» »

Debata o C/C++

Debata o C/C++

virtual_reality ::

Kaj ko bi v tem threadu razglabljali o problemih ki jih imajo uporabniki v C/C++ in jih poskusali resevati. Na ta nacin bi mogoce spodbudili kaksnega zacetnika k programiranju, pa tudi tisti ki nekaj znajo bi se lahko naucili kaj novega. Kaj pravite?
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

Monster ::

heh... :) moj najvecji problem pri ucenju C/c++ je bil da sem dolgo rabil da sem skuzil da je zadeve ubistvu "tekstovna"(prej sem delu v VBju)... potem pa ko sem to skzo je pa bil blem ali na MFC ali Win32Api... Super pa je ker j eveliko zadev na na netu..
Ka zaboga...

napsy ::

js sm za to, da bi eden, ki se mu lub, prosil, če lah nrdi kak tak C/C++ stran, kot je npr php-si, al pa delphi.si. Je kdo poleg mene tudi za to?

darh ::

ehm.. men je ideja kul... mogoče jo celo zrealiziram... sam kak bo to zgledal če ustanovitel c++ related strani nima pojma od c++ja :)
Excuses are useless! Results are priceless!

CWIZO ::

Jp, taka stran bi bila elo vredu.

Sam šment, ker velikrat je tko da C/C++ programer se ne ukvarja z web developmentom....

hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Monster ::

:)... spet stran o programrianju al kaj.. se cool sm nekak ne sme bit ista kot "slavno" programiranje.com, ki je dokaj hitro slo u kurac...

drugace sem pa jest za...

xbite.. pa se ti niti ni treba znat.. ubistvu mu je php verj podoben :).. navadna fancy stran z nekim forumom dl sekcijo , članki :)
Ka zaboga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Monster ()

Mercier ::

webblod.net je "stabilna" programerska stran s C forumom. Ampak rabi člane, ki tipkajo "zavite oklepaje". Teh je žal bolj malo.

darh ::

tale webblod ne zgleda ne vem kako živ....
Excuses are useless! Results are priceless!

Mercier ::

Zato sem pa omenil. :D

napsy ::

sej ni mus, da bi webmaster znal C/C++. Eden bi naredu stran. Eden bi skup sestavu team, kupu domeno, zrihtu server pa bi blo

darh ::

ok... i'm in... lahko začnemo s projektom...

kdor je pripravljen pomagat tako ali drugače -> xbite@exonium.net

ko nas bo nekaj zbranih je najbolje da se dogovorimo o načinu komunikacije... in tako dalje...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

rsaver ::

Mene pa samo nekaj zanima?
Jaz bi pa zelo rad programiral v c++ samo mi verzija 5.5 ne dela na Winxp pa prostora nimam za dualboot sistem!
Kaj obstaja kak crack al patch za to?

napsy ::

rsaver: dob si Dev-CPP. To je majhen QL IDE za C++. Vključen ima g++ prevajalnik. Mislim, da bi verjetno tud delal na XP-jih. Datoteka zasede koma 10 MB. Stran: http://www.bloodshed.net/devcpp.html .

xbite: vprašljivo je, ali bi stran sploh koga zanimala.

darh ::

hmm.. sej na začetku bi bil lahko le en majhen forum & novice... pozneje se pa lahko širi če bo zanimanje... bomo vidl ane..
Excuses are useless! Results are priceless!

virtual_reality ::

Ideja o skupnem open source projektu (ki bi ga lahko dali na forum in ponudili sirnemu svetu):
Kaj ko bi naredili splosno C++ knjiznico za delo z datumi in casom. Knjiznica bi znala pretvarjati med razlicnimi casovnimi zonami, imela bazo praznikov vseh (vecine) drzav na svetu, itd... To bi programerjem ful olajsalo delo.

Primer: zelimo ugotoviti ce je 17. avgusta 2003 v Italiji praznik:
CDateTime objekt1;
objekt1.SetCountry("Italy");
objekt1.SetDate("17.08.2003");
bool je_praznik = objekt1.IsHoliday();
if (je_praznik) printf("takrat je praznik");
else printf("takrat ni praznika");

Mislim cisto resno. Kaj pravite?
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

Kekec ::

pa sej teh forumov je ful pa prav kul so nekateri res da so angleški ampak, sej če se mal angleščine zraven naučiš nebo nobenmu nič škodl!

Area_51 ::

:)) Zakaj bi se učili angleščine nekateri. (not me) , ko pa bi lahko in imamo možnost ustvarit slovensko stran o C++??????:)
LP
Area 51

Kekec ::

problem se kmalu pojavi ko nekdo posreduje problem in je na tej strani nevem 20 obiskovalcev in nobeden nima pojma o tem problema, tisti ki pa ga je posredoval pa nebo dobil odgovora, če bi bilo veliko obiskovalcev bi to verjetno dober laufalo!

virtual_reality ::

kaj pravite na moj zgornji predlog?
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

napsy ::

hmm .. ql bi blo.

