» »

Bodite dobri državljani – slecite hlače

««
6 / 13
»»

Zmajc ::

Ja, ker mi bo skener na letališču vzel službo, get real.

Thomas ::

I don't care. Nej ti jo kar vzame.

Samo čakam, da jo vzame še srčnim kirurgom. Bodisi ker bodo srčne bolezni stvar preteklosti, bodisi ker bodo ozdravljive s tabletami, ali pa vsaj ker bodo bolje operirali (nano)roboti.

Zdej se bom pa sekiral zaradi policajev, ki več ne merijo hitrosti, ker jo meri kar satelit za celo Slovenijo?

Ali zaradi tega, ker me ne boš več šlatal pri odhodu iz Slovenije in boš odveč?

Nikakor.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

res

kako daleč smo potem še od tistih telescreenov?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Thomas ::

Ponekod to dobr laufa.

At Manchester Airport's Terminal 2, where the machine has been introduced, passengers will no longer have to remove their coats, shoes and belts as they go through security checks.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zmajc ::

I don't care. Nej ti jo kar vzame.

Samo čakam, da jo vzame še srčnim kirurgom. Bodisi ker bodo srčne bolezni stvar preteklosti, bodisi ker bodo ozdravljive s tabletami, ali pa vsaj ker bodo bolje operirali (nano)roboti.

Zdej se bom pa sekiral zaradi policajev, ki več ne merijo hitrosti, ker jo meri kar satelit za celo Slovenijo?

Ali zaradi tega, ker me ne boš več šlatal pri odhodu iz Slovenije in boš odveč?

Nikakor.


Še en dokaz da ignoriraš kar ti kdo napiše ali pa nisi sposoben tega dojeti. Moja služba nima 1% veze z letališči ali kakimi pregledi potnikov. Ludisti so (bili) proti tehnologiji ker jim je le ta jemala službo, meni je pač ne bo. Zaenkrat napredke v tehnologiji sprejemam z odprtimi rokami. To pa nima nič opraviti s tem da nočem grobih posegov v svojo zasebnost samo zato da bo moja šansa preživetja leta z letalom 0,0001% višja.

Včasih je treba gledat celo sliko, ki je ti očitno nisi sposoben

Thomas ::

Ne, res je nisem. Rekel si da boš zgubil službo, zdaj praviš da je ne boš. Huda cela slika to.

V moji celi sliki si ti en brezveznik, tale izum pa POTENCIALNO super. Če res deluje - kar je precej verjetno - pa tudi DEJANSKO super. A si ti policaj, al nosiš pošto, al sploh nimaš uniforme, me pa figo brigo. En nov nadležen član foruma, ki spada na Joker.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zmajc ::

Mislil sem sarkastično, česar ti očitno nisi dojel. Sem pa daleč od novega člana, le account je drug, zato ne sklepaj nekaj na pamet.

Thomas ::

Tud če si preoblečen, IMO spadaš na Joker.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zmajc ::

Ko pa vsi argumenti spodletijo se pa vrnemo k primitivizmom. Ne poznam in ne berem Jokerjevih forumov, ti jih očitno bolj da me znaš predalčkat tja.

Thomas ::

Kaj naj drugega? Nič pametnega nisi povedal, lajnal si neko popularno a neumno tezo, kako sploh ni teroristov, ali kar že ostane, ko vzameš ves "sarkazem" iz tvojih postov.

Popredalčkan si kar dobro, po moje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zmajc ::

Idi se skrit v omaro da te slučajno kak terorist ne dobi na brinku.

Thomas ::

Ah ne. Mogoče boš ti rabu omaro v detektorju, da se ne bi naslajali cariniki nad tvojo alien nude sliko. Too sexy for the scanner?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

torej

lahko nas bodo gledali s temi skenerji

če pa boš hodil okrog nag, te bodo pa kljub temu kaznovali zaradi razkazovanja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

poweroff ::

Ah, ostali vedo že. Da nimam opranih možgan in da tiščim svojo, ne glede na trenutno modo.


... in dejstva. :))

Info ostalim: Thomas pač.
sudo poweroff

username ::

Ponekod to dobr laufa.

At Manchester Airport's Terminal 2, where the machine has been introduced, passengers will no longer have to remove their coats, shoes and belts as they go through security checks.
Če je to res, je že to dovolj dober razlog, da je tak skener samo za pozdravit.
Vsaka stvar, ki poenostavi in pospeši zamudne postopke na letališču, je fajn. Če še izboljša varnost, pa sploh.
Meni se zelo dopade, če se trudijo odkriti bombaše. Ne bi rad namreč kdaj slučajno bil na avionu, kjer je kdo uspel bombo gor prešvercat.

