» »

win 7 ne zazna 4G rama

win 7 ne zazna 4G rama

matejfk ::

Nov comp z Zotac itx ION D plato, Atom 330(dvojederni), 2x2G ddr2. Nameščene imam 64 bitne Win 7 prav zato da mi bo prepoznalo ves ram, in ker naj bi imel Atom 330 64 bitno podporo. Na nadzorni plošči mi piše da zazna 4g rama, potem pa spodaj da ga uporablja 3,25. 0,25 ga je rezerviranega za onboard grafiko. Torej 500M ga ne uporablja kdo ve zakaj je tko..
Preveril v biosu, isto. Če ga rezerviram 500m za grafiko, ga potem uporablja 3G. Sej vse deluje ok sam zanima me zakaj je tako.

Hvala, MFK
mfk

Kekec ::

Prilepi sliko Task managerja (Performance tab)

Spc ::

Za test sprobaj še server 2008.
 

Kekec ::

Man čist lepo pokaže 4 gb rama ko steštejem vse skupaj

energetik ::

Bom kar tukaj vprašal - imam prav tako 2xDDRII na GA-785GM-US2H in samo integrirano HD4200. Že v BIOSu mi izpiše, da je extended RAMa le okoli 3,5 GB. Je to normalno oz. si že brez OS interna grafika vzame 512MB zase in potem BIOS prikaže le tisto, kar je še na voljo?

opeter ::

Energetik: ja. Integrirano sicer lahko nastaviš, koliko RAMa ti žre.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ABX ::

opeter je izjavil:

Energetik: ja. Integrirano sicer lahko nastaviš, koliko RAMa ti žre.


Ponavadi, ne pa vedno.

P.S. Za integrirano vse čez 64MB RAma nima smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

energetik ::

opeter je izjavil:

Energetik: ja. Integrirano sicer lahko nastaviš, koliko RAMa ti žre.

OK, hvala. Sem že mislil, da je kaj narobe. Bom poskusil nastaviti tam nekje 128MB za integrirano.

energetik ::

Evo, sem nastavil 128MB v BIOS in sedaj imam na voljo 3,85GB. Bo kr v redu. Koliko mislite, da potrebuje HD4200 dodeljenega sistemskega RAM, glede na to, da se ne bo igralo igric? Sedaj pri 128MB je vse delalo OK, tudi Aero, kaj drugega grafično zahtevnejšega pa nisem delal.

jest10 ::

32MB

ABX ::

jest10 je izjavil:

32MB


+1
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

energetik ::

Heh, sploh ne vem, če je možnost 32MB nastavit, mislim da je min 64MB. No, tudi če od 4GB odštejem 128MB, mislim da bom lahko shajal... :D

Izi ::

Za Aero rabiš izbrati 128 MB VRAMA, z manj ne moreš vklopiti Aera.
Vista in 7 imata namreč omejitev, da se izklopi Aero, če Windows zazna manj kot 128 MB Video RAMA.
128 MB VRAMA za Aero je dovolj za čisto vse resolucije in za vse grafične driverje, zato je MIcrosoft izbral tako visoko številko. Drugače pa je poraba VRAMA odvisna od resolucije, ki jo imaš izbrano, od barvne globine, od števila grafičnih efektov, ki jih imaš izbrane in tudi od samih driverjev.

Tudi če bi Windows dovolil uporabo Aero z samo 32 ali 64 MB VRAMA, bi se sistem lahko opazno upočasnil, pri premikanju oken bi se vse skupaj zatikalo, na najvišjih resolucijah pa bi dobival napake in končno sesutje celotnega sistema.

Za Aero torej izberi 128 MB in boš brez skrbi.
Če pa ne misliš uporabljati Aero pa bo dovolj tudi 16 MB, če sploh lahko izbereš tako malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Ashrack ::

Izi je izjavil:

Za Aero rabiš izbrati 128 MB VRAMA, z manj ne moreš vklopiti Aera.
Vista in 7 imata namreč omejitev, da se izklopi Aero, če Windows zazna manj kot 128 MB Video RAMA.
128 MB VRAMA za Aero je dovolj za čisto vse resolucije in za vse grafične driverje, zato je MIcrosoft izbral tako visoko številko. Drugače pa je poraba VRAMA odvisna od resolucije, ki jo imaš izbrano, od barvne globine, od števila grafičnih efektov, ki jih imaš izbrane in tudi od samih driverjev.

Tudi če bi Windows dovolil uporabo Aero z samo 32 ali 64 MB VRAMA, bi se sistem lahko opazno upočasnil, pri premikanju oken bi se vse skupaj zatikalo, na najvišjih resolucijah pa bi dobival napake in končno sesutje celotnega sistema.

Za Aero torej izberi 128 MB in boš brez skrbi.
Če pa ne misliš uporabljati Aero pa bo dovolj tudi 16 MB, če sploh lahko izbereš tako malo.

Ne nabijaj, AERO deluje B.P. na Mobility Radeon 9800 64MB z oceno 3 v Win 7 indeksu.
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera plata s procesorjem je boljša

Oddelek: Pomoč in nasveti
343217 (2416) Ikspe
»

VGA PCIe Best buy?

Oddelek: Kaj kupiti
51107 (940) itak37
»

Cenejše kartice iz serije 8000 prihajajo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
193521 (2447) Mr.B
»

Radeon X1050

Oddelek: Novice / Grafične kartice
293781 (2791) TribesMan
»

OS X na vašem x86 mlinčku v beta ali "navidezni" verziji

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
243854 (2884) Road Runner

Več podobnih tem