» »

Gamer PC za max 600 €

Gamer PC za max 600 €

1
2
3

simnov ::

Za 600EUR boš igral vse igre samo gladko bo šlo samo še boš imel Low ,Medium, Fsaa na off...

bluefish ::

Odvisno od iger. Meni na prastarem dvojedrniku in GTX460 lepo delujejo na High. Res pa je, da ne na FullHD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

T-h-o-r ::

simnov je izjavil:

Za 600EUR boš igral vse igre samo gladko bo šlo samo še boš imel Low ,Medium, Fsaa na off...


hahahaha
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Lonsarg ::

200EUR CPU + 200EUR grafična poženeta prav vse ne high na Full HD.

Kar se tiste lestvice Phenom X6 vs i5 760 tiče, tista lestvica nima veze z igrami. Sem ob izidu zelo natančno pogledal primerjavo X6 ter 760, pa je 760 10% v povprečju boljši v igrah. Medtem ko X6 je v večnitnih programih boljši. Staneta pa enako kakor jaz vidim. Za igre torej kar lepo 760 v high end trenutno, bomo videli kako bo čez pol leta:)

Janac ::

torej moja konfiguracija + po želji še ene 50 eurov za 6870....

Lonsarg ::

No disk kar naj bo lepo 7200 obratov, jaz pač gledam CPU+GPU izbiro. Ostalo je šmorn, ki ni vreden diskusije na forumu, ampak pač nekaj nabaviš:)

simnov ::

no in potem igraj Gta 4 na high na pc ju za 600EUR.

Janac ::

bluefish ::

simnov je izjavil:

no in potem igraj Gta 4 na high na pc ju za 600EUR.
GTA IV ima probleme sama s sabo.

Setsuno ::

Lonsarg je izjavil:

200EUR CPU + 200EUR grafična poženeta prav vse ne high na Full HD.

Kar se tiste lestvice Phenom X6 vs i5 760 tiče, tista lestvica nima veze z igrami. Sem ob izidu zelo natančno pogledal primerjavo X6 ter 760, pa je 760 10% v povprečju boljši v igrah. Medtem ko X6 je v večnitnih programih boljši. Staneta pa enako kakor jaz vidim. Za igre torej kar lepo 760 v high end trenutno, bomo videli kako bo čez pol leta:)


Točn tko današnje igre sploh na uporabljajo več kot 2 jedri (večina) zato 6-jedrniki niso povsem izkoriščeni medtem ko pri programih ki lahko izkoristijo 6 jedr je AMD x6 veliko bolša izbera. Če kupuješ za več časa vzami AMD x6 1055t če pa boš čez kakšno leto menjal računalnik vzami INtel i5 760...

svetetko ::

simnov je izjavil:

no in potem igraj Gta 4 na high na pc ju za 600EUR.

GTA IV na high? Mala malca. Kaj se dobi za dobrih 600 evrov:

6850 CF + Athlon II X4 640 + 4 GB rama.

Raje nekaj cenejšega:

GTX470 + Athlon II X4 640 + 4 GB rama.

Če je pa strah pred nakupom v tujini, imamo pa še slovenske ponudnike. Npr:

GTX470 + Athlon II X4 640 + 4 GB rama.

Seveda se da nekatere komponente dobiti še ceneje, če se le malo pogleda naokoli.
Tako, nekaj na hitro za male pare.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

jRk0 ::

omfg, kake so eni zaceli pisat. Tam pol da za 600 eur konfiguracijo BREZ ohisja in napajalnika, kar je takoj 100 eur zraven...dajte no mir, za tocno 600 EUR sem edino jaz dal celotno kisto, pa se to je potem brez lcdja, tipkovnice, miske...

in za 600 EUR se lahko odlocis al bos mel mugena 2 na athlonu x4 ali pa pac phenoma II z orginal coolerom. In AII x4 640 navite na 3.5+ je na cpu benchmark cca 4400 pik, kar je po tistem testu enako phenomu II x4 970. Pa v igrah je zelo malo razlike zaradi manjka L3 cacha.

Zdaj, za 700-800 EUR za kisto bi pa vzel intel I5 konfiguracijo, ceprav je mozno, da bo boljse Am3 vzet, ker bodo nekateri novi proci zagotovo sli na ta socket se.