Zato trpim tudi vse te preglede, čeprav me inkomodirajo - v smislu da izgubljam čas zaradi tega, pa da se moram ukvarjat s slačenjem rekelca in pasu na hlačah itd.

In sem zadovoljen če pogruntajo kaj novega, ki prečekira zadeve še zanesljiveje -če pa me ob tem celo še manj inkomodira kot prej, pa toliko bolje.

In ne kvakajt o 'posegih v zasebnost'. Moje zasebno življenje je še neprimerno več kot samo predmeti v mojem kufru in žepih. Kufer (in bundo/rekelc!) ti itak že gledajo, leta in leta. Gledali so ti že pred 40 leti - tedaj pač zato da ne bi prešvercal preveč viskija ali diamantov domov...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

imagodei ::

Ah, tema je čisto degradirala, s standardnimi vložki češ, meni ni treba nič pojasnjevat, ker ste vi itak vsi inferiorni in če se ne strinjate z mano, ste pač bedaki.

Tlele je en članek, ki je bil že podan, pa ga Thomas, kako prikladno, ni niti obstransko pokomentiral.

Pa ni problem v tehnologiji. Je to fajna reč. Problem je, da vsaj zaenkrat še velja, da ti policija ne more preiskat stanovanja, če nima utemeljenega suma. Policist te sredi ceste ne sme strip-searchat, če nima utemeljenega suma - lahko samo pretipa zunanja oblačila in opravi zunanji pregled. Brez utemeljenega suma ti ne sme izpraznit niti žepov - pa čeprav si sredi množice na tržnici in je v javnem interesu, da se tam ne bi razstrelil!

Če se pa hočem vkrcat na letalo, sem pa avtomatsko sumljiv in ima en varnostnik tam pooblastila, da me tretira kot terorista? Halooooo? Ni problem, če se strokovni osebi zdiš sumljiv, da te pošljejo čez tak skener, pa če je treba tudi opravijo cavity search. Problem je, da velika velik večina ljudi na letališčih ni nevarnih, ne namerava metati letal v zrak in celo niti sumljivi niso. Zakaj jih je treba potem vseeno pregledovat? V tistem članku zgoraj je precej dobro razloženo, kako zmanjšati nevarnost na minimum; hkrati učinkovito prepoznavati sumljive potnike IN učinkovito (hitro) vkrcat neškodljive ljudi na letala.

Če natančneje pregledaš samo random vzorec 1-3% ljudi (pregled prtljage, detektor kovin), bo to dovolj, da bodo wannabe-bomberji (in majhen procent false-pozitivnih) živčni in bodo kazali znake nervoze, ki jih izurjeno oko kamot opazi. Ti posamezniki se potem kamot in upravičeno (in verjetno se nihče ne pritožuje nad tem) napotijo na tale detajlni skener, strip-search ali pa cavity-search. Ni problema. Problem je samo v tem, da kar vse po vrsti tretiraš kot osumljence.

In še: nekateri prodajate idejo, da je tale skener podobena reč kot detektor kovin - ne, ni. Samo od daleč se zdi tako. Detektor kovin zazvoni samo, ko imaš pri sebi kovinske predmete. Ko jih odložiš v posodo, ne zvoni več in to je to. Nobenega posebnega posega v zasebnost. Če ti je nerodno na pult odložit vibrator ali pa japonske kroglice, se pač obrneš pred vrsto za detektor in ga vržeš v smeti.
V nasprotju s tem te pa skener - hočeš nočeš - poskenira do golega. Pa ne gre za to, da si "gol" (briga mene, jaz sem pod tuši na treningih 4-5x na teden gol pred tujimi ljudmi). Gre za to, da detektor kovin je neinvaziven postopek, ki nikogar ne označi za terorista v naprej; skener, o katerem je govora, pa dela točno to.
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Če natančneje pregledaš samo random vzorec 1-3% ljudi (pregled prtljage, detektor kovin), bo to dovolj, da bodo wannabe-bomberji (in majhen procent false-pozitivnih) živčni in bodo kazali znake nervoze


You wish! Tudi nekemu nedolžnežu lahko taxist zamenja kufer in brez pregleda gre zadeva v luft. V interesu vseh je, da se pregleda influx na letalo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zmajc ::

Če natančneje pregledaš samo random vzorec 1-3% ljudi (pregled prtljage, detektor kovin), bo to dovolj, da bodo wannabe-bomberji (in majhen procent false-pozitivnih) živčni in bodo kazali znake nervoze


You wish! Tudi nekemu nedolžnežu lahko taxist zamenja kufer in brez pregleda gre zadeva v luft. V interesu vseh je, da se pregleda influx na letalo.


