» »

Žižek vs Assange

Žižek vs Assange

1 2
3
4 5

Matako ::

WireMess je izjavil:

Da je Zizek blefer, me ne moti, da je slino prseci nakladac tudi ne.


Mene pa prav nasprotno moti samo to - ne vem, ali me je v otroštvu zlorabil kakšen samo spomnim se, da jih nisem nikoli prenašal. Bleferjev. Ne med sošolci, ne v športu, politiki, znanosti, nikjer. Čudilo bi me, da bi jih v filozofiji, čeprav po pravici povedano me filozofi-pozerji še najmanj motijo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

WireMess je izjavil:

Aja, vem zakaj: prav tak sprenevedac je kot ti s svojim sprenevedavim podpisom.

Kot je rekel Mazzini:

Bližnjemu uspe, vi pa premišljujete, kdaj in kako mu boste vrgli polena pod noge, ali pa začnete o njem širiti slabe govorice, zmanjšujete njegov uspeh, ga zaničujete, skratka, poskušate ga vrniti na lastno mero.
sudo poweroff

WireMess ::

Matako je izjavil:

WireMess je izjavil:

Da je Zizek blefer, me ne moti, da je slino prseci nakladac tudi ne.


Mene pa prav nasprotno moti samo to - ne vem, ali me je v otroštvu zlorabil kakšen samo spomnim se, da jih nisem nikoli prenašal. Bleferjev. Ne med sošolci, ne v športu, politiki, znanosti, nikjer. Čudilo bi me, da bi jih v filozofiji, čeprav po pravici povedano me filozofi-pozerji še najmanj motijo.


Se strinjam, kakrsnokoli bleferstvo je za postenega cloveka, ki se s svojo (ne)produktivnostjo trudi nekaj konkretnega narediti, motece.

Po drugi strani pa sem kot liberalen clovek cisto za, da Zizek kasira denar od izbezumljene leninisticne omladine, ker mislim, da je treba stranki ponuditi tisto, kar hoce kupiti. Obenem pa si zelim, da bi imela stranka boljsi okus in boljso zmoznost pravilnega vrednotenja stvari.

poweroff je izjavil:

WireMess je izjavil:

Aja, vem zakaj: prav tak sprenevedac je kot ti s svojim sprenevedavim podpisom.

Kot je rekel Mazzini:

Bližnjemu uspe, vi pa premišljujete, kdaj in kako mu boste vrgli polena pod noge, ali pa začnete o njem širiti slabe govorice, zmanjšujete njegov uspeh, ga zaničujete, skratka, poskušate ga vrniti na lastno mero.


Se ti je dokoncno sfecljalo? Kaj nisva tega ze obdelala, oz., kaj te se nisem dovolj obdelal? Ali morda uporabljas taktiko izcrpavanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WireMess ()

donfilipo ::

Kakorkoli še enkrat.

Žižek je pobegnil iz slovenske egalitarnosti, pa naj bo to zaradi socializma, ali zaradi siceršnje globje slovenske nravi. Po spominih dedov, MAzzinijeva analiza leta 1935 niti ni veljala. Tako da...

Ušel, postal slaven, obogatel in se kljub temu vrnil v pomoč, ne LDS, ampak Zaresu. Moram reč, kar pozitivna poteza. Lahko bi se smejal iz amerike in užival ob nesreči Slovencev. V Sloveniji je treba ponoviti, od izbezumljene Leninistične omladine, ne prejme nič. Nekaj malega mu nameni FF, ker je brand name in bi brez njega FF bila za par stopničk nižje na lestvici svetovne filozofije. Verjetno.

Ali pa smo jima zares fouš?
Hm..niti ne. Nič ne pomaga:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Double_J ::

Matthai a to so neke novodobne teorije "kritičnih" intelektualcev, zakaj nismo upravičeni do kritik obstoječe vladavine?

Funny.
Dve šivanki...

donfilipo ::

In seveda najbolj pomembno.

Celo Žižek ne bo spremenil v slovenski levici in splošni sliki politične strukture strank ničesar. Morda kak procent.
Veliko več, za to pa je potrebna tehtnejša kritika, pa bo spremenil na mednarodnem področju, Tam pa se mi zares zdi, da je eno najbolj potencialno nevarnih imen filozofije. Vendar danes je filozof nevaren samo nekako toliko, kot racman.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Veliko več, za to pa je potrebna tehtnejša kritika, pa bo spremenil na mednarodnem področju,


Vendar danes je filozof nevaren samo nekako toliko, kot racman.


Ne razumem. Mednarodno pa je nevaren kot racman?

Al kaj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

WireMess ::

donfilipo je izjavil:

Kakorkoli še enkrat.

Žižek je pobegnil iz slovenske egalitarnosti, pa naj bo to zaradi socializma, ali zaradi siceršnje globje slovenske nravi. Po spominih dedov, MAzzinijeva analiza leta 1935 niti ni veljala. Tako da...

