» »

katero Seat Alteo XL

katero Seat Alteo XL

Janac ::

pozdravljeni,

odločamo se za nakup Seat Altee XL,
vendar nevemo katero izbrati.

gledali pa smo:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=462...

in to:
http://www.bolha.com/seat/seat-altea-xl...

nujno mora biti diesel,lahko predlagate tudi drugee,prosim za pomoč in mnenja,

hvala in L.P ;)

username ::

Najprej moraš povedati, zakaj sploh Alteo XL - če rabiš enoprostorca zaradi velikega prtljažnika in prilagodljivosti sedežev, je pomojem Altea XL bolj povprečen voz. Pa ne samo v tem pogledu, kot verjetno večina novejših Seatov* ima kretensko oblikovano armaturo oz. celoten vozniški prostor (v estetskem, funkcionalnem in ergonomskem smislu)

* vozil sem Alteo XL ter pred par dnevi čisto novo Ibizo, voznikov prostor je pri obeh narejen (zasnovan) občutno slabše kot je v navadi pri npr VW in Škodi, čeprav je Seat v istem koncernu. Doma imamo golfa V in tourana, pred kratkim sem imel priložnosti voziti tudi najnovejšo generacijo Škode Octavije in vsi ti avti so povsem drug svet kot Seat..


No pa vseeno glede teh dveh ki si jih nalepil - drugi ima 1.9 TDI, verjetno 105-konjsko verzijo, ki je čudovito prožen motor, lepo vleče že od nizkih obratov, nima nekih serijskih hib. Kljub le 5-stopenjskem menjalniku bi priporočil tega, razen če boš veliko vozil po avtocesti in to pri 130 kmh (ali več) - 2.0 TDI (prvi link) ima 6-stopenjski menjalnik in verjetno daljša prestavna razmerja kot 1.9 TDI (vsaj pri VW touranu in golfu V je tako), zato je primernejši za avtocesto. Za navadne ceste in mestne vožnje pa je primernejši 1.9 TDI (zaradi krajših menjalnikov je vsaj tako posločen kot sicer močnejši 2.0 TDI).

Vprašanje je torej, kako natančno se bo avto uporabljal (kje in koliko se bo vozil)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Janac ::

altee bo zamenjava za leona, zaradi nizkega sedenja, velike porabe, majhen prtljažni prostor.Vozila se bo pa največ po cestah, 13000km na leto, armature se pa tudi navadiš:D
P.S:link nedela xD

username ::

Link dela. Ker jaz nisem dajal nobenih linkov, v svojem prejšnjem postu nisem dal nobenega linka (tisti podčrtani tekst je zgolj - podčrtani tekst). :D

"Vozila se bo pa največ po cestah" - misliš, po navadnih, ne avtocesta? Potem kot rečeno, ne rabiš 2.0 TDI, 1.9 TDI bo verjetno primernejši.

zamenjava za leona, zaradi nizkega sedenja, velike porabe, majhen prtljažni prostor

- Altea XL se mi ni zdela izjemno bogata s prtljažnikom (no gotovo je večji kot v leonu ali golfu)
- tudi sedi se ne tako zelo visoko
Če je Leon "Seatov Golf", Alhambra pa "Seatov Sharan" (no to slednje vsekakor drži), pa Altea (tudi XL) vsekakor ni "Seatov touran", kot morda kdo misli (kar recimo sem na podlagi podobnosti Sharana/Alhambre mislil jaz, dokler nisem videl oz. vozil Alteje XL in primerjal s Touranom, dejansko gre za različni vozili)

Glede porabe - pri 13.000 km letno načeloma ni nujno da rabiš dizla.. čeprav verjamem, da ob predpostavki rabljenega vozila, ni veliko pametne izbire bencinarjev..
MOraš pa vedeti, da pri enoprostorski obliki karoserije, tudi dizli kar nekaj popijejo.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

Janac ::

mislil sem ceste po mestih...., doma imamo tudi alhambro l.2003 1.9TDI 115km in poraba je vsaj 2 litra nižja (povprečna) alhambra 6-7,leon 9-10 l/kmh.
ampak vseeno dovolj veliko visoko sediš, seveda ne toliko kot v alhambri :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15522682 (18185) matobeli
»

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749116 (7353) m0LN4r
»

Nov avto za 13k€-17k€ (diesel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911058 (8737) SkIDiver
»

Avto: enoprostorec

Oddelek: Loža
172066 (1681) msjr
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14651450 (48331) Matwic

Več podobnih tem