» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
20 / 213
»»

Nikec3 ::

]Fusion[ je izjavil:

Ne vem zakaj vas moti, da Cersei pokaže malo "character developement". V prvi sezoni ji gre bolj ali manj vse po načrtih, v drugi pa izgublja vse, ki jih ima rada (otroke in ljubimca). To se na človeku mora poznat.
V knjigi(v seriji so tudi OK prikazali) mi je bil eden izmed najboljših prizorov tisti, ko se Cersei razjoče pred Tyrionom. Dejansko vidiš, da je tudi ona samo človek in ne zlobna in zvita baraba :)


Se strinjam. Sem velik fan tega, da liki niso črno-beli. Do sedaj se mi zdi, da je edini povsem "črni" lik Jofrey.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

cebelar123 ::

Lonsarg je izjavil:

Ni še, bo pa menda dokaj kmalu(v roku par mesecev).


Izide 29.6.2012.
http://www.emka.si/ples-z-zmaji-pesem-l...

vasquez ::

]Fusion[ je izjavil:

V knjigi(v seriji so tudi OK prikazali) mi je bil eden izmed najboljših prizorov tisti, ko se Cersei razjoče pred Tyrionom. Dejansko vidiš, da je tudi ona samo človek in ne zlobna in zvita baraba :)


Hehe, tisti prizor je res dober, tam na koncu. Cersei vsa nesrečna čaka, da jo objame in potolaži, Tyrion pa razmišlja ali bi to res naredil. Samo potem se na srečo spomni, da je spaka in da mora ohranit dostojanstvo :)

oo7 ::

Škoda,ker bo kmalu konec 2 sezone potem pa spet čakati 1 leto:'(.

Shkorc ::

Kako konec, sej se še nič ni pametnega zgodil :))

kmetek ::

tale sezona pa res nič pametnega zgodilo :)

Jst ::

V bistvu bi bilo zelo zanimivo, da bi knjižno predlogo obogatili in prikazali stanje "from bird's eye view". V vsaki knjigi je del zemljevida in glede na tem zemljevidu v knjigi poteka zgodba. V seriji si pa nikakor ne moreš predstavljati, kje so vojske, ladje, kje je red waste, narrow sea, Westerosi, Wildingsi,... - v bistvu kaj je med Jugom, kjer je Iron Throne in North Wall.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

knesz ::

Jst je izjavil:

V bistvu bi bilo zelo zanimivo, da bi knjižno predlogo obogatili in prikazali stanje "from bird's eye view". V vsaki knjigi je del zemljevida in glede na tem zemljevidu v knjigi poteka zgodba. V seriji si pa nikakor ne moreš predstavljati, kje so vojske, ladje, kje je red waste, narrow sea, Westerosi, Wildingsi,... - v bistvu kaj je med Jugom, kjer je Iron Throne in North Wall.

To deloma vidiš v uvodni špici. Ne ravno položaje vojska, ampak približno predstavo dobiš. Mislim da je uvod namenjen ravno temu, ker v vsakem delu prikažejo "zemljevid" samo trenutno vpletenih v zgodbo.

avani ::

eno vprašanje - vsi tisti zlati vitezi v kraljevem pristanku nosijo ogrinjala različnih barv (belo, zlato, rdeče) - kaj pomenijo posamezne barve?

Mavrik ::

avani je izjavil:

eno vprašanje - vsi tisti zlati vitezi v kraljevem pristanku nosijo ogrinjala različnih barv (belo, zlato, rdeče) - kaj pomenijo posamezne barve?


"White cloaks" oz. beli so Kingsguard - kraljeva osebna straža in zaščitniki (kot je bil Barristan preden je odšel, Jamie je bil isto, etc.).
"Gold cloaks" so King's Landingova mestna straža, nekako ekvivalent policije
Rdeča je pa barva Lannisterjev in je njihova vojska.

V bistvu bi bilo zelo zanimivo, da bi knjižno predlogo obogatili in prikazali stanje "from bird's eye view". V vsaki knjigi je del zemljevida in glede na tem zemljevidu v knjigi poteka zgodba. V seriji si pa nikakor ne moreš predstavljati, kje so vojske, ladje, kje je red waste, narrow sea, Westerosi, Wildingsi,... - v bistvu kaj je med Jugom, kjer je Iron Throne in North Wall.


Hmm, a začetni prelet zemljevida vseh krajev, ki se pojavijo v epizodi ti ni dovolj?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Okapi ::

Zemljevidov imaš na netu kolikor hočeš.