Ušel, postal slaven, obogatel in se kljub temu vrnil v pomoč, ne LDS, ampak Zaresu. Moram reč, kar pozitivna poteza. Lahko bi se smejal iz amerike in užival ob nesreči Slovencev. V Sloveniji je treba ponoviti, od izbezumljene Leninistične omladine, ne prejme nič. Nekaj malega mu nameni FF, ker je brand name in bi brez njega FF bila za par stopničk nižje na lestvici svetovne filozofije. Verjetno.

Ali pa smo jima zares fouš?
Hm..niti ne. Nič ne pomaga:))



Fous? Zizku fous? Hehe... A si ti tud kej zuzku fous, da nis tolk zuzelkasto zuzkast? Jest ne, majkemi.

Izbezumljena leninisticna omladina zivi tudi na zahodu, tam se se celo bolj lahkomiselno izbezumlja. Drzi pa, da prvic srecnezi ne vedo, zakaj v resnici gre, drugic pa je stvar prej neokusna, kot nevarna; v mozgan imajo vdelane vrednote zahodnega kapitalizma, ki k sreci preprecujejo, da bi takele oslarije vzeli prevec resno. Nato odrastejo in se smejijo svojim hipijsko-kumunisticnim idejam. No harm done. Je pa neokusno, ja.

Tisto drugo pa je ze bolj perece vprasanje, namrec, kaj v resnici pomeni pregovorna slovenska fousija, in iz kje izvira. Cez palec bi ocenil, da izvira iz casov komunisticnih pogromov intelektualcev, kulakov, duhovnikov in vseh, ki so kaj imeli - v kasci, ali v glavi. Mazzini pa se seveda po Matthaijevsko spreneveda in hoce na priskuten nacin zlocin prikazati kot moteco in obenem nekoliko humorno narodovo lastnost.

Gnus je zapakiran v mnogo oblikah.

Matako ::

Thomas je izjavil:

Ja, to pa je razlika med njima. Žižek je tudi po mojem mnenju škodljiv negovalec in širitelj stalinizma.


No ja, Nostradamus bi ga bil bolj težko širil. Pa itak je bil tip menda nek zdravnik - preroška poezija je bil bolj njegov hobi in kasneje nesmrtna slava - to si kljub jasnovidnosti ni predstavljal! :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

poweroff je izjavil:

Wiremess, je tipičen predstavnik slovencejnov o katerih je pisal Mazzini.


Mazzini se je v eni svojih kolumn v resnici distanciral od uporabe oznake "slovencelj".

Strinjam se z njim, ko pravi, da je ta izraz poizkus prelaganja krivde. Kajti tako kot v vsakdanjem pogovoru recimo ni slabih voznikov, čeprav jih vsi dnevno srečujejo.. tudi nihče ni slovencelj! Kar je statističen fenomen, če ne drugega.

Edina vedno varna pozicija je zunanji sovražnik. Svetlana Makarovič je izumila "Slovenceljne", torej Druge, in jih oblepila s slabimi lastnostmi. Tako vsak od nas lahko vneto kima, ja, prav ima, saj se me to nič ne tiče, ker pač nisem Slovencelj. Tisti, ki je, naj dvigne roko! Nikogar? No, vidite.
/\/\.K.

Thomas ::

Ja no, se strinjam s tabo Matako. Nostradamusa sem vzel kot primer samo zato, da ker so pač Žižkovi fani razgrajali s tem, kako popularen je Žižek in mora biti kaj na njegovih modrostih.

Nostradamus je popularen še bolj, pa to clearly ni argument za njegove tlapnje. Ki sploh niso po večini njegove. Ampak ni to bistveno. Popularnost tlapenj ne posveti - to sem hotel reči.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ne razumem. Mednarodno pa je nevaren kot racman?


Genau.

No tudi racman pa včasih otročičem zna biti nevaren:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

WireMess je izjavil:

Se ti je dokoncno sfecljalo? Kaj nisva tega ze obdelala, oz., kaj te se nisem dovolj obdelal? Ali morda uporabljas taktiko izcrpavanja?

LOL, bolj kot druge daješ v nič, večji slovencelj si. In osebno se ti položaj v resnici s tem ne izboljša. Imaš pa občutek, da si najboljši, ja.

Sumarno pa kot družba samo tonemo.

WireMess je izjavil:

[Fous? Zizku fous? Hehe... A si ti tud kej zuzku fous, da nis tolk zuzelkasto zuzkast? Jest ne, majkemi.

I tata bi, sine. Lisica pa kislo grozdje FTW! :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Matako ::

Mislim, da je vsak, ki je nevoščljiv neki pozi padel v ciljno skupino pozerstva. Kar spomnite se vseh pozerjev, ki ste jih kdajkoli srečali od sošolcev, sodelavcev do raznoraznih profesorjev in svetovno znanih osebnosti - mehanizem je vedno enak. Poizkus sprožiti nevoščljivost. Ta mehanizem deluje sorazmerno dobro, ker smo vsi ljudje do neke mere dojemljivi do paradiranja. [Vstavite poceni vzporednico z živalskim svetom in učinkom pavjega perja].
/\/\.K.

donfilipo ::

Žižek je marksist. Nemogoča pozicija. Za branit namreč. Ampak vse šole ni zatajil, in to se mu celo obrestuje. Ne pri nas, se pa.

