» »

Miro Senica

Miro Senica

1
2
3

donfilipo ::

Double_J>> Zakoni so protislovni zato se niti slučajno ne izvajajo stvari striktno po zakonih. To so bolj ene smernice.

Neeeee.....:D
Pravniki help:)
Stvari de morajo odvijati striktno po črki zakona. Kjer so zakoni dvoumni, se pa razsoja..... in pritoži, pa spet razsoja...... in spet pritoži.....

Ali požre krivico in si misli....ma kad tad!8-)

Dobro napisani in dokumentirana tolmačba zakonov glede na konkreten primer, je vzorec anglosaksonskega prava.
Dobro napisani in vsakokratno sprotno razsojanje, pa je model celinskega.

Slabo napisani, razsoja pa se po občutku in volji...je pa specialni balkanski model:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Celo ameriška ustava je protislovna, kar je Goedel takoj videl in je to tudi povedal imigracijskemu uradniku, čeprav ga je Einstein pod mizo brcal v nogo.

Brez heca.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Pomoje striktno izvajanje zakonov bi prej ali slej lahko vodilo v situacijo, kjer zaradi tega posledično umre 1000 ljudi. Ampak bi prekinili to izvajanje zakonov v takšni situaciji. Ane?

Sej imate primer Miklavčiča, ki je zavestno kršil zakon z podpisom in vam morda rešil lajf.
Dve šivanki...

donfilipo ::

Double_J>> Sej imate primer Miklavčiča, ki je zavestno kršil zakon z podpisom in vam morda rešil lajf

Link? Please..... poleg heca je tudi kak resen podatek zdrav.
Res ne vem.


Komaj sem začel doumevati zasluge po križanju joshue iz nazareta, pa že uleti miklavčič kar s podpisom?:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

PaX_MaN ::

donfilipo je izjavil:

Double_J>> Sej imate primer Miklavčiča, ki je zavestno kršil zakon z podpisom in vam morda rešil lajf

Link? Please..... poleg heca je tudi kak resen podatek zdrav.
Res ne vem.

Komaj sem začel doumevati zasluge po križanju joshue iz nazareta, pa že uleti miklavčič kar s podpisom?:D

Sem se moral kar potrudit tole izbrskat. Morda so spet kaj cenzuriral, ve kdo?
Tukaj je medijsko, tu pa poročilo MZ.
Ovadba zoper neodgovorno ravnanje mu ne uide, morda tudi odstop.

Keyser Soze ::

Em, kolikor vem je Miklavčič podpisal pogodbo v kateri so bile določene klavzule, ki niso najbolj skladne z našo zakonodajo.

Al je še kaj drugega not?
OM, F, G!

Zeberdee ::

Senica s svojo pisarno je, glede na svojo kvaliteto edini odvetnik, ki medijsko ni pokrit zaradi tega, ker bi hotel, ampak preprosto zato, ker je partner od Katarine Kresal.

O njem se piše veliko, da je homoseksualec, a potem se vprašamo tudi, če je Katarina Kresal potem lezbijka?

Ne vem, ampak meni bi se zdela velika škoda za človeštvo :), če bi Katarinca to res bila...

T-h-o-r ::

ona hodi v italijo na lezbo showe
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

donfilipo ::

T-h-o-r>> ona hodi v italijo na lezbo showe

A to je ko se ženske zberejo in zapravljajo, šimafajo čez moške, pa vendar gre ves denar in energija za to, da bi bile všečne?:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

T-h-o-r ::

ne, tisto so feministke
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

luli ::

Vendar je ona ženska leta ter javna osebnost. Borka za pravice... Če pa noče publicitete pa naj gre za "šporhert". Malo šale ne škodi.

T-h-o-r ::

saj meni je ona kul drugač (ne samo na videz)


tako, da podpiram takšno slovenko leta


edino kuhat verjetno ne zna, samo zdaj sem spet seksističen verjetno
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

luli ::

Pa nedolžna več ni! Če se kdo spomni kako se je reklamirala.

