» »

Kako vedeti ali je lastnik telefona v tujini?

Kako vedeti ali je lastnik telefona v tujini?

_XWing__ ::

Imam nekaj vprašanj. Če nekoga kličeš na telefon in je ta npr. v Nemčiji.

1. Naprimer da izklopi telefon ali je nedosegljiv. Ali mi bo slovenski operater povedal: številka je nedosegljiva, ali bom sporočilo dobil v nemščini?
2. Naprimer da kliče on iz tujine, Nemčije ali jaz njega. Ali lahko po kakšnih kratkih predpiskih vem da je v tujini?

Zanima me zato, ker me moti da nekateri ljudje vedo kdaj sem v tujini, meni pa ni jasno kako...


PS
vse osebe imajo slovenske mobilne telefonske številke, mobitel, simobil ali tušmobil
  • spremenil: _XWing__ ()

-žiga- ::

Po mojih izkušnjah je tako: Če je telefon že preklopil na tuje omrežje, potem se ti ob morebitnem izklopu oglasi lokalno (tuje) sporočilo.
Pri piskih je pa tako, da imajo nekatere države malo drugačen ton (mogoče imajo samo nekatere s slabše razvitim omrežjem več hreščanja) za "klicanje" in se po tem lahko morda kaj sklepa.

_XWing__ ::

se mi je zdelo da je nekaj takega. To me zelo jezi. Lokacija osebe je zelo oseben podatek. Dovolj je da nekdo dvigne telefon in vtpka tvojo stevilko da izve da se npr. ne nahajas v sloveniji. Ali je to sploh zakonito? To se mi zdi totalen vdor v zasebnost. Kaj lahko naredim da se temu izognem? (ce preskocim opcijo da telefon pustim doma, ker ga seveda potrebujem tudi v tujini)

lonz ::

Če nočeš izdati lokacije in nočeš biti dosegljiv, ugasni telefon že doma - preden greš.
...arrrrrr, shiver me timbers...

_XWing__ ::

Če nočeš izdati lokacije in nočeš biti dosegljiv, ugasni telefon že doma - preden greš.

seveda, kar je enako kot da ga pustim doma, oziroma da ga nimam. Potem vse skupaj nima smisla. Telefon potrebujem, ker moram poklicati naprimer domov. Ali ce me kdo klice od doma in je kaj nujnega se bom seveda javil. Nocem pa objavljati dolocenim osebam da npr. nisem v sloveniji. Zdi se mi noro da zgolj posedovanje telefona omogoci popolnim neznancem omejene informacije o tvojem gibanju. Temu se hocem ogniti. Ne vem kaj naj naredim.

PS
ali vas to ne moti?

lonz ::

Lahko nabaviš dodatno sim kartico za avtomobilski telefon in imaš s tem ločeno cifro. Premenjaš kartico za v tujino, gre ti pa vse na isto naročnino. Dodaten stroše je molim da cca 3 EUR/mesec. Moraš pa met evto telefon, al pa poznat koga na posredništvu.
...arrrrrr, shiver me timbers...

-žiga- ::

Sicer se ne spoznam na programe za mobilnike, ampak morda obstaja kak, ki bi to uredil za določene številke. Če ne pa ti preostane dodatna številka za nujne klice ko si v tujini, svoj telefon pa imaš že od doma ugasnjen.

_XWing__ ::

hvala za nasvete ... verjetno je najbolje kupt dodatno simko, oziroma kar nekaj dodatnih simk in potem znance kot v IM messengerju grupirat po simkah :) kriza res ... ob vseh teh debatah o varovanju zasebnosti ti gre mobilni operater implicitno povedat kje se nekdo nahaja.

rognaj ::

Kolikor je meni znano, če imaš vklopljeno "tajnico" ob nedosegljivosti/zasedenosti, ne dobiš sporočil tujega operaterja ampak tvoje sporočilo.

zlobcek ::

Ni.

Če v tujini telefon samo ugasneš, dobi klicatelj jamranje v tistem jeziku, katerega v omrežju pač si.

Če pa hkrati še ven vzameš baterijo, da je brez napajanja pa klicočemu pove v slovenščini oz. v jeziku matičnega omrežja.

Tko

_XWing__ ::

zlobcek je izjavil:

Ni.

Če v tujini telefon samo ugasneš, dobi klicatelj jamranje v tistem jeziku, katerega v omrežju pač si.

Če pa hkrati še ven vzameš baterijo, da je brez napajanja pa klicočemu pove v slovenščini oz. v jeziku matičnega omrežja.

Tko


a to velja za vsa slovenska omrezja enako, simobil, mobitel, tusmobil?

-žiga- ::

zlobcek je izjavil:

Ni.

Če v tujini telefon samo ugasneš, dobi klicatelj jamranje v tistem jeziku, katerega v omrežju pač si.

Če pa hkrati še ven vzameš baterijo, da je brez napajanja pa klicočemu pove v slovenščini oz. v jeziku matičnega omrežja.