Žižek je Lacanovec. Kot je rekel že Okapi, zdravilstvo v psihiatriji. Zelo nerodna pozicija za resnega terapevta. Zato to tudi ni. Je le kritik.

In v taki poziciji nima prav veliko izbire. Lahko bi šuštral s psihoanalizo, ampak glede na nevrozo in tike, bi bilo to prej tragikomedija, kot terapija.

Vse ostalo. Vici, prigode, citati, izvlečki, skoraj neznana pisma, to pa ga dela tisto kar je. Zanimivega. Celo meni, ki nikoli nisem dal NIČ ne na hud teoretični marksizem in ne na Lacana. Zato pa na filme, vice in tudi zanimive prigode iz sveta.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In zdaj, ker je torej praktično izšolan v dejansko povsem neuporabnega profesorja, ali ni bolje, da predava po svetu, tam malce očara tistih par hipijev, kot pa da teži nekje nesrečen doma in zabija uboge študente. Tako pa menim, da mu ni bilo treba nikoli dati negativne ocene. Ker je nekako nad to pozemskostjo z povsem prostovoljnim pristopom študentov in slušateljev.

Če bi zabijal mladince z negativnimi zaradi svojih tez, bi se pa vsaj malce razburil.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In še na ta izvajanja soborca s šestice.

Klinc jaz mu (Žižku) celo privoščim.
Ali to pomeni, da sem kontraslovencelj?:))

Boste rekli, kako pa to pomaga. Hja včasih si vtepem v glavo, da kaj bolje vem kot on. In ni hudič.....See?
Up budi. Samo doktorat in kakih 5000 knjig prevohat mi manjka8-) Sitnica.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

WireMess ::

poweroff je izjavil:


I tata bi, sine. Lisica pa kislo grozdje FTW! :))


FTW, pravis? Jaz pravim WTF. Ce je tvoj zivljenjski cilj, da bi bil celebrity Zizkovega kova in ce ti to morda (se) ni uspelo in ce zategadelj v sebi obcutis stisko in fousijo, zakaj to zdaj podtikas meni? Jaz bi bil raje bolan klosar na zelezniski postaji, kot znan po svojem zizkovstvu, castna beseda.

In sploh, zakaj tako ljubis ta slovesnkofobni izraz "slovencelj", kaj hoces povedati s tem? Mislim, da vem, kaj hoces povedati, nekaj takega, kot dementna antislovenka Makarovicka, drzavljanka Slovenije, ki, kadar rece "slovencelj", v resnici misli Slovenec. Ker je pac nad Slovenci.

Oba se lahko izselita v Srbijo in tam volita Opankarja do sodnega dne.

Pa da ne bos mislil, da imam slovenstvo za ultimativno vrednoto tega sveta in da sem nacional(istic)no pretirano obcutljiv, ampak takole slovencljasto sranje je mocan destabilizator druzbe, za katere stabilnost in svobodo se v svojem podpisu tako sprenevedavo bojis, v resnici pa si navaden komunajzarski provokator.

To so bistvene reci, tudi v tej temi. Zizkova (ne)estetika, (ne)humornost, (a)moralnost, (ne)zanimivost so obrobne.

poweroff ::

WireMess je izjavil:

Ce je tvoj zivljenjski cilj, da bi bil celebrity Zizkovega kova in ce ti to morda (se) ni uspelo in ce zategadelj v sebi obcutis stisko in fousijo, zakaj to zdaj podtikas meni?

Od kje tebi ideja, da bi bil jaz rad kakršenkoli celebrity?

Jaz sem samo opozoril na dejstvo, da je Žižek razmeroma znan v svetu (pustimo razloge zakaj je tako), da se zelo dobro prodaja (tudi v tujini, na najprestižnejših univerzah) in je torej po merilih zahodnega sveta v katerem živimo - uspešen. NAdalje sem opozoril na dejstvo, da ga skušaš dati v nič, razvrednotiti.

In potem sem citiral Mazzinija, ki ugotavlja, zakaj ljudje to počnemo.

Zdaj... če si se prepoznal v zgodbi, je to tvoj problem.

WireMess je izjavil:

Pa da ne bos mislil, da imam slovenstvo za ultimativno vrednoto tega sveta in da sem nacional(istic)no pretirano obcutljiv, ampak takole slovencljasto sranje je mocan destabilizator druzbe, za katere stabilnost in svobodo se v svojem podpisu tako sprenevedavo bojis, v resnici pa si navaden komunajzarski provokator.

Največji destabilizator družbe je negativna selekcija o kateri piše Mazzini. In predstavnik ljudi, ki to negativno selekcijo furajo si po mojem mnenju ravno ti.
sudo poweroff

Double_J ::

Bivši komunisti, današnja levica, so krivi.

Kdor meni, da je to samo izgovor, pa naj pomaga da ne bodo več nikoli izvoljeni, tako da potem tudi ne bo več tega izgovora.

No vidiš, pa imamo konsenz.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Matako ::

Double_J je izjavil:

Bivši komunisti, današnja levica, so krivi.



