» »

Svinc ...

Svinc ...

worxer ::

Lp, mene zanima neki stvari o svincu, vem da je strupen, vprašu bi pa, če je še kj takga, kar bi mogu vedt o njem ...
Uporabu bi ga za v uteži za na roko, katere se pripenjo na zapestje.
Torej, kupu bi navadne uteži, iz njih bi dau pesek vn in notr dau svinc.

___ ::

sori da smetim vendar me zanima zakaj bi ti to rad storil? zakaj ne bi kupil rajši kovinskih uteži v hervisu..2 uteži po 10 kg staneta skupaj mislim da 40EUR?

waw zdaj imajo celo neke kromirane uteži:) moje so še standardne črne:)

http://www.hervis.si/index.cfm?CFID=260...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

worxer ::

am, tist že mam, sam sj bi meu tist, d bi skus meu gor :) čez dan :)

___ ::

kot uro naprimer?

ali pa zapestnico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

worxer ::

ja taki so ja, sam original so težki 1kg, js bi meu usaj 2... to bi dosegu če bi dau notr svinca al pa zlata ;)

blackbfm ::

Imaš kar močno zgrešeno predstavo o treniranju in vadbi. Na tak način obremenjuješ telo po nepotrebnem in tvegaš (trajne) poškodbe.

kixs ::

Se strinjam z blackclw!

gzibret ::

Če misliš to nosit 24 ur na dan, in se bo svinec dotikal gole (in spotene) kože, potem bi ti jaz to odsvetoval.

Drugače ni problema.
Vse je za neki dobr!

___ ::

mogoče bi bilo varno če bi šel postopoma...najprej 1 kg, nato 2 kg...in tako naprej...pač kakor da bi se počasi zredil..tako bi se mišice počasi privadile na dodatno težo in mislim da nekih trajnih poškodb ne bi smelo biti. Če se motim naj me prosim kdo popravi...

jest10 ::

blackbfm je izjavil:

Imaš kar močno zgrešeno predstavo o treniranju in vadbi. Na tak način obremenjuješ telo po nepotrebnem in tvegaš (trajne) poškodbe.

Stari, pa kaj je s tabo no??? A nisi gledal DBZ?
Tam so pa ja imeli ves čas gor uteži:D

Avenger ::

tech man, takšno nošenje uteži ni škodljivo za mišice, ampak za sklepe. Poleg škode, ki jo naredi z obremenitvijo sklepov, bo fant s svincem dobil ali bo bolj dovzeten za vnetje sklepov - revmo po domače.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

___ ::

avenger

tnx, na sklepe sem pozabil....glede svinca pa mislim da neke panike ni, saj je rekel da ga bo imel v nekih ročkah, torej naj ne bi blo direktnega stika s kožo?

vsekakor jaz to početje odsvetujem...rajši vsak dan uteži dviguj 1 urco, potem pa jim pusti da počivajo...

tony1 ::

Vsekakor bi jaz odsvetoval tole že v štartu, če bo v utežeh svinec, pa sploh.

Svinec je svinjarija, pa konec:
Lead poisoning @ Wikipedia

Tarzan ::

Ok, uporabljam svinec v namen ribarjenja. Včasih sem stisnil kako kroglico ob laks skupaj kar z zobmi, sigurno sem zastrupljen s svincem.

Svinec je strupen, ampak v obliki uteži je bolj ali manj nenevaren. Razen mogoče če 10 ur na dan kvihtaš, ga občasno poližeš, treskaš z utežmi skupaj in vdihavaš morebitne opilke. Ne vem no, po mojem je več strupov že v samem proteinskem šejku, kot bi jih lahko dobil preko uteži iz svinca. ;)

tony1 ::

Vidim, da ne znaš funkcionalno prebrati prvega posta. Ves svinec, s katerim si se skozi leta kontaminiral, je pri tem šel gotovo le v škodo... :)

Tarzan ::

Točno vem, da se zadeva nalaga v organizmu. Težke kovine so velika jeba. Ampak več te pizderije lahko dobiš na račun hrane, kot pa zaradi šlatanja kovine. Sploh ker ima zadeva tudi ročaj, za katerega lahko zagrabiš.

Dolga leta so bile skoraj vse cevi iz svinca. Meni se zdi, da je to precej huje, kot pa kvihtanje s svinčenimi utežmi. Ni res?

Tarzan ::

Enako velja za uteži, ki si jih pripneš na okončine in o katerih je govoril avtor teme. Tam imaš lepo plast med tabo in svincem in sploh ne vidim problema. Vseeno razen za potapljanje ne vidim uporabne vrednosti, kot so že prej nekateri omenili, zadeva je hitro škodljiva in ti namesto nakvihtanega telesa prinese kvečjemu zjebane sklepe in deformacije.

worxer ::

v to notri želim js dat svinc ...
http://www.mimovrste.com/artikel/390002...
treniram fajtanje, pa bi mogoč prav pršlo, če bi meu uteže, mal bi dubo na moči in pa hitrosti vrjetno.