Imo najboljsa do sedaj videna low-budget kista, boljsa od Antec 300 ze samo zaradi tega, ker ma luknjo pod maticno, da lahko cooler menjas:

Cooler Master Elite 370 za 45 eur v slo (kar je 10 eur manj od antec 300)

You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Janac ::

ma dj mojo konfiguracijo uzem pa boš meu !

jRk0 ::

tvoj sistem je kul, razen plate, ki je micro ATX, kar recimo verjetno vecini ne bo problem, ampak jaz micro ne morm uporabljat, ker mam zmodano x-fi fatality zvocno na PCI in rabim pci slot cim dlje od graficne (na micro je milimeter razmaka in se oboje prevec greje ter graficna ima prevec sevanja, druga stvar pa je, v i5 sistem bos dal napajalnik in kisto malo boljso, vsaj lcpower 6650 GP3 (55 eur) + recimo kisto, ki sem jo dal zgoraj, tako da si takoj na 700-800 eur. Spet, za tak dnar se potem splaca dat se za en SSD, pa si na jurcka :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Lonsarg ::

Če gledaš čisto pure FPS/EUR, potem pač daš vse na minimum in daš ves keš v GPU+CPU.

Je blo čisto dosti primerov spisanih, ko je 200EUR-CPU + 200EUR-GPU + 200EUR-vse ostalo. Tak je pač z pure FPS/EUR konfiguracijami. Če se pa začne sračkati z, napajalnik, ki bo zmogel tudi kak SLI kasneje, tihi ventilatorji, fensi ohišji, itd itd, ja potem se pa pride na 800EUR ja... Ampak 95% folka lahko trdim da rabi samo FPS/EUR. Pustmo posebneže kot si jRk0, takih vas je malo.

Janac ::

pa kva tok komplicirate ?
pač uzame nej mojo ali kakršnokoli drugo podobno konfiguracijo,važno je itak samo proc pa grafa ostalo je đabe...

Lonsarg ::

Ma problem je, ko folk hoče pomagat, potem pa da za primer konfiguracijo, ki bi si jo sam nabavil, namesto da bi upošteval željo začetnika teme. V tem primeru gre za temo tipa: hočem čim boljši FPS/EUR, ter da se navija CPU, ter da je tih, ter da stane 600EUR. Sem prav razumel bacnar?

Ta tretjo željo za tihost je pač dokej težko upoštevati. Ekstremna tihost je ultra draga. Tak da edino na kar se naj pazi je, da ne kupi GTX 470, več kot to na tihosti ne moreš narediti. Tak da janac konfiguracija, to je to. Izbir štacum, ki imajo poceni ohišje/napajalnik je sicer dokaj omejeno, ker radi tukaj služijo. Ampak on ti je dal mimovrste primer, sestavi.si ima isto eno ohišje z 600W LC. Pa sigurno se tudi kje drugje dobi.

jRk0 ::

ja saj, ostalo je itak dzabe, valjda, pol pa je 19" lcd, onboard zvocna na jogurtove loncke priklopljeno vse...

azgard: jaz vedno iscem fps/eur kombinacije, ampak sparat pr enih stvareh pac ni fajn. Jaz mam recimo raptorja + 1tb f3, cimer pa samo 1tb f3, pa je cisto drugacna odzivnost v winsih (v prid mojemu). Ampak pravim, AII x4 640 + plata je skup 165 EUR =) (kar je manj od samo i5 750) in to je imo boljsi fps/eur ratio, se ne strinjas?:D

in se enkrat, jaz sem edini celotno konfiguracijo za 600 eur dal:) tiho (z mugen 2) v primer AII in glasnejso (a malo boljso) v primeru PII. Ce das pa to ohisje z napajalcom vred pa je se nekaj eur ceneje :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Lonsarg ::

Če daš potem tisto razliko od EUR v druge stvari si še vedno na 600EUR in je FPS/EUR slabši. Če pa daš razliko v grafično, potem pa je res nekoliko boljši. Sam izgubi tako možnost navijanja, pa CPU ima dosti manjšo življensko dobo, je pač kar precej slabši od i5 760 IMO, tako da ga more zraven grafične še njega menjat. Poleg tega pa pridobitev na FPS/EUR ni tako velika, po mojem osebnem mnenju več izgubiš.

