» »

Anketa - Evidenca delovnega časa z mobilnim telefonom

Anketa - Evidenca delovnega časa z mobilnim telefonom

anam ::

Pozdravljeni,

Sem Ana M. in delam raziskavo na temo ali je možno v organizacije uvesti informacijski sistem, kjer bi zaposleni beležili svoj delovni čas s pomočjo mobilnih telefonov, bolj natančno preko bluetooth tehnologije.

Zato vas prosim, če si lahko vzamete par minutk in rešite anketo, ki je na linku:

Link ankete:
https://spreadsheets.google.com/spreads...

Vsem sodelujočim se zahvaljujem:)
  • spremenila: anam ()

bluefish ::

Link ne vodi na anketo.

anam ::

Hvala na opozorilu :) link sem takoj popravila

ToniT ::

Izpolnil anketo, ampak ti manjka kar nekaj stvari:

Kaj narediti v primeru, ko imaš službeni telefon,
kaj pa, če nimaš bluetootha
....

anam ::

Čao,

Tudi na to sem razmišljala. Moja magistrska naloga, poleg razvoja aplikacije temelji na tem kako uvesti takšen sistem v organizacijo in argumenta, ki si jo navedel, sta ena od ovir, ki sem jo v nalogi omenila. Z anketo pa me bolj zanima, če bi ljudje bili pripravljeni na takšen sistem evidentiranja.

Hvala na komentarju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: anam ()

roscha ::

Magnetna kartica? Od kje ti ta prazgodovinski izum? V vseh podjetjih v katerih sem dosedaj bil (ne kot zaposlen, ampak kot zunanji sodelavec) uporabljajo brezkontakno identifikacijo. Obenem je uporabljana tudi za odpiranje vrat, plačevanje malice itd. Torej če kartico jo pozabiš ne prideš daleč... Ob množici raznih kartic ena več v denarnici ni nek problem. Magnetna prosim te?! LOL

BT telefon: Fino in fajn. Torej imam BT vedno vključen in mi cucla baterijo do nezavesti. Aja nimam BT vedno na on in ga vlapljam vsakič posebej? Neeeee 3x na teden bom sigurno pozabil, plus komu se da zafrkavat..

Odkrivaš toplo vodo, kjer ni kaj odkrit. Obstoječe zadeve delujejo dobro in relativno poceni. Izgubljena kartica stane skoraj nič. Ob menjavi telefona je potrebno kaj? Na novo namestit aplikacijo in neke sorte ident? Pa komu se to da?

Povej kdaj in kje bo zagovor tega crapa da te pridem spljuvat.

-žiga- ::

Rešeno.

anam ::

roscha je izjavil:



BT telefon: Fino in fajn. Torej imam BT vedno vključen in mi cucla baterijo do nezavesti. Aja nimam BT vedno na on in ga vlapljam vsakič posebej? Neeeee 3x na teden bom sigurno pozabil, plus komu se da zafrkavat..

Odkrivaš toplo vodo, kjer ni kaj odkrit. Obstoječe zadeve delujejo dobro in relativno poceni. Izgubljena kartica stane skoraj nič. Ob menjavi telefona je potrebno kaj? Na novo namestit aplikacijo in neke sorte ident? Pa komu se to da?


Če bi imeli vklopljen BT, to je vaša stvar in vaše igranje. Nikjer tudi ne piše, da morate imeti vedno na ON, zopet vaša stvar in vaše igranje.

Preden kritizirate aplikacijo, za katero ne veste kako je definirana pa premislite, ker če bi vsaj malo vedeli o Java MIDP Bluetooth definiciji se z vašimi komentarji ne bi strinjali. Tako, da trenutno lahko pljuvate sami na svoje ozko znanje.

JanK ::

anam je izjavil:


Če bi imeli vklopljen BT, to je vaša stvar in vaše igranje. Nikjer tudi ne piše, da morate imeti vedno na ON, zopet vaša stvar in vaše igranje.


BT imam na telefonu izklopljen VEDNO, razen takrat, ko ga rabim (recimo internet preko GSM omrezja).
S tem (a) prihranim energijo, (b) zmanjsam moznosti vdora na telefon preko BT, (c) preprecim bolanim oglasevalcem posiljanje sporocil preko BT (naprimer, na letaliscih).

anam je izjavil:

Preden kritizirate aplikacijo, za katero ne veste kako je definirana pa premislite, ker če bi vsaj malo vedeli o Java MIDP Bluetooth definiciji se z vašimi komentarji ne bi strinjali. Tako, da trenutno lahko pljuvate sami na svoje ozko znanje.


