» »

2 zvočni kartici naenkrat?

2 zvočni kartici naenkrat?

ql1max ::

Lp!
Zanima me če lahko nastavim v windowsih (Win 7) 2 aktivni zvočni kartici na enkrat? Imam namreč 2.1 zvočnike, ki jih uporabljam za nabijanje ko staršev ni doma in 5.1 surround slušalke, za nabijanje ko starši SO doma. Do zdaj sem se vedno sklanjal pod mizo in ročno preklapljal činče med slušalkami in zvočniki, sedaj imam pa tega dovolj. Doma imam še eno zvočno kartico za surround naprave in me zanima če imam lahko na PCI zvočno priklopljene recimo zvočnike, na intergrirani pa slušalke (ali obratno, nima veze), brez da bi moral vsakič resetirati računalnik ko hočem zamenjati t.i. playback device?
Najlepša hvala!

RazzorX ::

Seveda lahko.

ql1max ::

No, čeprav si odgovoril na moje vprašanje, me še vedno zanima, kako lahko to naredim? :)

RazzorX ::

Enostavno, PCI zvočno kartico vtakneš v PCI režo in normalno inštaliraš gonilnike zanjo. Integrirano vklopiš (če je še nisi) v BIOS-u in tudi zanjo inštaliraš gonilnike. Nato lepo v nastavitvah nastaviš s katero ti predvaja. Simple. :)

matonson ::

Cenejša varjanta je tale.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Daš zvočnike v eno lukno "sprednja zvočnika" slušalk pa v drugo lukno in samo preklapljaš. Ne rabiš za to dve zvočni.

neres ::

ql1max je izjavil:

brez da bi moral vsakič resetirati računalnik ko hočem zamenjati t.i. playback device?

Saj ni treba resetirat. Ponavadi je dovolj če samo ustaviš zvok v programu, zamenjaš playback device in lepo nadaljuješ z drugo zvočno.

Lahko pa imaš v programu naštimano katero zvočno naj uporablja in potem izmenično uporabljaš tisti program, ki ti ustreza.. ne vem točno kaj počneš in kaj ti bolj odgovarja..

ql1max ::

Hvala za odgovore :)
No, trenutno preizkušam z dvema zvočnima, pa mi nagajajo driverji!:(
@neres: Ubistvu v Win7 še nisem poizkusil. Ko sem imel še WinXP je bilo treba vedno znova resetirati računalnik, da je delovalo :)
Poročam o rezultatih, ko mi uspe namestiti driverje! :)

RazzorX ::

Jaz imam npr. zrihtan tako input in output. Input na eni zvočni kartici, output na drugi. Deluje vse brez problema v Win 7.

ql1max ::

Sedaj mi je uspelo namestiti driverje, ampak preklaplanje med karticami ne deluje! :(
Najprej sem imel nastavljeno na intergrirano kartico (slušalke), vse je delalo normalno. Nato sem preklopil na PCI kartico in zvoka ni bilo več. Ne na slušalkah, ne na zvočnikih. Ko sem preklopil nazaj na intergrirano pa tudi tista ni delovala. Med usakim preklaplanjem sem tudi resetiral Winamp, ampak ni pomagalo :S

ql1max ::

Problem rešen! Ubistvu je bil problem v Winampu, ker sem imel nastavljeno, da mi za predvajanje fiksno uporablja Intergrirano kartico, namesto tiste, ki je nastavljena v Windowsu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712166 (8025) Janac
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613438 (11607) Nummy
»

CREATIVE razkril zvočne kartice Sound Blaster RECON3D

Oddelek: Zvok in slika
313636 (2495) Dr_M
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302921 (2175) shadeX
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455239 (3554) jRk0

Več podobnih tem