Kufri ne bojo šli čez ta skener.

imagodei ::

OK - ni noben problem spustit prtljago skozi rentgen, in imeti pse, ki vohajo eksploziv. Ali pa še kakšno drugo neinvazivno tehniko, ki pač "sproži alarm" samo pri tistih posameznikih, ki imajo pri sebi eksploziv.

Težko pa rečeš, da bo taksist nekomu ponevedoma okoli pasu zavezal 10kg plastičnega eksploziva in da moramo zato vse potnike obravnavat kot potencialne teroriste ter jih poslati na strip-search (ali pa skozi tale scanner). Kovček gre na mandatory pregled, oseba pa samo, če izgleda sumljiva. In ker nekdo, ki na sebi nima niti petarde, ne izgleda sumljiv, ne gre na pregled - oz. obstajajo drugi, manj invazivni načini pregleda.

Tudi če vse potnike napotiš skozi detektor kovine, je detektor neinvaziven. Skozenj greš pač tolikokrat, da utihne. Od tebe zahteva, da se znebiš kovinskih delov, ne pa da pristaneš na moderni strip-search, kar tako, ker "verjetno nisi, ampak obstaja pa infinitezimalna možnost, da si terorist".

Da ne omenjamo neučinkovitosti takšnih pristopov. V tistem članku (link je v prejšnjem mojem sporočilu) omenja, da potniki pridejo na letalo iz parkirišča v petindvajsetih minutah, medtem ko se v ZDA, UK in še kje postopki vlečejo lahko tudi več kot uro! Pravzaprav je zgrešena cela miselnost: izpraznit celo letališče, kjer je v vsakem trenutku nekaj 1000 ljudi, ker nekoga sumiš, da ima pri sebi eksplozivno telo?!
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Sej ti lahko kakšen kljukec da eksploziven plašč na rame. Boljš zate, da greš z njim slozi skener.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

username ::

Tudi če vse potnike napotiš skozi detektor kovine, je detektor neinvaziven. Skozenj greš pač tolikokrat, da utihne.
Ja pa ja. In s tem se čas pregleda poveča za nekajkratni faktor. Kar pri enem potniku še ni problem, ampak na večjih letališčih se pa to nabere.
Ne vem, a ste eni bili samo na našem majhnem vaškem letališču Ljubljana in potovali le na kak manjši grški otok? Ker če bi kdaj bili na letališčih tipa Frankfurt, Heathrow in CDG, bi videli kaj se to pravi mase potnikov... če pred tabo stoji 50 folka na security check in vsakega pregledujejo le 12 sekund več kot bi sicer, imaš 10 minut več dodatnega čakanja...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

techfreak :) ::

Sej ti lahko kakšen kljukec da eksploziven plašč na rame. Boljš zate, da greš z njim slozi skener.

In potem ta kljukec razstreli letališče, namesto letalo in umre še več ljudi?

Thomas ::

Glede na to, da letno v svetu teroristi pofentajo čez 10000 ljudi, se ni treba čuditi niti čemu takšnemu, če pride.

Pred 20 leti bi vsak rekel, da so samomorilski napadalci ZF. Morda še pred desetimi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

@username,

Pravim, da je detektor kovin neinvaziven, ne pa, da je učinkovit. Za učinkovitost bo pač treba drugače zastavit.

Meni se zdi delovanje izraelskih letališč oz. njihovih varnostnih služb kar referenca - glede na to, da so na precej teroristično "pestrem" območju. Mogoče bi se pa morali kaj od njih naučit, namesto da se forsira tehnologijo? Saj načeloma je tehnologija dobra reč, ampak ne velja vedno, da večja stopnja tehnološke podprtosti pomeni hitrejše procesiranje. In če je ob enem korist še smešno majhna, se je pač treba vprašat, ane...


>"Sej ti lahko kakšen kljukec da eksploziven plašč na rame. Boljš zate, da greš z njim slozi skener."

Recimo tole... Da si izmišljujemo smešno neverjetne zgodbice, ki bi jih rešil scanner. Ali pa, če ti nekdo zamenja protezo s takšno, ki vsebuje izredno toksičen nerve gas?

