» »

Neverjetna odzivnost na Podarimo.si

Neverjetna odzivnost na Podarimo.si

GregiB ::

Neverjetno! Na Podarimo.si sem oddal oglas, da podarim 20 let staro komplet kuhinjo in v 15 minutah neposredno po oddaji oglasa me je klicalo kar 6 ljudi!!!!
Ne vem, so to ljudje, ki "bdijo" nad ponudbo in iz podarjenega naredijo kakšen "remake" ali so to ljudje, ki podarjeno dejansko.... rabijo zase?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

djordjevic ::

Ne vem, toda imam podobno izkušnjo kot ti. Smo dali na to stran 30 let staro kuhinjo z aparati vred in takisto telefon ni nehal zvoniti. Se pa bojim, da boš imel negativne izkušnje. Jaz ne bom več nikoli dajal stvari na to spletno stran. Polovica ljudi, ki so na žive in mrtve zatrjevali, da pridejo po reči, se ni potem niti oglasilo več na telefon, kaj šele, da bi ga dvignili in te poklicali, da daj reč komu drugemu (ti si jasno vmes 10 drugim povedal, da je reč že oddana). Na koncu imaš več stroškov s tem, da stvar podariš, kot da jo zapelješ na deponijo. Sej ne rečem, ljudje, ki so potem prišli po stvari, so bili hvaležni in to, ampak, res, nikoli več se ne grem tega. Raje peljem direkt na deponijo. No, pa saj boš videl. Upam, da ti bo šlo bolj gladko kot meni. ;(
No grave is deep enough to keep us in chains.

Isotropic ::

mja, to je za refurbish/ kosovni odpad...

dzinks63 ::

To, da nekdo dobi komplet kuhinjo zastonj je ok. Toda zatakne se pri prevozu. Za to rabiš velik kombi ali celo kamion. In če nimaš svojega, ti nihče ne bo šel vozit zastonj in ti še zraven podaril celo popoldne svojega časa. In tako se dogaja ravno to, kar piše par postov višje. Ljudje kličejo vsi veseli in že vidijo prepotrebno kuhinjo zastonj doma, toda zadeva poklekne pri dostavi. In če bi že naj nekako šlo skozi, je pa prevoznik zaseden in nima časa takoj , da bi kar letel. In potem mine dan, dva, zadeva je že podarjena in seveda nihče ne pokliče več.

GregiB ::

Huh... well, bom videl. Zadevo sem oddal nekomu, ki pravi, da ima lasten prevoz in bo zadevo odmontiral in odpeljal. Imam njegovo število in ime... Pa da vidimo...
Verjamem pa, da če nekdo nujno potrebuje zastojn kuhinjo le stežka najde zastojn prevoz...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

KoMar- ::

Jp, veliko mrhovinarjev je gor, ki zasenčijo tiste, ki stvari res potrebujejo. Škoda.

SkIDiver ::

Se dogaja tudi pri blagovno-denarni menjavi;) Npr. prodaja avtomobila. Oddam oglas in v prve pol ure telefon nonstop zvoni. Vsak klicatelj pa v telefon zatrjuje "jaz kar pridem avto iskat in plačam z gotovino":O Seveda, keditnih kartic in čekov ne sprejemam, za kamele pa tudi ne menjam. Seveda sprejemam samo gotovino:) Takih klicateljev je bilo kar nekaj. Nekaj jih je prišlo vozilo celo pogledat in se poslovilo z besedami "pokličem jutri, da se zmenimo kdaj pridem vozilo kupit" in podobne. Tistega "jutrišnjega klica" seveda ni bilo.

Takšni odnosi so mi povsem mimo. Nekateri ne premorejo niti malce osnove pri komunikaciji in bontonu:O Po eni strani celo zabavno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

RockyS ::

Pri vseh stvareh želim avans, ni avansa,ni rezervacije.

Če pa stvar podarim mi je dejansko vseeno in če se z nekom zmenim da pride jutri iskat in ga ni, pokličem tiste ki so v vrsti in je to to.

S takimi stvarmi se ni vredno živcirat.

klemenSLO ::

sm prodaju xaro 1.6 98l za 500 €
takoj po oddaji oglasa je bilo nonstop 2 uri telefonijade. 4 modeli so takoj pršli in sm mel ' licitacijo '.
Kdor prvi plača prvi ima.....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

jaz33 ::

moj sosed je mizar in jo samo renovira,,,100e porabi za materjal 4 dni njegovega dela...A PRODA JO ZA 1000E..sem dal en tak primer.tedensko jih naredi 2,vi pa si pol mislite......to je biznis.

BALAST ::

Ko sem iskal neko omaro sem vseh 10 oglasov zadnje 2dni dobil odgovor, da so rezervirane ali da so prišli že po dveh urah prevzet.