O.

Modiano ::

http://viewers-guide.hbo.com/game-of-th...!/map/episodes/17/

game of thrones map
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

avani ::

@Mavrik hvala!

oo7 ::

Najbolj je podobno Angliji in potem Evropa naprej:)).

Jst ::

Pregled zemljevida na začetku ni nič.

Lahko bi pokazali podrobne mape, ko se menijo za fajte, kam bodo poslali ladje, vojake,... in bi se kamera lepo zoomirala, da bi človek vsaj lahko dobil občutek, kje je kaj. Iz dialogov se tega pač ne zve.

V knjigi samo na zemljevid pogledaš, pa ti je jasno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

martincek1 ::

Vidm zdele v prvo to mapo... Kalisi je iskala ladje v Qarthu za čez Narrow Sea? Lol :D

Okapi ::

V čem je pa problem?

O.

kristjanG ::

pogledal sedmi del, je tisti retard theon dejansko pozgal tistega brana pa njegovega brata? ker nisem nikjer dejansko zasledil prizora kjer bi rekel da jih je ujel

black ice ::

Ni jih ujel.

kristjanG ::

kaj paa so potem tista 2 ozgana telesa?

Lion29 ::

razen ce noces spoilerjev, pocakaj na naslednjo epizodo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kristjanG ::

mja bom raje počakal :p
take serije ko nakoncu kaj pokazejo me nardijo res zivcnega -,-"

IvoJan ::

IvoJan je izjavil:

predvidevam da sta zazgani otroski trupli bili tisti dve siroti ki so ju poslali na tisto kmetijo delat.

sem ze napisal kaj je s tistima truploma. je tazko prebrat par postov nazaj?

Gregor P ::

imagodei je izjavil:

ne pa uprizarjanje masovnih bitk na vsakem koraku.
Po mojem to bolj iz ekonomskega vidika kot drugače; tukaj recimo smo lahko videli le čas pred in čas po bitki. Je pa tudi res, da bi takšna bitka vzela preveč dragocenega časa za dramatične kompleksne dialoge:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

mah lej... bo delo moglo mau počakat, gremo gledat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

Ta epizoda je pa kar zanimiva...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

obozujem vse te majhne zaplete...

ta del jih je spet psotregel polno



spoiler
peter danklidge je car... njegova mimika, ko mu cercei pove, da so nasli njegovo kurbo je fenomenalna... uzival sem ob vsaki najmanjsi kretnji.... in tudi cercei, kako se na koncu zmagovalno nasmeje..kao, lol...priceless pogled

pa tisti haeartfelt pogovor theona in njegove sestre :D... pimo so me zjebali... sam sem cakal, kdaj se bosta naskocla.... omg :D

yes, robova deklina je pokazala guzico.... nic takega sicer, pa vseeno :D

pa se cel kup drugih iztocnic, lady stark zajebe roba, lannister bezi, etc, etc...

komaj cakam naslednje dele
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Mama Stark me je razočarala:(.
Tisti pomočnik od Arye je pa živ hudič hehehehe.
Upam,da bo Stanis zavzel železni prestol.:)

@nny ::

Mama Stark ima 4 otroke v ujetništvu in enega na svobodi. Če bi imela možnost, bi naredila povsem enako. Zaupanje v človeka brez časti je vseeno...vav.

martincek1 ::

Tamala je pa kr mal prepametna.. sem bil prepričan, da hoče njegovo glavo zato, da je nebi po treh umorih izdal.

Sicer pa zanimivo izhodišče za razpravo med tistimi, ki nismo brali knjig. Kdo lahko ubije zmaje? V prvi sezoni je bilo rečeno, da so jih ubili pogumni možje... ko to brezjajčnik pove Tyrionu mu reče, da ko enkrat zrastejo, se ne bo kam skriti. Pa tisto steklo me zanima kaj je, poleg Qartskega kretena... :)

SuperKobeD ::

martincek1 je izjavil:

Tamala je pa kr mal prepametna.. sem bil prepričan, da hoče njegovo glavo zato, da je nebi po treh umorih izdal.

Nevem no, meni pa se je to zdelo kot klasično izseljevanje, da je dobila kar je hotela.
[With the lights out]

oo7 ::

martincek1 je izjavil:

Tamala je pa kr mal prepametna.. sem bil prepričan, da hoče njegovo glavo zato, da je nebi po treh umorih izdal.

