» »

trollanje

trollanje

Hexx ::

oprostite moji neumnosti ampak kaj pomeni da trollaš? :)

npr.:
BigWhale je danes ob 13:32:40 izjavil:

Jest bi se narocnino na ST placal, sam da lahk v miru trollam! :>
  • spremenil: Hexx ()

Matako ::

Troll %28Internet%29 @ Wikipedia

In ja, že to vprašanje samo je ... rahlo trollanje.
/\/\.K.

Hexx ::

a troll is someone who posts inflammatory, extraneous, or off-topic messages in an online community
zdej mi je jasno hvala :)

Matako ::

Ja saj glede na to, da je trollanje zadnje desetletje postalo običajen način sporazumevanja na netu je jasno, da si imel težave s prepoznavanjem problema :D.
/\/\.K.

Qcube ::

Yohan del Sud ::

Evo, še moja definicija: trolanje je umetnost značilna za spletni prostor, ki jo obvlada vsak, ne glede če se tega zaveda ali ne ... :D. (prosto za citiranje :)))
www.strancar.com

BigWhale ::

Yohan del Sud je izjavil:

Evo, še moja definicija: trolanje je umetnost značilna za spletni prostor, ki jo obvlada vsak, ne glede če se tega zaveda ali ne ... :D. (prosto za citiranje :)))


To je pa dalec od resnice. Trollanje je umetnost!

gzibret ::

trolanje = provociranje

Za ilustracijo podajam nekaj konkretnih troll postov (ne jih iskat, ker so zbrisani):

[en user] tvoje predstave o "povprecnem slovensu" se zdijo precej zgresene. Pejd na stran urada za statistiko in si poglej kaksne dohodke prejema povprecna slovesnka druzina potem pa (ce te ne bo hudi pritisnilo na veliko potrebo) premisli kaj od iger si lahko taka druzina privosci.


Ne ti vseh otrok metat v tisti koš. Tistih nekaj maminih sinčkov že igra ta drage igre, večina mlajših pa se navdušuje tudi nad drugimi igrami.


Se pravi vseh 2mio slovencev enačiš z brezposelno delavko v muri in pijanskega očeta? Bova kar končala tu, ker nima smisla.


Windowsi so itak dobri sam za igrce igrat. Pa se to ne vse.


Pri meni pa windowsi niti za internet niso dobri. Zdaj pa nehaj težit.


haha verjetno si kak drvar omejen na les, ki misli da bo z delom obogatel. Marsikdo je z igricam bodisi izdelavo bodisi igranjem prišel do denarja če ne celo obogatel.
Preberi kakšno strokovno liuteraturo, knjigo o takšnih zadevah.Ne pa da žališ tu s takšnimi butastimi argumenti.
neizobraženi retard.


Haahahhahaahahahaa, in ko klikneš desni gumb ti skoči iz ekrana denar, hrana, stanovanje oz. hiša, punca oz. žena,kredit in šiht do 65.leta + penzijo, itd. ^^

Vrjetno bom moral hitreje tipkati še W,A,S,D še za jahto in vikend.


ti si pa en omejenec, igrice ti dajo dejansko veliko znanja...strelske igrice naj bi ti razvile hitrejše sposobnosti reakcije, strategija ti razvije možnost razmišljanja, vlaganja, razvoja v sredstva. Sam sem preigral ogromno ur igric, še sedaj bi jih če bi imel šanso...kaj pa je realnost biti 24/7 na facebooku tko kot 99% ljudi. Edina igrica ki se mi res zdi butasta je wordl of warcraft, drkanje miške. več jih pobiješ boljši si...to je to


Če nimaš nič pametnega za povedat raje ne govori.


igrice, igrice sam vi drkajte igrce, to je life a ne fantje, igrce, igrce. dj prim kšno delo pa bjbo pa hod na kako košarko ali neki da se razgibavaš. ber knjige pa seksaj velik. igrce so vse isti kurac W,s,d,a pa presledica pa 5 funkcij na miški. vse možnosti omejene, ali vi še vedno silite v virtualni svet kater ti ne da življenskih izkušn, niti zadovolsta duše. pol se pa naprej pričkajte zarad igrce :D LOOOOOL


zate, ki si casualec, špili, ki so zame casual, zate niso casual. kmečka logika.


