» »

Mobitel UMTS Internetni dostop NATEG^2

Mobitel UMTS Internetni dostop NATEG^2

TechStreme ::

OK Pribljižno leto in pol nazaj sem potreboval neko rešitev dostopa do interneta in se mi je ponudba Mobitela zdela super.... Seveda sem vzel najdražji paket, ker ni bilo nobene omejitve uporabe (pač moj edini dostop do interneta in bi bilo malo zoperno imet omejitve a ne?)...
Vse lepo in prav do danes ko sem dobil SMS, da sem porabil svojo kvoto mesečnega prenosa podatkov in seveda dobil omejitev prenosa na minimum... (dela kot kak ISDN izpred nekaj let)...
Ko sem poklical na mobitel, pa sem dobil odgovor, da pač so pakete spremenili in da imam sedaj tudi jaz omejitev prenosa podatkov????
Za koji K!... sem potem vzel najdražji paket?
Ima kdo kakšne izkušnje glede pravnih postopkov pri teh zadevah?
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Vanadium ::

Nič nemoreš storiti. Spremenili so paket in to je to. Piše v splošnih pogojih da jih lahko če se ne motim. Sva oba na istem. 20gb gre pa tako hitro sploh ob youtubu :|

solatko ::

Poglej drobni tisk v pogodbi, če jim to početje dovoljuje, v redu, drugače ti morajo omogočit neomejen internet, do prekinitve razmerja. Pri Simobilu so po dvigu tarife v paketih Smart, po enem tednu znižali nazaj in je cena pogovora po nekaj letih na tem paketu nespremenjena, saj je po pogodbi fiksno določena.

KoMar- ::

seveda dobil omejitev prenosa na minimum... (dela kot kak ISDN izpred nekaj let)...

Hitrost se omeji na 384 kbit/s, kar je daleč od 64 oz. 128 kbit/s, kolikor je ponujal ISDN.

TechStreme ::

Ja kar je za 3 ISDN-je in če upoštevaš koliko več podatkov se sedaj prenese že iz ene navadne spletne strani v primerjavi s takrat si še na slabšem.

Ampak ti paketi so sedaj tako kot da bi kupil avto ki leti 200km/h, ampak ker si se že ta mesec vozil veliko časa blizu 200km/h, se preostanek mesca lahko voziš samo še 20km/h.
Mislim res... zelo dobrodošla zadeva, glede na to da sedaj ponujajo še 4× hitrejši paket, ki ga boš očitno lahko uporabljal kot je treba 1 teden v mescu, preostanek si pa v pi...
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

mailer ::

Zaradi istega razloga, omejitve prenosa je tudi kolega prekinil pogodbo za instant internet. Mobitel je res kršil vsa določila pogodb, omejili so neomejen prenos podatkov in zmanjšali vse prenose podatkov pri itak paketih za 90%. Poleg tega so dvignili tudi cene za 25%.

KoMar- ::

Zato so tudi omogočili predčasno prekinitev pogodbe. Verjetno jih lahko tožiš, če se ti da...

St235 ::

LAhko zahtevaš predčasno prekinitev pogodbe brez kakršnihkoli pogodbenih kazni. Seveda pa boš moral odplačat opremo, ki si jo dobil subvencionirano ali plačat uporabnino.

_Dejan_ ::

Ja in pa ukinejo ti tel številko, tako da je 6 mesecev ne moreš prenesti na drugega ponudnika ;)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

BlueRunner ::

Če samo spremeniš paket, številka ostane.
Če številko preneseš nekam drugam, ti je ne ukinejo.
Če ne ostaneš pri istem in je ne preneseš, potem je pa res nimaš kam za "pripeti".

Zakaj nekateri še vedno mislijo, da številke ni možno obdržati? Številko je vedno možno obdržati. To zagotavljajo vsi. Kdor tega slučajno ne bi zagotavljal, bi tak lapsus zelo drago plačal.