Sicer pa zanimivo izhodišče za razpravo med tistimi, ki nismo brali knjig. Kdo lahko ubije zmaje? V prvi sezoni je bilo rečeno, da so jih ubili pogumni možje... ko to brezjajčnik pove Tyrionu mu reče, da ko enkrat zrastejo, se ne bo kam skriti. Pa tisto steklo me zanima kaj je, poleg Qartskega kretena... :)


Pa ne vrjamem,da bi sam sebe šel izdat,da je ubil vse tiste može.Drugač pa Arya je čist zakon upam,da jim bo uspelo s pobegom.
Pa važno,da sta tamala Starka še živa.

Jst ::

Kako najdejo tisti care package, kar tako, na random? KrNeki! (Books excluded)

---

Prej sem v temi "TV Serije" dal link na Wired.com, kjer je opisanih 7 novih jesenskih serij. Naletel sem tudi na opis epizode oz. primerjave s knjigo. Izpostavil bom to, kar sem že pisal:

More importantly, if Tywin just up and leaves now, what's the point of any of their interactions? (Which aren't in the book.) One of the most important hostages in Westeros has been serving Tywin drinks and constantly giving herself away as a highborn girl, and Tywin has never made any attempt to find out who she is. The least implausible interpretation for this has been that somehow Tywin was playing an elaborate cat-and-mouse game, and that the trap would soon close. But no, he's apparently just not all that curious about her, which defies belief.


Serija včasih naredi like tako neumne, da ni res. Kaj je bil ves point pogovorov med Aryo in Tywinom? Bili so sicer enkratni, ampak da kar tako, "jst pa zdej grem, ti boš pa tu ostala" tole izvedejo je bila najbolj bedna scena epizode/serije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Ni, ker uspešno nadomeščajo precej poglavij dogajanja in ozadja, ki so tu predstavljena kot drobci pogovorov med Aryo in Tywinom, ter Kevanom in ostalimi. Obenem pa služi kot dober prikaz lika Tywina, saj v seriji nimamo časa in priložnosti za vse obstranska razmišljanja in zgodbe Tyriona, ki bi nam pokazale lik Tywina kot je to v knjigi.

Sam da to pogruntaš moraš tudi kaj možgane vklopit ne sam jamrat ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Jst ::

Aha, spet je na tapeti kompleksnost serije. Da bi se pa malo zazrli vase in ugotovili, da v bistvu zagovarjate knjige, to vam pa še ni kapnilo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Hmm, kako to misliš? Jaz samo opazujem da se ti tu pizdiš samo nad tem kako je vse drugače, nekih kritik, ki bi kazale, da si kaj razmislil pa ni videti - razlog za dogajanje s Tywinom je meni čist jasen. Kaj pa maš ti za povedati poleg tega da se ti zdi, da "ne bo imelo nobenega smisla" in da "je drugače kot v knjigi"?
The truth is rarely pure and never simple.

oo7 ::

@nny je izjavil:

Mama Stark ima 4 otroke v ujetništvu in enega na svobodi. Če bi imela možnost, bi naredila povsem enako. Zaupanje v človeka brez časti je vseeno...vav.


To kar je naredila je čista traparija.Mislim kašnemu človeku je šla zaupati.Še,ko mu je grozila smrt jo je žalil.Sem imel to mamo Stark za bolj pametno.Orng je zaj.. svojga sina:|.

imagodei ::

@Mavrik,

se ne morem strinjat. Napisal sem že - če ti je v interesu šparat s prostorom (metražo filma), potem posnameš pač en triuren film na knjigo, ne pa da greš snemat nadaljevanko. Nekak je logično, da v 3-uren film ne moreš stlačit vsega kar je v knjigi na 1000 straneh, če pa snemaš nadaljevanko, kamot lahko posnameš 2-4 dele več, pa zajameš tako kot se spodobi. Še sploh glede na to, da so v prvi sezoni pokazali, da to znajo in zmorejo storit.

G.R.R. Martin knjig ni pisal samo nekaj mesecev. Stvari je fajn premislil, njegova zgodba pije vodo. V seriji, ko posiljujejo z nekimi svojimi izvedbami, nastalimi v nekaj tednih za potrebe scenarija, se nelogičnosti kopičijo. Minutažo izgubljajo s podrobnim prikazom, kako se Robb Stark zaljubi v Jayne Westerling, po drugi strani pa čist sfalijo, kako so Wildlingsi ujeli Qhorina in Jona Snowa.