Ceprav je videti, da je iPhone mariskomu podaljsek k***a, se tu gor so se pojavili komentarji v stilu: "hocem imet telefon, ki ga nima ravno vsak mulo".


Pojdi se igrat nazaj v peskovnik prosim, preden mami opazi da te ni.


[en uporabnik] tvoja mama ga je zasedla zravn nje pa tvoj foter pijan in poscan. tvoj nivo


In ti si nek hud inženir na katerem sloni cel svet? Lepo ti je povedal in tudi jaz prej: drži se svojega področja, če si vsaj tam dober. Ker o malo/vele prodaji nimaš najmanjšega pojma. Tako kot jaz ne bom pametoval katero gnojilo je najboljše za krompir, tako se tudi ti izključi iz debate o kateri se ti sanja ne in daješ komentarje na nivoju srednješolca.


Poleg tega, da imaš hud manjvrednostni kompleks zaradi nezmožnosti nakupa Apple izdelkov, imaš očitno tudi hude prisluhe, sodeč po tem kakšne bedarije klatiš.


Tako je. Povsem ustrezaš fanboyu (po ST kriterijih). Če kupiš MS ali Apple si fanboy, pa sploh nima veze kakšen razlog imaš.


Ti mojega predvajalnika nisi imel nikoli v rokah, jaz pa Ipod-a že, pa si že pameten....tipičen fanboy.


kot je razvidno iz komentarjev imamo med komentatorji uporabnike iShita.


LOL Only retards use Apple.


Dovolj bo za ilustracijo. Takih postov nima smisla pisat, ker so namenjeni zgolj podžiganju kreganja (flamewara) in brezveznemu natolcevanju in so po večini, vsaj na Slo-techu, brisani (včasih se tudi kakšen nenamerno spregleda), ter se po splošnih internetnih merilih smatrajo kot trolanje.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Avenger ::

Se strinjam z Bigwejlom, trolanje je umetnost.

Na nekem drugem forumu, kjer članstvo stane 10 USD, se trolanje včasih kaznuje z banom, ali prepovedjo pisanja za n-časa, RAZEN če je bil troll originalen in res smešen.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Matako ::

@gzibret: nehaj trollati!! :D
/\/\.K.

T-h-o-r ::



TROLLING IS A ART
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

netanyahu ::

Pravo trollanje je umetnost, najvišja možna stopnja participacije v internetni debati. Troll sebe nikoli ne imenuje troll, v meta-debatah je njihov ostri nasprotnik. Trolli ponesejo teme na nivoje, ki jih sicer nikoli ne bi dosegle. Bedniki, ki zmorejo zgolj enovrstične provokacije niso t od trollov. Troll hodi po robu, eventuelni izbris je zadnje dejanje moralne zmage. (Kar pa ne pomeni, da je večina izbrisanih uporabnikov trollov, daleč od tega.)

Cognition and Culture: Conversation Hackers
New York Times 2008-08-03: The trolls among us

The strict criterion for being a Troll is genuine cynicism: if a Troll cares at all for the topic he is discussing, that interest must come second. His top priority must lie in winning a rhetorical fight by using all available means, including spoiling the debate, nagging people, ranting endlessly, etc. This motivation must come first chronologically, too: a Troll enters a debate with the clear intention of making it go awry. For example, a person who simply got carried away by a discussion and, becoming pig-headed, started resorting to provocation and insults, is not a real Troll. This is the criterion given by our informants.

