» »

APad in razni iPad kloni - ima kdo?

APad in razni iPad kloni - ima kdo?

IceIceBaby ::

Prišel sem na idejo, da bi za prodajne agente namesto katalogov kupil kar tablete. iPad je za tak špas predrag, sem pa pri kitajcih našel zelo ugodne tablete z androidom. Glede na to, da bi na njih tekel samo katalog in kakšna prezentacija (PDF, slike...) bi hardversko povsem zadoščali. Me pa zanima, če ima kdo izkušnje s tem čudom.

npr, tole: http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Desty ::

Tole čudo deluje za svojo ceno zelo solidno in bo zadoščal za tvoje potrebe. Edino lahko imaš problem pri uvozu v Slovenije, ker zadeva nima CE certifikata.

opeter ::

A tega lahko uvoziš v Slovenijo? Ali pa ti jo bodo na carini zasegli?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Desty ::

Odvisno na kakšnega carinika naletiš. Praviloma, če bi ti paket odprli, bi mogli stvar poslati nazaj (na tvoje stroške).

LuGi ::

"Praviloma, če bi ti paket odprli, bi mogli stvar poslati nazaj (na tvoje stroške)."

Nic ne placas.. zadevo posljejo nazaj.

Maxl ::

A zaradi tega, ker nima CE certifikata ali zaradi tega, ker je kao iPad klon ga ne bi cariniki spustili čez?

IceIceBaby ::

Zarad CE certifikata. Če nima Apple logotipa gor ni nič narobe, tudi, če bi izgledal identično iPadu (kar ne).

opeter ::

Saj to me zanima. Recimo, da bi ga želil naročiti. Ali ga bom naposled dobil na dom, ali pa ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

Drugače je tako.

CE certifikat načeloma mora biti za uvoz v EU, je pa res, da tega ne preverjajo vedno. Če je carinih siten bo pogledal pa zavrnil pošiljko, v večini primerov pa bo šlo verjetno skozi. Ampak jaz bom raje poiskal enega s CE ali pa kupil na bolhi za par 10EUR več.

masterpsi ::

hmm, a se dobi v SLO kak tablet PC?? Tisti ASUS T101MT, Acer 1420p in njemu podobni je zame laptop s touch screenom. Še vedno imaš "ohišje" kjer je tipkovnica in ves hardware. Torej nekaj, kar je vse skrito v 1 negibljivem ohišju - display in hardware. Za zdaj poznam samo iPad.

kst: če dobiš kaj na bolhi, kar sporoči ;)

IceIceBaby ::

http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&...

Tukaj so te kitajski. Dosti dražji kot na dealextreme, ampak dobiš ga sigurno in hitro.

tj6000 ::

Ti kitajski padi niso nek presežek... Vsaj moj ni (8" z delaextreme za cca. 100$):

- slaba baterija
- touch obupen
- grozno počasen
- manjkajo hardverske tipke, ki so običajne na android telefonih: namesto tega so softverski gumbi ki so postavljeni v statusno vrstico in do njih ne moreš če imaš kako aplikacijo čez cel zaslon: recimo bralnik knjig...

Moj nasvet: ne kupovat!
www.dBastards.si

opeter ::

Res je. Ta prva generacija je sranje. Treba počakat na kakšne HP-je, Acerje, Lenovo, Asus ipd. in da se tistim cena zreducira na 200 evrov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

Danes sem kupil 10" tablet, ki ga za 250EUR prodajajo v harvey normanu. Nimam pojma za katero varjanto gre, ob štartu se na ekranu napiše ePad. Ima 2GB flash in trenutno še neznan procesor (se nisem poglabljal). Gor teče android 2.1.

Prvi vtisi so bolj tako. Izdelava je bolj slaba. Na 2 metra je podoben iPadu, ampak ko ga primeš v roke vidiš, da je bolj plastik fantastik.

Vmesnik je malo počasen, sicer pa zadeva dela solidno. Ekran je velik, browser dela solidno, powerpointe se da normalno predvajat... Tudi baterija očitno ni slaba.

Uporabljal se bo za prezentacije na terenu in izdelavo "instant" ponudb. V te namene bo očitno zadoščal, za osebno uporabo pa ga nebi kupil. Če bi rabil tovrstno zadevo raje doplačam za iPada.

jnce ::

Link poglej tukaj za kakšnega. Res pa da izbiraa ni velika.

cortez ::

Hmm... A če je CE nalepka na polnilniku, se potem smatra, da je tudi naparava v CE standardu?

