» »

Dopis ISP - nelegalna distribucija vsebin preko torrenta

Dopis ISP - nelegalna distribucija vsebin preko torrenta

Malcolm_Y ::

Ima kdo kako mnenje o tem?

#000000 ::

Prvo umakni vsebino kot pravijo, kot drugo pa pejt na sedež t-1 in prekliči pogodbo za internet in pejt k drugemu ISP-ju

medo7 ::

Iz kot si pa potegno torrent?

Malcolm_Y ::

torrentz, pol pa se ne spomnim - kaki btmon ali monova, nisem ziher.

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

Ce ISP ukrepa na podlagi (enega) e-sporocila, potem je cas da menjas ponudnika.
Dokler ni dopisa s sodisca ali odvetnika (seznanjenega s slovensko zakonodajo), nimajo kaj ustrahovati oz. ISP ne sme ukrepati.

Dami ::

Jaz bi na tvojem mestu ignoriral. Če te slučajno izklopijo brez vsakršne pravne podlage, greš najprej drugam pol jih pa še tožiš za kršitev pogodbe :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ThinkPad ::

Očitno ni problem, da si nekaj dol potegnil, ampak to, da zdaj TI drugim omogočaš isto dol vlečt.
Edino pametno je, da vse kar dol potegneš, takoj premakneš v nek ne-šeran folder. Pri takem dopisu ISPju ni važno kdo je ISP, ker bi vsak ukrepal, razen morda Rusi (še) ne. Ne razumem teh zgoraj, ki pravijo, da čakaj na sodnijo, ker takrat bo zate že prepozno!

Jaz temu ne bi rekel ustrahovanje!

Spc ::

Ti jim lepo nazaj napiši, da je to že vse plačano kajti plačal si z tem ko si v trgovini kupil prazni DVD-R in SAZASu plačal davek na piratstvo.
Če pa SAZAS ni uspel tega denarja spravit do njih pa to ni tvoj problem.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Yaqwsx ::

je to zacetek nove dobe? :D

Invictus ::

V bistvu jim preveč nabijaš linijo in posledično kradeš "bandwidth" drugim uporabnikov. Očitno dovolj sekaš ven da so te malo opozorili ...

LP I.

Malcolm_Y ::

@Invictus
Težko, dejansko ne vlečem kaj dosti (recimo 1,5 GB/teden direktnega, plus redni internet). Sicer pa, če plačam polnih 10MB/s, lahk to mirno tud ponucam.

Tule gre za cojones ISP-ja. Konkretno Turnšek tud veselo zatemnjuje HRT med formulo in SP, pa vem da tega eni ljubljanski operaterji ne počnejo.

Smo pa spet pri čudoviti logiki, ko želijo z odklopom kaznovati uporabnike - nekdo dila drogo, tile bi pa zaklenili vse prebivalce v njihove hiše, da ne bi mogli do tega dilerja hodit, namesto, da bi zaprli dilerja.

hojnikb ::

Če že moreš uporabli privat trackerje, ker verjetno so vzel tanajbol popularn film iz javnih trackerjov in so veselo pobral vse ipje ko so vlekl film dol in zaćel težit ISPjem.
#brezpodpisa

Bakunin ::

ThinkPad je izjavil:

Očitno ni problem, da si nekaj dol potegnil, ampak to, da zdaj TI drugim omogočaš isto dol vlečt.


To je tako ali tako "luknja" v nasem zakonu, ki se lahko spretno izrablja.

Pri takem dopisu ISPju ni važno kdo je ISP, ker bi vsak ukrepal, razen morda Rusi (še) ne.


Tisto NI (uraden) dopis, ampak genericno e-sporocilo, ki se brez vsake pravne podlage razposilja ISPjem.

Ne poznam noben (resen) ISP, ki je reagiral na taksen ...hm.....spam.

Ne razumem teh zgoraj, ki pravijo, da čakaj na sodnijo, ker takrat bo zate že prepozno!


Prepozno ? Prepozno za kaj?

Jaz temu ne bi rekel ustrahovanje!


Jaz bi tem dopisom rekel kar FUD.

