» »

Prispevki za gradnjo džamije

Prispevki za gradnjo džamije

««
«
1 / 6
»»

harmony ::

Pozdrav.

Kot že vsi vemo, je želja muslimanov džamija v Sloveniji oz. islamski-kulturni center. Torej, da se odplača zemljišče za gradnjo, je potrebno zbrati kar nekaj denarja. Ker bi tudi sam rad pomagal, me zanima če imate kakšne ideje o zbiranju denarja.

Torej za zdaj poteka akcija 2000 ljudi po 1000€. Ker nismo / niso vsi finančno zmožni, me zanima kako bi več ljudi vključili v podobne akcije. Na kakšen dovoljen način bi se lahko prišlo do denarja. Npr. dobil sem idejo, da se izdelajo majice s kakšnim napisom in se potem pač prodajajo za več denarja in izkupiček gre v namen odplačila kredita za zemljišče.

Torej vsakršne ideje so dobrodošle.

Res bi lepo prosil, če se vzdržite komentarjev, tipa pejte iz Slovenije, nerabimo džamije in podobno. Vsi imamo pravico do vere in tudi do stavbe, v kateri bi se počutili kot pravi verniki. Tukaj me res zanimajo konkretne ideje kako zbrati denar.

ahac ::

Če ni denarja boste pa malo manjšega zgradil, a ne?
Pač bo tolk velik kolikor bo vaš bog dal. :P

ps.
Če bi se dalo z majicami zaslužit denar, ki je potreben za tak projekt... bi jih vsi prodajal.

ps2.
Boljša ideja:
RKC ima denar, vi ga nimate? Lepo svoje nasprotovanje gay posvojitvam, itd... pogojite z donacijami za džamijo. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Ziga Dolhar ::

O načelih posameznih verstev, odnosih do ključnih družbenih vprašanj in podobnih razpravah ... odprite svoje teme ali nadaljujte v že obstoječih.

Tale tem pogovorom ni namenjena.
https://dolhar.si/

guest #44 ::

Ok, se opravičujem, bom bolj vljuden.

Ne dam ti pribite pare za džamijo!

gruntfürmich ::

jst mislim da bi vam lahko rkc odstopila kakšno cerkev, ker jih ima itq preveč :D:)) pa si noter uredite plac.
proti verskemu centru nimam nič, dokler me ne bo motil in bo gradnja takšna, kot se spodobi za slovenijo - seveda brez minareta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Company ::

Žal, če je v načrtu kakršenkoli minaret, ne bo podpore z moje strani, pa najbrž niti od marsikaterega drugega Slovenca.
LP!

msjr ::

Ne vem, glede na zgornje komentarje bi priporočal glih obratno, natiskat majice in značke "đamija (minaret) ne hvala" in iz tega zbirat denar.

Če pa resno pogledam, pa brez prispevka kakšnega šejka ne bo šlo. Drugače pa, če bo verski objekt (pa kakršenkoli že) vsaj tako kvaliteten kot je na Reki, sploh nimam nobenih pripomb. Po mojem žal bolj kazijo pokrajino razne modre, limonaste, oranžne, živo zelene hiše slovenceljnov.

Reka

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bluefish ::

Minaret je pri celotnem projektu še najbolj "sporen", saj po prvotnih zamislih presega stavbe daleč naokoli in je ravno zato največja spotika pri celotnem projektu.

mihec87 ::

Mislim se pa najdete sedajle ko večina prebivalstva ne ve kako pa kam bi obrnila položnice,da ne govorimo o ostalih stroških.
Vere vam nihče ne prepoveduje,ni mi pa jasno zakaj je treba delati cel center pač naredte eno manso cerkvico pa še manj nasprotovanja bo.

joze28 ::

Ce znizate ceno nafte, bi se lahko kaj zmenili.

Vikking ::

Company je izjavil:

Žal, če je v načrtu kakršenkoli minaret, ne bo podpore z moje strani, pa najbrž niti od marsikaterega drugega Slovenca.
LP!


In potem se slovencelnju gabi minaret! džamija+minaret je arhitektura, ki ima svoj brezčasen čar.

Slovenceljni gradijo hiše ki ima najmanj 5 prizidkov na prizidek, sto in eno strelno lino, nekaj obrambnih stolpov, vse skupaj zavito v živo rdečo ali flourescentno rdečeč-zeleno fasado, sredi prelepe zelene pokrajine. In potem ponosno viha nos nad minaretom.