Pred letom sem prodajal na avto.net registrirano in vozno škodo l.94 za 400€ in 2 meseca nobenega klica, razen nekega čeha, ki je bil pripravljen prit v slovenijo pogledat če znižam na 300€. Potem sem ceno spremenil v 300€, (doplačilo zimske gume+ avtoradio za 100€) pa so prišli v enem dnevu takoj trije ponudniki in zadnji je vzel še doplačila za zbarantano ceno 80€

GregiB ::

jaz33 je izjavil:

moj sosed je mizar in jo samo renovira,,,100e porabi za materjal 4 dni njegovega dela...A PRODA JO ZA 1000E..sem dal en tak primer.tedensko jih naredi 2,vi pa si pol mislite......to je biznis.

S tem nimam problema... kdor zna...zna... in naj... V končni fazi pride vsaj nekomu nekaj prav, kar sem mislil stran zabrisat...

BTW teden ima 7 dni, 2x4 pa je 8.... ni?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

NazgulRR ::

Ne sprejemaj rezervacij ampak vsakemu povej, kje se stvar nahaja ter kdaj je možen prevzem. Prvi ki bo prišel, bo odpeljal. Omeni to še v oglasu, da bojo ta resni pohitel. Problem rešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

WarpedGone ::

Ha, podobna izkušnja z našo sedežno. Vsi bi ful meli, prikazal se ni nihče. 3/4 jih je pričakoval, da jim jo mi brezplačno dostavimo in postavimo v njihovo dnevno.

Kot rečeno - takoj na glas povedat, da ni rezervacij. Dobi, kdor prvi pride.
Zbogom in hvala za vse ribe

fosil ::

Kuhinje so očitno zelo popularne, naša je tudi šla ekspresno hitro.
Koliko od teh ljudi je takih ki res potrebujejo je težko reči, pri nekaterih vidiš da res rabijo zase, pri drugih je pa težko reči.

Jaz nisem imel nikoli problemov oddat stvari. Vse je šlo. Je pa moj nasvet tak, že takoj ob klicu se zmeni za točno uro, ko naj pridejo zadevo iskat. Ostalim naslednjim pa povej da jih boš poklical če prvi ne bo prišel.
Tako je!

Alamar ::

Ogromno ljudi je hoarderjev. Samo kopičijo barabe. Osebno veliko podarjam razne tehnične stvari in otroško opremo in se vedno eni in isti oglašajo. Podarjam računalnik in se oglasi ženska (ravno nam je odpovedal in rabimo nekaj za seminarsko nalogo). Čez dva tedna podarjam DVD predvajalnik in ista ženska (oh ravno prejšnji teden nam je odpovedal in otroci ne morejo gledati risank)...itd. Samo za primer, takih oseb je OGROMNO.

Drugače imam tako politiko, da v oglas nikoli ne podam svoje telefonske, ampak samo email, na katerega me lahko kontaktirajo. Po kaki uri je ponavadi okoli 10-30 povpraševanj, odvisno od stvari. Takoj vidiš po odgovorih, kdo premore malo bontona in iskreno potrebo za določeno stvar. Potem se odločim komu bom dal ter mu pošljem telefonsko in zemljevid z lokacijo, kje lahko zadevo prevzame. Kakršnokoli pošiljanje po pošti ali dostava na izbrano lokacijo odpade, izključno prevzem pri meni v kleti. Če se ne javi/ne pride, je na vrsti drugi in tako naprej.

Ales ::

Ne vem, če so hoarderji, je pa seveda možno. Take stvari se v nekaterih državah prodajajo za zanje spodoben denar, tako da obstaja cel kup kombijev / tovornjakov, ki veselo križarijo po npr. Avstriji in Nemčiji. Očitno je prišla še Slovenija na vrsto.

S tem ni seveda nič narobe - vam zastonj odpeljejo, oni pa pač ali imajo zase ali pa prodajo naprej, kakorkoli.

thramos ::

Po oglasu za hladilnik, ki je bil objavljen kakšne dve minuti, je bilo vsaj 5 klicev ... javil sem se samo prvemu, ki je po hladilnik tudi prišel in ga sam tudi odnesel. Ali so vsi res potrebovali hladilnik pa vprašanje ...

floyd1 ::

BALAST je izjavil:

Pred letom sem prodajal na avto.net registrirano in vozno škodo l.94 za 400€ in 2 meseca nobenega klica, razen nekega čeha, ki je bil pripravljen prit v slovenijo pogledat če znižam na 300€. Potem sem ceno spremenil v 300€, (doplačilo zimske gume+ avtoradio za 100€) pa so prišli v enem dnevu takoj trije ponudniki in zadnji je vzel še doplačila za zbarantano ceno 80€


Identično pri meni. Fiat Bravo, niti enega klica, kot da oglasa sploh ne bi bilo, potem pa ceno 100 EUR dol in je telefon zvonil vsak dan po 2x. Večina preprodajalci, ki so seveda še "handlali" za ceno...

