» »

Skener

Skener

Camel ::

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup skenerja, ki lahko skeniran dokument(npr. knjigo) pretvori v znake, ki jih lahko kasneje urejam urejevalniku besedil.
npr. nekaj takega samo, da cenovno bolj ugodnega:
link

Nakup kakšnega skenerja mi priporočate, da bo cenovno čimbolj ugoden in bo imel podobne funkcije kot skener na zgornji sliki. Hvala za nasvete.

LP

s1m0n ::

Rabiš skenirca in program Abbyy FineReader. Ne pretvarja tega skener ampak program na računalniku!
Program ti pretvori skoraj, da vsak tekst, ki ga skeniraš.
Podpira tudi slovenski jezik (šumnike)

Še povezava: Abbyy FineReader

technolog ::

A se ti ne zdi 130€ mal predrago?

s1m0n ::

Pri tem kar ga je on posredoval v povezavi je tudi priložen ta program vendar zastarela verzija in zato je tudi omenjen skener takšne cene!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Camel ::

Se pravi lahko s tem programom pretvorim tudi tekst skeniran z navadnim skenerjem(npr. multifunkcijski tiskalnik) čeprav ni tekst na ravni površini?
Če je tako je skener za ca. 50€ dovolj dobra izbira?

LP
Dolce far niente

technolog ::

Zakaj bi dal za skener samo 50€ in za software 130€? Daj za skener še malo več, da bo vse na nivoju.

s1m0n ::

Prvo povej kaj želiš z njim skenirat ? Eno knjigo ? Revije ?...

opeter ::

Za skenirati in prepoznavo besedila rabiš 300 dpi optično ločljivost pri skenerju. Seveda, če je ločljivost višja, tem boljše. Dejansko pa je tak, da z nobenim novim skenerjem ne boš falil. Dovolj uporabne so tudi današnje multifunkcijske naprave (tiskalnik, skener, fotokopirec).

Pri prepoznavi pa je pomembna predvsem programska oprema. Abbyy ima super izdelke. Obstaja pa seveda tudi konkurenca.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Kot je rekel opeter, skener je dandanes tudi najcenejši več kot dovolj dober za skeniranje teksta.

Pri pretvarjanju skeniranega teksta v pravi tekst pa nima skener prav nič zraven ampak vse dela program. In Abbyy FineReader je daleč najboljši program kar se tega tiče in 140 EUR zanj sploh ni veliko. Skener pa lahko kupiš tudi najcenejši.
Konkurenčni programi sicer obstajajo ampak pri teh programih je treba paziti, da program dobro obvlada jezik, ki ga skeniraš, drugače bo pretvorba polna napak. Večina teh programov ne pozna Slovenščine, nekateri ne poznajo naših čudnih črk s šumniki in podobne zadeve. Abbyy FineReader je eden redkih, ki mu bolj eksotični jeziki, med katere spada naša Slovenščina, ne delajo prav nobenih težav. Vse se lepo nastavi na Slovenijo in Slovenščino in že lahko začneš skenirati.

Galaxy ::

Abbyy FineReader se da dobit tudi na travniku... Hvala, da si mi omenil takšen program, ki vključuje slovenščino! Osebno se mi zdi 140€ svinjsko drago, še posebej če imaš komaj za eno spodobno kosilo na dan.

Glede skenera - ker je moj že zelooo stari, me zanima, kaj bi priporočali? Večinoma bi skeniral liste iz zvezka in knjige; tako kot je tale, ki ga je omenil avtor te teme. Da bi se dalo spodobno skenirati... Občasno pa bi tudi rad skeniral (in si naredil arhiv) družinskih fotografij, tako da bi bilo vredu, če bi bila ločljivost čim višja.

Iščem v rangu do največ 100€.

Izi ::

Kaj boš kradel samo program, če pa imaš komaj za spodobno kosilo na dan. Kar ženino najlonko na glavo in z eno plastično pištolo uleti v računalniško trgovino in ukradi še skener.

Ne vem kje živiš, ampak 140 EUR je za tako uporaben program smešno nizka cena. Ko si že ravno omenjal zvezke, ti programi dobro delajo samo s tiskanim tekstom, pri na roko napisanemu tekstu se pa izgubijo. Za pisani tekst bi rabili že umetno inteligenco, ker vsak piše malo drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

opeter ::

Galaxy je izjavil:

Abbyy FineReader se da dobit tudi na travniku... Hvala, da si mi omenil takšen program, ki vključuje slovenščino! Osebno se mi zdi 140€ svinjsko drago, še posebej če imaš komaj za eno spodobno kosilo na dan.


Če imaš komaj za eno spodobno kosilo na dan, verjetno tudi denar za novega skenerja nimaš.
Pa sem ti že skoraj hotel priporočat in napisati, kateri skenerji imajo priložene (sicer oskubljene a za večino dela čisto dovolj) OCR programe, kot je Abbyyjev FineReader Sprint, Nuance Omnigape Lite itn.

Ampak po zograj napisanem sodeč vidim, da nima smisla.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PDF v word

Oddelek: Pomoč in nasveti
8695 (542) petrusko
»

Skener -> pretvorba v text

Oddelek: Pomoč in nasveti
123203 (2583) Aston_11
»

Scanner za OCR

Oddelek: Kaj kupiti
121862 (1580) marvin42
»

Skeniranje teksta

Oddelek: Programska oprema
133804 (3490) sloncek
»

kateri program za prepoznavanje teksta?

Oddelek: Programska oprema
132716 (2521) ferjan

Več podobnih tem