Kako Java MIDP Bluetooth definicija omogoci selektivno vklapljanje BT od zunaj, kar bi (vsaj zame bilo edino sprejemljivo? Drugace pa nas lahko razsvetlis s tvojim znanjem Java MIDP Bluetooth definicije in kako je le-ta relevantna za tvojo aplikacijo. Ne skrbi, lahko uporabis tudi bolj kunštne besede, bomo ze razumeli.

roscha ::

O "Java MIDP Bluetooth" specifikaciji mi resno dol visi. Je ne mislim it študirat, ker nekdo misli, da bo s tem spremenil svet. No way. Kot sem že povedal. Obstoječi brezkontaktni sistemi so čez in čez dovolj dobri in dovolj poceni, da na tem področju revolucije ne bo. Sploh pa ne z nekim polovičnim pristopom, kjer vsak zaposlen potrebuje najmanj telefon z BT in ne vem katerim dodatkom še da vse skup deluje, uboga kartica ali obesek ne staneta nič in sta jasna največjemu bimbotu. Imaš razvit poceni dualen pristop BT, RFID? Ne? Bo firma vsakemu zaposlenemu financirala telefon?

Iz prakse: pri določeni stranki brezkontaktne kartice uporablajo najmanj za:
1.) registracija delovnega časa
2.) kontrola pristopa
3.) plačevanje malice
4.) logiranje na multifunkcijskih strojih (kopirc, scanner, printer fax)
pa verjetno še kaj.

Imaš poceni rešitev za vse to s tvojim "Java MIDP Bluetooth sranjem" ?!


Kozlat se mi dela, ko izumljate toplo vodo. Podobno kot NASA in usran svinčnik za breztežnost....

amigo_no1 ::

Podobno kot NASA in usran svinčnik za breztežnost....

Saj na koncu so ga izumili... samo po drugi strani so praktični Rusi uporabili kar navaden grafitni svinčnik :D.

Edit: ni res kar sem napisal
Space Pen @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

anam ::

JanK je izjavil:

anam je izjavil:


Kako Java MIDP Bluetooth definicija omogoci selektivno vklapljanje BT od zunaj, kar bi (vsaj zame bilo edino sprejemljivo? Drugace pa nas lahko razsvetlis s tvojim znanjem Java MIDP Bluetooth definicije in kako je le-ta relevantna za tvojo aplikacijo. Ne skrbi, lahko uporabis tudi bolj kunštne besede, bomo ze razumeli.


Točno tako je aplikacija definirana, da le ob pošiljanju uporablja bluetooth, da ga ni potrebno ves čas imeti vklopljeno - z javo me (micro edition) je namreč vse mogoče. Kako je definirana: tako da imamo na mobilnem telefonu BTStrežnik, računalnik (ki bo prejemal podatke, pa bo klient) - BTKlient, in ob izpolnitvi podatkov v mobilnem telefonu (predhodno določite tudi številko vrat) ter klikom na ukaz "Poslji" (CommandListener), java samostojno kliče v mobilnem telefonu preko sistema (seveda to mora biti tako inicializirano), naj se "paket" pošlje preko bluetooth-a, brez predhodnega vklapljanja (sam ga tisti čas vklopi in takoj izklopi, ko je paket poslan). BT bo nato poslal vsem možnim napravam, ki jih bo imel v dosegu (predhodno jih bo vstavljal v kopico) in prioritetni v kopici - tisti s pravilno številko vrat (klient) bo le on prejel, druge bo ignoriral. Klient bo pa le sprejemal, če bo pošiljatelj imel deklarirano št. vrat (to sproti preverja). Zakaj je bluetooth relevanten - prvič je brezplačen v razliko z nfc tehnologijo, drugič omogoča vse isto kot nfc tehnologija. Podobno reč z nfc tehnologijo si lahko ogledate spletni strani adamsoft.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

CaqKa ::

em, meni je načeloma kul ideja. sem že iskal aplikacijo ki mi je telefon utišala ko pridem na določeno lokacijo (službo). ne bi pa dopuščal da zadeva dela preko telefona, ki je ves čas "online" (bluetootha se mi res nebi dalo izklpaljat vsake tolko) in bi delodajalec lahko imel možnost trackinga po celem objektu.

vprašanje 8 bi rablo checkbox, ne pa radiobutton (izključnost).
poleg tega mi ni najbolj jasno če avtorica ve kaj je magnetna in kaj je RFID kartica.. sploh nisem še nikjer videl magnetne kartice za beleženje, magnetno morš namreč čez čitalec potegnit, dočim je rfid samo na bližino.
v čem se razlikuje natančnost beleženja delovnega časa z telefonom ali pa z magentno kartico? obakrat je to odvisno kak natančen je tisti server ki zadaj stoji.

se bo hitro zgodilo, ko ti bo kak delodajalec ki ne pozna zakonodaje začel gnjavit kje vse si bil, namesto da bo gledal delovno uspešnost in opravljene naloge posameznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

JanK ::

CaqKa je izjavil:

sploh nisem še nikjer videl magnetne kartice za beleženje, magnetno morš namreč čez čitalec potegnit, dočim je rfid samo na bližino.