- ce se le da - samo prenasaj k sebi in cimmanj (NIC?) ne deli dalje
- uporabi privat trackerje in ne uporabljaj trackerless funkcij (DHT, peerexchange,...)
- uporabi p2p guardian
- uporabljaj enkripcijo za odhodni p2p promet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

#000000 ::


- ce se le da - samo prenasaj k sebi in cimmanj (NIC?) ne deli dalje
- uporabi p2p guardian
- uporabljaj enkripcijo za odhodni p2p promet


Tale guardian men dela kakoi dve urci pol pa zmrzne in posledično začne cela kišta štekat.

JK007 ::

Kakšno mnenje pa imate o programu PeerBlock ? Je dovolj učinkovit ?
....... www.kabelska.net .........

Malcolm_Y ::

Mislim, da bom do nadaljnjega malo počakal, ziher nisem edini. Pa bomo vidli, kaj pravijo pravniki - da Columbia Pictures točno vejo, da je en Slovenček Grown Ups dol potegnu. Nice, ni kaj.

Vem, da bi lahk upload blokiral, sam mi ni kul. Ravno to hočejo, da bi vsi upload blokirali - pol pa najdi seede, če lahk.

Bakunin ::


Tale guardian men dela kakoi dve urci pol pa zmrzne in posledično začne cela kišta štekat.


peerguardian ali peerblock ? to ni isti program
imas morda "log history" vkljucen ?
- history : log none
- DO NOT show allowed connections

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Malcolm_Y ::

Po drugi strani pa: RTV

Jaz sm pa en film dol potegnu.

ThinkPad ::

Bakunin je izjavil:


Pri takem dopisu ISPju ni važno kdo je ISP, ker bi vsak ukrepal, razen morda Rusi (še) ne.


Tisto NI (uraden) dopis, ampak genericno e-sporocilo, ki se brez vsake pravne podlage razposilja ISPjem.

Ne poznam noben (resen) ISP, ki je reagiral na taksen ...hm.....spam.


Ok, lahko da imaš prav, a težko temu rečeš spam. Sporočilo pravi, da je nekdo s konkretnim IP dol povlekel konkretno serijo/film in kot vidimo je vse res. Grdi raček je znan. Zdaj se pa lahko gremo, kdo ima daljšega....
a) predvidevaš, da imajo tam zaposlene neke glupače ki iščejo kar pač iščejo in potem razpošiljajo take e-maile. Zgodilo se ne bo pa nič.
b) isto kot a), a to dela avtomatsko že kak smart program ki vse nekam logira.
c) ne naradiš nič in čakaš, da se ISP "userje" in te izklopi.
d) ne nardiš nič in čakaš, da na vrata portka uradna oseba.

Zadnji dve možnosti nista ravno prijetni in se jima lahko lepo izogneš, če hočeš. Zmagati pa niakor ne moreš v smislu da boš dajal to na razpolago vsem za vse večne čase. Če je pa zmaga že to, da zadevo umakneš (ali je umaknjena) par tednov kasneje, pa tudi OK, saj to je najbrž tule bistvo..

ABX ::

#000000 je izjavil:

Prvo umakni vsebino kot pravijo, kot drugo pa pejt na sedež t-1 in prekliči pogodbo za internet in pejt k drugemu ISP-ju


+1

'nuff said.

P.S: Uporabljaj http://www.peerblock.com/
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

hator ::

Upam,da je vam poznana zakondaja. Pravno podlago imajo v vsakem primeru.
http://dne.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=...
Jaz sem sicer bil že od samega začetka proti. Nekateri so me imeli za čudaka. Jaz pa sem trdil, da če ni že kaj druzga je vsaj nemoralno početje. Upam, da proti tebi ne bodo speljali kazenskega postopka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

popster ::

A si to seedal do visokega ratia al samo leechal?

Malcolm_Y ::

Počakal sm, da je bil ratio 1.

hator ::

Bom še nekaj dodal. Verjetnost, da bodo speljali postopek je majhna. Pa zakon sem še enkrat prečikiral. Zapor za 3 leta je po Slovenski zakondaji zagrožen, samo tedaj ko presega škoda 5 povprečnih neto plač.(ca.4800 eur.). Tako, da ne vem kakše panike ni treba.
http://zakladi.com/blog/2008/10/16/zara...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Malcolm_Y ::

Če bi res prišlo do sodišča, bi bil to precedens, da bi se vsi Matozi, Starmani in Čeferini zraven zagrebli.

