in SuperOneClick Root Tool. Sam sem svojega trdovratnega Wildfireja rootal z Revolutionary in SuperOneClick Root Tool. Unrevoked pa ni hotel delat.
Navodila imaš priložena na uradni strani.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

damjan1980 ::

vse sem prevohal, brez downgrade na gre.
kateri pa je trenutno top rom z sense 3.0?

RejZoR ::

Sej tud za mojega Wildfireja je pisalo da bi ga moral downgrejdat na 2.1 (iz 2.2.1) ampak je s temi orodji šlo. Najprej z Revolutionary dobiš S-OFF status, pol pa s SuperOneClick Root dobiš root pravice.
Brez Revolutionary pa mi tud tadrug ni hotel nič naredit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BladE_ ::

Postopek je čisto enostaven, če slediš navodilom, ki so napisana. Kot sem že zgoraj omenil so vsi ROMi nekako dobri, odločiti se moraš samo kateri ti najbolj ustreza(npr. izgled).
Akcija - Reakcija

damjan1980 ::

pa sem ga rootal :) postopek niti slučajno ni enostaven, ker rabiš 7-8 stvari ki jih moraš predhodno prenest iz neta in celoten postopek, se pravi downgrade, root, soff, radio off, flash radio, super wipe in potem končno inštalacija novega roma, vzame kar nekaj časa in tu pa tam dobiš malo rosno čelo ko kaj ne gre kot bi naj šlo :) Čisto enostaven je bil postopek recimo ne herotu. en program iz marketa, root knof, par komand v terminalu in si že pri nalaganju novega roma.
Sem pa dal gor novega revolution HD, ki ima gor tudi novi sense 3.0 in je res super rom!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18529207 (17565) fishy12
»

Kako preveriti če je bil telefon rootan?

Oddelek: Mobilne tehnologije
375348 (4134) St235
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016456 (14067) sgdjkdlsugi4
»

Naslednji Android bo Ice Cream, 2.4?

Oddelek: Novice / Android
3615229 (13497) Dr_M
»

Izšel Android 1.6 SDK (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
867974 (5774) __Devil__

Več podobnih tem