Potem pa gre v tujino in dobi solzne oči nad prelepo arhitekturo in se sloh ne zaveda da gleda džamijo.

Pyr0Beast ::

Ow rajt. Čar.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neo ::

Še vsaka džamija v tujini se je gradila z veliko veliko pomočjo bratskih islamskih držav, tudi ta v LJ se bo verjetno na enak način, glede zbiranja denarja pa je miljontaužnt opcij, samo ideja mora biti dobra.
Neo's

jcb ::

Raje dam za cerkev

gruntfürmich ::

Vikking je izjavil:

In potem se slovencelnju gabi minaret! džamija+minaret je arhitektura, ki ima svoj brezčasen čar.

Slovenceljni gradijo hiše ki ima najmanj 5 prizidkov na prizidek, sto in eno strelno lino, nekaj obrambnih stolpov, vse skupaj zavito v živo rdečo ali flourescentno rdečeč-zeleno fasado, sredi prelepe zelene pokrajine. In potem ponosno viha nos nad minaretom.

Potem pa gre v tujino in dobi solzne oči nad prelepo arhitekturo in se sloh ne zaveda da gleda džamijo.

vse kar si zapisal je res.
vendar vseeno nekatera zanič domača arhitektura pa res ne daje pravice dovoliti drugo nam nevšečno arhitekturo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mordecai ::

Veličasten minaret bi vas motil, budnica ob suženjski 6. uri zjutraj vas pa ne moti!? Pa nimam nič proti verstvom, ampak proti zvonovom!
God (Alah?) I wish I had a bazooka...or some C4!;(;(;(

Vikking 1+

luli ::

Predlog :

Gradnjo naročite pri Vegradu. Tako boste 2x nategnjeni.

Pyr0Beast ::

Seveda nas moti :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mordecai ::

No potem pa v redu. :D

r0ker ::

meni se pa zdi super takšno zbiranje denarja - majice ki jih prodaš za višjo ceno.. Po moje legitimno in primerno.

Seveda sam niti pare ne dam za džamijo ali kakršnekoli podobne objekte islama v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

particle ::

Ja seveda, kar pošljite mi položnico.

poweroff ::

Predlagam, da se odpre kakšna fondacija (pravna oseba), nato objavite tekoči račun in promovirajte prostovoljne prispevke. V takem primeru bom še sam nakazal kakšen euro, čeprav nisem musliman.

Še ena ideja: zbiranje preko SMSov (tisto, ko se pošlje SMS, pa ti operater odtrga 1 EUR). Ter seveda: vaši podjetniki naj plačujejo nek prostovoljen "davek".
sudo poweroff

St235 ::

Ne bit naivni ljudje. Ko se bo gradilo Đamijo v ljubljani jim denarja ne bo manjkalo. Še nisem slišal, da bi v zahodni evropi katerakoli muslimanska skupnost rabila zbirat denar za Đamijo.

bsslo ::

Pri izpolnjevanju dohodninskega obrazca lahko vsakdo nameni 0.5% neki organizaciji. Promovirajte ta način med svojimi verniki, pa se bo že nekaj nabral ;)

Relanium ::

Đamija sploh ne spada v to okolje!
Pol bo pa Janez v narodni noši z harmoniko gledal: WTF je pa to??

Thomas ::

Kam se pa nakaže, da je NE zgradijo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

stara mama ::

Tudi mene to zanima, kam da je nebi naredli,
bi nakazal lepo vsoto

ahac ::

Kam se pa nakaže, da se začnejo podirat cerkve?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

poweroff ::

Thomas: Vegradu po mojem. :D
sudo poweroff

detroit ::

cerkve bodo propadle same zase dont'cha worry, ne rabimo pa še nekega templa malikovanja nekih komičnih likov


ni to nek diss za muslime ali kristjane katolike al whatever (baje sem slednje ker sm bil krščen pa birma pa te fore;)

Samo je pa res da je sta obe veri povzorčili še pa še piz...rij, kršanska pred par stoletij, muslimanska pa zdj, pa ni vera kriva nego šupki, ki jo po svoje razlagajo tupim šupkom


ah there sm finally sprostil pritiske
Skero

sidd ::

Angleži so že dokaj napredni tule....v opuščenih cerkvah, ponavadi starejših od povprečnih slovenskih, imajo že kar night clube. Prav spooky vse skupaj.
Sicer pa dokler bo islam v Evropi evropski, ni panike.
Dokler pa islam ne bo evropski, pa ne dobite niti EUR. Hard core islam naj ostane na vzhodu. Takih ver v EU ne rabimo :) Sicer pa bo tako ali tako podpora iz hardcore dežel prišla, tako da mislim da ne bo hudega z izgradnjo.
no idea for signature
signed
I

Vikking ::

Relanium je izjavil:

Đamija sploh ne spada v to okolje!
Pol bo pa Janez v narodni noši z harmoniko gledal: WTF je pa to??