Tko


To se mi zdi čudno. Si prepričan? In če, kako to?
Ker naj bi bilo isto, če je ugasnjen z ali brez baterije.

darkolord ::

Ni čist tko. Pri nekaterih operaterjih je tako, da je drugačno sporočilo, če je telefon bil ugasnjen (torej, da se je odjavil iz omrežja) ali če je izven dosega signala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

>>><<< ::

Če imaš Symbian telefon si lahko daš gor program za blokiranje določenih klicev, npr. Handy Blacklist. Klice blokira takoj, tako da klicočemu praktično niti ne zazvoni. Samo na ta način bodo tudi nekak sklepali, da si v tujini, vendar ne bodo vedeli v kateri državi si.:P
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ahac ::

-žiga- je izjavil:

zlobcek je izjavil:

Ni.

Če v tujini telefon samo ugasneš, dobi klicatelj jamranje v tistem jeziku, katerega v omrežju pač si.

Če pa hkrati še ven vzameš baterijo, da je brez napajanja pa klicočemu pove v slovenščini oz. v jeziku matičnega omrežja.

Tko


To se mi zdi čudno. Si prepričan? In če, kako to?
Ker naj bi bilo isto, če je ugasnjen z ali brez baterije.


Fora naj bi bla v tem, da ti telefon ugasneš brez, da bi se ta poslovil od omrežja (vzameš ven baterijo medtem, ko je prižgan).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

madmitch ::

Buče, zadnje čase vedno javi domači operater, da je telefon ugasnjen/nima omrežja. Veliko sem po tujini, veliko kličem v/iz tujine in vedno se oglasi domače omrežje - obvestilo, da je številka nedosegljiva. Da je nekdo v tujini, pa lahko veš po zvonjenju tako rekoč samo v UK, ker imajo drugačno zvonjenje.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

lukaz ::

No pa je kar nekaj bedarij tukaj napisanih.
Če si ti v tujini in ugasneš mobitel ali si nekje brez signala, se začne javljati odzivnik operaterja pri katerem si gostoval. Po določenem času, ponavadi med 1-10 ur (odvisno od operaterja pri katerem gostuješ) se številka vrne tvojemu operaterju in se ponovno javlja slovenski odzivnik.
Za sklenitev avtotelefona ni potrebno (vsaj pri Mobitelu) imeti prav avtotelefona, ampak se samo podpiše obrazec. Je pa to precej slaba opcija v tujini, saj pri nekaterih operaterjih v tujini dela pri nekaterih pa ne.
Najboljša opcija je še kar druga številka, ampak pod pogojem da svojo simko pustiš prižgano doma. Kar hitro bi opazil če si po več časa nedosegljiv in te ni nikjer na spregled ;)

madmitch ::

Lukaz, ne vem kako je z urami, jaz sem napisal iz izkušenj, Zadnje čase se VEDNO, ko nisi dosegljiv, oglasi mašina tvojega operaterja (pri meni Simobil). Lahko pa, da je tudi od operaterja odvisno, čeprav mislim, da ne, ker ko kličem Mobitelovo št. ki je v tujini in ni dosegljiva, se ravno tako oglasi Mobitelova mašina, ne glede na to, ali kličem iz Slovenije ali iz tujine.

PS: ravnokar probal dobiti nekoga, ki je na Madžarskem, oglasil se je Mobitelov odzivnik.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

lukaz ::

Kot sem rekel je odvisno kdaj operater vrne številko. Ponavadi jo za nekaj časa zadržijo, zaradi razloga manjšega prenosa prek mednarodnih linij, če se gre recimo za kratko izgubo signala ali pa kaj v stilu ipzklop/vklop. Lahko pa recimo da imajo nastavjeno to na 5-10 min tudi, čeprav po mojih izkušnjah je ponavadi vsaj kakšno uro...

St235 ::

Točno tako kot je povedal lucas. Sistem si odvisno od nastavitev še nekaj časa zapomni, da je sistem v tujini. Ponavadi dobiš informacijo v tujem jeziku kadar telefonu dejansko zmanjka signala. Če pa telefon ugasneš in s tem odjaviš iz omrežja pa se ponavadi prej vrne lokalno obvestilo. Temu se lahko izogneš, če nastaviš preusmeritev v primeru nedosegljivosti na tajnico. Sam to zna bit v tujini drago.

To, da slišiš drugačen ton zvonjenja in šume, pa se žal ne da preprečiti ker gre za čisto tehnično zadevo. Kar se tiče varovanja podatkov pa je s tem tako. Kdor ima tvojo številko jo je moral nekje dobit kar pomeni, da si mu jo sam dal ali pa si se strinjal z njeno objavo. To je ravno tako kot trdit da je poseg v tvojo zasebnost, če se javiš na domači telefon in potem kličoči na drugi strani ve da si doma.

Če ti to predstavlja tako velik poseg v zasebnost si omisli še eno telefonsko, ki jo boš uporabljal samo v tuji in originalno pusti prižgano doma. Samo potem ko bo 5x zvonilo v prazno bodo spet vsi vedeli da si v tujini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13632487 (660) sinalko
»

Roaming, mobilni operaterji in odprte meje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7614850 (10291) vjreh43WAEFS
»

Simobil draži kratka sporočila na tuje številke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5814733 (11689) St235
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527645 (17260) Reycis
»

Galaxy s visi na netu?

Oddelek: Mobilne tehnologije
141073 (763) Lonsarg

Več podobnih tem