» »

Blue-screen-of-death obstaja tudi v xp-jih

Blue-screen-of-death obstaja tudi v xp-jih

Xplicit ::

Blue-screen-of-death obstaja tudi v xp-jih, pa ce verjamete ali ne - dons prizgem racunalnik, zazene vindowse (xp), ko se pokaze desktop nacne nalagati une programe ki se pac zazenejo ob zagonu (antivirus, firewall, ...) kr naenkrat pa se racunalnik zasteka - in cez par sekund se mi prikaze MODR ZASLON - na kerm je z BELIMI CRKAMI pisal da je prslo do enga erroeja in da je treba compjutr se enkrat zagnt, bla, bla, bla, ... - ej jest sm sam gledu 8-O (ok, pol po ene 5-ih sekundah sm se pa zaceu smejat :D )

A niso na Microsoftu ZAGOTAVLJAL - da modri zaslon ne obstaja vec?!?
  • spremenil: Xplicit ()

ToniT ::

No ja... Glede na to, da se ti je to komaj zdaj zgodilo, imaš tako ali tako srečo....
Ne verjami vsega M$-ju.

Marko007 ::

Če bi po forumu pogledal, bi opazil, da ima marsikdo težave z modrim zaslonom v XPjih že odkar so ti Windowsi sploh prišli na tržišče.:(

Modreaga zaslona pa v osnovnih nastavitvah ni, ker se računalnik sam resetira, preden uspeš videti moder zaslon. Kar pa je "bistvena" razlika, a ne? ...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

bastadu ::

To pa res ni nič revolucionarnega:\ Sam ko ti v XPjih (ali 2k ali NT4.0) pokaže bluscreen je ponavadi totalno zašteku (v 9x sistemih se ga še da včasih zbrihtat) in pomaga samo hard reset... Sicer se pa avtomatski reboot po bluescreenu da čisto lepo izklopit... Če pa poravici povem, pa še na Win2k nisem zasledil bluescreena, pa jih že furam od njihovega izzida... No ja, dvakrat ko sem plato menjal se mi je ob zagonu pojavil (pač zaradi spremembe hardwera), sam sem pol moral itak vse na novo gor naložit in je blo OK, med običajnim delom pa ga še nisem vidu:P

freejack ::

Ironija, tudi sam mislim, da so na MS neki govorli, da ne bo več modrega zaslona. Finta je v tem, da so XPji še veliko bolj občutljivi na kakršnekoli napake, še posebej pri navijanju komponent, posledica česar je večja verjetnost prikaza modrega zaslona, VENDAR so pri MSu pogruntali, da se ob takšni napaki računalo kar samo resetira, saj, kaj bomo mi, uboga raja, z "razlogi, zakaj se nam je to zgodilo", to je pa ja delo serviserja, strokovnjaka, če pa je že prišlo do takšne napake zaradi morebitnega navijanja, hja, navijat se pa ne sme.Torej, za navadnega uporabnika, je čas modrih zaslonov res minil, vendar ne zato, ker jih ne bi bilo, vendar zato, ker jih s svojo dafault kišto itaq ne povzroča, če ga pa že, ga pa itaq ne vidi, ker se mu abak resetira.Jst bi temu rekel svetohlinstvo; XPji - največja verjetnost prikaza modrega zaslona, še posebej pri navijanju, oni pa trdijo, da ga ni, ker so ga uspeli skrit. Jao, majke jim... :D Je pa res, to pa morn priznat, na default računalih pa res bolj redko vidiš kak BSoD. :))

andrej ::

hm, ne vem kje ste slisali, da blue screenov naj nebi blo vec:\ seveda se so - jaz jih zaradi nvidine grafike dobim na vsaka dva mesca:D

Jst ::

andrej: Tudi meni se na momente zgodi, da vidim blue screen in to že ko se mi winsi naložijo (oziroma, ko se logiram). Povzroči jih nv4_disp.dll, pa čeprav ne igram iger (več). Za to ne krivim MS, ampak nvidio. hm.. pa čeprav so bili driverji od MS stestirani.

Večkrat se mi po večurem programiranju zgodi, da sistem postane zelo počasen in slabo odziven. Takrat pa restart. Drugač sem pa z XPji zadovljen, tako kot sem bil z w2k.