Ne bi rad spoilal knjige, ampak očitno so ustvarjalci serije do sedaj zanemarili en zelo zelo pomemben del zgodbe, ki se odvija predvsem okoli Brandona Starka - kar pa se tiče tega, kako so ujeli Jona Snowa, je pa v resnici dokaj pomembna tudi vloga Orella, ki ga v seriji sploh nismo videli.


Ja, iz dela v del sem bolj razočaran. Ne gre za to, da bi se ustvarjalci serije malo sprostili in kako reč priredili - ampak spreminjajo bistvene zadeve! Na samem začetku druge knjige je celotni Song of Ice and Fire Universe obseden z rdečim kometom - pa ajde, to so pač spustili, bi še preživeli. Kako brutalno zdej posiljujejo zgodbo okoli Daenerys, je pa že težko prebavljivo. Ustvarjalci serije sami sebi komplicirajo življenje. Že omenjena očitna topoglavost sicer izjemno brihtnega, premetenega in neizprosnega Tywina Lannisterja v zvezi z Aryo Stark je še ena izmed primerov, ko ustvarjalci sami sebi komplicirajo življenje s tem, ko si izmišljujejo manj verjetno zgodbo.

Res ne vem, v čem je problem posneti 14 delov namesto 10, pa zgodbo korektno predstavit. Sploh zaradi tega, ker so v prvi sezoni pokazali, da je to popolnoma izvedljivo.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Mavrik ::

@imagodei: Nikjer v tvojem sporočilu nisi razložil, zakaj je problem da spreminjajo bistvene zadeve - vse je samo ponavljanje Jstovega jamranja o tem, kako se razlikuje serija od knjig. Zakaj točno bi se moral 5 1000-strankih špehov (ki se na trenutke dokaj grozno vlečejo) dobesedno držati in prav vsak majhen lik in podzgodbo zatlačiti v serijo?

Odstranjevanje likov in podzgodb, ki niso bistveni za dogajanje dejansko uspešno destilira serijo v svoje bistvo, brez da bi jo razvlekli in uletavali s (kratko-trajajočimi liki) vsakih par delov. Celotni zgodbi to kvečjemu pomaga in je tek zgodbe v seriji nepmrimerno bolj gladek (in posledično gledljiv in še bolj vleče) kot v knjigah.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

oo7 ::

Ja tisti, ki je prebral knjigo je bolj kritičen, do nadaljevanke. Jaz, ko nisem prebral knjige mi je pač to dovolj kar se dogaja tistemu pa, ko je prebral knjigo pač ni ga čisto razumem.
Še pa strinjam, da bi lahko komot naredili sezono z vsaj 15 nadaljevanji:), ker 1 sezone je prehitro konec;((.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Okapi ::

Sem imel to mamo Stark za bolj pametno.
Ker nisi dovolj pameten, da bi pogruntal, kakšen zvit načrt ima v resnici.>:D

O.

imagodei ::

@Mavrik,
ni treba pretepat slamnatih mož. Nikjer nisem trdil, da bi mogli vključiti vsak, najmanjši lik v zgodbo. Jojena in Meere očitno ne bomo videli, pa se da preživet (pa v knjigi nista ravno obskurna lika).

Zakaj je problem, da spreminjajo bistvene zadeve? Well, for starters, če delam Čokoladno torto po receptu za Prekmursko gibanico, za nadev pa uporabim marcipan, nekako ne dobim čokoladne torte, kaj praviš? Če je namen prikazat neko drugo zgodbo, ki je Song of Ice and Fire samo od daleč malce podobna, pa naj to storijo - pod drugim imenom.

Če te ta odgovor ne zadovolji - ne vem, a nisi bral knjige, ali zakaj te ne zmoti odsotnost določenih pomembnih detajlov - težko povem kaj več brez Spoilerjev. Meni se zdi dejansko škodljivo za serijo, da se tako zelo izogibajo določenih elementov zgodbe, ki zgodbo naredijo pač za - Song od Ice and Fire. Do zdaj smo videli hodeče mrtvece in zmaje, vse skup pa deluje tako obskurno in obstransko, kot da gre za blodnje nekih posameznikov. Čakamo samo še, da bo Jorah Mormont Deanerys povedal, da si je zmaje samo umišljala, Lord Mormont na Zidu pa je dementen starec, ki se mu je o živih mrtvecih samo sanjalo.