Verski objekti so takorekoč turistični objekti. Ponavadi so najveličastnejše zgradbe prav verski objekti. V Ljubljani kot glavno mesto, multikulturno-versko "vele"mesto ne bi imelo enega lepo osvetljenega minareta.

Medtem ko iz vsake druge tovarne gleda grd smrdeč dimnik, pa nos vihate nad minaretom. Ne razumem. Če lahko Slovencelj barva svojo fasado kakor mu zapaše, potem imajo vso pravico zgraditi džamijo z minaretom.

Looooooka ::

No ti si tele "slovenclje" kr vtakn nekam.
Cerkve se ponavad prilagodijo mestom.Poglej si recimo cerkev na dunajski.Sploh je ne opazis.Zakaj?
Ker je bla zgrajena v zadnjih 15 letih in so arhitekti uposteval okolje v katerem je zgrajena.
A to "muslimancke"(glede na tvoje pojmovanje slovencev je na mestu) kaj briga?A "muslimancki" v keri kol drzavi upostevajo okolje ce jim tega NI treba?
Ne.Zakaj?
Ker mate nasilno vero.Ko se boste mal prilagodil mogoce ne boste sli na zivce ljudem.Do takrat naj se pa "slovencki" pizdijo kokr jim pase.Ste dokazal, da majo pravico.
Je tud dost zalostno, da niste pripravljeni nardit stavbe, ki bi vam sluzila namesto sedanjih smrdljivih telovadnic...obenem boste pa rajs cakai v njih dokler vam ne rata posilit mesta in ljudem vsilit stavbe, ki si jo vec kot ocitno vecina ljubljancanov ne zeli...da o "slovencljih" sploh ne govorimo.

Kar se tice vprasanja....mate pa zihr en ziro racun.In sklepam, da je tale tema provokacija.Nakaz denar na TRR in pomagi posilit Ljubljano.
LP

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Jaz bom definitivno nakazal denar. Čist iz inata.

Sicer pa ne gre samo za džamijo, gre tudi za kulturni center. In slovenski islam z nasilnim islamom nima nobene veze. Oz. približno tako, kot jo ima slovenska RKC s špansko inkvizicijo.
sudo poweroff

cekr ::

Saj je dzamija že zgrajena u Stožicama. Samo še minaret in ste rešeni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Blazz ::

za nobeno versko ustanovo ne nakažem tud tolarja ne ;) Tisti, ki nakazujete, pa raje nakažite denar za izgradnjo kakšnega kulturnega doma za invalide, tiste z down syndromom ali pa kaj podobnega. Investicija v to je za moje pojme bolj smotrna. Ne zastopim zakaj 'nonbelievers' morajo pomagati neki verski ustanovi. Naj ji centralna organizacija pomaga, imajo preveč denarja.... resno....

donfilipo ::

Poslušajte Matthaija. In takole je po moje. Vsi šejki in polkovniki, ki so pripravljeni investirati v slovenijo, se bodo podvojili. Imajo tudi muslimani, kar nekaj zelo izobraženih, pa tudi podjetnih in vplivnih ljudi pri nas.

Predvidevam, da bodo poleg đamije, vzklile tudi mnoge druge povsem profane in laične investije, predvsem iz dežel, kjer je dolar bolj za gnojivo in kjer so veseli, da je islam tudi v alpah že prisoten. Vsaj v alpski obliki8-) Pa da vidijo, če se to bolj obnese od puščavske. Nekatere obljube so že. Treba jih je samo zaliti:)

