» »

Belgijski SABAM pričakuje nadomestila za poslušanje glasbe od tovornjakarjev

1
2
»

Zheegec ::

Kdor ima zelo dobre zvočnike v avtu naj se zapelje pred stavbo od SAZAS in jim predvaja komad po želji, potem jim seveda sprinta račun za predvajanje glasbe. Naj bo neka avtorska zadeva, torej posnetek lastnega igranja na cerkveni zvon, prvi del vsaj 3 ure dolg...

Nezaslišano je že to, da od vsakega fakin' CDja, ključka, diska in podobnega dobijo nekaj €, ker ga LAHKO uporabljaš za to, da gor daš glasbo. Potem bi predsednika SAZAS ob nakupu praznih CDjev strpal v zapor, ker če CD prelomiš lahko potem s tem nekomu prerežeš vratne žile in ga ubiješ. Kdor kupi prazen CD je morilec!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spc ::

kpkp je izjavil:

Kaj pa če bi sazas in podobni meni plačali, ker v mojem privatnem prostoru zasedajo radiske frekvence z njihovem nezaželjenim "sranjem".
Enostavno ne moreš informacije pošiljat okoli in vsakega, ki te informacije "ujame" obdavčiti. Po tem principu bi se jaz lahko postavil pred pisarno SAZASa, začel nekaj nakladati in jim nakoncu meseca poslal račun za "strokovno svetovanje".
Če oni zahtevajo, da jaz plačam njihove informacije, jaz zahtevam da njihove informacije ne vdirajo v moj vsak dan (še posebej pa v privat prostore)...

haha.
Res je.
 

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

Ja, kaj pa govoriš točno poleg tega, da nimaš pojma kako stvar funkcionira?

sazas, tiho bodi!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

marS ::

Zheegec je izjavil:

Kdor ima zelo dobre zvočnike v avtu naj se zapelje pred stavbo od SAZAS in jim predvaja komad po želji, potem jim seveda sprinta račun za predvajanje glasbe. Naj bo neka avtorska zadeva, torej posnetek lastnega igranja na cerkveni zvon, prvi del vsaj 3 ure dolg...

to je dobra ideja za državljansko nepokorščino :)) 200 avtov se parkira zraven, pol pa tri ure nabijajo kako skladbo in jim izstavijo račun! great :D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

nekikr ::

Plača izvajalec, ne poslušalec. V tem primeru vi :)

kpkp ::

Komu, samemu sebi? :O (si izpustil del o cerkvenem zvonu predvidevam)

Spc ::

nekikr je izjavil:

Plača izvajalec, ne poslušalec. V tem primeru vi :)

Torej če ima frizer vklopljen radio v frizerskem salonu on samo posluša, torej ne rabi plačat.
Enako potem velja če ima poslušalec radio doma ali pa v kabini tovornjaka.

=)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

ingo ::

Kam pol spada takle internetni radio: http://www.multi.si/
:)) A če to poslušaš, moraš tud plačat??

nekikr ::

Izvajalec dogodka. Saj ni težko no.

SkipEU ::

MajorM je izjavil:

Kar prirejaj vrtne zabave dokler jih sploh še smeš. Pa na profesionalno podjetje ki bo skrebelo za red ne pozabi.
In vse to za to da boš lahko na vrtu pojedel kako pleskavico in pivo s prijatelji.


Mogoče se ti bo zdelo smešno, ampak nekaj podobnega je že uzakonila ta vlada ne tako dolgo nazaj. Tako morajo po novem profesionalno varovanje imeti tudi folklorna društva (kjer se večina družijo upokojenci), razna društva podeželskih žena, kjer se srečujejo, da si izmenjajo kakšne kuhane dobrote ipd.

Dejansko v tej državi postajamo že tako nori, da visoke stroške varovanja obešamo še upokojencem, ki bi se radi malo srečali med sabo. Zagotovo pa se 60 letne gospodinje ne bodo teple, da jim država nalaga varovanje.

morbo ::

nekikr je izjavil:

Plača izvajalec, ne poslušalec. V tem primeru vi :)

Očitno ne:

Vsa podjetja, ki imajo več kot devet zaposlenih, morajo plačevati prispevek SABAM-u, če v svojih prostorih predvajajo glasbo, kamor sodi tudi poslušanje radijskih postaj.

nekikr ::

Ja, ker se to interpretira kot da so "organizirali dogodek" in je neka masa ljudi poslušala. Zato morajo plačati.

Skrajno neumen kretenizem, ampak naš SAZAS ni daleč za njimi.

antonija ::

Sam problem je da tvojega razbijanja po zvonovih verjetno ne bo predvajal noben radio (ki bi za tako pocetje placal SAZASu licencnino). Ce bi jim pa predvajal radijski program (za katerega placuje radio SAZASu licencnino) potem bi pa SAZASovi "zaposleni" (>:D) poslusali radijski program na delovnem mestu, za kar bi pa morali sami sebi zaracunati licencnino (ki je BTW ze vsaj drugic obracunana za isto predvajanje), denar pa potem razdeliti po njihovem top secret (If I tell you I'd have to kill you 8-O) kljucu ki ga poznajo samo oni (ce ga sploh).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

inci ::

pa saj velja v Sloveniji zakon o rtv, da morajo vsi službeni avtomobili tudi plačevat nadomestilo rtv, nekaj čez 3€, sam tega še ne preverjajo.

gruntfürmich ::

fak ej. ravno sem se spomnil na gasilske sirene. kdo plača???
mi ki jih lahko vsak mesec poslušamo, ali oni ker izvajajo?? ali oboji...:'(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECJ: Za predvajanje glasbe v zobozdravstveni ordinaciji (in še kje) ni potrebno plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5419727 (17020) cegu
»

Še enkrat: ISP-ji nimajo obveznosti filtriranja informacij, ki se prenašajo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4622805 (20088) JanK
»

Ponudniki interneta naj bi zaračunavali nadomestilo za spletno piratstvo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
18856990 (51788) Gregor P
»

Poslušanje glasbe med spanjem

Oddelek: Loža
233401 (2817) cbelica

Več podobnih tem