Dr_M ::

Torej je simobil se vecji nategator, ker ti hitrost omeji na 128kbit?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlueRunner ::

Oba sta enaka nategatorja, ker sta obljubljala več, kot sta lahko dejansko izročila. Sedaj pa pač popravljajo to diletantsko napako, ki si je že v startu ne bi smeli privoščiti. Razlike so samo v niansah.

Zgodovina sprememb…

UNIVERZUM ::

Lahko odstopiš od pogodbe, vendar boš plačal pogodbeno kazen. Če bi odstopil od pogodbe pred dejansko uveljavitvijo sprememb, potem bi lahko odšel brez pogodbene kazni. Torej do 30.04.2010 si imel čas, da odstopiš od pogodbe in aneksa, ki te veže. Če odstopiš od pogodbe danes, boš pač plačal pogodbeno kazen (seveda le v primeru, da si vzel subvencioniran mobitel/modem). Znesek subvencije je naveden na pogodbi oz. aneksu.

lp
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

amigo_no1 ::

Q: kam boš potem šel če hočeš mobilni net ?? Tudi Simobil izvaja enako politiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Jebiga, mobilni internet ni namenjen za P2P.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

amigo_no1 ::

Očitno tudi za YT ni če lahko v 1 dolgočasnem dnevu stankaš 20 gb.. Zakaj pa je pol namenjen ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BlueRunner ::

Dr_M je izjavil:

Jebiga, mobilni internet ni namenjen za P2P.

Flaflanje.

Glede na trenutno politiko naših operaterjev mobilni internet tudi ni primeren za:
- VPN dostop
- oddaljeno administracijo
- neprestano sinhronizacijo preko IP protokola mimo operaterjevih sistemov
- fb/t/ms/msn/... IM odjemalce, ki imajo profil uporabe, ki "sesuva" bazne postaje
- YouTube
- ... morda še kaj

Je pa primeren za:
- branje selekcije novic, ki jih daje operater na svoj lasten portal
- gledanje mobilne televizije, ki jo ponuja sam operater
- občasno preverjanje elektronske pošte - zaželjeno preko vmesnika, ki ga nudi operater
- ... skratka zaprt vrtiček (walled garden), ki je replika starih WAP portalov in mentalni ostanek razmišljanja telcotov 20. stoletja.

Logika je čisto enostavna: mularija se vedno več dopisuje preko FB/Twitter/myspace. To pomeni, da je vedno manj minutaže in vedno manj SMS sporočil. MMS, kaj je to, če lahko slike naložim na FB od koder jih vidi vsakdo. To pomeni, da se relativno manjšajo tisti prihodki, ki mobilkote držijo pokonci, relativno pa se veča poraba na DATA segmentu, kjer so pametnjakoviči brez premisleka ponudili neomejene količine.

Sedaj pa se vlečejo nazaj.

Naj se ne čudijo, če so zato popljuvani.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Ta njihova filozofija me spominja na AOL(America Online), Prodigy, Compuserve in Sprint če še kdo ve kaj so te kratice pomenile in kdaj je to časovno bilo.

http://technologizer.com/2010/05/24/aol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Glede na trenutno politiko naših operaterjev mobilni internet tudi ni primeren za:
- VPN dostop
- oddaljeno administracijo
- neprestano sinhronizacijo preko IP protokola mimo operaterjevih sistemov
- fb/t/ms/msn/... IM odjemalce, ki imajo profil uporabe, ki "sesuva" bazne postaje
- YouTube
- ... morda še kaj


Hahah, dej buce prodajat no... Mogoce z YT res nardis ene par GB na mesec, ampak za ostale nastete zadeve porabis nekaj MB dnevno, razen ce delas kaksen backup nonstop.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlueRunner ::

Hahah, če ne delaš na poti in nimaš potrebe pobirati in odlagati dokumentov, potem ne govori koliko prometa ti lahko naredi VPN. Ravno tako ne ugibaj koliko ti lahko pobere oddaljena administracija, kadar se prijavljaš v domeno. Mimogrede pljuneš nekaj MB.