---
ekipa za c++ mora sestavljati kup takih c++ freakov pa gurutov.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

napsy ::

js sm za to, da se čimprej neki ustvar. kr ena domena pa en forum gor. ekipa pa naj bo ql. pa ne enih 5, mogoče 10 ljudi
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

virtual_reality ::

Ja jst b mogoce lahko naredil nekaj za zacetek potem pa bi zadevo samo se sirili. Zadeva bi seveda bila open source.

Zacetni cilj:
-platform independent
-vsi slovenski prazniki v knjiznici
-konverzija med casovnimi zonami

Jst resno mislim da bi zadeva bila zelo kul in bi knjiznico folk tudi uporabljal. Potrebovali bi tudi domaco stran za ta projekt in izbrati bi bilo treba ime projekta, pa logo,... Skratka kar nekaj dela.
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

pin29 ::

Dobra ideja. Jz bi tud lahk kej malga prspevu zravn (pr programiranju).
Če pa ne, pol pa mate že enga rednga obiskovalca..čeprav še nikjer nč ni...:)

LP

Gh0st ::

Sej ne morš vrjet kje se rojevajo veliki projekti...
ful dobr...I'm happy for u, čeprov nimam pojma o programiranju (sicer me zanima, samo nimam volje).

če rabite kar koli v vezi z oblikovanjem...ampak res samo design...grafični, industrijski....sej vem...težko, ampak rad bi kej pomagal...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

MasterBlaster ::

Evo jaz za enkrat prispevam domeno slo-cpp.com. Pa predlogo designa.

Monster ::

lepo... sm mora bit Slo- v imenu :)
Ka zaboga...

Area_51 ::

:)) Kdaj bi to približno bilo nared.:)
Area 51

MasterBlaster ::

Lahk je kaj hitro, če bo še kdo kaj pomagal. Treba je samo še zrihtat hosting. Gor damo phpBB forum, novice pa lahko jst na hitro sprogramiram.

Saj je slo v imenu , WWW.SLO-CPP.COM!
Domena pa je registrirana za dve leti, tako, da jo je treba izkoristit:D

CWIZO ::

A ti si pol ?e registreral domeno, al kako ?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

pin29 ::

Sej a ni fajn če je "slo" v imenu?!!! Men je čist ql!
Stil je tud čist dobr "za začetek" sploh pa bi s kakimi dodatki bil zakon!
Lepo de že delate na tem...ka pa programeri c-ja že tud kej ustvarjate? Mal bi se blo fajn delo razdelit ane?

lp

napsy ::

pa naj bo ekipa solidna. Ne tk, da sta od petih članov dva programerja. Eden se uči, drug pa programira v c-ju, sam bolj softcore stvari(v mislih mam programi, ki ti datoteke zapolnejo z nepotrebnimi informacijami). Ostali trije člani so pa oblikovalci al neki podobnega.

Naj NE BO takšne ekipe. Ekipa naj sestoji iz izkušenih C/C++ programerjev in mogoče enga grafičnega oblikovalca oz. webmasterja.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

pin29 ::

Tku k je octo_viii reku, če hočte de bo ena ornk (profi) stran (temu primernimi napisanimi kodi programov), pol je to avtomatsko pogoj;
only profi ekipa makes profi stran...

MasterBlaster ::

Ja jst se profesionalno bavim z webprogramiranjem in webdesignom. Med drugim veliko programiram tudi v C++ (upam, da ustrezam kvalifikacijam :D ).

Sem pa že prej razmišljal o takšni strani, le da se je ne bi lotil sam, ker to vzame preveč časa.

webblod ::

Hja, zares, zakaj pa ne bi ...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

virtual_reality ::

Ja jst sm ze zacel in sem naredil prvi prototip datumske knjiznice.
Zaenkrat zna povedati ce je leto prestopno ;-) in izracunati datum velike noci. Dodati je potrebno se ostale praznike in Slovenija bo podprta ;-) Tako bo mozno izdelati koledar za katerokoli leto...
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

Thomas ::

SLO mora bit. MINUS je anoying ko sto hudičev. Če kaj sovražim, so to minusi v imenih spletnih strani.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Primoz ::

Thomas: malo offtopic:
slotech.org, slotech.net, slotech.info
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Thomas ::

Zelo dobro. Samo slotech.com vodi žal drugam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PaJo ::

Ja ker smo bili na zalost malo prepozni za vso zadevo, oziroma takrat je baje celo se bila fraj, amapk luni je zelev to domeno, tak pac je, amapk po toci zvoniti je prepozno;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprejet standard C++11

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4010794 (8876) Bistri007
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212145 (9816) 64202
»

C++ vs. C (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766632 (5623) rokpok
»

Java

Oddelek: Programiranje
323344 (2902) Nerdor
»

kaj programirate/delate nasploh?

Oddelek: Programiranje
403074 (2030) Reso

Več podobnih tem