Oni pravijo, da je kriv Janša.

To je tako kot v tistem filmu, upor na ladji Bounty, ko sta se dva obtoževala kdo je ukradel sir. Mr. Christian pa je seveda to demokratično moderiral... dokler ni prišel mimo kap. Bligh, dal oba osumljenca prefukati in ukinil sir vsem do nadaljnega, dokler se ni poravnal deficit.

Kruto, ampak ni bilo druge.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Double_J je izjavil:

Bivši komunisti, današnja levica, so krivi.

Ja, saj. Vse so vedno krivi drugi.

To je tipična reakcija otroka.

Odrasti že...
sudo poweroff

Double_J ::

Ja, saj. Vse so vedno krivi drugi.


Ti bi tudi v Stalinovem režimu tole govoril žrtvam, kajne?;)

Da so ljudje po naravi "taki in taki" je slaba razlaga. Je vendarle (politični)sistem glavni faktor.
Dve šivanki...

poweroff ::

Nismo v stalinovem režimu. Imamo svobodo govora, gibanja in pisanja po forumih.

Sicer pa te preoznam v naslednjem odstavku:

Na letalu iz Leipziga sem bral pritoževanje staršev: otrokom so svetovalci rekli, naj študirajo ekonomijo, zdaj pa ne dobijo službe. Obnovimo še enkrat, a brez leporečja: Šli so k svetovalcu po direktivo, kam naj se vpišejo. Ta jim je rekel: ekonomija! Tlačani so pohlevno izpolnili (ni govora o kakršnikoli dejavnosti - kaj jih zanima, kaj bi radi in tako dalje), nakar jih je gospodar razočaral: ne da jim službe! Kako, pa saj smo ga ubogali? Počutijo se prevarane, ker ni direktive, ki bi mladini podelila zaposlitve.

http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/...
sudo poweroff

Okapi ::

Kruto, ampak ni bilo druge.
Ja, in zaradi takih reči so potem Bligha sredi oceana vrgli v čoln in šli fukat babe na Tahiti.

O.

poweroff ::

Double - štekaš tole:

Podjetje je bilo recimo 16 let v stečaju, delavci na minimalcu, zadnje leto brez plače, potem pa konec! Obupane oči, solzna lica, grozno.

A kljub sočutju dajmo pogledat še enkrat - pred šestnajstimi leti je prišel šef in rekel, propadli smo, v stečaj gremo. Kar bi bil pri aktivnih ljudeh očiten znak, da si je treba začeti iskati službo, se prekvalificirati, izobraževati, karkoli. Oprostite, ne, pri nas velja strategija čiči-čakaj. Potem že stečaj traja tako dolgo, da smo v tem svetovni posebneži, upraviteljem pač mora brada devetkrat zrasti okoli mize. Nato plače nehajo prihajati. Prva, druga. Še vedno to ni znak, da bi se bilo treba spraviti v gibanje. Ne, rešitev je obljubil šef, župan, premier, Evropa! Vedno nekdo drugi, vedno nek Mesija, Odrešenik, nikoli jaz. Nikoli.
sudo poweroff

donfilipo ::

Poučno, razen seveda če vzamemo, da je rešitev dejansko nudil nekdo drug. Tako najprej šef, ki je za podaljševje agonije, kot bivši partijski sekretar, vlekel kar odlično plačo, tako župan, ki niti ni vedel kaj delajo, a je imel s šefom skrit deal, premier, ki je počel tako zgolj zato, da bi pridobil glasove, Evropa, ker je slovenijo zamešala s slovaško in tirolsko.

Pametnejši je jasno, da si poiščejo izhod. Pač nastavljajo riti do doktorata. V šoli jih trpajo z vsemi mogočimi lažmi, in kasirajo dober denar in dragocen prosti čas...ampak.

Je pa kar prav, da je v opozorilo, tudi nekaj omenjeni gospodi, nekaj budal, ki po dokončnem razočaranju popizdijo, kakšnega polomijo na koščke in tako opozorijo ostale basače, na primernost resnice:))

In seveda, še nekaj je. Ne rabimo ne dohtarjev kaj prida, ne šol. Rabimo podjetne kapitaliste, namesto basačev. Inovativne, predvsem pa v bistvu poštene ljudi, ki znajo dobre ideje speljati tako, da pri tem zaposlijo tudi večje število delavcev. Se pravi večje ideje, kot je s.p., ali d.o.o., s 5 zaposlenih, vsi v sorodstvu. Ko bomo prišli do tja, pa ne bomo v NIČEMER drugačni kot 18km severnejši jodlpergerji, ki so ravno tako, ali še bolj inertni tako pred šolo, pa tudi na slabih delovnih mestih.

