» »

ohranitev podatkov

ohranitev podatkov

baller77 ::

Imam služben računalnik na katerem so pomembni predvsem podatki iz outlooka ( kontakti in rabil bi ohranit mejle za najmanj 3mesece). Problem je v tem da računalnik deluje izjemno počasi pravzaprav je uporaba skoraj nemogoča vendar dolgo odlašam z formatiranjem ker neznam shranit omenjenih podatkov. Prosim za pomoč

hojnikb ::

Kloniri disk z kako CloneZillo, pa bo.
#brezpodpisa

baller77 ::

hvala za odgovor ampak ker nisem glih domač v rač svetu mi tole kaj veliko ne pomaga.. prosim če bi mi lahko kdo bolj natančno postopek opisal bi bil zelo hvaležen

hojnikb ::

Hja tak je:
Dol potegneš iso od clonezille, spečeš na cd, daš v računalnik da se zažene iz cdja, pol pa sam slediš navodilom.
#brezpodpisa

Han ::

Outlook, ki je del paketa M$ Office, shranjuje podatke v datoteke s končnico PST (sporočila, koledar, imenik...) in NK2 (e-naslovi, ki si jih ročno vpisoval v polje ZA:).

fosil ::

Clonezilla po moje v tem primeru ni tisto kar bi on želel. Pametno je sicer naredit backup z njo, če gre slučajno kaj narobe, recimo če si kaj pozabil shranit.

Predvidevam, da je tisto kar bi ti želel izvoz mailov in potem uvoz v novih winsih. Za to pa imaš v outlooku možnost izvoza mailov in kontaktov.
Tako je!

hojnikb ::

Predlago sn cel backup, za vsak slučaj če cel disk odpove ;)
#brezpodpisa

Nextor ::

Duhec ::

V samem Outlooku izberi "File/Import and Export", izberi "Export to a file", izberi "Personal Folder File (.pst)", izberi Mailbox (ime uporabnika) in spodaj odkljukaj še "Include Subfolders" , nato izberi preko bumba "Browse" kam boš shranil to backup.pst datoteko. Privzeto se shrani na lokacijo:
C:\Documents and Settings\ime uporabnika\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\backup.pst

chrush ::

Kako bi lahko rešil podatke (maile+kontakte) iz Office 2003, če se mi sistem ne postavi, disk pa je vseeno ok, ko ga gledam z mini XP, vidim vse na svojem mestu. Pa še to, pst datoteke niso bile narejene.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Duhec ::

@chrush, odvisno ali si imel pošto preko Outlook Expressa (OE), ki je sestavni del Windows XP ali si imel pošto preko Outlooka, ki je sestavni del Officea.
Če si imel el-pošto preko OE potem moraš iskati datoteke s končnico .dbx in se navadno nahajajo v mapi Outlook Express na lokaciji:
C:\Documents and Settings\uporabnik\Local Settings\Application Data\Identities\{xxxxxxxxx}\Microsoft\Outlook Express\
Kontakti v OE imajo končnico .wab in datoteka se nahaja navadno na lokaciji:
C:\Documents and Settings\uporabnik\Application Data\Microsoft\Address Book\
Še prej v raziskovalcu omogoči, da so skrite mape in datoteke vidne !
No, če dostopaš preko miniWinXP potem ni panike in jih boš videl.

Mapo Outlook Express (ali mapo Outlook s .pst datoteko), ki vsebuje vse *.dbx datoteke in mapo Address Book, ki vsebuje datoteko .wab skopiraj na nek USB disk in kasneje, ko imaš recimo na novo inštalirane Windows in Office, skopiraš na isto lokacijo,v isto mapo na isto mesto.

Če pa si imel el-pošto preko Outlooka potem beri moj prejšnji post kje je lokacija datoteke .pst, ki se avtomatično kreira, ko skonfiguriraš Outlook. Vse je notri, od mailov do naslovov.

chrush ::

Hvala Duhec. Sem skopiral oboje (outlook2003+express) ker imata vsak profil svoj program za pošto.. Zdaj me samo informativno zanima, če dam gor Win7 in office 2007, ali obveljajo te datoteke tudi za office 2007 in windows mail, ki je v Win7? Ali je potrebno inštalirati 2003 + xp in zadevo najprej uvoziti in potem spet izvoziti. V office-u vem, da ne bo težav, ker še naprej uporablja pst, samo ne vem pa kaj z *.dbx
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Duhec ::

.dbx uporablja Outlook Express.
Windows7 nima več Outlook Expressa ampak ga nadomešča program Pošta Windows (Windows Mail) v katerega lahko uvoziš OE .dbx fajle preko menuja Datoteka, Uvozi, Sporočila in izbereš MS OE6.
Iz Pošte lahko tudi izvoziš za Outlook ali Exchange format .eml(izbereš Datoteka/Izvoz/MS Exchange).
Lokacija izvoza je:
C:\Documents and Settings\uporabnik\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Mail\Storage Folders

V Outlooku pa .pst datoteke uvoziš preko Datoteka/Uvoz in Izvoz/Uvoz iz drugega programa ali datoteke/Datoteka osebnih map (.pst)/Prebrskaj/ in izbereš lokacijo kjer imaš .pst datoteko, ki si jo bekapiral iz prejšnjega računalnika.
Načeloma lahko v Outlook (poleg .pst datotek) uvoziš tudi vse .dbx datoteke preko Datoteka/Uvoz in Izvoz/Uvoz internetne pošte in naslovov/OE 4x5x6x/...
samo tega na Win7 še nisem poizkusil, na XPjih pa mi deluje, čeprav me pri Uvozu nikjer ne vpraša po Brskanju (Browse) ampak samo lepo uvozi, po vsej verjetnosti iz privzete mape za OE .dbx datoteke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

chrush ::

Hvala duhec
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uninstal Outlook

Oddelek: Programska oprema
121850 (1508) Duhec
»

outlook express - problem

Oddelek: Programska oprema
161294 (1058) fosil
»

outlook express problem s količino

Oddelek: Programska oprema
61881 (1808) Duhec
»

V kateri mapi se nahaja e-pošta?

Oddelek: Programska oprema
91254 (1081) vitamincek
»

Kako rešiti pošto iz OUTLOOKA ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
102802 (2579) Kriko

Več podobnih tem