Arabski poslovneži niso dedki mrazi. Med srbsko politiko mafijskega obračunavanja polpreteklosti, bosanske trojne pekoče edinosti:), hrvaško politiko drži-ga lovi-ga, jim muslimani v sloveniji morda nekako vlivajo največ zaupanja:) Kar se pa skrajnežev tiče. Tako kot so ti pod nadzorom vseh mogočih služb, je edino jasno, da se skrajno resno dela na tem, da se jih banalno kriminalizira:) Kriminalci potem ne morejo biti muslimani, in če hočejo biti uspešni, so lahko le internacionalna mafija. Ta pa ima povsem enaka načela, kot cel poslovni svet. Le nekaj krvavih bližnjic in skrajno liberalnih načel;((

In zakaj ne direktna donacija za đamijo od šejkov? Torej gorenjski gen se je od raja pa naprej širil tudi v judejo in arabijo8-) Od investicij pričakujejo profit in +, od đamije pa molitev, ki jo imajo doma:) In presenetljivo isto velja tudi za nas. Včasih je alah tudi prefrigan:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Kot sem rekel - iz inata.

Sicer pa - koliko kulturnim domom za invalide si pa že ti nakazal denar?

In kot rečeno - muslimani v Sloveniji so zelo normalni ljudje. Te ljudi bi morali mi kot svoje "agente" poslati v Savdsko Arabijo in Pakistan, da bi naše vrednote svobode, strpnosti in demokracije prenesli njim.

Čeprav... če berem tukajle - vrednote strpnosti primanjkuje tudi nam, ne?
sudo poweroff

donfilipo ::

poweroff je izjavil:


In kot rečeno - muslimani v Sloveniji so zelo normalni ljudje. Te ljudi bi morali mi kot svoje "agente" poslati v Savdsko Arabijo in Pakistan, da bi naše vrednote svobode, strpnosti in demokracije prenesli njim.


Niso čakali na tebe. Kot rečeno, ambasadorje dobre volje, tudi po islamskem svetu iz slovenije imamo. Če v Saudski Arabiji in Pakistanu niso tako uspešni, so pa zato drugje!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Blinder ::

Jaz mislim da bo več uspeha, ko bodo ljudje zbirali denar za rušenje džamije.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

harmony ::

Pozdrav.
Tema ni odprta, ker bi karkoli provociral. Temu sem odprl samo, da mi date kakšne ideje na kakšen način bi se še lahko denar zbiral. Torej nisem niti prosil, da bi vi karkoli nakazovali. Nakazovali bomo mi muslimani, le ljudi je treba spodbudit.

Torej 2 ideji ste napisali. Hvala vam jih bom malce globlje raziskal. Kar se tiče vprašanja, kako bo denar za džamijo. Denar zagotovo bo iz ostalih držav. A pred tem, je potrebno odplačat zemljišče, dobiti gradbeni načrt oz. projekt. Noben nebo dajal svojega denarja zastonj nekomu, ki bo v bližnji prihodnosti zgradil džamijo. Torej pogoj je odplačilo zemljišča ter priprava projekta. Pač nekaj mora biti otipljivo. Tukaj se ne bo šlo za tisoče EUR. Tukaj se gre za mil EUR.

Vidim tudi da je 90% komentarjev sovražno nastrojenih. Saj vas po eni strani razumem. Od takega medijskega pompa, bi tudi jaz sam pomislil, da je Islam grda, pokvarjena, zaostala, nasilna vera. K sreči ni tako, če bi bila jaz nebi bil musliman. Sam sem musliman zgolj eno leto in do spoznanja Boga sem prišel preko Islama. Pred tem sem bil zagrižen ateist. Tko da upam, da boste tudi vi spoznali to kar sem jaz, kot ateist. Verjel sem pa v nezemljane lol.

Najbrž mnogi izmed vas nevedo, da je vsak pravi musliman, OBVEZNO dolžan v mesecu Ramadanu dati zekat-miloščino, revnejšim od sebe. Zekat se daje 2,5% od ušparanega denarja, zlata, srebra v gramih ipd. Jaz sem to svojo dolžnost opravil oz. večina nas, če ne vsi, ki se imajo za muslimane.

Zdaj pa za vas vprašanje. Koliko denarja ste vi nakazali revnejšim od sebe? Rdeči križ, pomoč invalidom, pomoč žrtvam v svetu. Vse to so ljudje, ki čakaja na nas.

Torej za ideje sem še zmeraj odprt. V IS so si zastavili to nalogo 2000 ljudi po 1000EUR. Jaz bi mogoče to razširil med ljudi, mogoče manjša vsota med več ljudi.

donfilipo ::

Blinder je izjavil:

Jaz mislim da bo več uspeha, ko bodo ljudje zbirali denar za rušenje džamije.