Kar se pa drugih stvari tiče, pa res narediš par MB dnevno. Na žalost pa ima mesec 30 dni, "klasika" pa je pri Mobitelu po novem 10MB/100MB. Nekaj kar zlahka prekoračiš v dveh ali treh dnevih (10MB) ali mesecu (100MB) in mimogrede doplačaš še 10 ali 15 EUR na račun malenkostne nepazljivosti.

Kar se pa tiče prodajanja buč pa imam poln kufer pametnjakovičev, ki mislijo, da je internet samo za P2P in so omejitve "poštene". Super. Pojdite delati v marketinške oddelke mobilkotov. Ne pa si misliti, da se vam sanja o potrebah normalnih ljudi, ki nimajo časa, da se bi na poti ubadali z omejitvami prenosa ali hitrosti, zabavo ali pa doktoriranjem iz nastavljanja aplikacij in sistemov, da jim ne dostopajo do interneta.

Sicer pa oh čudovito... v novicah imaš novico, da bo Android po novem vključil tudi standarden API za preverjanje licenc za aplikacije. Kar je OK in pričakovano, vendar bo tudi to potrebno na koncu meseca plačati, če boš želel uporabljati nekaj aplikacij, ki bodo zaščitene na ta način. Svet gre pač v always-on način dela. Operater, ki mi bo to omogočal, bo imel moj denar. Tisti, ki tega ne bo omogočal, mojega denarja ne bo imel. Ostalo ne zame precej nerelevantno. Nimam pa nikakršne težave spljuvati malomarnost pri načrtovanju, slabe marketinške prakse in idiotsko oglaševanje. Brez tega početja bi bil svet IMHO malenkost lepši.

BlueRunner ::

Pa, ko sem že ravno v rant načinu.

Matthai v temi o kanadskem internetu razmišlja o temu kako bi bilo lepo, če bi imeli spodaj EnoOptiko™ zgoraj pa samo različne ponudnike storitve. Evo enega zelo lepega primera kako imaš lahko EnoMobilnoOmrežje™, na njega pa obešene Debitele, Izimobile in ostale sodelujoče, ki živijo (životarijo?) samo zato, ker imajo dovolj dolg štrik s strani regulatorja. Resna konkurenca Mobitelu, ki gre pod imenom Simobil pa je konkurenčna samo zato, ker ima lastno omrežje baznih postaj. Največji minus Simobila pa je po komentarjih večjih uporabnikov ravno omrežje, ki je bojda slabše kvalitete od Mobitelovega...

Super pa takšna konkurenca. Namesto, da bi regulator silil alternativce, da gradijo lastna omrežja, se osamosvajajo in postajajo resna konkurenca, jim je v interesu viseti na primarnem omrežju, delati profit največjem lastniku infrastrukture in dajati občutek, da konkurenca morda celo res obstaja. Zato sedaj žanjemo posledice žalostnega dejstva, da je konkurenca pri nas v mobilnem svetu možna samo pri govornih komunikacijah, v minimalnem obsegu, ki ga APEK uspe s svojo omejeno strategijo izsiliti in v tem izkrivljenem duopolu od trga ne tekmuje z odličnostjo, ampak tekmuje z marketinškimi flancami pri vedno slabšem in realno dražjem nivoju data storitev.

Ql. Samo naslednjič, ko bom videl reklamo za "22Mbit/s internet neomejeno", pričakujem, da bo z enako velikimi črkami pisalo, da lahko v Džabest paketu omejitev prenosa podatkov dosežete v 5 sekundah. Pred 22Mbit pa bo z enako velikimi črkami pisalo "v najbolj idealnih primerih, če vam bo slučajno uspelo". Tehnični napredek z zategnjeno ročno zavoro.