Sam ti bi itak dal razliko v boljši napajalnik/matično, pa bi na obeh frontah slabše naredil..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Janac ::

bacnar,dej poglej če dobiš kšnga sestavlnga za ta keš...

jRk0 ::

V bistvu sem jaz rajsi kupil 2x23" (4096x1152) in Audioengine A5 + stojala in zvocno + opamp menjal ter prisparal na procesorju :>

(no, tukaj je slo bolj pixel/eur) in ne za kakovost IPS panela:))
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Lonsarg ::

No vidiš, jaz osebno bi pa 32" LCD kupil:) (v bistvu tudi bom) audio bojo pa pač slušalke:) Različne preference, sam jaz zaradi razloga trdoživosti CPUja, ker dokaj stagnirajo nujno hočem i5 760 recimo, pač za 5let+ bi ga mel.

Evo bacnar, če hočeš res pure FPS/EUR:
6187 Mainboard S-AM3 GIGABYTE GA-MA770T-UD3, ATX(Osnovne plošče) 69.61EUR
5896 Procesor AMD Athlon II X4 640, 3,0GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 94.06EUR
3600 Apacer DDR3 4GB PC10600/1333 128X8 APA KIT2(Pomnilnik) 60.89EUR
5776 ATI Powercolor HD5850, 1024MB DDR5, 2xDVI/DP/HDMI(Grafične kartice) 246.11EUR
4204 Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS(Trdi diski) 54.54EUR
4203 DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote) 17.68EUR
5260 Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn(PC Ohišja) 49.69EUR
SKUPAJ: 580EUR

Oziroma če hočeš kasneje CPU kaj navit, ter predvsem je veliko boljši CPU in je taka konfiguracija bolj primerna, če misliš v prihodnosti menjati grafo, da CPU isti ostane. V primeru, da boš v prihodnjosti v celoti menjal sistem in ne boš samo grafične dokupoval je bolje prva konfiguracija!:(v bistvu to, kar je janac_123 napisal)
6264 Matična plošča MSI H55M-E23 S1156/PCIE/S/R/GL(Osnovne plošče) 71.82EUR
5796 Procesor INTEL Core i5-760, 2,83GHz, LGA1156, Quad-Core, Boxed(Procesorji) 186.16EUR
3600 Apacer DDR3 4GB PC10600/1333 128X8 APA KIT2(Pomnilnik) 60.89EUR
6232 Grafična kartica PCI-E 2.1 SAPPHIRE Radeon HD 6850, Lite Retail, 1024MB(Grafične kartice) 180.71EUR
1414 HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)(Trdi diski) 55.81EUR
5260 Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn(PC Ohišja) 49.69EUR
SKUPAJ: 620EUR

Prevzeto iz sestavi.si samo ker je najlažje iz tam pastati:) Drgač pa kjer ti paše, cene pač poglej da ne bojo kaj dosti višje kot te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Janac ::

mah lohka tut i5 750 uzame...

TOP ::

Če boš vzel Intel počakaj,ker prihaja novo podnožje.

kmetek ::

Nehajte palamudit, gamerskega pcja za 600EUR preprosto ne dobiš, kvečjemu za 700EUR+....

jRk0 ::

povej mi en spil, ki ga na full hd na high zgornja dva od azgarda ne poganjata, prosim
You fuck up once, you loose two teeth.

bluefish ::

Mah, folk itak pretirava in misli, da je potrebno v gaming kišto zmetati kup denarja, pa čeprav večina ne opazi razlik med določenimi nastavitvami.

69charger ::

Pa sploh kje piše da moraš nujno gonit vse špile v resoluciji monitorja? Kaj pa včasih ko so bili PCji dragi in smo hoteli laufat nove špile pa čeprav je bila grafika na Ultra Low in 640x480 resoluciji. Res pa da na večjih monitorjih nemogoče igrat na takih resolucijah.

