» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
48 / 50
»»

Yossarian ::

Z Microsoft Office ni nič narobe, celo kot prvega sem probal inštalirat z googlove trgovine, pa ne dela za pisanje, samo za branje in mi hkrati javlja, da ga moram kupit. Potem sem probal še OfficeSuite, pa imajo samo 7-dnevni brezplačni preizkus. Saj Polaris zaenkrat v redu dela, sicer so vmes reklame, pa bo že.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Masayoshi ::

Huh, nič jasno. Meni dela tudi pisanje in nič ne teži da bi ga kupil. Le account Microsoft pa imam.

Badwolff ::

Najbrž si res nekaj zamešal.
Sem zdej probal, pišeš normalno, ob odprtju (po dolgem času) mi je predlagalo, da se prijavim/kupim 365, ampak par klikov in je mimo.
Potem dela normalno.
Sam sicer za večino stvari uporabljam samsung notes, keep, Dropbox paper. Dost za vse kar delam na telefonu..

sass628 ::

Na telefonu je free, na tablicah je druga zgodba.

https://products.office.com/en-us/offic...

"Core editing is available for free on Android devices with screen sizes of 10.1 inches or less. The extra features below are available on Android tablets and phones with a qualifying Office 365 subscription

drugače pa dokaj sposoben free Office paket za tablice. Pri plačljivi verziji dobiš možnost izvoza v pdf in pa print možnost, ostalo je the same

https://www.softmaker.de/en/softmaker-o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

Yossarian ::

sass628, sem naložil. Zaenkrat zgleda dobro. Hvala.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Badwolff ::

Collabora office en predlaga kot open source alternativo officu

mtosev ::

sass628 je izjavil:

Na telefonu je free, na tablicah je druga zgodba.

https://products.office.com/en-us/offic...

"Core editing is available for free on Android devices with screen sizes of 10.1 inches or less. The extra features below are available on Android tablets and phones with a qualifying Office 365 subscription

drugače pa dokaj sposoben free Office paket za tablice. Pri plačljivi verziji dobiš možnost izvoza v pdf in pa print možnost, ostalo je the same

https://www.softmaker.de/en/softmaker-o...

Zame na Android tablici je free. Točno 10.1" je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Yossarian ::

Moja tablica je 12,4 ".
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

woman ::

Kakšna uporabna aplikacija za snemanje pogovorov?
Na starem Xiaomiju je bila že naložena, nov Poco tega nima več. :|
V skrajnem primeru je lahko tudi plačljiva.
Hvala. :)

Apofis ::

A še komu nagaja Newpipe?

broken/link ::

Badwolff ::

Zdej maš en kup aftervanced forkov.

Apofis ::

Huh, hvala, zgleda da legacy varianta deluje

Yossarian ::

Je kakšen program za android, ki je zelo podoben Handbrake-u za Windowse?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zimonem ::

Handbreak?

Yossarian ::

Handbreak za android ne obstaja; vsaj na Googleplay ne.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

woman ::

woman je izjavil:

Kakšna uporabna aplikacija za snemanje pogovorov?
Na starem Xiaomiju je bila že naložena, nov Poco tega nima več. :|
V skrajnem primeru je lahko tudi plačljiva.
Hvala. :)

Zimonem ::

Yossarian ::

Žal to ni za Android
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DamijanD ::

Ob migraciji na nov telefon so vse stare slike dobile trenutni datum. A pozna kdo kakšno brezplačno aplikacijo, ki bi to iz exif podatkov ali imena fajla spremenila.
Sam sem našel tole: Image & Video Date Fixer, ki je sicer fina - ampak v free verziji omogoča samo 50 fajlov na enkrat in to je malo problematično, če jih imaš 10k.

kow ::

Ce poznas kaksnega programerja, ti bo napisal skripto v nekaj minutah. Vleci neke cudne programe iz neta, je verjetno celo security risk.
Mimogrede, zakaj pa tvoja aplikacija za slike ne sortira kar po exif podatkih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

SmeskoSnezak ::

veteran je izjavil:

woman je izjavil:


Je kakšna aplikacija kompatibilna z obema znamkama telefona?
Hvala! :)


Xiaomi ima tako aplikacijo, prenasal sem iz samsunga na redmi, iz samsunga na huawei...

Mi Mover. :)

To dela na vseh XIAOMI telefonih?
Al je PC aplikacija?
Resujemo vec modelov, pa bi radi vse skup prvo na racunalnik backup naredili.
Hvala ze vnaprej, SMeska
@ Pusti soncu v srce... @

AgiZ ::

DamijanD je izjavil:

Ob migraciji na nov telefon so vse stare slike dobile trenutni datum. A pozna kdo kakšno brezplačno aplikacijo, ki bi to iz exif podatkov ali imena fajla spremenila.
Sam sem našel tole: Image & Video Date Fixer, ki je sicer fina - ampak v free verziji omogoča samo 50 fajlov na enkrat in to je malo problematično, če jih imaš 10k.

Na Windows v TotalCommander to urediš dosti hitro. Na telefonu pa ne poznam.