_Dejan_ ::

BlueRunner je izjavil:

Če samo spremeniš paket, številka ostane.
Če številko preneseš nekam drugam, ti je ne ukinejo.
Če ne ostaneš pri istem in je ne preneseš, potem je pa res nimaš kam za "pripeti".

Zakaj nekateri še vedno mislijo, da številke ni možno obdržati? Številko je vedno možno obdržati. To zagotavljajo vsi. Kdor tega slučajno ne bi zagotavljal, bi tak lapsus zelo drago plačal.


Poglej:
Če imaš sklenjen aneks številke ne boš mogel prenesti boš pa lahko brez kazni prekinil aneks. Ko prekineš aneks ti ukinejo naročniško razmerje, in blokirajo telefonsko številko za 6 mesecev, torej je ne boš mogel prenesti...
Če nimaš aneksa pa lahko normalno preneseš tel. št. kamor želiš...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

BlueRunner ::

Hehe... na pamet govoriš. Vse kar praviš, da ni možno sem v tem mesecu že uredil. Telefonsko lahko vedno preneseš. Če tega ne veš ali pa ne razumeš, potem je to pač tvoja težava. Konkretno:

Številko sem prenesel, ko je bil aneks še sklenjen. Pogodba in aneks sta po prenosu še vedno ostala v veljavi.

Aneks sem prekinil ločeno in vrnil telefonski aparat. Pogodba je še vedno ostala v veljavi.

Pogodbo sem prekinil ločeno.

Konec zgodbe.

Še kaj pametovanja? Ker to, kar si napisal je navadna bedarija, ki jo lahko izjavi samo nekdo, ki tega pač ne počne, ali pa je plačan zato, da poskrbi, da drugi tega ne bi počeli.

Zgodovina sprememb…

_Dejan_ ::

BlueRunner je izjavil:

Hehe... na pamet govoriš. Vse kar praviš, da ni možno sem v tem mesecu že uredil. Telefonsko lahko vedno preneseš. Če tega ne veš ali pa ne razumeš, potem je to pač tvoja težava. Konkretno:

Številko sem prenesel, ko je bil aneks še sklenjen. Pogodba in aneks sta po prenosu še vedno ostala v veljavi.

Aneks sem prekinil ločeno in vrnil telefonski aparat. Pogodba je še vedno ostala v veljavi.

Pogodbo sem prekinil ločeno.

Konec zgodbe.

Še kaj pametovanja? Ker to, kar si napisal je navadna bedarija, ki jo lahko izjavi samo nekdo, ki tega pač ne počne, ali pa je plačan zato, da poskrbi, da drugi tega ne bi počeli.


To sem prebral nekje na tem forumu...
Osebno z aneksi nimam izkušenj ker nisem tak človek da bi sklenil kakšen aneks pri slo operaterjih ki omogočajo tako idiotske pogoje... Recimo cena z vezavo za 2 leti za HTC Desire je bila celih 339€ v tujini si ga dobil z istimi paketi za 100-200€ poleg tega si imel gor vsaj normalen software in ne software narejen za vzhodni trg...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

BlueRunner ::

Včeraj je podobno bedarijo, da Mobitel tega ne omogoča, razširjal tudi 24ur. Edina pametna zadeva v celotnem prispevku (lahko ga podgledaš na njihovem portalu) pa je izjava APEK-a, da prenosljivost velja že od 2006, izjeme pa niso dopuščene.

Če pa imaš možnost pogledati v tiskano izdajo časnika Delo z dne 29.7.2010, pa boš notri našel novičko, kjer na koncu piše: "V Mobitelu pojasnjujejo, da gre številka ob prekinitvi razmerja (če se ne prenese drugam) za pol leta v karanteno, od koder je ne more dobiti nihče. Prenos številke pa je mogoč že vse od uvedbe te storitve, zatrjujejo v Mobitelu."

