» »

Dopolnitev novice o MJU-jevi pogodbi z Microsoftom

1
2
»

fosil ::

Primerjava z ribo je neumna.
Če pa se že dela primerjava je pa treba upoštevat da država v tem primeru ni potrošnik, ki rabi eno ribo, ampak veriga ribarnic po celi sloveniji, ki kupuje na tisoče rib.
Tako je!

nekikr ::

opeter: da, pravim da ni alternative. Trenutno. V kolikor pa se pojavi sem pa že nekajkrat napisal, da sem 100% za. Z glavo skozi zid pa pač nočem iti...če je to težko razumeti, potem se pa vdam.

BlaY0, fosil: zakaj bi veriga ribarnic potrebovala svojo floto ladjevja in sama lovila ribe, če jih pa lahko kupi od nekega velikega podjetja, ki ima neprimerno več ladij, mornarjev in izkušenj?

S temi ribami smo off-topic. Mi je pa zapasala ena popečena škarpena... :)

BlaY0 ::

fosil: Toliko slabše. Jaz poznam ribe pa se še vedno kdaj zajebem ko jih nabavljam, oni pa blage veze nimajo o ribah, jih pa za 10.000 ljudi kupujejo in to z našim denarjem. Jasna stvar je, da jih bo vsak takoj nategnil.

Poldi112 ::

2 stvari sta tukaj, ki jih nekikr noče in noče razumeti:

Če so cene previsoke lahko s takim pritiskom na tiste, ki so jih sprejeli, blagodejno vplivamo na proračunsko porabo. Se bodo morali naslednjič malo bolj izpogajati, da jih ne bomo več postrani gledali.

In kdo pravi, da mora celotna javna uprava preskočiti čez noč? Lahko počasi, oddelek za oddelkom. Ko zmanjka kapacitet pri firmah, ki nudijo support, in če je interni support res tako gnil, pač na točki, ko zmanjka ljudi, počakaš par let, da ti fakulteta dostavi nove kadre. Ali pa trg. Ta bi se sigurno hitro odzval na potrebo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nekikr ::

Previsoke cene glede na kaj? Konkurenco? Konkurence (trenutno) ni.
Kako izpogajati? Da ali plačamo račun ali pa nam ohromijo javni sektor? Pogajaš se lahko, ko imaš protiutež. Dokler imajo pa oni puško ti pa fračo se pa ne boš kaj dosti pogajal.
In razumem vse kar hočete povedati. In kot sem n+1krat že napisal, sem takoj za prehod, če bo dejansko ceneje. Ampak zaenkrat je vsaka ocena prihranka zgolj neosnovana špekulacija na nivoju gostilniške debate. Na koncu bo pa tako kot z vinjetami. Prehod super in vse super. Potem pa ćez eno leto od zadaj dobiš en kol tja nekam.

Gregor P ::

BlaY0 je izjavil:

Jasno da rabi i7, če ne antivirusni programi čisto zabremzajo mašino...
Saj ne rabijo drugih alternativnih protivirusnikov, naj kar zastonjskega od MS namestijo:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Primerjava z ribo, ribarnico in ribicem je trapasta. Nasa drzava se obnasa kot razvajen mulc, k kupi nov avto, ko mu zmanjka bencina. Samo zato, ker se mu ne ljubi na bencinsko crpalko.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linuxu v Münchnu slabo kaže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14038216 (32298) MrStein
»

Nov intervju: Matjaž Kaše, tisti državni uradnik, ki v službi uporablja Linux (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
26274460 (51282) GTX970
»

Komisija za preprečevanje korupcije izdala mnenje glede ravnanja MJU v postopku nabav

Oddelek: Novice / NWO
3911393 (9930) poweroff
»

Dopolnitev novice o MJU-jevi pogodbi z Microsoftom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5616541 (15215) BigWhale
»

Nove spletne strani ministrstev

Oddelek: Problemi človeštva
151904 (1535) njok

Več podobnih tem