> "Odstranjevanje likov in podzgodb, ki niso bistveni za dogajanje dejansko uspešno destilira serijo v svoje bistvo, brez da bi jo razvlekli in uletavali s (kratko-trajajočimi liki) vsakih par delov. Celotni zgodbi to kvečjemu pomaga in je tek zgodbe v seriji nepmrimerno bolj gladek (in posledično gledljiv in še bolj vleče) kot v knjigah."

Na način, kot to počnejo sedaj, se nikakor ne strinjam. Prav je, da spuščajo manj pomembne osebe, ne pa, da (sploh po zelo obetajoči prvi sezoni), krnijo zgodbo.

Skratka, snemajo video verzijo zgodbe Song of Ice and Fire. To je zadosten razlog, da bi se morali ustvarjalci serije, kolikor je le mogoče, držati originalne zgodbe. Če držijo govorice, da se bo 3. knjiga snemala v dveh sezonah (2x po 10 delov), je še en argument manj, da 2. sezone niso posneli kar v 12-14 delih.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Okapi je izjavil:

Sem imel to mamo Stark za bolj pametno.
Ker nisi dovolj pameten, da bi pogruntal, kakšen zvit načrt ima v resnici.>:D

O.


To pa res nisem pogruntal,kašen načrt ima.Zgleda bom moral še enkrat pogledat.
Edino če ga bo Brienne za vrat stisnla.8-)

Lion29 ::

dajte ze enkrat razumet, da je knjiga cisto drugacen medij kot tv serija s precej drucano ciljno publiko...

med tem ko knjige berejo predvsem bolj izobrazeni/inteligentni ljudje, za serije to ne velja... pri serijah je ciljna populacija BISTVENO vecja...

serija je ze tako zdalec najbolj komplesna med vsemi serijami na TVju in ze zaradi tega izgubljajo precej gledalcev, ki jim je tezko sledit ali pa se zadeve vlecejo...

ze tkao velik folka jamra, da se nic ne dogaja in da je dosti fillerjev...

ce bi imela serija se vec pod zgodb in se bolj razvleceno dogajanje, bi bilo gledalcev BISTVENO manj....

jaz bi pa ziher bolj uzival, but that just me... bolj inteligenten :))

da so v seriji izlocili nekaj dogajanja, je popolnoma razumljivo.. iz vecih razlogov... martin je za pisanje takih stvari proabil minimalno budgeta... v seriji pa bi za dolocene stvari porabili neprimerno vec (in kot receno, bi dosegli kontra ucinek, torej je popolni nesmisel).

sicer pa producenti ze dobro vejo zakaj so stvari tako... jaz kot gledalec serije prav nic ne pogresam, ravno nasprotno, neznansko uzivam v tej zgodbi...

ti pa kot bralec knjige se pocutis prizadetega, da so ven izrezali up stvari...

NOT OUR CONCERN!!! torej nehaj ze enkrat morit s tem kaj so ven vzeli, da je pomembno za zgodbo... MENI NI in VSEM ki niso brali knjige TUDI NI!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

avani ::

Po moje si avtorji tv serije niso želeli ampak so morali poseči v samo zgodbo, da so jo lahko priredili TV mediju. Igra prestolov ima zelo velike produkcijske stroške, več kot 10 mio $ na epizodo, zato morajo 'šparat' pri ekstra zgodbah, fajtih in efektih.

Prav tako je fino za gledalca, da se v vsaki epizodi pojavi vsaj nekaj od vseh vzporednih zgodb (zato npr. mezinček lahko tako hiti od tabora do tabora). Za gledalca je zelo fajn, da lahko spremlja več linearnih zgodb, očitno pa zgodbe v knjigi niso tako časovno usklajene in so morali zato prirediti scenarij.

Ali bo uspešen ali ne bomo pa videli. Meni je, pa nisem bral knjig.

imagodei ::

> "dajte ze enkrat razumet, da je knjiga cisto drugacen medij kot tv serija s precej drucano ciljno publiko..."

Se deloma strinjam - ampak vseeno, če prodajaš čokoladno torto, je fino, da je podobna čokoladni torti, ne pa čokoladnemu krofu. Razumem, da je tistim, ki niste brali knjige pač vseeno, ker ne poznate original zgodbe. Ampak, če zgodba preveč odstopa, potem ne gledate Song of Ice and Fire, ampak neko drugo zgodbo, ki je pač zgolj dokaj podobna G.R.R. Martinovi.

> "ze tkao velik folka jamra, da se nic ne dogaja in da je dosti fillerjev..."