Namreč na škatli nikjer ne piše CE.

zos ::

Glede CE lahko povem iz prve roke, ce uvazas stvari iz kitajske ti dobavitelj nalepi gor kaksno nalepko si zazelis in to ne pomeni cisto nic.

Kar pa se tice teh kitajskih tabletov. Prijatelj si je mocno zelel eneg in ni bilo denarja za iPad. Potem je kupil neko sumljivo zadevo iz kitajske za okoli 200 evrov. Zadeva je porazna in povsem neuporabna. Po tednu dni sraufanja in custom romov je zadevo uspel pripraviti do povprecnega delovanja. Tako da moj nasvet je, da se je pametno teh stvari zaenkrat izogniti.

Kar je malo smesno glede na to da smo celo leto poslusali kako je poplava tabletov pred vrati, pa razen polizdelkov nismo videli se nic. Treba se cakati ocitno.

cortez ::

No, glede na teste tale ne more bit glih slab.

karafeka ::

Nove tablete bodo pokazali na cesu 6-9.1.2011.
To je drug teden :) . Boljša bo kvaliteta in bolj znana je firma, več boš dal. No, kvaliteta ni vedno 100%.

themix ::

koliko je kaj aplikacij oz. iger za apad-e? je novejši model s capacitivnim zaslonom kaj boljši?
so 7 inčni modeli uporabni (glede baterije, zaslona in hitrosti)? je vreden svojih 100EUR, da vsaketoliko nadomesti prenosnik?

IceIceBaby ::

themix, aplikacij je toliko kot za androida. Dela praktično vse gor.

Pred kratkim sem si za osebno uporabo nabavil še applovega iPada, pa vidim, da zadeve dejansko ni mogoče primerjati. iPad mi dejansko lahko nadomesti prenosnik in z dodatnimi aplikacijami imam gor praktično vse kar rabim za delo. aPadi in podobne kitajske zadeve so kul za kakšno prezentacijo, malo surfanja pa kakšen mail prebrat. Ampak tam se praktična uporabnost bolj kot ne konča. Zaradi hitrosti, odzivnosti zaslona oz. vmesnika, stabilnosti, avtonomije...

Kar se tiče velikosti. Meni osebno se 7" zdi premalo. 10" je precej bolj udoben.

Če bi še enkrat kupoval bi vzel iPada ali raje kakšnega netbooka. Te zadeve za 100, 200EUR se mi zdijo pogojno uporabne in verjetno pri večini ljudi po nekaj tednih pristanejo v predalu.

Ramon dekers ::

ali ni potem boljše da vzameš kakšen samsung galaxy s? mislim wtf? zakaj na te tablete ne naštimajo usb vhoda? kaj jim ni jasno?

IceIceBaby ::

Telefon je nekaj drugega. Funkcionalnost je recimo podobna, ampak velikost ekrana in resolucija naredi ogromno razliko. Vsaj če primerjam direktno npr. iPhone pa iPad. V osnovi praktično ista zadeva, ampak eno je telefon, ki ga lahko uporabiš še za nekaj drugih zadev, iPad je pa naprava, ki ti dejansko ponuja relativno udobno delo. Enako velja za samsunga. Galaxy S VS Galaxy tab.

Kar se pa USB vhoda tiče mi pa trenutno ni jasno zakaj bi ga rabil.

Ramon dekers ::

IceIceBaby je izjavil:

Telefon je nekaj drugega. Funkcionalnost je recimo podobna, ampak velikost ekrana in resolucija naredi ogromno razliko. Vsaj če primerjam direktno npr. iPhone pa iPad. V osnovi praktično ista zadeva, ampak eno je telefon, ki ga lahko uporabiš še za nekaj drugih zadev, iPad je pa naprava, ki ti dejansko ponuja relativno udobno delo. Enako velja za samsunga. Galaxy S VS Galaxy tab.

Kar se pa USB vhoda tiče mi pa trenutno ni jasno zakaj bi ga rabil.



za lažji prenos datotek? sploh pa je fenomenalno če lahko telefon uporabljaš kot usb. Kar z iphonom ne gre. Ok če pustimo šminkiranje ob strani in velikost ekrana je funkcionalnost enaka telefonu? Sicer pa je samsung galaxy s dokaj velika zadevca. Sam čakam da bo zadeva all in one. Pa če pogledam slike od samsung galaxy S, ja to je pa noro, da o snemanju ne govorim. Pa če bi se temu dodala še kakšna 2500 mah baterija bi to bilo krasno, oz. laptopa sploh ne potrebuješ več.