Kot rečeno - če boš vedel, da nosiš tak plašč ali pa imaš tako protezo, boš verjetno jako nervozen. Če te bo kdo v kaj takega prisilil, še toliko bolj. Izkušeni "profilerji" na izraelskih letališčih zaznajo večino takšnih groženj.
- Hoc est qui sumus -

nodrim ::

ma ja .. ne glede na to kaj si mislim o teh skenerjih, se na človeški faktor, kar "izkušeni" profilerji so, ne bi ravno zanašal ... zelo natančna znanost, opazovat ljudi in si rečt, kdo je nervozen, res ...

Gandalfar ::

Glede na to, da letno v svetu teroristi pofentajo čez 10000 ljudi, se ni treba čuditi niti čemu takšnemu, če pride.


Vir?

A bi podal se break-down na drzavo/celino

poweroff ::

Sej ti lahko kakšen kljukec da eksploziven plašč na rame. Boljš zate, da greš z njim slozi skener.

Tile skenerji takega plašča ne zaznajo. Razen, če je iz železa.

Sicer pa Thomas je Thomas. Saj je sam priznal, da trolla svoje ne glede na mnenje drugih... in dejstva, sem dodal jaz. Seveda se nisem motil.
sudo poweroff

imagodei ::

nodrim,

zdej, lahko je tole eno samo nakladanje in imajo v Tel Avivu res hude scannerje, s katerimi nevede skenirajo potnike na masivni skali, lahko imajo izvrsten facial recognition software, lahko imajo neke tajne tehnologije, ki jih Ameri še ne poznajo... Lahko pa, da njim to funkcionira:
Despite facing dozens of potential threats each day, the security set-up at Israel's largest hub, Tel Aviv's Ben Gurion Airport, has not been breached since 2002, when a passenger mistakenly carried a handgun onto a flight. How do they manage that?

Dejte, madona, prebrat članek.
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Mataj nekako skuša nadomeščat yupeta.

Gandalfar ti pa pobrskaj med že danimi linki. Če zmoreš, lahko tudi poguglaš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

LOOOL - Thomas pwned badly:
http://www.americablog.com/2010/01/germ...

Predlagam, da si ogledate video. Tip je skoz body skener prinesel vse substance za razstrelit letalo, nakar so substance tudi uspešno preizkusili.

Glede na težo dokazov lahko Thomas prizna samo še poraz.
sudo poweroff

Okapi ::

Pred 20 leti bi vsak rekel, da so samomorilski napadalci ZF. Morda še pred desetimi.
OK, že spet si nekaj nepremišljeno bleknil. Za kamikaze vsi vedo že 60 let. Leta 1983 (pred več kot četrt stoletja) se je samomorilski terorist s kamionom in tono eksploziva zapeljal pred ameriško ambasado v Bejrutu - 60+ mrtvih.

O.

Thomas ::

Kar Mataj vidi na TV, vzame za sveto resnico. V bistvu lajna uno svojo staro - "ulične kamere nič ne pomagajo".

Napad na marince v Bejrutu je bil osamljen primer, iz katerega bi težko sklepali na množičnost, ki smo ji priča danes. Ko ubijejo ene 100 krat ljudi letno več, s to tehniko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

imagodei ::

> "Kar Mataj vidi na TV, vzame za sveto resnico. V bistvu lajna uno svojo staro - "ulične kamere nič ne pomagajo"."

Tole ni dovolj dobro... Sej ne govorimo o Chemtrailih. Kaj je oporečnega v poskusu na Youtubu? Sicer ene jalove izgovore slišimo, ampak v bistvu lahko zamahnemo z roko, so tako neuporabni.
- Hoc est qui sumus -

oldguy ::

imagodei, sem že bral dotični članek, in se strinjam z napisanim. Zbirokratizirana evropska in ameriška airport security je res v precej pogledih mimo. Le upamo lahko, da bodo takšne lekcije našle mesto tudi v naših koncih.

Po drugi strani pa sem ziher tudi, da bodo Izraelci (vkolikor je seveda uporabnost dovoljšna) med prvimi strankami pri proizvajalcu skenerjev. Pa nage slikice gor ali dol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

dzinks63 ::

Tale prikazani posnetek skenerja je kot neka termovizija in ni niti malo podobna slika alienov, kot so jih kazali do sedaj. Na tem skenu se praktično ne vidi ničesar, razen silhuete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Okapi ::

Napad na marince v Bejrutu je bil osamljen primer, iz katerega bi težko sklepali na množičnost, ki smo ji priča danes.
Napovedovati je vedno težko, še posebno prihodnost. Ampak samomorilski bombaši niso neka novost, ki bi se iz nule pojavili po 9/11, če nekaterim spomin ne seže dlje v preteklost, pa nisem jaz kriv.

