» »

Kakšne plače imajo v resnici naši severni sosedi?

Kakšne plače imajo v resnici naši severni sosedi?

genius11 ::

Koliko zasluži en, ki dela v proizvodnji v Avstriji/Nemčiji?
Koliko zaslužijo prodajalci v Avstriji/Nemčiji?
itd

Na sta-ljubljana spremljam forum že vrsto let pa pravijo, da se nikjer ne cedi med, pravijo so pa najemnine po 800 evrov, pri nas 400 evrov, hrana je res tam tam, pa še en kup drugih stroškov imajo k jih pri nas ne poznamo.
  • spremenil: genius11 ()

djordjevic ::

Zadnjič sem govoril s kolegom, ki živi v Nemčiji, njegova žena pa dela v eni firmi za grafično oblikovanje. Povedal je, da je (vsaj v tisti firmi) 1800 neto dobra plača. Sem bil skoraj malo šokiran.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kow ::

Nominal GDP per capita:
Germany: 40,512$
Slovenia: 23,008$

Ker ni neke blazne razlike v obdavčenju in distribuciji dohodka, je razmerje merodajno tudi za neto plače.
Govorim na pamet.

dukenukem ::

taka beda kot je ratala v tej državi je malokje

genius11 ::

Saj v Španiji, Portugalsekm, Litvi, Madžarski, Češki, Slovaški ni nič bolje, prej slabše, kot bolje.

krucymucy ::

Vemo, ampak vsaj jaz se s tem ne mislim tolažit.

username ::

genius11 je izjavil:

Koliko zasluži en, ki dela v proizvodnji v Avstriji/Nemčiji?
Koliko zaslužijo prodajalci v Avstriji/Nemčiji?
itd

Na sta-ljubljana spremljam forum že vrsto let pa pravijo, da se nikjer ne cedi med, pravijo so pa najemnine po 800 evrov, pri nas 400 evrov, hrana je res tam tam, pa še en kup drugih stroškov imajo k jih pri nas ne poznamo.
Kakšno nakladanje. Najemnine (pa tudi cene za nakup stanovanja) se seveda zelo razlikujejo, odvisno od velikosti, lokacije, itd. večinoma pa je stanovanje (nakup ali najem) pa je večinoma ceneje kot pri nas (vsaj LJ), tudi na Dunaju.
Evo en primer blizu nas: 95m2 stanovanje v centru Celovca za 650 EUR mesečno: http://www.bazar.at/95-m-wohnung-anzeig... (tu je treba sicer prišteti še ene 200 EUR mesečnih stroškov)
Tole 88 m2 stanovanje, tudi v Celovcu, pa navedena mesečna najemnina 750 EUR vključuje tudi že stroške: http://www.bazar.at/klagenfurt-zentrum-...
Tudi pri nas moraš pri 400 EUR mesečni najemnini (pa je za 90m2 stanovanja verjetno precej večja od 400 EUR, vsaj v LJ) prišteti še stroške...

Plače so pa od oka v Avstriji vsaj ene 2x višje kot ekvivalentno delovno mesto pri nas (vsaj za moj poklic to velja, recimo). S tem da mesečna plača ne izgleda dramatično večja od naše, ampak tam dejansko dobijo 13. in 14. plačo in še kakpne dodatke, tako da na letni ravni je avstrijski neto skratka vsaj 2x toliko kot pri nas za podoben profil.

Uradna meja revščine je v zvezni deželi Koroška tam okoli jurja EUR... torej tam kjer se pri nas začenja že kao 'solidna plača'...

Špecerija in potrošne dobrine stanejo enako kot pri nas oz. ponavadi manj.

Ne vem pa kaj si mislil pod "še en kup drugih stroškov imajo k jih pri nas ne poznamo"? Ne vem kaj bi to bilo... Kaj ko bi jih navedel?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

borutz ::

Sem bil konec prejsnjega leta pri zamejskih slovencih v Nemciji
Se pogovarjal z njimi malo kako kaj zivljenje,..

eden je delal v audi-u eden pa v bmw-u
Placa za trakom je 1800 eurov, s tem da pri Audi-ju vsak zaposleni
prejema poleg drzavne penzije se 400 eurov "audi" penzije do konca zivljenja.

Kaj takega pri nas ne bo nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

SleepLess ::

Jaz sem gledal različne IT službe v Avstriji, pa se mi plače sploh niso zdele veliko višje kot pri nas v LJ. Pri veliko firmah so bile celo manjše. Je pa res, da je nekaj območij v SLO izjemno bogih s plačami, tako da je potrebno tudi to upoštevati.

Tear_DR0P ::

verjetno ni povsem merodajno, ampak tle je malce zbrano
http://www.numbeo.com/cost-of-living/gm...
lahko pa svoje podatke vnesete in izboljšate statistike
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

DamijanD ::

stran, ki se trudi imeti te podatke...
http://www.averagesalarysurvey.com/
samo jih še nima

metalc ::

V Dojčlandu so razlike med zahodom in vzhodom (seveda z izjemo Berlina), tudi na zahodu se praviloma da na Bavarskem zaslužiti več.

Za nek približek (v bruto) za posamezne poklice, lokacije, izkušnje, spol.... si lahko ogledate Lohn Spiegel, Lohn- und Gehalts- Check (samo v nemščini), obdavčitev + ostali zasegi je dokaj komplicirana, odvisna od dežele, zakonskega stanu, imajo neko bedarijo od verskega davka...., ampak v grobem recimo podobna kot pri nas, sicer se tam najde tudi bruto neto kalkulator.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802102233 (68409) Baja
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11223285 (19139) zobnik

Kako vi zaslužite malo na strani? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14026332 (20520) bluefish

Več podobnih tem