IceIceBaby ::

Saj na iPada lahko nalagaš datoteke prek usbja. Drugače ima pa wifi za dokumente, aplikacije in podobne stvari. Jaz imam čisto vse potrebno za firmo v dropbox accountu in po potrebi vlečem dol stvari. Od dokumentov do prezentacij, excel fajlov itd.

Ok če pustimo šminkiranje ob strani in velikost ekrana je funkcionalnost enaka telefonu?


Saj pravim. Jaz sem bil zelo skeptičen in nisem ravno videl smisla v iPadu. Sem bil prepričan, da je samo povečan iPhone. Ampak dejansko večji ekran bistveno spremeni zadeve. Pa večja baterija tudi.

Ramon dekers ::

jah gre se zato, da če prideš ti nekam v kakšno podjetje, h kolegu, in bi rad določen fajl, film, se bi dalo to enostavno z usb - jem prenesti na zadevo. (žal vsaka naprav nima bluetooth-a). Dropbox je ok zadeva, samo zakaj ti naprava ne bi mogla služiti prav tako kot usb ključ, ki podpira lasten usb vhod. Enostavno imaš kabel, in ti prikaže zadevo kot usb.

Kar se tiče baterije, eh multinacionalke bi dale že kdaj že lahko baterije v mobitele večje zmogljivosti od 1500. To z baterijami se grozno počasi razvija. Par let nazaj je bil standard še 800 mah. Sedaj je že od 1000 do 1200 mah.

Mogoče ne razvija, samo enostavno ničejo dati baterij večjih zmogljivosti.

Plus tega pa mi je na galaxy s všeč fenomenalna kamera, z super avtofucosum kar je idealno za slikanje dokumentov. Torej sam pač želim mobilnik all in one.

Edit: ne samo usb vhoda, lahko bi dali še vhoda za Micro sd in mini sd.

Res me takšne zadeve motijo oziroma pomankljivosti. Če bi ipad imel zgoraj opisano, bi pa premislil če ga ne bi vzel.

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

To je pač poslovna strategija apple-a, da lahko naslednjo leto izda nov model z usb in kamero, ki ga spet reklamira kot najboljšega. In ovce ljudje kupujejo. Saj Ipad2 se planira, da bo izdan v roku parih mesecev in bo verjetno vse to imel.

EDIT: popravil ovce, tako da ne bo še katerega zmotilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

IceIceBaby ::

Eh ja...smo spet pri ovcah. Tisti, ki sprobamo par različnih stvari in se prepričamo, da je iPad par razredov nad vsem ostalim smo ovce. Tisti, ki pa preberejo 3 reviewe pa že vejo kako in kaj.

Nevem no, jaz še nisem imel potrebe po usb. Nevem zakaj bi kompliciral s kabli če imaš wifi. Če ti je res življenjskega pomena ta usb se da pa tudi na iPadu vklopiti to funkcionalnost.

para! ::

Nima smisla, da debatirate o Apple-u, ker če si pripravljen vložit 500 EUR, je to definitivno tablica, ki jo hočeš. Je pa res, da je cenovno precej draga, ampak to je vse odvisno od tega za kaj jo sploh rabiš.

Sam imam tega ePad-a iz Harveya in zadeva je precej uporabna, če od nje ne pričakuješ space-tech funkcionalnosti in ohišja iz titana. Android deluje brez težav, pri normalnih opravilih ni nekega laga, Wi-Fi lovi ok, USB dela, zaslon je tudi zadovoljiv, seveda pa se ne more primerjat z multitouch retina displayi od Apple-a. Malo mu zamerim življenje baterije, ki se mi zdi, da zdrži okoli 5h. Sicer ga največ uporabljam za branje knjig in člankov na internetu, s prilagajanjem česarkoli se še nisem igral, razen da sem naložil nekaj aplikacij.

Glede uporabe kot bralnika je tako, da si naložiš Kindle za Android, brez problema kupuješ knjige, poleg tega pa lahko brskaš tudi po spletu, tako da glede na funkcionalnost je recimo malo bolj nabidlan kindle :>

Za 200 EUR ni tako slaba tablica, kot se ti zdi, ko jo primeš v roke. Za naprednejšo uporabo pa lahko kdo drug pove svoje izkušnje.

lp

karafeka je izjavil:

To je pač poslovna strategija apple-a, da lahko naslednjo leto izda nov model z usb in kamero, ki ga spet reklamira kot najboljšega. In ovce ljudje kupujejo. Saj Ipad2 se planira, da bo izdan v roku parih mesecev in bo verjetno vse to imel.