So pravzaprav čisto logična posledica čedalje natančnejšega nadzora. Če je težko nastavit bombo in jo sprožit na daljavo ali časovno, se pač terorist na licu mesta razstreli.

Ko bo težko kamorkoli priti opasan z dinamitom (recimo zaradi teh telesnih skenerjev), si bodo začeli teroristi dinamit tlačit v rit. Lahko si čisto prepričan, da ne bodo obupali, ampak bodo našli neko metodo.

Zaradi tega je edino učinkovito orožje proti terorizmu preventiva. Preprečit je treba, da bi človek sploh postal terorist, ker ko enkrat to postane, bo že našel nek način za sejanje strahu. Konec koncev je oni nigerijski wannabe terorist z deset dek smodnika dosegel praktično enak učinek, kot če bi res sestrelil letalo. Namen teroristov namreč ni pobijanje ljudi, še zlasti ne civilistov, ampak sejanje strahu med njimi.

O.

Thomas ::

Namen teroristov je pobiti čimveč ljudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

techfreak :) ::

Namen teroristov je pobiti čimveč ljudi.

In svoje bodo dosegli tako ali drugače.

Poleg tega v letalu nikakor ni veliko ljudi. Je veliko drugih, skoraj nevarovanih tarč, ampak očitno jim to ni zanimivo, a?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Namen teroristov je pobiti čimveč ljudi.
Kdo bi vedel, a se samo delaš, ali res čisto nič ne razumeš?

O.

imagodei ::

> "Namen teroristov je pobiti čimveč ljudi."

Naka. To je sredstvo za doseganje cilja. Samo eno izmed sredstev, celo. Da ne naštevam celega spektra sredstev, lahko zelo generalno rečemo, da je sredstvo sejanje terorja.

Cilji so pa lahko zelo različni. V končni fazi prisiliti naslovnika terorizma, da stori nekaj, kar ti želiš.
- Hoc est qui sumus -

Thomas ::

Hja seveda. Zato bi najprej radi pobili nekaj milijonov, če se bo dalo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SasoS ::

Ne, dovolj je da jih ustrahujejo. In to jim gre kar dobro...

Thomas ::

Ne ustrahujejo še dovolj za potrebe ustanovitve Kalifata. Za to bi morali teror še BISTVENO stopnjevati in tega si želijo in za ta cilj si prizadevajo.

Ampak ker so preveč zaostali, jim bo to šlo bolj težko. Bodo pa poskušali.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Ne ustrahujejo še dovolj za potrebe ustanovitve Kalifata. Za to bi morali teror še BISTVENO stopnjevati in tega si želijo in za ta cilj si prizadevajo.

Ampak ker so preveč zaostali, jim bo to šlo bolj težko. Bodo pa poskušali.


Ampak kaj, ko si samu ustvarjamo ta "kalifat", s pomočjo prestrašenih desničarjev.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Desničarji niso preveč prestrašeni. Povečini se zavzemajo za učinkovite ukrepe. Levičarji so pa "strpni".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Namen teroristov je pobiti čimveč ljudi.
Kdo bi vedel, a se samo delaš, ali res čisto nič ne razumeš?

O.

Tip je zblojen. Prestrašen, do kosti. Pa tripa na propagando.

Nima smisla debatirat z njim, saj vidiš, da je v svojih pogledih osamljen.
sudo poweroff

username ::

Nima smisla debatirat z njim, saj vidiš, da je v svojih pogledih osamljen.
You wish :)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

TESKAn ::

Desničarji niso preveč prestrašeni. Povečini se zavzemajo za učinkovite ukrepe. Levičarji so pa "strpni".


Učinkovite ukrepe? To imaš v mislih tiste ukrepe, ki tega nigerijskega bombaša niso ustavili že na letališču, pa čeprav je bila ob njegovem imenu rdeča zastavica? Učinkoviti ukrepi, ja...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PaX_MaN ::

pa čeprav je bila ob njegovem imenu rdeča zastavica?

No fly list? Ni bil na njem.

TESKAn ::

Boš rekel, da je "no fly" lista _edini_ ukrep, s katerim so želeli preprečiti ponovne teroristične napade?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtomobila v tujini in kreditna kartica

Oddelek: Na cesti
4110329 (1155) Tidule
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336352 (33039) Miha_T
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923666 (20911) alexa-lol
»

Izrael na letališču zahteva vpogled v Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
12453952 (48625) BlueRunner
»

Naprave, ki vas "slečejo" do golega, že na letališčih v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8313261 (9322) SasoS

Več podobnih tem