Recimo za ilustracijo. Tam se recimo celo ženske sprijaznijo z 20% v povprečju nižjimi dohodki, ne glede na svetovno emancipacijo, po kateri bi mirne duše hitlerjungend v lovskih uniformah, zagrabile za jajca. Tako neiznajdljive so. Ampak ne. Delajo, trpijo in čakajo. Le da je pa nekaj malega, oziroma ogromna razlika pri kapitalistih. Ti so v avstriji niso ne bolj formalno izobraženi, ali pavšalno kvalificirani, kot naši. Ne, mi smo kar dohtarji Evrope. Razen seveda v medicini:)) Podjetni so. In da ni pučev, znajo tudi pametno in modro voditi tako strategijo projekta, kot strategijo z delavci. Zabiti ko aksa, raztrgali bi jih in razpeli kot Jezusa, ampak za te male napakice, in soliden standard, pa zadošča kar tolažba, da so vendarle pri vrhu in da bo pa nekoč prišel drugi Dolfe:D In ja, da jim gre tako dobro, vedo da smo zaslužni poleg večne čušovske krivde navzočnosti in fehtarjenja za delo in 25% manjše plače, tudi naši pokvarjeni šefi, župani, premierji, In seveda zanašanje na Evropo, brez da si bojevit balkanec:))

Torej pravi koraki. Prvi je precej pozno predlagan. Morda 20 let pozno. JJ-podjetništvo v šole. In ko bo kvalitetnih podjetnikov obilo, kafkijaski uradniki pa praktično iztrebljeni, pa BOMO skupaj s severnom bračom nekje skupaj na lestvici standarda in čakali dejansko samo še kralja matjaža:)) Če bo seveda tako dolgo svet stal!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

poweroff ::

Odličen opis slovenskega forumaštva:

Hm, če bi bil politik, ki ima moč dolgoročne strategije in vpliva na to, da se ljudje razmestijo po poklicih tako, da bodo zadovoljni, bi zaskrbljeno mrščil čelo in ustanovil kako komisijo. Na dnu duše pa bi bil vesel - ljudje, privezani ob nepremičnine in kredite ne tvegajo manj samo glede službe, marveč tudi glede politične ozaveščenosti. Bolj tiho so, anonimno pljuvajo na forumih, ko pa pride čas javne besede, se zavedo, uf, samo še 19 let in šest mesecev moram odplačati, 19 let in šest mesecev bom še priden, potem pa bodo videli hudiča! A ko minejo ta leta, na vrata trka starost, posojilo je treba vzeti še za otroke, ki študirajo v neskončnost, in se potolažijo: res sem molčal vse življenje, a hodil jih bom strašit iz groba! Vmes pa si pomagajo z dodatki prehrani: 15 odstotkov prebivalstva je alkoholikov, skoraj petina vseh receptov, izdanih v Sloveniji, je za zdravila z delovanjem na živčevje in tako dalje, če ostanemo le pri legalnih zadevah.


http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/...
sudo poweroff

Double_J ::

http://www.rtvslo.si/izjava-dneva/vesna...

Alen Sokal je v levičarskem znanstvenem časopisu objavil članek z naslovom Hermanevtika kvantne teorije gravitacije. V njem je trdil, da je gravitacija zgodovinsko-kulturni konstrukt in je prisotna zgolj zaradi človekove zavesti. Ko bo človek presegel to zavest, bo premagal gravitacijo.

Alen Sokal je seveda eden izmed vodilnih fizikov, ki so mu levičarske teorije tipa Žižek najedale živce. Zato si je izmislil članek in ga objavil v znanstveni reviji (levičarski-tipa žižek). Kvazi znanstveniki so se njegovega prispevka razveselili in ga objavili.

Nato je Alen Sokal javno priznal da gre zgolj za past in prikaz absurdnosti postmodernističnih tokov (beri levičarskih - tipa žižek). V ZDA je nastal vihar, kako da imajo taki ljudje sploh službe, da mlatijo prazno slamo.

V sloveniji je polno klovnov tipa Žižek, ne samo v družboslovju, prisotni so povsod tudi v tehniki - kjer kupirajo tuje članke..... a to je že druga zgodba.

Ja, to so naši intelektualci.


O ja...:P
Dve šivanki...

poweroff ::

Pa poglejmo kaj so pa slovenski spletni pljuvači...
http://www.siol.net/slovenija/rubrikon/...

1. Šel bi v Afriko, a nimam denarja. Daj, država, daj!
2. Vse sem vložil v delnice, da mi je zmanjkalo za kruh. Daj, država, daj!
3. Imam tako veliko hišo, da je ne morem vzdrževati. Daj, država, daj!

...

Tovrsten odnos do države je malo poseben, priznajte. Hkrati pa nekam skrivnosten: kot bi na simbolni ravni državo zamenjevali z nekom. A kom?

Predlagam poskus. Nadomestimo besedo država z mamo, očetom, starši pač:
1. Šel bi v Afriko, a nimam denarja. Mama, mamica, daj, no!
2. Vse sem vložil v delnice, da mi je zmanjkalo za kruh. Fotr, ne bit egoist, daj!
3. Imam tako veliko hišo, da je ne morem vzdrževati. Draga starša, saj bosta pomagala, mar ne?
sudo poweroff

donfilipo ::

A ko minejo ta leta, na vrata trka starost, posojilo je treba vzeti še za otroke, ki študirajo v neskončnost, in se potolažijo: res sem molčal vse življenje, a hodil jih bom strašit iz groba! Vmes pa si pomagajo z dodatki prehrani: 15 odstotkov prebivalstva je alkoholikov, skoraj petina vseh receptov, izdanih v Sloveniji, je za zdravila z delovanjem na živčevje in tako dalje, če ostanemo le pri legalnih zadevah.