Icematxyz ::

Če nekaj podarjaš, potem načeloma kdo prvi pride naj ima. Bi pa verjel, da je za takšnimi "sistemi" tudi čisti poslovni interes.

djordjevic ::

Ma, dol mi visi, če človek podarjeno naprej proda. Samo pridi ponj, pa mi ne kradi časa po nepotrebnem. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

jalovec09 ::

Kdor prej pride, NE ni OK to, kdor se prvi oglasi, in se zanima, rezervirate za prvega klicatelja, če ne pride iskat do dogovorjene ure, potem pride na vrsto drugi, ker potem bo zaradi ene zadeva pri vas 5 interesantev in se lahko med seboj malo skregajo.

Zato vedno obljubite samo enemu !!!

GregiB ::

Evo... zrihtano... prišli so, spakirali in odpeljali... No problems...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

urosh ::

tudi mi smo že marsikaj podarili. Kot vas je že več ugotovilo, eni samo rečejo, da bodo imeli, eni pa potem celo pridejo. Nekateri pa res pričakujejo, da jim še domov odpeljem in zmontiram...
Sem pa imel eno zelo dobro izkušnjo z enim starejšim gospodom (sicer ne preko podarimo.si, ker dvomim da ima sploh računalnik, še manj pa internet), ki se je vozil isto čas (kot en kup madžarov in naših romov - ti so iskali izključno železo) kot so bili kosovni odpadki. Iskal je izključno les, za kurjenje v centralni. Je bil sigurno okrog 70+ in zelo prijazen. Ko sem mu dal vse kar je bilo planirano za kosovne, sem mu ponudil še les, ki meni ne pride v poštev (kamin in to), za centralno pa je čisto ok. Sem pred tem čistil malo po bajti in gospodarskem poslopju (stara bajta pač) in zložil 4 lepe velike krese :) + še en veliki nedotaknjen kup je bil...
Ko si je drugi dan prišel po les, ki je bil za kres in sem ga videl, da je zelo marljiv, sem mu rekel, da če želi, še je tam en veliki kup lesa, pa si naj odpelje, če želi. Stric je bil zelo hvaležen, pospravil vse skupaj (si nažagal, kar je bilo preveliko) in v bistvu namesto mene pospravil kup (za mene) nesnage, ki mu bo verjetno prišla zelo prav. Lepo je počistil za seboj - še pograblal je :)
V zahvalo pa mi je pa pustil na mizi dva paketa jajc :)

Žal mi je samo, da mu nisem rekel za telefonsko, ker ko bom podiral gospodarski del, še bo ogromno lesa, ki se ga bom moral znebiti, nejmu bi pa sigurno prišel zelo prav. Upam, da pride drugo leto pri kosovnih spet kaj mimo :)

Tak da ja, se najdejo ljudje, ki res rabijo za sebe in so zelo hvaležni za vse, kar dobijo. Seveda pa obstajajo tudi taki, ki so ravno obratni od tega...

Če mam kaj za odpad in nekomu pride prav - pridi in si odpelji. Še meni je bolje, ker nimam težav z odvozom...

@nny ::

V kleti mi delata napoto dve televiziji starejšega tipa. Za eno vem, da dela, za drugo nisem prepričana. Mislite, da ju bo kdo vzel? Ker ste tu tehnično podkovani tipi: poznate koga, ki zbira televizije ali podobno? Ali v učne namene, npr, da jo razstavi in pokaže delovanje? Vprašam pač.:)

sandmat ::

so pa kr snajperji ti ljudje, takoj, ko poteče čas, je že linija zasedena

jst se že par dni trudim najt kak manjši kavč/dvosed (za v prostor, kjer bo to predvidoma samo 2 leti, zato nimamo namena kupovat nekaj novega), pa vedno najdem ogromne dnevne sobe :D če dela kak dvosed komu napoto doma, se priporočam, pridem, odpeljem, dam za pivo :D

WarpedGone ::

Včasih lahko iz ogromne dnevne sobe vzameš tut samo kavč. Namesto da gre cela dnevna na kosovni odpad, gre pač cela dnevna brez kavča.

Naša izkušnja je, da bistveno večji problem na strani "obdarjencev" kot "obdarovalcev". Smo ponujal sedežno, cel kup klicev a niti eden ni stvar pršu niti pogledat v živo. Vsi bi pa stvar ful mel, pa ful lepe slike. Zmagovita je pa, če jim lahk zadevo še mi prpelemo. Pa ni bla sam ena taka ...