Er, zakaj potem vsiljujejo zgodbo o Talisi, ki jo v knjigi sploh ni (je namesto nje Jeyne Westerling) in je popolnoma nepomembna za širši razvoj zgodbe; izpuščajo pa verjetno precej ključno dogajanje okoli Brana? Zakaj zapletajo stvar s tem, da v seriji Xaro Xhoan Daxos in The Undying ukradejo zmaje Deanerys, ko v knjigi tega sploh ni, izpustijo pa spet ključno dogodke, ki so vodili do zajetja Jona Snowa in Qhorina Halfhanda?

> "ce bi imela serija se vec pod zgodb in se bolj razvleceno dogajanje, bi bilo gledalcev BISTVENO manj...."

Prva knjiga je bistveno manj zanimiva kot druga, pa jim je vseeno serijo uspelo narediti gledljivo... Vse je v nekem napetem stanju pričakovanja, nič resnega se ne dogaja, pa vseeno je zanimivo. Kje je vzrok, da podobnega niso mogli narediti v drugi sezoni?

Zakaj so v prvi sezoni lahko vključili tako obstranske like, kot je Syrio Forel, ki bi ga v seriji kamot zamenjal npr. Jory Cassel (Poveljnik straže od Eddarda Starka)? S kakšnim razlogom so si ustvarjalci izmislili prostitutko Ros (ki se sicer pojavlja že v prvi sezoni)?

In še in še bi lahko naštevali... Dokler ne preberete knjige, niti ne morete razumeti, zakaj nas motijo odstopanja. Ne gre za to, da si ustvarjalci serije privoščijo manjše poenostavitve, ali skrajšave - gre za to, da si zmišljujejo neobstoječe zaplete, osebe, dogodke, iz katerih potem izhajajo čudne rešitve.
- Hoc est qui sumus -

Lion29 ::

imagodei je izjavil:


In še in še bi lahko naštevali... Dokler ne preberete knjige, niti ne morete razumeti, zakaj nas motijo odstopanja. Ne gre za to, da si ustvarjalci serije privoščijo manjše poenostavitve, ali skrajšave - gre za to, da si zmišljujejo neobstoječe zaplete, osebe, dogodke, iz katerih potem izhajajo čudne rešitve.


tukaj se skrivva srz problema.....

o knjigi in odstopanja od knjige debatiraj v namesnski temi ali pa si ustvari svojo temo...

ne razumem, zakaj si tolk tecen (-i) da tle notri trolate o tem, kjer nas vecina gleda serijo brez da bi prebrali knjigo...

prav trudite se morit s podatki iz knjige, ki jih v seriji ni..

sej meni ni vec problema, ker pac preskocim, ampak pismo no...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

cebelar123 ::

Okapi je izjavil:

Sem imel to mamo Stark za bolj pametno.
Ker nisi dovolj pameten, da bi pogruntal, kakšen zvit načrt ima v resnici.>:D

O.


Nop problem je v tem ker so v seriji spustil celoten pogovor med Starkovo in Kraljemorcem in tako onemogočili ljudem v tem trenutku kaj bolj sočustvovat s Starkovo.

martincek1 ::

Er, zakaj potem vsiljujejo zgodbo o Talisi, ki jo v knjigi sploh ni (je namesto nje Jeyne Westerling) in je popolnoma nepomembna za širši razvoj zgodbe;


Ker je glavna oseba prve sezone in bi jo bilo spustiti skoraj enako kot opustiti nadaljno snemanje. TV publika je bolj zahtevna in neučakana kot knjižni molji, verjetno to veš. IMO je bilo to nujno zlo. Kar mene ne moti niti malo. Knjig se verjetno še lep čas ne bom dotaknil in serija kot taka mi je špica.

Lonsarg ::

Pa jezus kristus no... Meni kot bralcu knjige je pa čisto fajn video obnova tale film, ostale dogodke itak vem, da so SE zgodili, pač jemlješ zadevo kot obnovo ne remake pa ni problemov.

Lahko bi me neznansko skrbelo, kako bodo gledalci zdaj drugače doživeli karakterje, zaradi toliko rezanja kot mi, ampak drugače ni nujno slabše. Kdor hoče podoživt bolj izvirno GoT mora pač knjigo prebrat in to PREDEN gleda nanizanko. Ampak večina ljudi, ki gleda nanizanko nima v sebi, da bi 5*1000 strani prebrala in je zakon, da tudi taki pridejo do te fenomenalne zgodbe, v okrajšani verziji ampak vendar.
««
20 / 213
»»