» »

TuneUP Utilities, Turbo Mode In COD:MW2

TuneUP Utilities, Turbo Mode In COD:MW2

Jst ::

TuneUp je program, ki naj bi skrbel za optimalno delovanje računalnika. Turbo Mode je funkcija, ki, kadar je vklopljena, izklopi Aero, razne servise, defrag, sceduled tasks,...

Kolega, ki je nor na programe, kateri imajo v imenu Tune, Registry Cleaner/Defrag,... mi je omenil, da mu ta program neverjetno pohitri igre.

Jaz sem ga poslušal z dvignjeno obrvjo in si mislil "Yea, sure." Vendar je toliko časa tečnaril, doker mu nisem obljubil, da zadevo tudi sam probam.

In tako me je čakalo presenečenje.

S FRAPSOM sem meril eno stopnjo, "the horns nest," kjer pobegneš iz favele.

Turbo Mode OFF:
Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
 71278,    842407,  40, 283, 84.612


Turbo Mode ON:
Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
 73208,    721315,  46, 308, 101.492


Neverjetna razlika. Prvič sem mislil, da je mogoče fora v načinu igranja, zato sem vajo ponovil še nekajkrat. A sem vsakič dobil podobne rezultate.

To je pri tej igri. Ko sem progal benchmark v Resident Evil 5, je s Turbo Mode ON, javil 2 FPSja več.

Je komu mogoče kaj jasno, odkod takšna razlika v MW2? Kaj ga Aero tako bremza?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

The_hammer ::

Še v vsakem cod-u je blo tak, da takoj ko si dvigno procesor iz privzete frekvence na večjo, je bila opažena razlika v FPS. Tukaj pa je zadeva glih kontra, sprostiš par dejavnih procesov in igra lažje zadiha, večja procesorka moč za samo igro, to je čist mojo laično mnenje, vse je možno :)
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Jst ::

Bolj me čudi, da Aero (vsaj njega sumin) tako bremza dotično igro.

Sicer se v RE5 tudi pozna, ampak resda malenkost - nekaj pozitivnih FPS. Dočim MW2 dobi neverjeten boost...

Kaj so v Win7 spet zašuštrali Desktop Enviroment?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

The_hammer ::

Hitri odgovor: Obstaja verjetnost, da so mogoče res zašuštrali kaj, ker boost je lepo viden..sicer nism nek expert za to, ampak je pa dejstvo, kar si tudi sam dokazal, da zadeva bolje leti, če ni bombončkov vklučenih.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Jst ::

Heaven Benchmark.

Enako kot prej: TuneUP - up-to-date

Laufal v Windowed Mode (zato, da sem zraven opazoval razne grafe,...), API: Dx10, Shades High, 960x600 (16:10), Anisotrophy 8x.

Razlika tako drastična, da človek dvomi v verodostojnost rezultatov.

Mašina je sledeča: q66@3.2, 88gts512, 4GB rama. OS: Windows 7 64bit up-to-date, driverji za zvočno so najnovejši (izšli konec decembra), za Geforce pa 195.62 - WHQL, izšli konec novembra.


Glejte in se čudite:

Normal Mode (Turbo Mode OFF)

 OFF

OFF



Normal Mode (Turbo Mode ON)
 ON

ON




Kaj tako grdo bremza grafični performance? Ko mi je kolega omenil TuneUp tweak software, sem bil skeptičen, kajti še vsak tweak util ki sem probal, se je šopiril z nevemkakšnim boostom, irtd... Za TuneUp mi je pa težil toliko časa, da sem "naj mu bo, bom probal." Kakšno presenečenje me je čakalo," ni besed, da bi opisal.

Če imate kakšne pol ure časa, probajte, stane vas nič in še vedno lahko zbrišete. (prej lahko naredite system restore, da sistem ostane enak)



lp,
./m
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jan01 ::

@Jst
Logično, če pa si v windowed mode. Drugače ne bi bilo razlike

Jst ::

jan: Ne, nisem v windowed mode igral. Full Screen za vse igre, katere sem probaval.

Tudi v World In Conflict je zelo velika razlika, ko poženem benckmark.


To morajo v W7 SP1 poštimati. Driverji niso krivi, ker se enako obnaša z zadnjimi lanskimi in letošnjimi.



edit: Jan, Aja ti si mislil za Haeven Demo. Tega sem pa res laufal v Windowed Mode. Bom pognal še v full screen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Pesimist ::

Ok. Sicer je zadeva vprasljiva koliko pohitri samo igro oz igre. Vendar pa ima zanimive predloge za celi sistem ki mi niso prisli na misel ali pa se mi niso zdeli omembe vredni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

e-marko ::

@Jst
Sem poskusil z istimi nastavitvami kot ti (960x600 windowed, dx10) in dobil tele rezultate:

tune up na off: FPS: 63.5 Scores: 1599
tune up na on: FPS: 64.2 Scores: 1617

Sistem: Windows 7 (build 7600) 64bit, Intel(R) Core™2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz, 2999MHz MMX SSE SSE2 SSE3 SSSE3 SSE41 HTT, ATI Radeon HD 4800 Series 8.681.0.0 512Mb.