9x in me pa... no coment
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Xplicit ::

Ej sej fora je v tem da jest nism u bistvu nac tazga naredu/delu - nism naviju kiste, nism driverjov nalagu, nc. Ucer zvecer sm ugasnu, dons zjutri pa spet przou kompjutr, pa se mi tist prkaze, je blo pa v zvezi s tem da neki enga fajla ni mogu prebrt - se mi ni dal brt - sm raj reseteru - k se sam ni hotu :D

andrej ::

jst: meni isto dela nvidia na prenosniku. vsak mesec/dva dobim na zaslonu eno modro barvno. naprej pomislim, da je kak virus, ki mi prikaze sliko morja, samo potem vidim, da to ni to.:D

AngelOfDeath ::

Jst
Si inštaliral sp1 ?
kot sem opazil se je ms nekaj igral s tem nvid_dll pa direct xom

Gh0st ::

Ja folk a še niste ugotovil al kaj?
Blue screen je samo koda. MS-ovi programerji lahko z lahkoto v izvorni kod Windowsov napišejo, da se namesto Blue-screena ob napaki pojavi kaj drugega.

Malo si poglejte system pa application loge, polno je ERROR, pa WARNING sporočilc.
Pa tud Win2000 ma namesto blue-screena tist napis u okenčku, ki pravi da ima tapata program en internal error in da bo končan...

bullshit
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

bastadu ::

Pa tud Win2000 ma namesto blue-screena tist napis u okenčku, ki pravi da ima tapata program en internal error in da bo končan...
To se naredi ob lažji napaki programa, če je napaka dosti resna, se tudi v win2k pojavi blue screen...

[MYTiX] ::

To se mi je parkrat zgodilo sam u GTA3 na XPjih.

gumby ::

hehe, modri zaslon je edini stabilen del M$-jevih oken...>:D

andrej ::

Gh0st: modri zaslon in okno o napaki sta dve popolnoma razlicni zadevi. blue screen se pojavi pri napaki nekje v kernel modu, okno pa dobis ob napaki v programu, ki se izvaja v uporabniskem nacinu. to se zdalec ni isto

Gh0st ::

andrej:
to razliko poznam verjem. Jest sm govoru o tem (bom bolj jasen):
Blue screen se je pojavu tud takrat, kadar je kakšen program naredu napako, ali pa kadar si vzel CD iz pogona, ko ga je računalnik še potreboval. Pri MS-u so smao razbili nivoje napak. Sedaj applikacijske napake javlja tisto okence in jih zapiše v Application log-u. Z blue-screen ne bi mogu rečt da je v Win2000, niti za winXP, tko da nemorem rečt nič. ampak vseeno, napake na sistemskem niviju (kernel) se javljajo predvsem v logih. Je pa res da je NT jedro bolj stabilno od DOS ki ga imajo win9x zato je blue-screen tudi manj pogost...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

uf, tukaj treba locit win9x in NT sisteme. Tisti "modri zasloni" iz win9x ko vzames ven CD niso isti kot modri zasloni na NT sistemih. Sicer je barva ista, ampak gre za cisto druge zadeve:D

Aspirinix ::

Ne se kregat. A ni nihče videl prve predstavitve Windowsov XP? Ubogi Bill.
Prva predstavitev pa takoj modri karton. >:D

andrej ::

mislim, da si malo zamesal operacijske sisteme:D

Xplicit ::

microsoft si da ze na zacetku vedt s cim imas opravka - ze pr log-in-u v xp-jih je vse modr :D

andrej ::

pa ozadje tudi - da bi se ja pocutili cimbolj domace:D

Gh0st ::

:D :D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

[MYTiX] ::

Win 98 je pokazal bsod in se sesul na predstavitvi:D

Gh0st ::

Nevem ali ni kdo že prej omenu neki o tem...
zdej sm se spomnu, da je meu Billy enkat predstavitev o Javi, mislim da je bla konferenca Java One, sam nism shure, in je meu presentacijo kako lahko implementiras Javo kot skritni gostitelj z okolju Win (ne me držat za besedo, sm pozabu kwa točno je že blo) in potem naenkat BLUE SCREEN in folk u smeh...

Le kako se je vsemogočni Billy takrat počutu...

:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Jst ::

Billy je potemtakem že kar navajen na modre zaslone na predstavitvah...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112060 (1522) Anney
»

Računalnik (problemi)

Oddelek: Strojna oprema
10762 (614) slowie
»

BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
91004 (897) andrej
»

Problem XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
241485 (958) andrej
»

Overclock problem v WinXP

Oddelek: Navijanje
14931 (798) ||_^_||

Več podobnih tem