» »

Pomeni barv naše zastave

Pomeni barv naše zastave

kduh ::

Potreboval bi informacijo, kaj predstavljajo barve naše zastave, a tega podatka ne najdem na internetu. Prosim za pomoč.

carcar ::

Kopirano iz wikipedije:
Bela, modra in rdeča so panslovanske barve, ki se pojavljajo v večini zastav slovanskih držav.


Google

kduh ::

Hvala!

KoMar- ::

Tole si daj med bookmarke: http://slo-tech.com/clanki/google/googl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Hardstyle ::

Evo to je to, učijo nas logaritme, kje je amerika, kdo je tito... ne učijo pa nas kaj je SLOVENIJA! Pa mene bi blo sram prit na javni forum vprašat kaj pomenijo barve ali grb na naši zastavi.

rasta ::

Kot je meni znano, smo za slovensko zastavo prikrojili zastavo dežele Kranjske, ta pa je izpeljana iz grba dežele Kranjske in je podobnost s Panslavizmom (in rusko zastavo) samo naključna.
Vsaj tako nekako je razlagal nek heraldik iz slovenskega heraldičnega društva pred leti, ko je bila aktualna pobuda za spremembo zastave.

MadMicka ::

Hardsyle, ti pa že dolg nisi bil v šoli:) Kdo je bil Tito, te ne učijo več. A je to prav ali ne, ne vem, ampak na vsak način bi morali v okviru obvezne šole poglobljeno učiti o sodobnih temeljnih človekovih pravicah in svoboščinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

bluefish ::

Ah, v šolah pride zgodovina nekje do konca druge svetovne vojne, nato se na hitro pove kaka malenkost o kubanski krizi, potem pa že zmanjka časa.

Hardstyle ::

Naslednjič ko bo mi kdo omenil, da so američani glupi narod mu bom dal link do te teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska zastava (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Loža
1117253736 (32888) D3m

Nova slovenska zastava?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18218624 (12567) Matek
»

Nova slovenska zastava in grb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23335996 (31187) Ziga Dolhar
»

Ali ste za spremembo zastave in grba?

Oddelek: Loža
342597 (2281) siegmund

Več podobnih tem