Če dam vse na max in v full screen pa je približno 2fps razlike.

Se pa strinjam s tem kar je |Sawyer| napisal. Nekaj je zanimivih predlogov, ki jih bom izkoristil.

LP
...somebody, somewhere...

Jst ::

RE5 je openGL igra, a ne?

Če je, potem Aero ne moti opengl-based iger. Ampak igre, zasnovane na dx, pa ne marajo Aera. Razumel (in sprejel) bi par fps razlike, ampak AVG iz 84 na 101???? Tale je pa malo prehuda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kenpachi ::

Ni stvar aera. Tuneup aktivno spreminja prioriteto procesov. Fullscreen igram/programom daje prioriteto in posledično bolje tečejo.
Zaraki Kenpachi.

Jst ::

Probaj, pa boš videl.

MSjev CPU scheduler suck, zato tudi prioriteta na low ne spremeni nič. (glede FPS v igrah). Razen, če zraven laufaš še kakšno CPU intenzivno aplikacijo in ima ta višjo prioriteto.

Aero je tisti, ki suck big time.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bluefish ::

Nisem bral cele teme, tako da se bo vprašanje morda ponovilo.

Si poskusil z merjenjem brez TuneUp in ročnim izklopom Aera? Le v tem primeru lahko namreč trdiš, da je 100% kriv Aero. Če je, potem bi bilo dobro to sporočiti MS.

Jst ::

Da, Probal sem proces za igro mw2 dati na low in brez spremembe. Varianca +/- 1 fps, glede na to, da sem ročno odigral level, ko zbežiš iz favele. Nato sem pa izklopil Aero, proces pustil na low in spet razlika AVG iz ~85 na ~100fps.

Bom probal še Devil may cry 4 benchmark in World in Conflct benchmark.

V RE5 je razlike 2 FPS, s tem, da sem pustil benchmark odvrteti trikrat in tretjič zapisal rezultat.

Mogoče bom danes all nighter in bom lahko na tej entertainment mašini ti igri tudi sprobal.

ps: TuneUp mi je potekel (trial), zato bom ročno naredil enako, kot bi naredil program. Ker pa sem, ko sem ga inštaliral, spremljal kaj in kam je vse svoje datoteke spravil in sem ob odinštalaciji izbrisal vsako sled, mi morda spet rata inštalacija programa - delujoča, trial.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jan01 ::

Ne vem kaj delaš, ampak pri igras v full-screenu bi se moral pri tebi aero automasko disablirat.

TechBeats ::

mah tist z Heaven benchmark je BS, jst mam 64fps brez turbo..@ default settings ko poženeš program.
mam pa: q9450@3.5ghz, 4gbram, xfi fatlity pro, geforce 250gta 1gb.
In RE5 je dx9/10 igra.

Mogoče maš kej čudno naštiman aero, nevem jaz nism opazil razlik z turbo on /off..
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Jep RE5 je DX igra, my mistake.

V RE5 se pozna ravno toliko, da lahko razliko pripišem statistični napaki. Tudi druge igre dobijo boost kakšnega FPS-ja ali dva.

Ampak MW2?!?!!! To je nekaj narobe z samo igro v povezavi z Aerom.

No, če smo pošteni, tudi dwm.exe, explorer in taskbar bi lahko bili bolj medsebojno neodvisni.

Mislim, da OSi prihajajo na točko, kjer človek čedalje težje obvladuje kompleksnost in če se ne bodo orodja za avtomatsko debugiranje, security in performance analysys razvili, bomo videvali čedalje večje kikse.

MS se pa mora nujno znebiti kode, ki jo uporabljajo še iz win3.1 in 95.


EDIT:
Aja še to: včerej sem bil spet all nighter inko sem čakal compile, sem igral FUEL.

Z vklopljenim aerom imam 60FPS (High, Occlusion, AA, AF - v glavnem nastavitve grafike na highest) ampak se mi pojavlja microsluttering, brez Aera pa dela bp.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

jan01 ::

Je mogoče fraps krivec?!

TechBeats ::

jah za cod mw2 lohka ja de ne izklopi Aero, ker pri cod mw1 in cod waw, ko poženem mi automatično izklopi aero predn padem v špil (obe sta openGL).. je še zmeraj aero samo classic brez 3d efekta.
AciD TriP

Jst ::

jan: ponavadi uporabljam RivaTuner Statistics server. Way more useful and powerful. Frapsa ne rabim praktično. Pa še, ker imam vse kupljeno, imam enega starega, še verzije 2.neki.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje oz.BACKUP op.sistema IN INSTALIRANIH PROGRAMOV iz C:/Program Files-a

Oddelek: Operacijski sistemi
293874 (3064) hojnikb
»

S čim premakniti particijo na USB ključku?

Oddelek: Operacijski sistemi
5552 (457) MrStein
»

Problem ki ga ne znam identificirati.

Oddelek: Pomoč in nasveti
365406 (4251) unknownjnz91
»

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1037448 (4826) Jst
»

Kaj uporabljate za zaščito in čistost vašega sistema?

Oddelek: Programska oprema
151644 (1409) pivo

Več podobnih tem