» »

ati3850hd: kako znižat vrtljaje ?

ati3850hd: kako znižat vrtljaje ?

PujsaPepa ::

Instaliral sem gonilnike iz priloženeg CDja. kartica je na AGP. Ta hudič skoz navija vrtljaje do konca, nič ne popušča vmes ko delam v Wordu. Je to normalno ? tudi v nastavitvah nikjer ne najdem da bi mu lahko dal kak "optimal rpms" setting. Kako se pri ATIju to resuje, da bi se malo bolj inteligentno ventilator na grafični upravljal in le takrat ko res igrca na 100% laufa, tudi vent. rohnel, drugače pa bil vent. celo pri miru ?
  • spremenilo: PujsaPepa ()

PujsaPepa ::

Instaliral sem gonilnike iz priloženeg CDja. kartica je na AGP. Ta hudič skoz navija vrtljaje do konca, nič ne popušča vmes ko delam v Wordu. Je to normalno ? tudi v nastavitvah nikjer ne najdem da bi mu lahko dal kak "optimal rpms" setting. Kako se pri ATIju to resuje, da bi se malo bolj inteligentno ventilator na grafični upravljal in le takrat ko res igrca na 100% laufa, tudi vent. rohnel, drugače pa bil vent. celo pri miru ?


Pa še slika... tempertauro izgleda da meri, vrtljaje in zasedensot GPU pa ne, ker mi kaže 0% tudi če ful močen MKV laufam

 ATI Catalyst

ATI Catalyst

axee ::

Tudi če "ful moćen MKV" laufaš grafična nima nič s tem dokler ne uporabljaš programa, ki dejansko omogoča grafično pospeševanje.

Kartico močno spihaj da gre ves prah vn, potem pa v ATI Catalyst-u pritisni na tisti ključek in sam reguliraj vrtljaje.

LP

Nikonja ::

NIč mu ne bo pomagalo ker ta grafična ne podpira "fan control" drugač bi ga že imel pod opcijah v Overdrivu. By the way inštaliraj nove drivere ker so ti vsaj pol leta stari !

Pač boš moral trpet ventilatorček !

axee ::

U pa res..

PujsaPepa ::

NIč mu ne bo pomagalo ker ta grafična ne podpira "fan control" drugač bi ga že imel pod opcijah v Overdrivu. By the way inštaliraj nove drivere ker so ti vsaj pol leta stari !

Pač boš moral trpet ventilatorček !


od katerega modela naprej pa podpirajo FAN CONTROL ?
oz. kateri modeli ?

PujsaPepa ::

By the way inštaliraj nove drivere ker so ti vsaj pol leta stari !


ja, to mi je ful fascinantno poslušat o stalnem upgradanju driverjev... kaj točno bom pa pridobil z novejsimi ? je res toliko stvari izboljsanih ? tudi za stare 3xxxHD serije, ali so v resnici noter le popravki za 5xxxHD ?

axee ::

Novi driverji imajo morda optimizirano kontrolo ventilatorjev, a pri tebi to ne pride v upoštev ker sama grafična to ne omogoča. Edino možnost imaš da nabaviš nov hladilni, poleg tega da zamenjaš grafično...

PujsaPepa ::

novi driverji imajo morda optimizirano kontrolo ventilatorjev, a pri tebi to ne pride v upoštev ker sama grafična to ne omogoča. Edino možnost imaš da nabaviš nov hladilni, poleg tega da zamenjaš grafično...


A bejž no.. A de ne :)?
Kaj je mulci, če vam povem da mi je čisto enostavno tudi na 3850 z "ful starimi" gonilniki manualy uspelo znižat vrtljaje na neslišnost :))

 In ker slika pove več kot 1000 besed...

In ker slika pove več kot 1000 besed...



P. S. : 15 minut že laufa čist ok na 52c... Ne odgovarjam za posledice, če jo bo komu skurilo :)

Zgodovina sprememb…

PujsaPepa ::

da mi je čisto enostavno tudi na 3850 s "ful starimi" gonilniki Manualy uspelo znižat vrtljaje na neslišnost :))


[img]http://file.si/pthumbs/small/3358/ati38...

1) A je možno na kak način GPU clock znižat pod minimalno mejo ?
Ker če v .xml datotek napisem CoreClocktarget=40000 (400Mhz)
mi teg aukaza sploh ne uposteva -- kot da bi bil 669Mhz minimum.
Zakaj bi to rabil ? da lahko pri nepotratni uporabi PCja, ventilator celo dam na 0%, a bi preventivno tudi grafično dal na manj moči. Z volti napajanja se raje še ne bi igral :)

2) Druga stvar ki me zanima pa je: GPU activity imam skoz na zelo malo, tudi pri igrcah le na 3%. A narobe kaže (ker segreje se vseeno na 75C pri igrcah. Pri normalnem delu je na 52C) ?
Ali programi ne znajo opravila preložiti iz CPU na GPU pleča ?
(pa ne mi srat "posodobi gonilnike", ker če niste 100% sprobali kaj tej kartici update sploh pomaga, bodite raje tiho)

3) Tudi pri ornk MKVjih, ko je CPU pa zatrotlan na 100%, mi je grafika lepo hladna na 52C. Kateri predvajalnik naj uporabim in s kaksno nastavitvijo, da bo to opravilo delala grafika, ne pa CPU. Saj zdaj mi je fino, ker imam lahko pri filmih ventilator na 0% in je ful tiha masina, a tako iz firbca, ker mi zgleda da je nekaj neoptimalno nastavljeno v mojem WinXP.

keywords: 3850 FAN SPEED CONTROL ATI HD3850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

axee ::

Če toliko veš in nas naglašaš na mulce pozabi na kakršno koli pomoč.

Nikonja ::

Podpisujem, ker si najvecji mulc na forumu ti !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Oddelek: Mobilne tehnologije
192503 (1895) Bye
»

Zakodiran samsung galaxy mini

Oddelek: Pomoč in nasveti
81073 (965) Exile3
»

Poseben mounting kit

Oddelek: Strojna oprema
5553 (486) Shark-357
»

Ati5770 ventilator pod 20%

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141851 (1609) PujsaPepa
»

Izšel Safari 5

Oddelek: Novice / Brskalniki
4615272 (12939) bluefish

Več podobnih tem