Avenger ::

Je Čak Noris kdaj treniral s takimi utežmi? Ne. Zaprite temo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

telexdell ::

Imate močno zgrešene pojme o svincu.Sam svinec ni topen v vodi in v večini kislin. Uporablja se v kemični, jedrski, avtomobilski industriji... Svinec srečujemo tudi v barvah (temeljne barva bronca in minij). Svinec se v telesu nalaga v dolgih kosteh vendar mora v telo priti preko dihal ali kot prah preko želodca. Osebno poznam ljudi, kateri so si zaslužili pokojnino ob vsakodnevnem delu s svincem in dočakali zavidljivo starost.
Za želeno uporabo ti svinec ne bo škodoval kot strupena kovina ampak kvečjemu kot "težka" kovina.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Newholland ::

Mene pa zanima če kdo ve ali se ob taljenju svinca sproščajo kakšni strupeni hlapi.

LP, NewHolland

jest10 ::

Hlapi svinca?>:D

turk1990 ::

Se.

Newholland ::

Koliko pa je to škodljivo?

Naprimer tale kar v kuhinji dela tole... zaprt prostor torej..



LP, NewHolland

Pyr0Beast ::

Tarzan je izjavil:

Točno vem, da se zadeva nalaga v organizmu. Težke kovine so velika jeba. Ampak več te pizderije lahko dobiš na račun hrane, kot pa zaradi šlatanja kovine. Sploh ker ima zadeva tudi ročaj, za katerega lahko zagrabiš.

Dolga leta so bile skoraj vse cevi iz svinca. Meni se zdi, da je to precej huje, kot pa kvihtanje s svinčenimi utežmi. Ni res?


Ne ni res, ker se cevi obložijo s kamnom in prehajanje v vodo je minimalno + svinec se ne topi kar tako v čisti vodi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ramon dekers ::

tema je za zapret. Delaj sprinte, pa poglej treninge profijev. Pa preden gres na fajt rabs se tauznt sparingov. Rokavice obvezno 16 oz z dvojnimi scitniki na piscalih. Do takrat te bo ze minilo, prisparaj sklepe. Ce je pa mma bos pa itak ze na 5 tekmi imel kak zvin, izpah, zlom, problem s koleni, in prenehal s treningi. Daj pojdi to vprasat na mma forum.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Mesar ::

Svinčene cevi so bile že od nekdaj problem za zdravje, zato se več ne UPORABLJAJO!! Drugače pa se za te uteži uporablja pesek in v praksi ti povem, če boš ko spužva okoli lezo cel navešen z utežmi nebo nekega posebnega efekta. Če boš imel uteži samo na treningih pa hitro pričakuj "pokanje" sklepov in kasneje resnejše težave, z intenzivnimi treningi lahko prideš do tega v manj kot pol leta in samo 1,25kg utežmi, tako, da če hočeš bit invalid v pravem pomenu besede... kr.
Your turn to burn!

telexdell ::

Glede svinca vlada nek pretiran strah. Že res, da spada med težke kovine in da lahko povzroči resne bolezni in genske okvare. A to lahko povzročijo tudi tobak, kava, žvečilka, barve, aditivi v hrani... Pa se tega ne bojimo tako patološko.
Moj oče je z 18 leti začel delati v rudniku svinca in je dočakal skoraj 80 let. Osebno poznam ljudi, kateri so se od najzgodnješega otroštva igrali dobesedno v svincu, pa so danes stari toliko, kot si sam le na tiho želim, da bi kdaj dočakal. Tudi demografska slika Mežiške doline ne kaže kakšnih posebnih odstopanj, glede na Slovenijo.
Torej, če si boš izdelal uteži iz svinca in jih zaščitil z usnjem ali tekstilom ti ne bodo nikakor vplivale na zdravje. Boš imel prej težave zaradi kakšnih "vitaminskih" dodatkov treningu. Takšna uteži so tudi bolj praktične in manjše pa čeprav dražje od uteži s peskom. Če pa se še kljub temu bojiš, ti pa predlagam uteži iz platine. Ta je še bistveno težja na enoto volumna kot svinec.