T-h-o-r ::

sej v politiki so vsi umazani, pa naj so na začetku še taki poštenjaki
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Aston_11 ::

Baba kot baba. Pašata z Borutom. Oba sta odločna, oba uporabljata enake fraze. Borut rad vsake toliko odločno pove, drugače je baba, Kresalka pa rada ogorčeno pove ali pa z vso resnostjo zagotavlja. V glavnem besede.
Luškana je, to je glavno, če pa se malo ven vleče zaradi Senice, strica Rotnerja, policije, ki slika mrtvake, ji pa samo koristi za lepoto.
Bi jo bilo za pogledat v živo, z njenimi hormoni pa naj se ukvarja stric Senica.
Mod bi moral odpreti post z naslovom Kresalka, tako kot je ločen post za Senico, da bi si tam kaj o njej povedali. To je namreč tema o kužkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

luli ::

Pa kake krivice se tej Kresalovi dogajajo.
Mama
Stric
Partner

Še dobro, da je ona tak vrei.

Aston_11 ::

Vse se kreše okrog Kresalove. Ali ni tudi teta nekaj v špilu. Frederika, ali je to mama Kresal?

Double_J ::

Na vprašanje, ali bi prevzel njegov primer, tudi če bi se namigovanja o domnevni spolni zlorabi psov izkazala za resnična, pa je odgovoril, da temu še vedno ne verjame in ne bo verjel, dokler ne bo "realnih dokazov". Je pa dodal, da bi ga kot svojega prijatelja v tem primeru zagovarjal, saj bi bil zaradi kaznivega mučenja živali preganjan s strani državnega tožilca.

:P
Dve šivanki...

Karen ::

Kaj je narobe s pogodbo za cepiva?
- V bistvu nič. GSK je izkoriščala svojo pozicijo in je lahko praktično izsilila karkoli je hotela, da smo dobili to vražje cepivo. Velja pač hierarhija aktov - če je v zakonu kogentna določba, lahko v pogodbo napišeš kar hočeš, pa bo veljal zakon (pod pogojem da za presojo pogodbenih določil velja pravo RS, če so dali veljavnost kakega tujega prava v pogodbo, kar bi bilo mogoče, če se je sklepala pogodba direkt z GSK, torej s tujcem, potem bi obveljala pogodbena klavzula razen če po pravu presoje pogodbe ni enake določbe v kakšnem zakonu). Z drugimi besedami je to naredil ok, ker ni važno kaj piše v pogodbi če zakon odreja drugače. Če je kdo videl pogodbo (če je kje na pop-u sken ali podobno) naj pa na zadnjo stran pogleda katero pravo se uporablja za presojo sporov po pogodbi, pa mu povem ali je Miklavčič car ali ni.
- Slabo je to da se je "pustil" izsiliti za tak denar. Včeraj se je pohvalil da 30% cepiva niso prevzeli in ga ne bodo plačali, kar pomeni, da smo kao "prihranili" 2 MIO EUR. Torej je pogodba vredna 7 MIO EUR, ki smo jih (5 mio) plačali mi davkoplačevalci zakaj že? Da so se pussy-ji šli cepit in zato ni bilo pandemije? Aja, sej bo drugo leto, mar ne? Farmacevti mi pa zmeraj bolj smrdijo po antivirusnih hišah - kot da sami pišejo viruse in jih distribuirajo zato da bodo lahko prodajali antiviruse.
- Je pa imho res kar je danes izjavil Miklavčič po radiu, če sem prav slišal: da ne bi bil več minister če ne bi bilo cepiva (pa ni važno pod kakšnimi pogoji in za kakno ceno) - z drugimi besedami mi sami bi ga odnesli (no vsaj tisti ki ste se hoteli na vsak način cepit) na ramenih z ministrstva. Tako da bomo pač požrli to kar smo hoteli imeti (vsaj večina očitno). Saj veste kako so ga razgrabili ko so začeli cepiti, vrste do pakistana zato da te v bistvu okužijo...
V bistvu je včeraj in danes kar pošteno povedal, mi deluje kot eden boljših v tej vladi (ok, najboljši, če pomislim na ostale). Ima stališče, jasno pove, zagovarjati zna (tudi če se moti, vsaj načelen je, to pa tudi nekaj šteje).

Odin ::

luli je izjavil:

Pa kake krivice se tej Kresalovi dogajajo.
Mama
Stric
Partner
Sej res - vsi jo izkoriscajo zgleda. Ona boga revica pa si zgleda zeli samo smucat v miru. No upam da ni prevec utrujena po dveh tednih.