Vesoljc ::

cincam med 1156 in am3 platformo, ram ter grafa bosta naceloma v vsakem primeru ista.

ram corsair DDR3 4GB PC1600 70-75e
grafa radeon 6870 230e
tudi cena plate je tm tm 90-100e (recimo ASUS M4A87TD/USB3 ali ASUS P7H55/USB3)

na 1155 nocem cakat, 1366 je predrag, 1156 pa nekako tako kot am3 koncuje svojo pot, s tem da ima am3 verjetno vec moznosti za kak nov cpu.

kar pomeni cirka 200e za proc, se pravi i5 760, ali pa x6 1055/1075...

nekako se bolj nagibam na amd platformo, 6core zna pridt prav ob 2 eve klientih ter se kakem HD filmu zraven...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Janac ::

uzem 1156 podnožje pa i5 750 pa jE

bacnar ::

kaj je bolse p/p ATI 6850 ali 6870

bluefish ::

6850, 6870 pa v primeru dolgoročnejšega nakupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

klinker ::

Janac je izjavil:

uzem 1156 podnožje pa i5 750 pa jE


Dej malo nehaj vsiljevat ta Intel ker v tem primeru se ne splaca sploh. Dobro plato za AM3 ki ima od USB3, do SATA 3, itd dobis ze za 70€ medtem ko za i5 jo pod 100€ ni, za isto ceno CPUja mas pa 2 jedra vec, poleg tega gre tako AMD kot Intel do kake 3,6-4ghz in so razlike v igrah takoreceno kak FPS, odvisno od igre nekje vodi eden drugje drugi, s tem da si pri AMDju za 2 jedra v dobrem ce pride kdaj potreba. Tako da ne, Intel se ne splaca skoraj nikoli, razen ce je prav neka nuja po njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Janac ::

ker si tako lepo napisal,bom sedaj za amd in proti inTelu ! ;)

bluefish ::

V debatah okoli nakupa računalnika je biti neumno za/proti nekemu podjetju. Kupi oz. svetuje se tisto, kar v danem trenutku nudi najboljše razmerje price/performance in ustreza namenu uporabe.

klinker ::

bluefish je izjavil:

V debatah okoli nakupa računalnika je biti neumno za/proti nekemu podjetju. Kupi oz. svetuje se tisto, kar v danem trenutku nudi najboljše razmerje price/performance in ustreza namenu uporabe.


+1

Sej ga je treba malo razumet ker je se mlad ;)

jRk0 ::

pri amd za isti fps pac dobis plato (ki ni nek microatx drek s samo dvema slotoma za rame) in se primerljiv proc zraven kot i5 750. Tako ti ostane za ssd ze skorajda:>
You fuck up once, you loose two teeth.

Janac ::

res sem se mlad...


59,19 EURNZXT.
M59
Črna, ATX

Napajalnik:
49,77 EURLC Power
LC6650GP3 "Silent Giant" v2.3
650 W

Matična plošča:
86,09 EURASUS
M4A79XTD Evo
ATX

Procesor:
173,53 EURAMD
1055T
Socket AM3, 2800 MHz, ThubanVeč o ...

Spomin 1:
79,37 EURA-Data
PC3-12800 "XPG™" KIT
4096 MB, DDR III, 1600 MHzVeč o ...

Grafična kartica 1:
176,22 EURSapphire
Radeon HD 6850
1024 MB, GDDR 5, PCI-Express™ 16xVeč o ...

Trdi disk 1:
56,50 EURSamsung
HD103SJ "Spinpoint(R) F3"
1000 GB, Serial ATA II, 32 MBVeč o ...

Optična enota:
19,64 EURSamsung
SH-S223C BEBE
DVD-+RW, Črna

evo zdnja konfiguracija kup neki tazga oz. isto

lahko še malo prošparaš in vzameš cenejšo matično npr. :
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

dzinks63 ::

bdoxx ::

zlo všečna konfiguracija

svetetko je izjavil:

simnov je izjavil:

no in potem igraj Gta 4 na high na pc ju za 600EUR.



GTX470 + Athlon II X4 640 + 4 GB rama.

Seveda se da nekatere komponente dobiti še ceneje, če se le malo pogleda naokoli.
Tako, nekaj na hitro za male pare.

bacnar ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... Pomojem bom vzel to ohišje, vendar kje bi dobil ventilatorje 230

TOP ::

Se ne splača tako velikih ventov.Kupi kaj od Anteca.Jaz nebi vzel grafe 470 raje 460.Prišparal boš 50e.470 preveš se greje in poraba je ogromna.Pa za razliko raje bolši proc Phenoma 2.Boš veliko več pridobil

bacnar ::

zanima me kje v sloveniji bi lahko dobil 230 mm vent

klinker ::