PS- svinčene cevi so se uporabljale za odtoke, ne za dotoke! Uporabljajo pa se ne več, ker je odtočna cev iz plastike bistveno cenejša kot kovinska Pb cev. Da o enostavnosti vgradnje niti ne pomislimo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Tilen ::

Če pa se še kljub temu bojiš, ti pa predlagam uteži iz platine


2KG uteži iz platine je cca 106.000 USD oz. 80485 EUR. V tem primeru se zna zgodit, da ti kdo drug polomi kosti, ne platina.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

energetik ::

telexdell je izjavil:

PS- svinčene cevi so se uporabljale za odtoke, ne za dotoke! Uporabljajo pa se ne več, ker je odtočna cev iz plastike bistveno cenejša kot kovinska Pb cev. Da o enostavnosti vgradnje niti ne pomislimo.
Ne, uporabljale so se tudi za vodovod in se še uporabljajo v starejših zgradbah. Med drugim tudi tukaj, kjer trenutno stanujem. Jo lepo gledam vsak dan v kopalnici. Seveda upam, da je po vseh teh desetletjih dobro obložena z vodnim kamnom.

telexdell ::

energetik je izjavil:

telexdell je izjavil:

PS- svinčene cevi so se uporabljale za odtoke, ne za dotoke! Uporabljajo pa se ne več, ker je odtočna cev iz plastike bistveno cenejša kot kovinska Pb cev. Da o enostavnosti vgradnje niti ne pomislimo.
Ne, uporabljale so se tudi za vodovod in se še uporabljajo v starejših zgradbah. Med drugim tudi tukaj, kjer trenutno stanujem. Jo lepo gledam vsak dan v kopalnici. Seveda upam, da je po vseh teh desetletjih dobro obložena z vodnim kamnom.

Cev do pipe za vodo imaš iz Pb? Si prepričan? In kako lahko priviješ pipo na Pb cev? Si jo privaril? Kolikor vem, so se nazadnje Pb cevi uporabljale za vodovod v stare Rimu.

PS- drugače pa se za vodovod uporabljajo železne pocinkane cevi. Ker je v njih voda običajno mrzla se vodni kamen ne izloča. Tudi 50 let stara cev je praktično brez sledu vodnega kamna!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

RejZoR ::

Tud kakor je men znano so se svinčene uporabljale samo za odtoke.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

civic_ ::

svinec hlapi če ga greješ. Ne priporočam, da daš direktno na kožo, če pa je tesno zaprt je ok.

Svinec so rimljani uporabljali za izboljšanje vina. Svinec+kis=Pb acetat, ki je sladek :) mmm, samo strupen

pablic ::

Za čim večjo gostoto priporočam uteži iz osiromašenega urana.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Svinčene cevi so se uporabljale za pitno vodo. Njihova montaža - pritrjevanje, je bila enostavna, kot le kaj. Svinčeno cev si vtaknil v prirobnico z navojem (navadno jekleno ali pokromano medeninasto - zgleda kot matica) in jo z notranje strani razširil tako, da se je "matica" lepo vrtela na cevi, ni pa mogla pasti z nje. Ko si tako zadevo pritegnil, se je svinec na stičnem mestu deformiral in naredil lepo tesnilo. Pa še cevi so se dale lepo zvijati. So pa že desetletja menda prepovedane, so so pa še presenetljivo pogoste v starih stavbah. Na naslednji sliki (žal je precej majhna) se lepo vidi prej omenjen spoj. Ker je gor priklopljena vodna ura, gre z veliko verjetnostjo za dovod pitne vode.

http://www.wasser-leipzig.de/get.php?f=...

Pa še članek, iz katerega se da razbrati, da se na takšne cevi naleti celo v Nemčiji ( konkretno) sicer bivši DDR a vendarle...

http://www.wasser-leipzig.de/index.php?...

LP

Jože

energetik ::

telexdell je izjavil:

Cev do pipe za vodo imaš iz Pb? Si prepričan? In kako lahko priviješ pipo na Pb cev? Si jo privaril? Kolikor vem, so se nazadnje Pb cevi uporabljale za vodovod v stare Rimu.
Popolnonoma prepričan, se je vodovodar pošteno namučil, da je svinčen dovod spojil na nove pocinkane cevi. Glej prvi link od barbapapa1, tko nekak zgleda. Sem prepričan, da je po velikem delu stavb stare LJ še vedno v uporabi svinec.

Pyr0Beast ::

Svinec je še po večini starejših stavb.

Spoji na železo so se delali tudi z lotanjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

telexdell ::

No ja. Še enkrat potrjen rek, da se človek uči, dokler živi!

PS- živim v okolju, kjer ni bil nikoli problem "dobiti" Pb cevi. Pa niti v najstarejših hišah (izpred prve WW) nisem zasledil, da bi dotok vode bil iz Pb cevi. Očitno je ta praksa bila takoj po WW2???
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

energetik ::

Bajta je izpred WW1, vprašanje pa je, kdaj so napeljevali vodovod.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analiza pitne vode s pipe (Ljubljana)

Oddelek: Loža
223888 (851) Magic1
»

Les & kovina / vlivanje

Oddelek: Loža
71538 (1235) googleg1
»

Kje preveriti strupe v vodi v Ljubljani

Oddelek: Loža
172219 (1577) St235
»

Uteži

Oddelek: Loža
284034 (3261) Heisenberg
»

štemanje, in poškodba svinčenih cevi

Oddelek: Loža
106034 (5776) SodVina

Več podobnih tem