Skratka, če nucaš - pokliči in ne palamudi.
Zbogom in hvala za vse ribe

sandmat ::

haha, sam to je že kr predrznost, da rečeš, da ti naj še pripeljejo :D

sm imel bolj občutek, da ljudem ni všeč, če odpelješ samo eno stvar, ampak bi se radi znebili vsega v kosu. mogoče je tukaj napačna predpostavka ...

WarpedGone ::

Ja, prpelemo in prnesemo v nevem kater štuk.
Ja, radi bi se znebili vse v enem kosu zato jim lepo pusti številko, kamor te lahk pokličejo, ko bojo obupano spoznali, da vsega ne bo nihče vzel.
Zbogom in hvala za vse ribe

@nny ::

sandmat, ravno pred 14 dnevi sem oddala lep kavč (klip klap). Pa nisem dobila piva, še hvala mi niso rekli. Vseeno sem bila vesela, ker je res delal hudo napoto na hodniku.

fosil ::

Če nisi res hud revež malo poglej na bolhi, dobiš kavč za mali denar brez snajpanja.
Tako je!

errhec ::

Saj bi lahko tudi tukaj na Slo-tech-u naredili rubriko Podarim, ki pa bi bila vidna le prijavljenim.
Tako bi lahko koj videl kakšen je interesent.
Se pa bojim da bi se članstvo zaradit te rubrike zelo povečalo, oz lahko bi bil hakeljc da član z manj objavami kot 10 ne vidi oglasov.
dd

Mipe ::

Raj za preprodajalce.

s1m0n ::

Jaz sem dal gor igralno palico (Saltek al kera že)
V roku 15 min več kot 10 ljudi, uro kasneje je več nisem imel :)

@nny ::

Mipe je izjavil:

Raj za preprodajalce.


In? Si fovš?
Če nekomu uspe prodati stvar, ki se je hočem znebiti, naj mu bo požegnano.

Mipe ::

Ne, samo dejstvo da nekdo podarjeno stvar proda naprej mi pusti slab občutek.

mat xxl ::

Ja izkušnje so različne, ravno zato, da ni zlorab, dam sam raje neko minimalno ceno in nam je tako neka familija iz Prekmurja prišla po kuhinjo staro 10 let brezhibno cena je bila 50 eur, so lepo vse demontirali in pospravili za hladilnik, ki je bil pa 30 eur so pa rekli, da ne zmorejo in sem jim podaril še hladilnik pa pomivalec pa štedilnik, saj si vesel, da gre nekomu, ki to ceni, ne pa preprodajalcu, ki bo prodal Romunom .

damjan1980 ::

Se mi je ze zgodilo da mi je prisel cigan v novem a8 po zvocnike za racunalnik. Sem si shranil stevilko in tip me je klical za cisto vsak nadaljni oglas nekaj mesecev.
Je pa podarimo.si super zadeva da se resis cesa. Les gre za med, kupe peska so mi ze sauflali za stavo in to direkt v enoprostorca in potem odglisirali. Stari tlakovci so sli z lahkoto, cement vrece, bilokaksen gradbeni material...VSE GRE :)

GregiB ::

Obujam ful staro temo... imam eno zadevo za podariti... Stran podarimo.si je očitno ugasnila... je kakšna pametna (online) alternativa za oddajanje oglasov za podarjanje?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

Na FB je grupa Kosovci
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Cudno... se prejsnji teden je delala.

fikus_ ::

Ali nima bolha tudi rubriko podarim?

tukaj je

https://www.bolha.com/podarim

In podari tistemu, ki prvi pride, odnese/odpelje kot se dogovorita, nikomur ne boš naredil krivice, tudi tistemu, ki pravi kako krvavo to potrebuje.

jocoj ::

GregiB je izjavil:

Obujam ful staro temo... imam eno zadevo za podariti... Stran podarimo.si je očitno ugasnila... je kakšna pametna (online) alternativa za oddajanje oglasov za podarjanje?

Stran normalno dela.

Horas ::

jaz sem ravno podaril vrečo igrač+puzzle.

jaz dnevno gledam podarim.si in podarim bolha. zmeraj kaj prav pride za nas in koga od bližnjih.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Gagatronix ::

jocoj je izjavil:

GregiB je izjavil:

Obujam ful staro temo... imam eno zadevo za podariti... Stran podarimo.si je očitno ugasnila... je kakšna pametna (online) alternativa za oddajanje oglasov za podarjanje?

Stran normalno dela.


Zjutraj ni. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam z rabljenim jogijem?

Oddelek: Loža
173610 (3155) Bezukhoff
»

Stvari, ki se jih nikoli ne kupuje rabljene

Oddelek: Loža
414487 (2730) starfotr
»

Prosim pomagajte starejšemu gospodu (potrebuje hladilnik) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557208 (4935) BigWhale
»

Gnoj Nvidia

Oddelek: Pomoč in nasveti
172524 (1930) StajercSSS

Več podobnih tem