KTr1sk ::

Obstaja kakšen clone app, ki lahko samo določeno aplikacijo kloniraš
-->npr. na sedanjem Xiaomi imam aplikacijo od banke in bi jo rad kloniral na Samsung telefon
hvala ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

robo125 ::

Katero aplikacijo uporabljate za sinhroniziranje slik/vidov iz telefona na prenosnik (windows10/11). Ali je bolje preko BT ali WIFI? Ne bi preko clouda ali googla. Telefon je samsung. Mogoče ima samsung svoj app tudi za win? Rabim nekaj, ki deluje set forget. Da nastavim in oseba se potem s tem ne bo ukvarjala.

Če je že bilo v tej temi lahko samo približno stran/datum.

chucki ::

Poco x3 je sel na servis, ampak je prodajalec pameten, kljub opozorilom naj teleofon ne ponastavi na tovarniske nastavitve, to naredil. Slo je cc 60gb slik... Je možno to dobiti nazaj s kakšnim programom?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tero ::

Na windows PC imam priklopljen nek star Canon printer. Je kakšna možnost da bi preko windows share dostopal do printerja iz android telefona? Oziroma da lahko printam iz telefona?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

kow ::

Po dolgem casu sem spet naletel na dober app. Za pes navigacijo po vecjih krajih: organic maps

CaqKa ::

chucki je izjavil:

Poco x3 je sel na servis, ampak je prodajalec pameten, kljub opozorilom naj teleofon ne ponastavi na tovarniske nastavitve, to naredil. Slo je cc 60gb slik... Je možno to dobiti nazaj s kakšnim programom?

sej mislim da je na playstore kar nekaj teh unerase programov... malo si jih razporedi po oceni pa vzemi najboljše ocenjenega. oziroma probaj jih prvih nekaj.

AgiZ ::

kow je izjavil:

Po dolgem casu sem spet naletel na dober app. Za pes navigacijo po vecjih krajih: organic maps

Hvala za info. Všeč tako iz vidika uporabnisti kot tudi zasebnosti :)

Badwolff ::

Kaj pa je prednost pred recimo Google maps ali komootom?

kow ::

Ne poznam, tako da ne morem komentirati. Web based google maps je popolnoma neuporaben za pesce.
Google ocitno nima nobenega budgeta za mapiranje, so skrti kot hudic. A app sploh ima hisne stevilke? 10 let nazaj so jih ukinili, ce prav pomnim.
Tudi nimam pojma kaksen je njihov offline mode.

Privacy je tudi velika prednost ter enostavna distribucija. Direktno instaliras apk iz githuba.
Tudi nobenih dependenciejev ni - sam nimam instaliranih googleovih serviceov.

Verjetno bi se moral vprasati ravno obratno - kaksne so prednosti google maps? Pomoje sta glavni:
- avto navigacija, ker imajo live podatke kje se stoji
- dober online search (torej, ce ne ves tocno kaj isces - imajo ogromno bazo statistike)

Vse ostalo pa je bolj za en drek narejeno, kolikor sem pri drugih videl na telefonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Badwolff ::

OK, če nimaš googlovih servisov in te je strah, da ti sledijo, potem vsekakor. Drugače sploh za peš navigacijo, kjer zna bit in street view in način hoje zelo uporaben, so Google maps res soliden izdelek, sam se nikoli nisem ne našel nekam.

Kako to misliš, da so odstranili hišne številke?

GupeM ::

Badwolff je izjavil:


Kako to misliš, da so odstranili hišne številke?

Naklada. Nobena navigacija ne najde naslovov tako dobro kot Mapsi, da ne omenjamo up-to-date zemljevidov, street viewa in iskanja po imenu podjetji ter live traffic z opozorili, ki jih lahko vozniki sami "nastavijo."

Za kolesarje je pa res bolj boga, vsaj v Sloveniji.

Se pa strinjam s privacy concerns ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kow ::

Badwolff je izjavil:

OK, če nimaš googlovih servisov in te je strah, da ti sledijo, potem vsekakor. Drugače sploh za peš navigacijo, kjer zna bit in street view in način hoje zelo uporaben, so Google maps res soliden izdelek, sam se nikoli nisem ne našel nekam.

Kako to misliš, da so odstranili hišne številke?


Ko zoomiras, jih ne vidis. Vsaj v web varianti. Pokaze ti, sele ko jih vpises. Je v appu drugace?
Moje izkusnje so tudi, da google maps nima kaj veliko vrisanega. Bolj ceste in podjetja.
Ceprav, vidim sedaj, da so v moji soseski celo dodali nekaj pespoti. Zanimivo - ko sem nazadnje gledal, ni bilo nic.