Kaj pa vem, kino karta je 5 EUR, DVD pa kakih 20 EUR. A ni hujših kriminalcev?

Bakunin ::

ThinkPad je izjavil:

Ok, lahko da imaš prav, a težko temu rečeš spam. Sporočilo pravi, da je nekdo s konkretnim IP dol povlekel konkretno serijo/film in kot vidimo je vse res.


sporocilo (lahko) tudi pravi, da bos spoznal nove prijatelje, imel daljso erekcijo in zrasel ti bo za XY cm.

Brez dokazov in ustreznega sodnega postopka so to samo klevetanja in namigi.

Nenazadnje lahko jaz nakljucno izberem IP in ime popularne serije/filma in potem posljem obtozilni e-mail na ISP.

Kazati s prstom je preprosto in nikogar nic ne stane, a ko je treba te obtozbe podkrepiti z dokazi in voljo/denarjem, pa se naenkrat nobenemu "ne da".

Se dobro, da se ne zaupa vsemu kar krozi po Internetu.

Vkljucno s tem sporocilom. =)

techfreak :) ::

Kazati s prstom je preprosto in nikogar nic ne stane, a ko je treba te obtozbe podkrepiti z dokazi in voljo/denarjem, pa se naenkrat nobenemu "ne da".

Da se jim ne, ampak dokaze vseeno imajo. Pri torrentih uporabniki vedo za IPje seederjev in tako lahko brez težav ugotovijo kdo seeda.

SodVina ::

IIRC je o tem že bilo govora na s-t. Pač columbia nastavi "zanko", potem pa pošlje message ISP-jem, ki hostajo ujete IP-je. In tu se stvar konča. Večinoma ISP-ji te maile ignorirajo(ker neke pametne pravne podlage nimajo), sem pa tja pa ga nekdo forwardira vam naprej. Columbia te ne bo tožil, ISP te ne bo odklopil, ker to pomeni, da bo izgubil stranko, pridobil pa nič.

lp,
SodVina

Edit: Link na sorodno temo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Malcolm_Y ::

SodVina - zato sm to postal, da vidim, al to sam Elektro Turnšek forwardira, ali je to kaj novega in se začenja ostrejša gonja.

Po naslovu "Sony se jezi name..." je pa težko ugotoviti, da gre za isto stvar. :)

Zgodovina sprememb…

ABX ::

techfreak :) je izjavil:

Kazati s prstom je preprosto in nikogar nic ne stane, a ko je treba te obtozbe podkrepiti z dokazi in voljo/denarjem, pa se naenkrat nobenemu "ne da".

Da se jim ne, ampak dokaze vseeno imajo. Pri torrentih uporabniki vedo za IPje seederjev in tako lahko brez težav ugotovijo kdo seeda.


Samo s sodnim nalogom lahko pridobijo lastnika IP naslova.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

techfreak :) ::

Saj sodni nalog pa lahko dobijo če imajo utemeljen sum kaznivega dejanja - kar to vsekakor je.

Bakunin ::

Sodni nalog za "utemeljen sum" dobijo, ce si blagovolijo pri$krbEURti odvEURtnika, ki pozna zakonEUR RS.

Do takrat pa romajo taksni in podobni "dopisi" v kos...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

alexz ::

če nočete da vas dobijo je edina opcija ta da nehate dol vlečt nelegalne stvari. druge opcije ni.

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php...

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

ABX ::

alexz je izjavil:

če nočete da vas dobijo je edina opcija ta da nehate dol vlečt nelegalne stvari. druge opcije ni.

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php...

http://forum.utorrent.com/viewtopic.php...


Omejitev je samo tvoja kreativnost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Sade ::

izklopljen ( samo začasno ), dokler si ne uredi pc-ja, bo tisti ki bo širil spam ali pa viruse in z njimi filal promet......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7413708 (9263) Brainstorm
»

SD in ISP-ji družno minirajo net neutrality v ZEKom-1

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3115448 (13172) krho
»

Sledenje uporabnika preko IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658470 (7494) kunigunda
»

Alternativa T-2ju/ privatna iniciativa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5112595 (11370) Brane2

Več podobnih tem