Moja dolgoletna praksa s tem in vsemi ostalimi operaterji med katerimi sem kolobaril s svojo številko samo še potrjuje dejstvo, da prenosi številk niso problematični pri čisto nobenem operaterju. Zavajajoče izjave in nesposobni novinarji pa delajo zmedo tam, kjer ni potrebna in zgago, ker brez tega očitno ni novice.

tomos ::

tebi je 20GB premalo človek? jaz imam net lahko samo preko đžabesta, torej 1GB, ki pa ga kmalu več ne bo. na dan porabim okrog 30MB pa sem na msn-ju,fb, brskam po drugih straneh itd. ti imaš pa 20x več interneta kot jaz.. ne me jeb** da na dan porabiš 600MB? dobro če si downloadaš stvari te razumem da porabiš toliko.. se pa tudi meni zdi to zelo butast+, da spreminjajo pakete kar tako. in zdaj bom 3 mesce, dokler se ne preselimo trpel s temi bogimi 100Mb.:'(

dronyx ::

Jaz sem tudi dobil junija SMS, da sem prekoračil 20 GB, pri čemer je števec na računalniku kazal nekje okrog 6 GB (izgleda da oni seštevajo upload, download, signalizacijo, pa še kaj).

Je pa res, da ti imaš verjetno še vedno "neomejen" internet, v smislu pogodbe, saj ti dodatne prenose ne zaračunajo nič posebej. Omejijo ti hitrost, samo tako hitrost, kot je bila po omejitvi, sem imel jaz brez omejitve praktično pol leta, dokler jim nisem začel težiti na blogu. In omogoča še vedno dokaj normalno srfanje, seveda brez youtuba in podobnega.

Drugače pa mislim da tudi drugje po svetu ni navada, da bi imel prek UMTS neomejen dostop, ker gre vendarle za drugačno tehnologijo, kot klasični xDSL in optika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TheRiddle ::

vem da nekoliko zamujam s komentarjem ampak vseeno: tako kot nekaterim drugim se je tudi meni hitrost prenosa kar na lepem drastično zmanjšala. SMS obvestila nisem opazil ker je bil modem priključen na router (ker je bil to moj edini dostop do interneta) katerega nastavitve greš preverjat šele ko nekaj ne dela in ne vklučuješ in izklapljaš prenosa podatkov vsak dan kot je to potrebno pri namiznih aplikacijah.

Kličem na Mobitel, kjer mi povejo da so se spremenili pogoji uporabe in da so obvestilo o tem poslali po SMS-u in da je bilo objavljeno na spletni strani ... Mobitelove spletne strani običajni uporabniki ne preverjamo dnevno za spremenjene pogoje uporabe ... Ni bilo obvestila po klasični pošti, kljub temu pa so položnice vedno našle pot do pravega naslova. Šel sem preverit pogodbo kjer ni bilo ne duha ne sluha o tem da lahko spreminjajo pogoje uporabe, niti o omejevanju storitev. Poslal sem kar nekaj elektronskih sporočil in pa nekaj klasične pošte, povsod pa seveda priložil kopijo pogodbe na katero sem se v pritožbi skliceval, zgodilo se pa ni nič.

K sreči mi je aneks že potekel in sem šel na T-2. Paket imam neomejen še od takrat, cena pol manjša kot pri Mobitelu Instant neomejeno, edina stvar, ki pa se je spremenila, je ta, da je prenesel gostovanje iz omrežja Mobitel na Simobil tako da je zdaj možen prenos podatkov tudi ko smo v gostujočem omrežju.

tomos je izjavil:

tebi je 20GB premalo človek? jaz imam net lahko samo preko đžabesta, torej 1GB, ki pa ga kmalu več ne bo. na dan porabim okrog 30MB pa sem na msn-ju,fb, brskam po drugih straneh itd. ti imaš pa 20x več interneta kot jaz.. ne me jeb** da na dan porabiš 600MB? dobro če si downloadaš stvari te razumem da porabiš toliko.. se pa tudi meni zdi to zelo butast+, da spreminjajo pakete kar tako. in zdaj bom 3 mesce, dokler se ne preselimo trpel s temi bogimi 100Mb.:'(