Street view pa niti ne stekam, zakaj bi kdo v mestu uporabljal? Kaj je sploh use case?
Ponavadi pac rabis najti zgradbo oziroma vhod. Ne rabis fotke, ampak info na kateri strani stavbe se nahaja (te informacije pa google maps pogosto nima, zato pol folk verjetno? uporablja workaround street view).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dunda ::

Takoj je treba razčistiti, da Google Maps ni namenjen peš potem. Seveda je kaj vrisano, kar jim pristane iz satelitskih pogledov, starih zemljevidov, od uporabnikov vrisanih poti. Ampak Google Maps temu nikakor ni namenjen in niti nima nobenih takšnih funkcionalnosti.
Za običajne ceste pa boš težko našel boljšo zadevo. Seveda so tudi tukaj specifike (ni podpore za tovornjake ...), ampak vzeto kot celota, je odličen program za navigacijo. Nikakor pa to NI za pohajkovanje po lovskih poteh (ravno v soboto je bil zadnji primer reševanja na poti na Rigelj (Velika planina), ko so tujci uporabili Google Maps za sestop po lovski poti).
https://www.kacnje.eu

kow ::

Da. Govoril sem eksplicitno o pes navigaciji po vecjih mestih (ki so dobra pomapirana na openstreemap). Mimogrede, za pohajkovanje po hribih uporabljam app Trekarta. Nisem pa zahteven uporabnik (toliko, da pogledam koliko sem dalec od vrha in ce nisem slucajno zasel..).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Yossarian ::

Na računalniku odpiram .srt datoteke z Beležnico ali pa Notepad++. S katero aplikacijo je to možno na Androidu?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Karen ::

Tekstovne fajle jaz kar z integriranim editorjem v X-plore file managerju (desni gumb na file, imaš view in edit)... nima pa tolk feature-jev kot notepad++ na mašini.

Yossarian ::

Deluje. Naložil sem si nek RS File Explorer in deluje. Hvala.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Paramedic ::

Če še ni bilo kje omenjeno, obstaja spletna stran, s pomočjo katere lahko filtriramo aplikacije v google play store:
Advanced Google Play Search https://playsearch.kaki87.net/
Npr. iščeš aplikacije glede na zahtevane pravice, ali ima nakup znotraj aplikacije, brez oglasov, itd.
V play storu je filtriranje aplikacij skoraj na nuli.
End transmission.

recmajkemi ::

Iščem aplikacijo, ki bi prikazovala lokacijo telefona na na sloju katastra.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

roCkY ::

GPS v telefonu je daleč premalo natančen za meje določat.

recmajkemi ::

roCkY je izjavil:

GPS v telefonu je daleč premalo natančen za meje določat.

V nekaterih aplikacijah je vidna natančnost lociranja, tista 2m ki se lahko dosežeta bi bilo za nek mejnik poiskat super.

Preklapljanje med mobilno verzijo javnega vpogleda in google mapsi pač nekako ni najbolj uporabniku prijazna.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

robo125 ::

Če je ena parcela in enostavna, greš v prostorgov.si, pobereš gps točke v vogalih, preneseš v gmaps in se spraviš na teren. Če je gozd lahko računaš na slabšo toleranco. Notebookcheck testira gps na telefonih. Lahko čekiraš, če je telefon za kaj...

recmajkemi ::

Si mislil na tej spletni strani? Je kak drug način kot da miškin kazalec postaviš in peš prepisuješ koordinate v robu zemljevida?

Drugače pa parcele niso ravno enostavne in tega je veliko. Zatorej aplikacija kjer je plast s katastrom, zemljevidom in svojo lokacijo še kako dobrodošla.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

robo125 ::

Ja. To je ta nova stran. Je bila še ena starejša, ki pa kar nekaj časa ni posodobljena. Če je več parcel, mogoče se splača vprašati kakšnega iz Zavoda za gozdove, ki hodi na teren odkazat za sečnjo. Imajo neko aplikacijo/napravo, ki pokaže kje je parcela (če lastnik ni 100%), jaz jih nisem vprašal kakšno. Nudijo proti plačilu, neuradno, tako da mogoče se da dobiti tudi za ostale.

b3D_950 ::

V čem je fora, da mi spodnji del zaslona, kjer so tiste trije "gumbi" za navigacijo ne deluje? Gre za fizične tipke pod ekranom?


xperia XA1
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

zajtam123 ::

b3D_950 je izjavil:

V čem je fora, da mi spodnji del zaslona, kjer so tiste trije "gumbi" za navigacijo ne deluje? Gre za fizične tipke pod ekranom?


xperia XA1


Kolikor se spomnim so nekateri telefoni imeli tudi tako rešeno ja. Da so tipke pod temi znanci.
Tako, da lahko da je kaj na tem.

MrStein ::

Ni isto, ampak presenetljivo podobno:

Pred dnevi sem se vozil z znancem in smo imeli navigacijo na telefonu. 99% je bil Google Maps.
Na koncu poti se na dnu ekrana prikaže gumb "DONE", ampak... ne dela.
Zgornji del ekrana dela, recimo neki feedback smo aktivirali. Ampak potem spet na dnu kaže gumba CANCEL in SEND, in spet noben ne dela.

Sicer ta telefon dela OK. Torej z touchscreenom ni nič narobe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
48 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257504 (448) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408911 (7591) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011588 (6857) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94436 (4098) CaqKa

Več podobnih tem