EDIT: popravil ovce, tako da ne bo še katerega zmotilo.


Sicer pa ti res ne razumeš tržnega delovanja podjetij. iPad na trgu trenutno nima konkurence, je torej top-of-the-line tablica, že zaseda prvo mesto, zakaj bi sedaj Apple še dodajal funkcije? Zato, da bo boljši od prvega? To ne gre. Naslednji bo še boljši, do takrat pa je aktualni izdelek top. Zdrava logika poslovanja. Ali naj bi po tvoje zdaj izdali izdelek za 5 let vnaprej? :>

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

noraguta ::

IceIceBaby je izjavil:

Eh ja...smo spet pri ovcah. Tisti, ki sprobamo par različnih stvari in se prepričamo, da je iPad par razredov nad vsem ostalim smo ovce. Tisti, ki pa preberejo 3 reviewe pa že vejo kako in kaj.

Nevem no, jaz še nisem imel potrebe po usb. Nevem zakaj bi kompliciral s kabli če imaš wifi. Če ti je res življenjskega pomena ta usb se da pa tudi na iPadu vklopiti to funkcionalnost.

v enem trenutku zatrjuješ , da je lahko nadomestilo za računalnik potem pa sprašuješ čemu ti bo usb. wifi rešuje samo problem mreže. fotoaparati , external sstorage etc so pa dim al kaj.
Ipad je proti pocen kitajcem res svetlobno leto naprej proti bolšim tablicam pa zopet ne tako zelo, ima tudi svoje slabosti(teža , porti , kamera). Vsaj po tem kar sem sprobal je pa vseeno najbolša tablica trenutno na trgu, ampak da je lahko nadomestilo za računalnik se mi zdi pa precej bosa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

Napisal sem, da v določenih pogojih. Zadnji teden sem uporabo prenosnika zmanjšal za 90% npr. Skoraj vse kar delam lahko naredim na iPadu. Če grem za kak teden brez problema vzamem iPada namesto notebooka.

Fotoaparat se da priklopiti na iPada. Prav tako se da usposobiti prenosni trdi disk. Ni čisto out of the box, komplicirano pa tudi ni.

para! ::

Nobena zadeva s touchscreenom ne more biti nadomestilo za računalnik, razen če nosiš še tipkovnico sabo. Še touchscreen telefoni pogorijo za pisanje sms-ov s svetlobno hitrostjo in brez gledanja med vožnjo. Qwerty telefoni so tu še najbolj nadmočni.

lp
Death before dishonor!

IceIceBaby ::

Jaz sem ravno včeraj napisal cca 4 a4 strani teksta na iPada. Vse, z oblikovanjem teksta in vstavljanjem tabel vred. Prenosnik je bolj udoben, ampak se da tudi s tabletom preživeti, če ni računalnika pri roki.

para! ::

Ja, preživeti se definitivno da, se strinjam. Lahko pa priznaš, da si si potihem želel, da bi imel namesto virtualnih tipk, pri roki tipkovnico? :>

lp
Death before dishonor!

karafeka ::

para! je izjavil:

Sicer ga največ uporabljam za branje knjig in člankov na internetu, s prilagajanjem česarkoli se še nisem igral, razen da sem naložil nekaj aplikacij.


No, če delaš samo to, potem je pomoje kindle 3x boljša izbira. Pa mislim, da je še cenejši. Zato pa pravim, da ljudje preplačajo stvari (ne samo za te tablete, ampak za marsikaj drugega) za tisto kar dejansko rabijo, ker je pač to trenutno v modi. Potem pa jim drugje zmanjkuje denarja.


para! je izjavil:

Sicer pa ti res ne razumeš tržnega delovanja podjetij. iPad na trgu trenutno nima konkurence, je torej top-of-the-line tablica, že zaseda prvo mesto, zakaj bi sedaj Apple še dodajal funkcije? Zato, da bo boljši od prvega? To ne gre. Naslednji bo še boljši, do takrat pa je aktualni izdelek top. Zdrava logika poslovanja. Ali naj bi po tvoje zdaj izdali izdelek za 5 let vnaprej? :>


Kak problem pa bi bil dat gor na ipad usb, pa hdmi, pa eno kamero? Saj to ni tehnologija prihodnosti. Potem pa naredijo en adapter za usb, da folk še bolj izmolzejo. Z vidika apple-a je to seveda briljantno poslovanje in super dobiček, z vidika racionalnega človeka je pa izkoriščanje.