16,23€ z jelinčičem na čelu, ne bo nihče dal staremu anarhistu8-).

Na žalost pa obstaja večji donator, to je zlodej. Njegovi interesi, pa dejansko znajo obljubiti čast in ugled, nazadnje pa stati realne miljarde, ki jih potem bomo morali plačati! In kak neizkušen levak, ali desnjak mu res zna celo nasesti:(

"mogoče manjša vsota med več ljudi"
Definitivno si danes 1000EUR redkokdo lahko privošči. In kot vidiš, bi jih po 10, 50 ali 100EUR darovalo tudi nekaj iz inata v znak strpnosti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

denar za nepostavitve, rušenje, rušenje cerkev kar meni nakažite!:))

harmony je izjavil:

Vidim tudi da je 90% komentarjev sovražno nastrojenih.

Tko da upam, da boste tudi vi spoznali to kar sem jaz, kot ateist. Verjel sem pa v nezemljane lol.


no, to je pa nerodno. tvoj govor je tudi nestrpen. vendar se tega verjetno ne zavedaš, ker je videti da nisi preveč brihten...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

harmony ::

gruntfürmich je izjavil:

denar za nepostavitve, rušenje, rušenje cerkev kar meni nakažite!:))

harmony je izjavil:

Vidim tudi da je 90% komentarjev sovražno nastrojenih.

Tko da upam, da boste tudi vi spoznali to kar sem jaz, kot ateist. Verjel sem pa v nezemljane lol.


no, to je pa nerodno. tvoj govor je tudi nestrpen. vendar se tega verjetno ne zavedaš, ker je videti da nisi preveč brihten...


Začetek stavka se začne z veliko začetnico. Po koncu ločila . (pika), se drug stavek začne z veliko začetnico itd. Toliko o tem kok je kdo brihten.

oracle ::

Zakaj ne bi konkurence združile moči. Naj vam RKC pomaga financirat v zameno, da postavite nekaj križev po temu verskemu centru, mogoče še kakšna katoliška promo-spominska trgovinica:D

Pa med gradnjo naj piše na veliki tabli: "Sponzor: RKC"

Sej nauki vseh ver so ljubezen do soljudi, sodelovanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

detroit ::

harmony je izjavil:

Pozdrav.

Vidim tudi da je 90% komentarjev sovražno nastrojenih. Saj vas po eni strani razumem. Od takega medijskega pompa, bi tudi jaz sam pomislil, da je Islam grda, pokvarjena, zaostala, nasilna vera. K sreči ni tako, če bi bila jaz nebi bil musliman. Sam sem musliman zgolj eno leto in do spoznanja Boga sem prišel preko Islama. Pred tem sem bil zagrižen ateist. Tko da upam, da boste tudi vi spoznali to kar sem jaz, kot ateist. Verjel sem pa v nezemljane lol.

Čak mal kdo je reku da je grda vera,...
zaostala je zihr, tko k so vse ostale oz. problem je da je večino muslim držav zaostalih sigurno ima tudi vera kaj pri tem.

Nč gremo se javno kamenjat še mi
Skero

Blazz ::

harmony: moja ideja: zakaj zaboga oz zaAlaha ne skoordinirate financ s svojo centralno organizacijo? Čemu zbirate sredstva v Sloveniji od navadnih vernikov oz. kogarkoli že? Torej povprašajte svoje 'nadrejene' za finance ;)

urbybaby ::

Najdite si dobrega borznega posrednika in mu zaupajte vse prostovoljne prispevke, pa naj jih obrača za vas.

Lahko bo džamija hitro narejena, lahko pa bomo brali o novi aferi.:))

koyotee ::

ma za koji k**** je treba še đamijo postavt? kdor si ni pogledal zeitgeista in religulous naj si le to čimprej zrihta. mu bo marsikaj jasno
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Relanium ::

Sj nas bojo itak prevzeli slej ko prej, sam treba se je vsaj mal upirat. Prvo pač ena nedolžna đamija, pol jih bo pa že cel kup + imigrantov.

Ja nič, grem na en svinjski zrezek
LP
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274228651 (206196) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183206 (73673) Gandalfar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929915 (27246) JanK
»

ĐAMIJA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60729872 (21838) KaiV6
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732388 (24794) kuglvinkl

Več podobnih tem