» »

Anketa za psihologijo

Anketa za psihologijo

IceBit ::

Pozdravljeni!

Pri predmetu psihologije opravljam maturitetno seminarsko nalogo na temo Odnos med ukvarjanjem z računalništvom in osebnostjo. Za uspešno analizo in sklep praktičnega dela potrebujem vaše odgovore.

Anketa je razdeljena na tri sklope. Splošni del obsega spol, starost in opredelitev znanja računalništva. 1.del je sestavljen iz štirih vprašanj izbirnega tipa in enega vprašanja odprtega tipa. 2.del je osebnostni test, ki meri 5 temeljnih dimenzij osebnosti in vam vzame približno 5 minut časa.

Anketo lahko izpolni kdorkoli. Vzorec mora zajemati tako tiste, ki se ukvarjajo z računalništvom, kot tudi tiste, ki se ne.

Anketa je anonimna, zato vas prosim za čim večjo doslednost in iskrenost pri odgovarjanju.

Anketo lahko izpolnite preko spletnega obrazca na naslovu: http://goo.gl/rGc9P

Rezultate ankete bom po analizi objavil v tej temi. Dobrodošla so tudi vaša mnenja glede obravnavane teme.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Žiga

technolog ::

Ok, sem ti rešil.

En napotek. Pri trditvah se izogibaj negacij v kombinaciji "ne drži" ali "se ne strinjam". Ker dvojne negacije znajo zmesti, in ti bo kdo dal ravno obraten odgovor, kot bi ga sicer.

Priporočam se, da pripopaš nalogo semle, ko jo boš končal. Jo bom z veseljem "prelistal".

Zgodovina sprememb…

IceBit ::

Hvala technolog za napotek! Bom objavil nalogo, ko bo ocenjena.

Hvala tudi vsem, ki ste že glasovali.

Mr Hilter ::

Sem rešu, sam je res mal ''tricky''.
Pod skupno lastnost računalničarjev sem napisal ''geekovstvost'', ne vem kako se temu uradno reče :8). Ni mišljeno kot žaljivka.

@nny ::

Dvojne negacije ne spadajo v resen vprašalnik. Vprašanje je tudi, koliko računalničarjev pozna in loči Hipokratove 4 tipe osebnosti. Mogoče bi lahko napisal takole:

a) kolerik (agresiven, optimističen, razdražljiv)
b) sangvinik (družaben, zgovoren, brezskrben)
c) melanholik (pesimističen, tog, zaprt vase)
d) flegmatik (miren, zanesljiv, previden)

Tukaj je še slikca.

technolog ::

Jst. Ampak nisem nobena, sem med sangvinikom in flegmatikom, občasno, če me kaj prime pa melanholik, mam pa tud kak tečen teden in sem pač kolerik za tist cajt :D

Tko da sem pol le dal, da se ne znam opredelit, ker se tud ne morem.

IceBit ::

Vprašanja za osebnostni test sem pobral iz knjige, ker naj bi bila to standardna vprašanja. Tudi v nekaterih testih, ki sem jih našel na netu, uporabljajo dvojno negacijo (test1, test2). Se strinjam, da lahko taka vprašanja nekatere zmedejo in bi jih moral zastaviti drugače, ampak zdaj je, kar je. Sicer bi pa moral vprašati kakšnega psihologa, ki se ukvarja s takimi testi, če je mogoče kakšen razlog za taka vprašanja.

V anketo sem dodal kot pomoč za opredelitev značilne lastnosti posameznih temperamentov, kot je predlagala @nny. Sej sem že na začetku mislu to dat noter, pa sem se pol premislil. Hvala @nny.

Trenutna statistika: Skupaj: 31 oseb (25-M, 6-Ž) od tega 17 oseb, ki se ukvarjajo z računalništvom (14-M, 3-Ž).

IceBit ::

Kot obljubljeno objavljam končni izdelek za tiste, ki jih zanima rezultat ankete.
ODNOS MED UKVARJANJEM Z RAČUNALNIŠTVOM IN OSEBNOSTJO.pdf

Še enkrat hvala vsem, ki ste si vzeli čas in izpolnili anketo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa (5 min)

Oddelek: Šola
183550 (2710) Machete
»

Anketa za uporabnike Si.mobila

Oddelek: Šola
172807 (2251) Phantomeye
»

Dvojno negiranje[jezik]

Oddelek: Loža
204487 (3824) izbrisiracun
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
777737 (6321) Poldi112
»

Prosnja za sodelovanje v resni anketi

Oddelek: Loža
221718 (1456) Lunik

Več podobnih tem