Thomas ::

mi deluje kot eden boljših v tej vladi (ok, najboljši, če pomislim na ostale)


Miklavčič je kot da ni iz te vlade. Tolk boljši.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

EC9 ::

LeLa je izjavil:

Govori se, da je Miro Senica homoseksualec in da je njegova "zveza" s Katarino le krinka... Morda pa je dejansko res bil nekoč ženska,...
Dandanes težko reči kaj je res in kaj ne...


Ne vem kaj bi o tem rekla njegova 20 in nekaj let stara hčerka :)

Nič ne pravim, nič ne izključujem...

Double_J ::

http://www.zurnal24.si/slovenija/se-nek...

Kdo je bil ta drugi? Morda nekdo, ki se dolgo ni mogel oglasiti, ker je bil v tujini na šivanju?;((
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Varnostnik iz KC danes, 8:19

Iz zanesljivih virov vam lahko povem da sta bili na prizorišče klicani dve vozili, da sta poškodovani dve osebi, na kraju samem pa je bil samo en poškodovan (rečeno jim je bilo da se je bila ena oseba odpeljana z privatnim vozilom)
Dve šivanki...

donfilipo ::

Iz takih 'novičk' potem pride do teorije zarot. Uradno sta bili dve reševalni vozili na prizorišču, ker je bila možnost, da psi napadejo tudi koga od uradnih oseb. Vendar....

Treba je vseeno preveriti, če ni ta zanesljiv vir, obenem tudi varnostnik v 'lesbo club show'-u v Milanu:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pšenični ::

"Iz zanesljivih virov vam lahko povem da sta bili na prizorišče klicani dve vozili, da sta poškodovani dve osebi, na kraju samem pa je bil samo en poškodovan (rečeno jim je bilo da se je bila ena oseba odpeljana z privatnim vozilom)"

Vendar če upoštevamo, kako je bilo takrat, ko je imel Kacin nesrečo. S tistim avtobusom. Meni je kolegica, tam zaposlena, povedala malo drugačno vezijo, v kakšnem stanju je bil pripeljan na UKC. Je malo možnosti da to priznajo, če so bile "težave" že na tem forumu, .... Kaže pa na totalno nesposobnost policije. Ali na kaj drugega. Poleg tega je po zadnjih inf. na kliniki tega zdravnika, delalo mnogo zdravnkov z UKC ja, menda ne po pravilih .

Poleg tega so včeraj enga modela, ki ga je infarkt, z UKC urgence napotili domov, Tako da so mu infarkt odkrili šele v zdravstvenem domu. Zgleda da nova afera vpliva že na njihovo delo?

Vsi klici na operativi UKC se snemajo, zato ne vem kdo se dela norca spet. Vedno več indicov tako nakazuje, da je vpleten še nekdo iz vplivnih krogov, morda oseba, ki se je po naključju znašla na mestu dogodka. Par minut po dejanju. Poleg tega težko verjamem, da je en sam obdeloval vse tri kužke.

POoleg tega je vprašanje za Freuda, je bil ta skrivnostnež ženska ali moški???

http://www.finance.si/271419/Zdravniki-...

http://www.pozareport.si/

Lov se je sicer več ali manj pričel. Zadeva gre naprej.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

za Senico se že dolg ve da se rad "sablja", to ni nič novga

Pšenični ::

"Miro Senica, odvetnik - Ni mi žal, da je Baričević dobil pse nazaj"

Malo mi gre v nos tudi njegova gornja nepremišljena izjava.

Zanima me ali bi to izjavil tudi , če bi psi raztrgali kakšnega nič hudega mimoidočega. Mislim kaj se gre?

tsh2 ::

EC9 je izjavil:

LeLa je izjavil:

Govori se, da je Miro Senica homoseksualec in da je njegova "zveza" s Katarino le krinka... Morda pa je dejansko res bil nekoč ženska,...
Dandanes težko reči kaj je res in kaj ne...


Ne vem kaj bi o tem rekla njegova 20 in nekaj let stara hčerka :)

Nič ne pravim, nič ne izključujem...



saj homoseksualci se poročijo in imajo otroke. če ne bi imeli otrok bi njihov gen izumrl in ne bi bilo nobenih homoseksualcev.

TESKAn ::

Double_J je izjavil:

Varnostnik iz KC danes, 8:19

Iz zanesljivih virov vam lahko povem da sta bili na prizorišče klicani dve vozili, da sta poškodovani dve osebi, na kraju samem pa je bil samo en poškodovan (rečeno jim je bilo da se je bila ena oseba odpeljana z privatnim vozilom)


Kar lahko pomeni, da se je dohtar "igral" s to drugo osebo, ne pa s psi.