200mm... pa se znajdi ;)

bacnar ::

Ok zdaj sem pač šel malo čez in bi vprašal, če je to vredo kunfiguracija

Western Digital WD6402AAEX "Caviar(R) Black™" 640GB 7200RPM 64MB Serial ATA III 65 EUR

PATRIOT 2x 2GB DDR3 1600MHZ GSeries 7-7-7-20 80 EUR

Samsung SH-S223C BEBE Črna 19 EUR

Cooler Master GX 650W 88 EUR

AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W 169 EUR

ASUS M4A87TD 80 EUR

Gigabyte Radeon HD 6850 1GB 184 EUR

Thermaltake Element T VK90001N2Z 72 EUR

Edimax EW-7128G 15 EUR

Setsuno ::

namesto Caviar black uzami Samsung F3 Spinpoint 1000GB

NSA Agent ::

Jaz sem za svoj računalnik dal točno 1000EUR z ekranom pred parimi leti - ko so še bli tolarji.
Vzel sem Raptorja 74GB - popolna blesarija.
vzel sem pentium D 3GHz, ki mu je čez teden cena padla za polovico.
1 GB rama ki sem ga čez teden nadgradil s 1GB (2gb total)
neko plato sploh se nisem sekiru kero - pasivno hlajeno.
pa naj slabšo grafično na trgu! NV7300.
Pa sem brez problema na High vse igre takrat špilu edino Oblivion je bil tam med medium in high (Quake 4 - ultra, HL2 - wery high).
Pa sem potem mislu čez en let novo grafo kupit pa je vse okej delal pa sem pol čez 2 leti grafično zameju za NV9600GT.
Pa mi še dons vse na High dela.
Pa še pred kratkim sem kupu SSD kingston 64GB, pa ni kake hude razlike v delovanju sistema, no antivirus skenira s 150MB/s datoteke to je fajn, ampak drugače
pa ni kake hude revolucije, mogoče je kakih 40% nalaganje pri igrah hitrejše ampak na 64Gb nemorš glih dat vlk iger.(večino iger mam na WD500) Disk sem si kupu zaradi virtualnih mašin, ki pa res delajo bolš na SDD disku. Aja uporablam XP tk da sistem je bil vedno hiter, mogoče bi se SDD bol poznal v Visti.
Nikol nisem sistema naviju ker ni potrebe, kupil sem nekaj ventilatorjev in hladilnikov, da sem sistem utišal in je zelo tih. Ko sem kupil grafično s ventilatorjem je na škatli pisal Silent, pa sem se tk nategnu, grafična je 2x-3x bol glasna kot cel sistem tk da sem ventilator takoj zablokiru in naredil nosilc na katerega sem dal 90mm low speed ventilator. Še dons mi je žal zakaj nisem počaku dva tedna, da bi kupu pasivno verzijo.
Med delovanjem sistema čujem kako deljujeta Western Digital 500GB in 1500GB - green power.

Torej kup en navadn comp za 500EUR, pa ti bo vse lafal gor na high ali medium, pa pol čez en let kup grafo za 100EUR pa bo ta grafa bolša kot kakšna koli grafična, ki bi jo lahka danes kupil za 300EUR. Včasih je bil procesor pomeben za igranje iger, dons pa ni, ker za fiziko skrbi PhysX, torej procesor ni preobremenjen.

svetetko ::

pentium D 3GHz, NV9600GT
Pa mi še dons vse na High dela.


LOL?

BALAST ::

On misli na "High Voltage" ! :))

NSA Agent ::

Takole vas vprašam kaka je razlika med 16x AA in 2x AA. En normalen človek je nebo upazu, sploh pa ne če kak zombi proti njem leta. Seveda da se bo najdu kdo, ki bo reku da to ni res, ampak ta človek ki vidi to razlio je kaka stara babica ki igrce špila s povečevalnim steklom! (V NV driverjih maš opcijo Quality and Performance, dej na Performance in vse ti bo brez problema teklo)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bigbang BOF sharksi7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6110654 (9399) klinker
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112146 (10394) slovenc5
»

Katero grafično in procesor za gaming

Oddelek: Kaj kupiti
263889 (3523) _koki_
»

GAMER računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
91257 (1124) klinker
»

Pomoc pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
302160 (1864) dzinks63

Več podobnih tem