Na nasi firmi smo do pred okoli 8 leti imeli magnetne kartice. In ja, morali smo na citalcu pritisniti "prihod", "odhod",... in potegniti kartico skozi citalec.

Isotropic ::

kaksni pa so ti brezkontaktni sistemi? tisto, ko kartico priblizas citalcu (podobna fora kot ABC) ali ze kaj bolj naprednega?

Go-ahead ::

Raje začni razmišljat, kako bi identifikacijsko kartico spravila v telefon (fizično) . Sam čip v kartici je verjetno neka majhna zadeva. Izrežeš ga iz kartice prilepiš na baterijo mobilnika in si zmagala.

BT večina nima vklopljenega, ker res prazni baterijo.

Sicer pa katera magistrska naloga ali diploma je dočakala realizacijo v real L.

Za teoretična razglabljanja je pa tema kar OK.

residual ::

izpolnil.. imam pa pomisleke kot pred mano nekateri, sploh glede baterije. Sem bolj za druge oblike nadzora.

Drugače pa tehnologijo BT že uporabljajo nekateri programi za Log on v Win sisteme (Bluetooth passport: http://www.bluetoothpassport.com/ ) in dela OK. Namesto telefona pa za identifikacijo upariš raje BT slušalko, ki zdrži tudi po en teden brez polnjenja. Pa še bolj mobilna, varna proti vdoru in prenosljiva je (žep).

Če je namen zgolj beleženje prisotnosti in ne sledenje osebju potem tudi nimam nič proti.
A se mi zdi da je motivacija te naloge bolj v smeri identifikacije z osebnimi predmeti kot službeno kartico, ki si jo delavci med sabo posojajo, da tisti, ki zjutraj prej pride še kolege logira, da lahko gredo potem vsi prej domov. Kar je onemogočeno, kjer vizualno prihod nadzira še kamer, in se nekonzistenca hitro odkrije... telefon pa res ne bom posodil kolegu da me štemplja.

anam ::

residual je izjavil:



Če je namen zgolj beleženje prisotnosti in ne sledenje osebju potem tudi nimam nič proti.


Bistveni namen te aplikacije je predvsem beleženje prisotnosti različnih del. Namreč sama delam v taki organizaciji, kjer se beležimo z magnetno kartico (ta zabeleži le prihod in odhod), a opravljamo pa različna dela, ki jih na koncu moramo navesti v poročilu (zaradi obračuna).

Aplikacija, ki sem jo sprogramirala ravno to omogoča, evidentiranje različnih del, ki sem opravljala (na primer, danes imamo priprave, jutri pedagoška dela, itd.), tako da na koncu meseca ni potrebno zapravljati čas za poročila + delavec ima svojo natančno evidenco pri sebi ves čas - mu ni potrebno samostojno beležiti. Poleg tega pa je aplikacija mobilna (pomeni, da lahko uporabljaš v več organizacijah, če si zaposlen v več kot v enem podjetju - le dodaš novo podjetje - in ob prihodu le izbereš v kateri si organizaciji - tega kartice ne omogočajo; ena kartica - ena firma).

bluefish ::

Vse to lahko delaš z obstoječimi brezkontaktnimi karticami ob podpori ustreznega računalniškega sistema (le tega tako ali tako potrebuješ tudi v primeru štempljanja z mobilnikom).

sirotka ::

Zgrešena anketa... Manjka recimo enako kot odgovor. Zlorabe niso toliko odvisne od mobe/kartice, bolj sistem kritičen, ... Načeloma mi mnogo bolj odgovarja rfid sistem od tega prek telefona.

Tilen ::

:)

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852479 (1361) Lonsarg
»

Beleženje udeležbe v prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810500 (7631) SeMiNeSanja
»

exploit v knjižnici

Oddelek: Informacijska varnost
366550 (5803) poweroff
»

Nokia 6288 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
91601 (1495) V-i-p
»

A ma kdo izkušnje s Siemens ST60

Oddelek: Mobilne tehnologije
221821 (1564) boogoo

Več podobnih tem