Poleg tega težko verjamem, da je en sam obdeloval vse tri kužke.

Jaz pa težko verjamem, da si bo mrcina, ki je na koncu tega človeka ubila, mirno pustila karkoli tlačit v r**.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Fizikalko ::

Aja, saj res, homoseksualnost je genetska zadeva... 8-O

tsh2 ::

Fizikalko je izjavil:

Aja, saj res, homoseksualnost je genetska zadeva... 8-O

seveda. a imaš mogoče drugačne osebne izkušnje? :D

Pšenični ::

"Jaz pa težko verjamem, da si bo mrcina, ki je na koncu tega človeka ubila, mirno pustila karkoli tlačit v r**. "

Začetna preiskava je potrdila sum zlorabe. Psi so bili tudi skoraj sigurno omamljeni. To odpira verjetno še nezakonito uparabo določenih sredstev v ta namen.

"Kar lahko pomeni, da se je dohtar "igral" s to drugo osebo, ne pa s psi."

Potem mi ni logična njihova reakcija.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Je logična, če so se vsi skupaj igrali s kužeki in niso samo enega pogrizli.

MadMax ::

telbanc,
kaj pa če so psički postali ljubosumni, ko je dohtar obdeloval nekoga drugega namesto njih? 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pšenični ::

"kaj pa če so psički postali ljubosumni, ko je dohtar obdeloval nekoga drugega namesto njih?"

Heh,heh..

donfilipo ::

>> Jaz pa težko verjamem, da si bo mrcina, ki je na koncu tega človeka ubila, mirno pustila karkoli tlačit v r**. "
Začetna preiskava je potrdila sum zlorabe. Psi so bili tudi skoraj sigurno omamljeni. To odpira verjetno še nezakonito uparabo določenih sredstev v ta namen.

Pomislite logično. Kakšen smisel ima tudi za perverznega sadista tiščati dildo v omrtvičenega psa? Nek krut perverzen smisel bi bila simbolna dominacija nadomeščena z penetracijo dilda. Ampak trpljenje in upor živali bi kazal potem, da je bil B. hudo nevaren človek. Hudo! Treba bo natančno preiskati, kdaj se mu je zalomilo in predvsem, če nemara ni res imel kakih skrivnostnih satanskih prijateljev, katerih lutka je bil.

Zato me čudi zakaj UKC posnetka ne preda policiji.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

kuglvinkl ::

Tale tema bo šla down.
Your focus determines your reallity

Pšenični ::

"Zato me čudi zakaj UKC posnetka ne preda policiji."

"Tale tema bo šla down."

A je med tem kakšna povezava?

kuglvinkl ::

Ja je, ja. Malo prej so me klical, če bi se dalo...

Slovenceljni brezvezni!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

tsh2 ::

če bo šla tema down hočemo natančno razlago zakaj. ne pa en stavek.

Ziga Dolhar ::

Sicer mi bo kmalu žal, da se sploh ukvarjam s to temo, ampak ...

tsh2 je izjavil:

ne uporabljati je treba oboje: zakone in zraven zelo razmišljati, kako jih zdravorazumsko interpretirati. najprej je zdrav razum in morala, šele iz tega izhajajo zakoni, ne pa obratno. mogoče se zdaj ne strinjaš z mano, če bi živel v nacistični nemčji ali kakšni islamski državi pa bi najbrž spremenil mnjenje. :)


"Odvetnik" je točno to, kar pove njegov izraz. "Ta, ki te odvede" [iz spora, zapora...]. Odvetnik NI "lifestyle guru", "psihoterapevt", "svetovalni delavec", ki bi iskal tisto, kar je "dolgoročno dobro za njegovo stranko".

Odvetnik kot pooblaščenec predvsem sporoča STRANKINO voljo in želje, preoblikovano v pravni jezik in podkrepljeno s pravnimi argumenti.

Nekateri bi očitno radi, da "odvetnik" postane Osebni Center za socialno delo ter Varuh Morale.
https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

Hočemo :) Ne moreš rečt hočem?

Tema, če bo šlo tko naprej, bo šla down zato, ker ni še skoraj nič povedala o odvetniku, in sila veliko o sodelujočioh.