No dvomim, če je Miha dal vse moje lekcije skozi:))

namreč ne obstaja samo alkohol. In ne več samo pregovorna slovenska tihost in marljivost. Obstajajo tudi druge arcnije:) Po nesreči (ali namenoma:) sem namreč opazoval skupine mladcev, ki obrnejo kakih 50-100€ na dan, vse pošljejo v glavnem v žile, pokadijo, ali pihnejo skozi nos, pa ni nobene posebne panike. Nasprotno, velik mir in optimizem in ja...akcija:)) To sicer težko traja do globoke starosti, nekako so limite birokratske tuposti, pa tudi organizma narejene tako, da se začne zatikati dosti prej, ampak konec koncev, celo Keith Richards, je šel kar parkrat v remont in če ne bi tako lepo fušal, (kot pravi moj kolega glasbenik v operi), bi se nedvomno tudi že stegnil.

Samomorilnost in bolezni odvisnosti pri nacijah, za domačo nalogo drugič.

Tapkanje po forumih, pa je praktično zastonj in nenevarna terapija, ki pomaga. Zato pa imamo takle:))

Se pa strinjam da to ne pomaga vedno. In tudi vem, da glede na širino praga, večina zdravih ljudi to tudi opusti in začne kamenjati parlament, ko gre sum o upravičenosti tega, kanček čez rumeno črto. Starejši so, bolj bičani so, bolj gre kazalec lahko na rdeče. Ampak ko udarijo zares, se jih pa tudi ne ustavi tako lahko kot deco.

Kot protiutež o liberalni popolni samodgovornosti, ki je pač vidik dr.Mazzinija. Ne morem si kaj, da ne bi nekako iz zaprašene škatle privlekel punkerja anarhista, katerega pomanjkanje sem ene 2x v mlečni restavraciji brez mleka /zato pa vse oblike alkohola za otroke:), poslušal:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Double_J je izjavil:

http://www.rtvslo.si/izjava-dneva/vesna...

Alen Sokal je v levičarskem znanstvenem časopisu objavil članek z naslovom Hermanevtika kvantne teorije gravitacije. V njem je trdil, da je gravitacija zgodovinsko-kulturni konstrukt in je prisotna zgolj zaradi človekove zavesti. Ko bo človek presegel to zavest, bo premagal gravitacijo.
Alen Sokal je seveda eden izmed vodilnih fizikov, ki so mu levičarske teorije tipa Žižek najedale živce. Zato si je izmislil članek in ga objavil v znanstveni reviji (levičarski-tipa žižek). Kvazi znanstveniki so se njegovega prispevka razveselili in ga objavili.
Nato je Alen Sokal javno priznal da gre zgolj za past in prikaz absurdnosti postmodernističnih tokov (beri levičarskih - tipa žižek). V ZDA je nastal vihar, kako da imajo taki ljudje sploh službe, da mlatijo prazno slamo.
V sloveniji je polno klovnov tipa Žižek, ne samo v družboslovju, prisotni so povsod tudi v tehniki - kjer kupirajo tuje članke..... a to je že druga zgodba.
Ja, to so naši intelektualci.



Dve svetovni napaki!!! Ne naši, ampak svetovni inteletualci. Naši v ničemer ne izstopajo posebno. Razen, da smo precej družboslovno usmerjeni. Torej VSI!!!

In druga. Mislim da je nekdo ob Sokalu predlagal, da bi bili taki testi redni in znanstveniki spljuvani do črnega morja, vkolikor jih ne locirajo takoj, kot bull. Našli so ga v črnem morju utopljenega>:D

P.S. In seveda! Sokal ni pisal o kenosisu Jezusa, ampak o fizikalni teoriji!!! 'I prošao'. Think about it!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Matako ::

Okapi je izjavil:

Kruto, ampak ni bilo druge.
Ja, in zaradi takih reči so potem Bligha sredi oceana vrgli v čoln in šli fukat babe na Tahiti.

O.


Natanko tako! In tudi tu je neko sporočilo, morala zgodbe... samo bomo že OT. Čakaj malo, je sploh lahko kaj OT v temi z Žižkom? Vem, da zanj ne bi bilo! :D
/\/\.K.

donfilipo ::

Ob številnih linkih na pisanje Mihe Mazzinija mi je Matthai nehote zbudil eno tako polzavedno premišljanje.
Možakarja namreč poznam od malena:)

In so bili tudi trenutki, ko če bi kdo rekel: 'to bo pa bodoči doktor znanosti', bi požel samo smeh.

