» »

FMF-razlika med čisto in praktično mat.

FMF-razlika med čisto in praktično mat.

1
2
»

brodul ::

Moreš biti matematično telentiran in deloven. To je to. Ter sprot spraševat asistente, če kaj ne razumeš po 3 dneh učenja.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

whatever ::

Bolj drugo kot prvo. Če misliš, da si toliko talentiran, da boš s faksom opravil z levo roko brez učenja, si se ZELO verjetno zmotu. Takih je malo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

overlord_tm ::

whatever je izjavil:

Bolj drugo kot prvo. Če misliš, da si toliko talentiran, da boš s faksom opravil z levo roko brez učenja, si se ZELO verjetno zmotu. Takih je malo.


Ampak so obstajali primerki, ki so preskakovali letnike :)

whatever ::

Se najdejo na vsakem faksu. Za veliko večino je pa FMF (pre)težek. Če pa nisi ziher, kot ni Gorthol, je bolj verjetno, da spadaš med veliko večino, kot med genialce. Zato ne bo nobene škode, če že zdaj gre poslušat kako predavanje in če že zdaj začne glodat Vidava. Tudi na račun dvojke pri kaki slovenščini oziroma čemu, kar ga ne zanima in za kar ni nadarjen.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Gorthol ::

Zagotovo nisem matematični genij (wish I was xD) ampak me zelo zanima.

Pa še neki bl tko za hec, če je kdo gledu serijo Numb3rs, če ste kako bi ocenil unga ka rešuje primere z matematiko( men se zlo dopade ker na tak prefinjen način rešuje primere in ni samo juriš u hišo). Verjetno u resnici ni možno kr tko tud če si absoluten genij.

lexios ::

Pa še en nasvet: Ne preveč povezovat matematike in fizike na FMF s kakšnimi dokumentarci, nanizankami ali branjem S. Hawkingsa!;)

Gorthol ::

Sej je ne, samo bi blo pa fajn da bi vedu usaj pou kaj ku uni na TV al pa S.Hawkings :)

Gorthol ::

Kako muzikko pa folk posluša na FMFju. Samo tko me malo zanima :D

sherman ::

To cel dan na.

root987 ::

Pa to, se ve!

Sicer je pa vprašanje glasbenih preferenc relavantno le še v srednji šoli.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

žana ::

Lep pozdrav! sm čist mimgrede najdla ta forum, pa sm skor use prebrala ka ste se do zj menl.. :)
uglavnm letos zaklučujem 4.letnik smeri ekonomski tehnik, tak da se čez par dni morm vpisat u LJ :) sm študirala d bi šla na EF, sam me je minil zarad velkega števila ekonomistov in ne bi rada bla tam le ena izmed Rusov če se prav zastopi..
tak da nameravam it na FMF, Praktična matematika.. moj uspeh je odličn, matematiko in poslovno matematiko mam 5, kar se tiče snovi mi je še precej lahk..čeprav občasn rabim mal cajta da pogruntam zadevo, sam ko pa gledam ostale na naši šoli pa vidim, da večina rabi velik več cajta da kaj pogrunta..če sploh pogrunta seveda.
se mi pa zdi d se useen ne morm primerjat z gimnazijci..matematika me u OŠ ni zanimala, sedaj pa me, ker bi se rada naučila logičnih zadev, ne sam buljenje u teorijo brez smisla.
tako da če bi lahko dobila kakšen uporaben nasvet oz. mnenje o usem tem? :)

imagodei ::

offtopic: AQUA A, drugače imamo na tem forumu precej radi vsaj kolikor toliko razumljivo pisanje, brez manjkajočih črk in uporabo velikih začetnic :). Običajno to pritegne večje število bralcev.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

žana ::

hehe no se opravičujem, sem mislila da bo razumljivo pa očitno ni xD

Macolinho ::

Pozdravljeni! Mene pa zanima kako težak bi lahko bil študij podiplomski statistike v primerjavi s splošno matematiko in v primerjavi s finančno matematiko. Drugo leto vpis sicer še ni mogoč, izvaja pa se stari program (mag+doktor). Zanima me torej ta program: http://www.fmf.uni-lj.si/si/studij-mate...

Cefizelj ::

Težko je odgovoriti kako težek bi bil študijski program, ki se ne izvaja in se tudi nikoli ni...
vendat pa iz 2. roke vem, da stari doktorski študijski program statistike velja za lažjega kot stari program splošne matematike.

Rok3y ::

Zdravo, mene pa zanima,če kdo ve kaj je težje. Matematika na pedagoški fakulteti (UNI) ali praktična (vsš) matematika na fmf??

Invictus ::

FMF je vedno težji. Matematika na pedagoški je brezzvezna ... za amaterje
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

dvomim, da je lazja od vsš

Rok3y ::

sepravi je Matematika na pedagoški, ki je UNI lažja od matematike na FMF, ki je vsš?

Rok3y ::

Me pa samo še to zanima če kdo ve. Imam predznanje iz poklicne šole. Kaj se bolj splača jit na Pedagoško Mat-fiz (UNI) ali na FMF praktična matematika (vsš)??

žana ::

Jaz sem iz ekonomske prišla na FMF-praktična matematika in je kar težko od začetka če nimaš podlage, itak se pa vsakomur kmalu podlaga izgubi, tako da v vsakem primeru se začenja potem snov, ki je nova za vse :) edino če res ponavljaš, kar jih tukaj veliko in da ti je že toliko stvari znanih.
seveda brez truda ne gre in predlagam da se resno spravi k delu :)
Play music with real instruments.

račun ::

Živjo. Jaz sem trenutno na Pef Mat-Fiz (UNI) ampak mi ne diši najbolje in bi se rad prepisal ampak bi rad matematiko še na prej študiral. Kaj se mi splača prepisat na praktično matematiko (VSŠ) ali bo vse skupaj pretežko?

žana ::

Jaz mislim, da ti naš program ne bi smel povzročati velikih problemov, vsaj od začetka ne, glede na to da si na univerzitetnem programu, ki je še težji.
Play music with real instruments.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012218 (9455) neverlucky
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102836 (2264) Yacked2
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599532 (7453) A120
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814420 (9658) lebdim
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6419128 (16596) foxigirl

Več podobnih tem