To illustrate this point, here's an example of a strategy a Troll once described : you take a sensitive topic (like the ban on minarets or the latest problem with Macintosh OS), and you build an argument around it. The conclusion of your argument is blatantly absurd, but every premise is correct, except one. The trick is to hide that wrong premise under an intricate discussion. You know that people will be so hasty to resist your conclusion that they will start by attacking the true premises. You have prepared a violent rebuttal for each objection, and you know that, since you are right on those points, some objective debaters might side with you, which will divide the discussion group (a crucial step). You hope that the discussion of your true premises will become so heated that, when someone finally notices the flaw in your argument, people will be too busy insulting you to care about that. This is the kind of cold-blooded, cunning, premeditated strategy that only genuine Trolls can devise.

bluefish ::

@gzibret: si take cvetke posebej shranjuješ :) ?

gzibret ::

Ah ne... En navaden search in hitro imaš na tone takih postov.

@netanjahu - očitno bomo mogli iznajti še eno besedo, ki bo razlikovala ene in druge; troll/groll :))
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

netanyahu je izjavil:

Pravo trollanje je umetnost, najvišja možna stopnja participacije v internetni debati.


Tako je, tezko bi lepse povedal.

PaX_MaN ::

TROLLING IS A ART

AN APPLE, AN ART, AN ARSE.

svenica ::

PaX_MaN je izjavil:

TROLLING IS A ART

AN APPLE, AN ART, AN ARSE.


you've just been trolled :D

a ni bilo boleče očitno? :D :D

XsenO ::

1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

PaX_MaN ::

a ni bilo boleče očitno? :D :D

WellwhattdyathinkdidIdid?

T-h-o-r ::

PaX_MaN je izjavil:

TROLLING IS A ART

AN APPLE, AN ART, AN ARSE.




yeaaaaaaaaaaaaaaaaaah
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PaX_MaN ::

T-h-o-r je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

TROLLING IS A ART

AN APPLE, AN ART, AN ARSE.


yeaaaaaaaaaaaaaaaaaah

svenica ::

PaX_MaN je izjavil:

a ni bilo boleče očitno? :D :D

WellwhattdyathinkdidIdid?


AAAAAARRRRRRRRRRRGhhhhhhhh! :)

trolling really is a art.

ABX ::

Zelo redko naletiš na pozitivnega Trolla.

http://www.google.com/search?hl=en&rlz=...

To so mokre sanje vsakega računalničarja, imeti prav na najbolj nadležen način.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Avenger ::

^^^^^

It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Yohan del Sud ::

BigWhale je izjavil:

Yohan del Sud je izjavil:

Evo, še moja definicija: trolanje je umetnost značilna za spletni prostor, ki jo obvlada vsak, ne glede če se tega zaveda ali ne ... :D. (prosto za citiranje :)))


To je pa dalec od resnice. Trollanje je umetnost!



Ne trolaj, sem napisal, da je umetnost. :D
www.strancar.com

T-h-o-r ::

trolanje je za bebčke

samo smetenje se na ta način povzroča na forumih

jaz mislim, da bi mogli ISPji nekomu, ki je že bil benan z več javnih forumov preprečiti dostop do interneta


internet postaja greznica, ne pa prostor, kjer človek dobi koristne informacije o čemerkol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Avenger ::

čaki, internet je skoraj od začetka greznica... no ja, vse je pomešano in iz tega moraš znat potegnit točne informacije, vsak ma svoj prav, še posebno na internetu...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

T-h-o-r ::

:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gendale ::

Jugoslovansko vodstvo in okupacija
tale troll je meni dost všeč

__Devil__ ::

:P

xyd1 ::

:O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

A se da ugotovit ...?

Oddelek: Loža
81559 (1410) hojnikb
»

Programiranje kot umetnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16420554 (17467) noraguta
»

Trolanje?!?

Oddelek: Loža
63655 (3269) imagodei
»

Odprto pismo slo-techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
637317 (5365) Pyr0Beast
»

Angleština

Oddelek: Šola
274019 (3308) galu

Več podobnih tem