Pa vseeno. Miha je prijeten sogovornik, hiter mislec, očitno tudi knjižni molj in vsaka družba, ga je po moje vesela. Se pa tudi kaj hitro umakne od samodestruktivnih praplemenskih običajev:))

Ok. In kaj. Hja MIha ni edini človek, ki ga poznam. Poznam tudi mračnejše oblike bivanja. Bi rekli povsem na drugem polu. Ljudi, ki jim kot sem omenil cariniki pomagajo švercati, policaji dilati in prostitutke živeti, prav tako nujna obdobja samoizolacije:)

In če jih primerjam po premoženju? To je efektivnemu ugledu?
Torej, če se ti mračni liki držijo nekih minimalnih pravil, so večinoma neprijetni sogovorniki, počasni in napačni misleci, zazrti edino v svojo korist, ne berejo veliko več, kot številke na uradni in črni borzi, in se ga vse družbe bojijo in sprejemajo zgolj s strahospoštovanjem, no potem imajo ti možakarji ponavadi, kakih 50-150x več premoženja, od povprečnega doktorja znanosti.


In ne dvomim, da bi bilo takisto tudi z dr.Slavojem Žižkom, da v bistvu ne bi niti praktično nihče vedel zanj, saj ne piše tako enostavno, tudi ne duhovito, kot Miha, pa še tematike so podložene z morami filozofov. Edina sreča je, da so to akademske more in zatorej plačane, pa vi hoteli ali ne:)) Potemtakem je dober vic, anekdota, ali prigoda, samo bonus. Ravno zaradi dostopnosti.

Temu se je izognila tista peščica Slovencev, ki je prodrla v svet. Tam je nekako drugače. Uspejo ne z lokalnimi mračnimi posli, ampak ravno z ustvarjalnim procesom. To vsaj meni zbuja vsaj kanček optimizma za našu decu:) in na drugi strani ne vidim nobene nevarnosti, da bi pa zdaj dr.Žižek, kakorkoli z levičarstovm zastrupil Slovence.
Če bi bil kdo vsaj kanček pošten, bi lahko ugotovil, da je slovenska levica mrtva. Nihče praktično ni več levičar, brez da bi ga dobesedno butali po tintari. Ja celo Miha, je iz punkerja postal dohtar:)), ampak dobro. Leta. Gledam mlade. Glasna levica? Nix.

Tako da jokanje o nevarnosti ni samo komično, ampak že kar tragikomično. In ravno to me navaja na napovedi, da sledijo nove oblike fašizmov. Postopoma. In kvazilevice, ki se blamirajo na 4 šihte (ker ljudje prevaro le spoznajo in vedo, kdo dejansko ne zastopa interesov common people, ali proleterjev:) in kdo je pretepeni norec, ki bi morda, če se iztrezni, pa celo znal:)) Moram prav pogledati v posmrtne ostanke punka, morda v hip-hop in rap, da bom kakšen elektronček, ki se je odcepil v paralelno vesolje, našel:)) Sicer pa niti slava ji, za levico ne bom slišal več. Tako doma.

Kaj pa Assange in ludo nora tujina. Povsem nova gibanja, ki so ne glede na dohtarske analize, še vedno velika skrivnost? Je tu morda kanček upanja in nova levica. Transhumana informacijska? To pa tudi mene hudičevo zanima.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Se pa tudi kaj hitro umakne od samodestruktivnih praplemenskih običajev
Po domače povedano, ni za žur;) Ga namreč tudi jaz poznam, ne sicer od malena, pa vseeno.

O.

Ziga Dolhar ::

(Zadnji) del debate o Slovenceljstvu (JJ, j, M) in podobnem je pobrisan. Offtopic.
https://dolhar.si/

msjr ::

Thomas je izjavil:


Človek je tortico, mi mu pa to očitamo. Pa še tako sladkorno ima, da tortic ne more več, mi mu pa še vedno oponašamo tisto, ki jo je pojedel v Pragi. Kjer se je boril proti Stalinizmu in vsem deviacijam realnega socializma.


Malo se bom vrnil nazaj, imam šele zdajle čas. To tortico je z vzkliki noro (ali po domače "mislm, drama") in svojo nedejavnostjo požrl cel svet (razen seveda sovjetov & co.). Pa v bistvu še dobro da jo je, kakšen dobro misleči Kennedy ali pa kakšen trigger happy Buši bi nam lahko zakuhala kakšno fino jebo. Eh, stare finte, ob katerih bi še postino rekel "il metafore" in razumel, česar pa nekateri v žižek-je-vosu mode-u niso zmožni ali pa bolje rečeno - nočejo.

donfilipo ::

Še enkrat:

Za tiste, ki mislite, da žižek, glede na intervju, je nekako prototip, ki vedno, ko se pripravlja fašizem, ali stalinizem, v ozadju nekje je torto, razmislite o globoki izobrazbi v umetnosti, imate talent8-) Morda vam poleg zukeraša, uspe ujeti v kader in naslikati celo hudiča:)

Za tiste, ki mislite, da je Žižek resnični podpornik stalinizma in fašizmov, svetujem streznitev:) Mož je namreč v vseh svojih integralnih delih odločen nasprotnik. Jemati iz koncepta, pa včasih glede na metodologije, naredi resnično kar sam, in pokasira še več pozornosti. Kot rečeno empatija, tudi približno danes ni IN! Levičarstvo tudi ne. Provokacija pa TOO MUCH.