Sicer pa tisti, ki se odločajo za tablo, svetujem da preverijo tudi adama.
http://notionink.com
http://notionaddicts.com
http://www.notioninkfan.com/
http://forum.xda-developers.com/forumdi...

Stvar je še v fazi prednaročil, pa obstaja že nekaj modov, ki so jih napravili na xda-developers. Naslednje prednaročilo je planirano 15.feb. Je pa potrebno vzeti v zakup, da je notionink mlada firma, kjer zadeve niso tako tekoče kot pri apple-u. tako pri samem procesu naročil, kot pri programski opremi (trenutno imajo svoj gui eden, vendar planirajo preiti na honeycomb).

para! ::

karafeka je izjavil:

No, če delaš samo to, potem je pomoje kindle 3x boljša izbira. Pa mislim, da je še cenejši. Zato pa pravim, da ljudje preplačajo stvari (ne samo za te tablete, ampak za marsikaj drugega) za tisto kar dejansko rabijo, ker je pač to trenutno v modi. Potem pa jim drugje zmanjkuje denarja.


Jaz tablice sploh ne rabim, ampak sem samo rahlo gadget-crazy, pa sem nabavil to poceni varianto, ker ima Android in se mi je zdela uporabna. No, izkazalo se je, da je kul zadeva, za podrobno raziskovanje še ni bilo časa, za kakšno knjigo/članek v postelji pa tudi ni odveč. Kindle pa kolikor vem nima barvnega zaslona, ampak e-ink. Če bi kupoval tablico z namenom kakšne resne uporabe in ne kot luksuz, bi seveda kupil iPad, če se ne motim ga zdaj dobiš za slabih 500.

karafeka je izjavil:

Kak problem pa bi bil dat gor na ipad usb, pa hdmi, pa eno kamero? Saj to ni tehnologija prihodnosti. Potem pa naredijo en adapter za usb, da folk še bolj izmolzejo. Z vidika apple-a je to seveda briljantno poslovanje in super dobiček, z vidika racionalnega človeka je pa izkoriščanje.


Za USB se strinjam, da bi bil priročen ampak, če obstaja adapter ni panike, saj ti nihče ni obljubil, da ima vgrajen USB. Če nočeš plačat adapterja, potem se že v štartu ne boš odločil za iPada, po mojem. Da bi pa z iPadom (ali katerokoli tablico, pravzaprav) fotografiral pa se mi zdi rahlo čudno. Za to imamo fotoaparete in kadar je sila, mobitele. Ne moreš s tablico mahat okoli in slikat zadev ;)

lp
Death before dishonor!

bluefish ::

Kar se tiče kamere, USB-ja in HDMI, bodo menda prisotni na iPadu 2.

opeter ::

Jaz bom počakal na sekundarno generacijo. Želel bi en tablet, ki ima barvni zaslon, predvsem za prebiranje stripov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Limit-sky ::

Stripi so zakon.
Zakaj pa rabiš barvnega? Alan Ford je bil vedno ČB.
:)

opeter ::

Limit-sky je izjavil:

Stripi so zakon.
Zakaj pa rabiš barvnega? Alan Ford je bil vedno ČB.
:)


To je res. Zagor, Blake, Komandant Mark, Tex Willer, Dylan Dog ipd. so črno beli.
Imam pa tudi kar dosti barvnih stripov (predvsem tujih).

V tem letu bi želel poskenirati vse svoje stripe iz serije Master of the Universe.
Ampak nič ne načrtujem, ker se itak ne izide.

Zato bi želel nekakšno tablico, na kateri lahko normalno pregledujem barvne in č/b stripe v JPG, PNG in tudi PDF obliki.

Edini kandidat je trenutno iPad, ampak pri tem je problem cena.
Bom počakal, da se bo dalo dobiti kakšne "normalne" Androidne tablice v velikostih 7-10", seveda od "priznanih firm" in ceno okoli 150-200 €.

Recimo ta se mi zdi karseda idealen:
http://uk.store.creative.com/products/p...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Limit-sky ::

7" je idealen za Alan Forda. :)

bluefish ::

Eh, jaz pa še kar potrpežljivo čakam na barvni e-ink. En bralnik (bolj prototip) je že bil predstavljen, čez kako leto morda kaj več izbire.

Limit-sky ::

Opeter, a si prepričan, da želiš tapkat po resistivnem zaslonu? V letu 2011?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317374 (14266) Mavrik
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510626 (8477) Lonsarg
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621729 (15330) Icematxyz
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253481 (45723) malix
»

Poplava Android tablic nekoliko manjša?

Oddelek: Novice / Android
4112510 (10720) Jst

Več podobnih tem