Da ti razjasnim še kako lahko presežeš 600MB/dan brez P2P:

Kot sem že zgoraj omenil je bil mobilni internet dolgo časa moj edini možni priklop na širokopasovni internet. Modem je bil priključen na router, tako da ga je lahko izkoriščal več kot en uporabnik naenkrat ne da bi moral delati ad-hoc povezavo kjer mora biti gostitelj vedno vključen. No, na ta router so priključeni 4 uporabniki in 2 tiskalnika ki imata možnost tiskanja s tem da na tiskalnikov elektronski naslov pošlješ dokument/sliko iz lokacije ki ni v mreži. Posnetki na youtubu so tu že v času uvajanja omejitev dosegali in presegali 200MB, zdaj pa to pomnoži s štirimi uporabniki in s številom ogledanih posnetkov povprečnega uporabnika na dan, dodaj druge pretakajoče vsebine kot so spletni radio, tvslo.si, 24ur.com, dodaj še druge dejvnosti na internetu kot npr. audio/video klepet preko odjemalcev msn, google talk, skype, ipd, pristavi nalaganje multimedijskih vsebin na socialna omerežja, nato pa mi sporoči na kakšno količino podatkov prideš.

Ko mi je internet začel delovati v omejenem načinu, je bila zadeva tako počasna, da je gmail javil upload timed out za 3MB veliko priponko, tako da lahko upravičeno jamram ...


ok ... zdaj ne vem zakaj imam gor miljon objav ... prej mi je vrglo vn napako da ni bilo mogoče objaviti ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

Vanadium ::

t-2 nima več neomejenih paketov. Edina svetla točka t-2 da spremeni te naše operaterje ko bi postavili večje omrežje je bila pa še te več ni.

 Naročnina na podatkovni paket


cena z DDV

skupni obseg podatkovnega prometa v T-2
skupni obseg podatkovnega prometa v nacionalnem gostovanju
omejitev hitrosti po presegu skupnega prometa v T-2
Podatkovni paket - L	29,90 €	40 GB	400 MB	512/256
Podatkovni paket - M	19,90 €	20 GB	200 MB	384/128
Podatkovni paket - S	14,90 €	10 GB	100 MB	256/128
Podatkovni paket - Mini	3,00 €	500 MB	50 MB	Obračun po ceniku

todman74 ::

Pa še zmeraj precej boljše kot pri Mobitelu (cene mislim)......če bi imel šanso, bi se takoj spravil stran s "Telekoma", pa žal nimam nobene spodobne alternative. In kot sem že nekje omenil...Tuš, Simobil, T2 so bolj slaba konkurenca največjemu operaterju, vsaj kar se infrastrukture tiče in zato vse skupaj nazaduje.

Vanadium ::

Se strinjam da je še vedno bolš kot mobitel, samo še pol leta nazaj so imeli za 14 ojro neomejeno količino podatkov, in to je bila ta prava stvar.

TheRiddle ::

Super ... Še T-2 se pokvaril ... sicer zdaj se itak ne sekiram več za internet ker sem na optiki, po drugi strani pa: kam gre ta svet :/

Vidm da zagotovila, da se pri njih to ziher ne bo zgodilo, ne pomenijo kaj dosti ...

Zgleda da si bo za mobilno rabo treba neki novga zmislit ... Kakšen radioamater tuki? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

UNIVERZUM ::

Ah ja čim so začel palamudit s simobilom so se poslabšal.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635743 (30594) Bobr123
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674218974 (186434) šernk
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22461053 (53180) nekikr
»

Mobitel, mobilni internet, načelo pravičnosti

Oddelek: Mobilne tehnologije
273605 (2977) Tarzan
»

S!Mobil omejuje uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12413495 (10112) #000000

Več podobnih tem