» »

težava z certifikati

težava z certifikati

dezo ::

pozdravljeni

imam težavo v brskalniku. uporabljam win 7 in brskalnika internet explorer in chrome. ko hočem vstopit na varno stran https, oz se prijavit v recimo banko mi napiše da spletna stran ni na voljo. s tem nimam izkušenj in bi prosil koga ki se spozna če ima kakšno idejo zakaj ne dela.

lp

gorenjc ::

Glede na to, da strežnik tudi uporablja certifikat ( ki ga je izdal eden od overiteljev oz. izdajeteljev certifikatov), je v brskalniku sigurno problem, ker ni nameščeno korensko potrdilo izdajatelja.Isti problem bo nastal tudi v firefox-u.
Če je problem pri naših straneh ( slovenskih), potem naj bodo v brskalniku nameščena korenska potrdila od sigen-ce,sigov-ce, halcom-ca, postarce.
Upam, da sem bil dovolj razulmljiv.

dezo ::

ja če sem prav razumel sem naredil po tem postopku: http://www.sigen-ca.com/spletna/prevzem...
mi pa strani še zmeraj ne odpre tako kot prej.

lp

Zoro3 ::

Imam eno težavo z certifikatom od sigen-ce, uporabljam brskalnik internet explorer 8, win xp. Težava pa je ta, da mi samodejno briše certifikat včasih ga imam not 2 dni, včasih 2uri odvisno od dneva, nato izgine. Če je že mogoče že imel kdo takšen problem kako ga je odpravil??

LP

gorenjc ::

A je slučajno certifikat na pametni kartici?
Če ni, potem certifikati ne morejo kar tako izginiti in se spet pojaviti.
Naj se mašina malo preveri z av programom in po možnosti še z anti-malware

Zoro3 ::

Saj ko izgine se ne pojavi, spet ga moreš uvozit. Mašino sem že preveril z anti-malware in antivirusnim amapak zadeva še vedno izginja. Če je na pametni kartici pa morem preverit ker ni to moje :D .

gorenjc ::

Če je bil certifikat nameščen preko IE, potem so osebni certifikati shranjeni na disku v uporabniškem profilu in sicer:
zasebni ključi v %userprofile%\Application Data\Microsoft\Crypto\RSA\(subfolder named after SID)
sam certifikat(i) v mapi %userprofile%\Application Data\Microsoft\SystemCertificates
Če v okviru IE certifikat pod zavihek osebno ni več viden, potem naj se preveri, kaj je v teh mapah. Lahko je problem s pravicami, lahkmo je bila vsebina mape izbrisana s strani uporabnika ali pa s strani "virus, rootkit.."
Lahko pa da je nameščen tudi kakšen program, ki "čisti" uporabniški profil.
lp

Zoro3 ::

Aham bom preveril hvala ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346773 (4925) seba-beba
»

Država: Kakšna zasebnost in varnost na internetih, samo plačajte že davke!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
20180647 (54842) MrStein
»

IE9 problem s certifikati

Oddelek: Programska oprema
101426 (1214) Ericssony
»

Upc telemach in certifikat

Oddelek: Pomoč in nasveti
91738 (1592) gorenjc
»

Preverjanje digitalnega podpisa

Oddelek: Informacijska varnost
338175 (6327) neki4

Več podobnih tem