» »

My Documents in Program Files na drugem disku

My Documents in Program Files na drugem disku

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Imam dve particije. Na eni bi imel instalirane windowse, vse gonilnike in manjše programe.
Na drugi bi pa imel My documents in instalirane večje programe.
In ko bi se mi windowsi sfižili, bi samo formatiral prvi disk in na novo instaliral windowse, My documents in večji instalirani programi pa bi mi ostali na drugem disku.

Zdej me zanima kako to narediti, da mi bo shranjevalo dokumente v My documents na 2. disku. Samo kopiram mapo My documents na drug disk ali kaj druga?

Ali bodo ti večji programi instalirani na drugem disku delovali po ponovni instalaciji windows. Ali se kaj od njih zapise tudi v windows mapo?

Hvala za odgovore in lp.

axee ::

Če imaš Windows XP, potem imaš v "My documents" vse svode datoteke, če pa imaš Windows7, potem pa premikaj uporabniško mapo (ime uporabnika, en nivo višje od my documents).

Preprosto desni klik, zavihek location in spremeniš. Ko nanovo inštaleraš windowse narediš isto.

Glede programov; ne bodo delovali. Programi pišejo svoje nastavitve v register ter v sistemske mape, zato bo reinstall potreben.

Madmax_ ::

Za Office in podobne programe sem si mislil, da ne bodo delovali po formatu in ponovni istalaciji windowsov.

A to velja tudi za igre?
Imam eno staro igro -Return to Castle Wolfenstein - na drugem disku, pa še kr dela, čeprav sem windowse na 1.disku že večkrat reinstaliral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

Cold1 ::

Če imaš Okna 7 preprosto ustvari mapo na drugem disku (recimo D:\Moji Dokumenti) to mapo dodaj v "Knjižnjico" "Dokumenti", ter nastavi da bo ta mapa tudi mesto shranjevanja v "Knjižnjici"; enako za glasbo, filme itd.

Kar se programov tiče, pa bo malce več dela. Programi shranjujejo svoje nastavitve na več lokacij, te nastavitve, in ne zgolj samo program sam, moraš po ponovni namestitvi obnoviti.

Postopek sem enkrat že opisal, tule je copy/pasta:

-----------------------------------------------------

Najprej priprava:

Za uvoz programov potrebuješ vsebino sledečih map:
C:\Users
C:\Program Files
C:\Windows

Te mape ti Okna med namestitvijo - NE FORMATIRAJ! - samodejno shranijo v C:\Windows.Old

Nadalje potrebuješ izvožena (.reg datoteke) ta dva registrska ključa:
HKeyCurrentUser\Software
HKeyLocalMachine\Software
Iz teh dveh registrskih datotek moraš pobrisati sistemske nastavitve, obdržati moraš le nastavitve programov (da veš katere so programske le slediš imenom podjetij, ki so programe proizvedla, podključa Microsoft ne obdrži); .reg datoteke so drugače navadno besedilo, za urejanje je še najbolj primeren program, ki zna zložiti (fold/colapse) ključe tako da je urejanje lažje - recimo Notepad++.

Konec koncev pa si pripravi še Windows Easy Transfer datoteko, ne shranjuj slik, glasbe in filmov te (da ne bo nastala kolosalna datoteka), le vsebino uporabniškega profila in nastavitve (register).

-----------------------------------------------------

Namestiš nova Okna, ne formatiraš diska!

Nato najprej uvoziš Windows Easy Transfer datoteko.
potem skopiraš vsebino starejših map in sicer takole
Vsebino mape C:\Windows.Old skopiraj na C:\

Pri kopiranju se drži pravila 1. vedno združi mape in 2. nikoli ne prepisuj datotek!

Na koncu pa še uvozi obe dve registerski datoteki.

Tako boš uvozil kar precej programov vendar ne nujno vseh, Microsoftovo Pisarno bo tako potrebno ponovno namestiti, pa tudi Adobe Readerja, po drugi strani pa bodo delovale skoraj vse igre.

Sledi ponovni zagon.

-----------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

krneki007 ::

-inštaliraš windows in nujne programe na c:
-prestaviš po opisanih postopkih dokumente na d:
-narediš sliko(image) diska c: nekam na d: /uporabi pač enega od programov,gugelj že ve

v primeru sesutja sistema porabiš cca pol ure za prvotno stanje,podatki itak ostanejo na d: nedotaknjeni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zagnati instalirane programe v Windows.Old direktoriju?

Oddelek: Operacijski sistemi
81150 (993) mihl
»

Hp - Windows 7 obnovitveni disk

Oddelek: Programska oprema
312675 (2398) Cold1
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452734 (2290) bluefish
»

Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
5966 (795) Jakob0
»

Izginotje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61127 (1068) Dead_Eye

Več podobnih tem