In na koncu tistim Zaresovcem, ki so se odločili uporabiti veliki potencial, morda za kaj res konstruktivnega nasproti morebitnim črnim izpadom bodočega premierja, pa seveda čestitam. Ampak srečo se da tudi zapraviti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Slavoj pravi, da je Grega njegov prijatelj in da se ne norca delati iz njega:

http://www.rtvslo.si/slovenija/zizek-tu...

Zdaj pa razmislite!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

WireMess ::

Matako je izjavil:

Slavoj pravi, da je Grega njegov prijatelj in da se ne norca delati iz njega:

http://www.rtvslo.si/slovenija/zizek-tu...

Zdaj pa razmislite!


Toliko o Zizkovi neskodljivi zabavnosti (da ne bo kdo mislil, da je Zizek kaj drugega, kot udbomafijska oproda): "Žižek: Tukaj sem zato, da branim svojega prijatelja in kliše, da je pameten, a pokvarjen. Pošten je, ampak včasih je malo tup."

Kako simpaticno zabavno rehabilitira omladinskega laznivca, ki sklepa zasebne biznise z drzavo, kajneda, ta apoliticni filozof.

Zato pa Matthai tako skacejo, ce se kaj rece cez Zizka, katerega vloga bi morala biti zdaj celo oslom jasna. Zizek neskodljiv? V kaksnem smislu?

Double_J ::

Ta pogovor pa res ne vem če je kaj drugega, kot poizkus vnašanja zmede v politični prostor.

Golobič pa je bil itak eden glavnih protagonistov koruptnega lastninjenja v 90. letih. Če si tup ne moreš narediti ravno velike škode, tako da je odgovor glede tega na dlani.
Dve šivanki...

jype ::

Men je pa všeč, da Žižek reče, da je minister za visoko šolstvo al kaj je že "malo tup".

Pšenični ::

"Men je pa všeč, da Žižek reče, da je minister za visoko šolstvo al kaj je že "malo tup",neumen.".

In Olaf se zraven smeji..boli njega k....c. On je potegnu kar je mogu.

Meni bi blo bolj všeč, da se bojo z Dursa enkrat ustavili pri njem. In bojo šli lepo po vrsti....od kod ti tole..pa tole.....

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

Saj Sokrat je bil tudi malo tup. Pa ne da bi se primerjal.:D

jype ::

telbanc> Meni bi blo bolj všeč, da se bojo z Dursa enkrat ustavili pri njem. In bojo šli lepo po vrsti....od kod ti tole..pa tole.....

To bi blo čist super, če bi lahko - pa za nazaj ne morejo, se bojim.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

telbanc> Meni bi blo bolj všeč, da se bojo z Dursa enkrat ustavili pri njem. In bojo šli lepo po vrsti....od kod ti tole..pa tole.....

To bi blo čist super, če bi lahko - pa za nazaj ne morejo, se bojim.

Bojazen je odveč. Davčni inšpekcijski nadzor se lahko razširi tudi na predhodna davčna obdobja... pravica do odmere davka zastara v petih letih.

Pšenični ::

"Bojazen je odveč. Davčni inšpekcijski nadzor se lahko razširi tudi na predhodna davčna obdobja... pravica do odmere davka zastara v petih letih."

Potrebno je sprejet zakonodajo, da te stvari ne zastarajo. Gre za milijone evrov. Morda milijarde.

Prav tako je potrebno isto vprašati Bavčarja, Hildp, Zidarja, ........mislim od kje jim milijoni. Če se ne motim je Bavčar prišel na Roško v supergah.....in sposojenem ponyexpresu....l.90.

Nič nimam proti bogastvu, ampak da prideš do njega na tak način....

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Jah načeloma si kot pravni subjekt dolžan nekatere poslovne listine hraniti tudi indefinitely samo kaj ko je večina "umazanih" poslov (pomoje) izvedenih brez listin oziroma se te listine "izgubijo"...

BALAST ::

Če sta še Senica in Kresalova utajila davke prek "slamnatih" podjetij, pa jim nihče ne more zraven. Kaj bodo šele proti drugim gospodarskim subjektom, ki so šli tedanji in nekateri še tudi sedanji na roke, ter prali denar za osebno korist...

BlaY0 ::

Aja še to naj omenim... pravica do odmere davka zastara v petih letih, samo kaznivo dejanje utaje davka pa jasno ne zapade pod to... lahko torej pride do situacije ko ti plačilo davka zastara, še vedno pa moraš v zapor. Upam da bo obrnjeno dokazno breme za te primere kmalu uzakonjeno.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

predavanje - ŽIŽEK

Oddelek: Loža
182823 (1076) Jst
»

Žižek vs. Chomsky (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7910446 (6767) donfilipo
»

Karl Marx .... Kapital 2.0....ali kaj drugega (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26035904 (28110) donfilipo
»

Slavoj Žižek-living in the end times (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35736879 (27730) donfilipo
»

To sem čakal! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738147 (6323) donfilipo

Več podobnih tem