Uslugo vam delam.
Your focus determines your reallity

TESKAn ::

Psi so bili tudi skoraj sigurno omamljeni

Jim je dal premajhno "dozo", da so bili očitno dovolj prisebni, da so ga ubili? _če_ so bili psi dovolj omamljeni, da so si pustili tlačit zadeve v razne luknje, kako so lahko bili dovolj prisebni, da jim odrasel človek ni mogel uiti?

Potem mi ni logična njihova reakcija.

Zakaj ne? Verjetno tudi oni nesrečnik, ki so ga pred leti poklali, ni ravno izzival.
Na eni strani ugotavljate, da so bili psi nevarni in jih zato ne bi smeli vrniti lastniku. Po drugi strani pa ugotavljaš, da si ne predstavljaš situacije (razen tlačenja dilda tja, kamor mu ni originalni namen), ki bi jih sprovocirala?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Double_J ::

Človek se izgovarja na odvetniško etiko. Ni nobene odvetniške ali kakšne druge etike, je zgolj etika sama po sebi.
Dve šivanki...

ta_ki_tke ::

@Ziga Dolhar :: danes, 10:29:18 "Odvetnik" je točno to, kar pove njegov izraz. "Ta, ki te odvede" [iz spora, zapora...].

Izvirno, ne bi bilo slabo, če bi te res, vendar Slovenski etimološki slovar takole razlaga (Snoj 2003:400): »Odvetnik, odvetnica…; izhodiščno je izpeljano iz odgovoriti (odvetiti), kar je sestavljeno iz praslovanskega 'od' in 'vetiti' ('govoriti'). Odvetnik torej prvotno pomeni 'kdor odgovarja (namesto stranke)'

Karaya 52 ::

Ziga Dolhar> Nekateri bi očitno radi, da "odvetnik" postane Osebni Center za socialno delo ter Varuh Morale.

Se mi zdi da se je ravno ta branža razglašala za slednje. Vsaj na forumu človek dobi ta občutek. Mrzlično se išče zakone ki bi opravičili vso to zmešnjavo in kdor si drzne moralizirati mu pravna lekcija ne uide. Pa ne uspeva najbolje, ker so ljudje rahlo siti dvojnih meril in verjamem da se marsikomu obrača ob izrazu "pravna država". "Ljudska modrost" prevzame štafeto in Mariji Antoinetti vrže žakelj krompirja v naročje: "pa naj baba dela" bi rekel pokojni Kramberger.

Ziga Dolhar ::

ta_ki_tke je izjavil:

@Ziga Dolhar :: danes, 10:29:18 "Odvetnik" je točno to, kar pove njegov izraz. "Ta, ki te odvede" [iz spora, zapora...].

Izvirno, ne bi bilo slabo, če bi te res, vendar Slovenski etimološki slovar takole razlaga (Snoj 2003:400): »Odvetnik, odvetnica…; izhodiščno je izpeljano iz odgovoriti (odvetiti), kar je sestavljeno iz praslovanskega 'od' in 'vetiti' ('govoriti'). Odvetnik torej prvotno pomeni 'kdor odgovarja (namesto stranke)'


Hvala za popravek :).
https://dolhar.si/

MadMicka ::

Karaya 52, praviš, da se marsikomu "obrača ob izrazu pravna država". Kaj si recimo ti predstavljaš pod pojmom pravna država?

borchi ::

> Kaj si recimo ti predstavljaš pod pojmom pravna država?

Po slovenski ustavi nima končne besede nobena veja oblasti, ne parlament, ne vlada in ne sodstvo. Zadnjo in odločilno besedo ima ljudstvo. In če ljudstvo enoglasno meni, da je nekdo kriv ali nedolžen, potem gre za mnenje, ki ga nobena oblast ne more in ne sme prezreti

f. cukjati, takratni predsednik parlamenta, ob dnevu državnosti

(javno kamenjanje, če se tako odloči dovolj velika množica. če človek umre je to jasen znak, da je bil kriv, če pa ne umre, je to jasen znak, da je to satan, ergo treba ga je ubit.)
l'jga
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatemnitev programov n-tic

Oddelek: Loža
439274 (6788) Kavbojc
»

Napad psov (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Problemi človeštva
2515215344 (153010) Pyr0Beast
»

Ministrici podtaknili Aston Martin DB9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11016302 (11638) Mr.B

cenzura

Oddelek: Loža
122562 (2485) hamax

Napad psov N0`2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37349558 (41006) hamax

Več podobnih tem