» »

garancija po popravilu

garancija po popravilu

deggial ::

Na servisu imam monitor od Iiyame.Nesel sem ga ko je bilo do izteka garancije se 35 dni.
Zanima me za koliko se podaljsa garancija po popravilu,ce sploh se? Na spletni strani od Iiyame je garancijska izjava kjer pise,da se garancija po popravilu podaljsa za 60 dni,oziroma do izteka garancije,kar je pac vec.Ali velja to tudi v Slo?
Druga stvar pa se tice zamenjave monitorja.Recimo,da je nepopravljivo pokvarjen.Kolikor vem ga morajo v najvec po 45 dneh zamenjati z novim.Ali bi znal biti kaksen problem glede na to,da je ta 45.dan ze po izteku garancije ?

Sims ::

Po moje ne bi smelo biti težav, kajti ti si tako verjetno kaj podpisal, ko si oddal monitor in to je bilo v času garancije.

Torej si dal v predpisanem času... Sicer pri nas se nikoli ne ve...:(

MadMax ::

Garancija (po nasem zakonu o varstvu potrosnikov) se podaljsa za cas popravila (dokler je na servisu, garancija "miruje").
Potem pa je tu še garancija na vgrajene dele pri popravilu (menda min. 3 mesece?).
Kaj pise na netu, je druga stvar (uporabi tisto, kar ti bolj pase in se tudi skregaj za to).

Ce zadeva v 45 dneh ni popravljena, ti morajo zadevo nadomestiti z novim/novim enakega ranga (ce takega ni vec mozno dobavit) oziroma ti vrniti kupnino. (to o kupnini ni nujno, ce ni zapisano v gar. listu).

45. dan nikakor ni izven garancije (glej moj prvi stavek).

Bodi pa pripravljen, da bojo poskusali vse mogoce, da je le njim bolj v korist (saj bi na njihovem mestu mi tudi, a ne?;) )

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

R-S-LoVe ::

Če pa ne gre dugače, si pa pomagaj z grožnjo, da jih boš dal v medije. Jst sm mel podobn problem, pa sm klical na zvezo potrošnikov Slovenije, povedal svoj problem, pa mi je ona rekla, nej se pač sklicujem, na xx člen x odtavek. No in jst sm šel tja povedat za xx člen x odtavek in mi on tipson rečem da se je on tudi posvetoval z njihovim odvetnikom, in da ..... po je pa men prekipel, pa sm reku, da če ne najdeva nekeg skupnega jezika, jih bom dal v "cajtnge", pa je takoj zapru trgovin, pa sma se zmenla.
Zlo ugodno zame in ne tko za njih.
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo telefona v 45 dneh

Oddelek: Loža
173971 (3507) tomaz-
»

Uveljavljanje garancije...tretjič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
529032 (6454) St235
»

Big Bang popolna zaščita "Se zgodi" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611054 (9238) medenko
»

45 dnevni rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111005 (8547) čuhalev
»

kaj sledi po 45 dneh od uveljavitve garancije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
754644 (3420) cpu

Več podobnih tem