» »

plazma ali lcd tv

plazma ali lcd tv

djensi ::

Kupujem nov televizor in me zanima kaj je bolše lcd ali plazma (kaj pa projektor, se sploh splača?)? PA tudi zanima me kater model mi svetujete.
Tv pa bom uporabljal za gledanje filmov ter igranje xboxa.
Limit 500€,600€ max če je res velika razlika.

TOP ::

Kupuješ TV za 600e in sprašuješ za projektor ki stane nekaj K evrov.

DjTonic ::

Za tako nizko ceno dobiš nekaj povprečnega. Ponudba je kar široka, najbolje, da si tv-je v živo pogledaš. Jaz sem pred časom kupil punci lcd TV za 400EUR od Samsunga in zadeva deluje bp. Če želiš kaj boljšega pa pripravi še kakšnega jurčka.

Nisi pa napisal kakšno velikost želiš.

Svetujem tudi search, ker teh topicev je že preveč. Zagotovo dobiš kakšno idejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

djensi ::

velikost sm gledu tm okol 42", sej neki ful hude slike ne rabm, sam bi res rad zamenu svoj star, majhen katodni tv. Ubistvu me najbl zanima če je razlika md plazmo pa lcd, oziroma kaj je bolše?

TOP: kar se tiče projektorjev jih je kar nekaj v tem cenovnem rangu okoli 500EUR, kje si pa ti gledal da so se ti pa cene začele pr par kosih pa res ne vem.

x1x1x1 ::

če maš sredne ali manjše stanovanje ti vsekakor svetujem lcd kajti na blizu ima dosti lepšo sliko plazma ima večje pixle življenska doba lcd-jev je daljša no, vsaj blo je tako. manj toka požere in pa seveda lcd je dosti cenejši kadar gre za sposobnost prikazovanja polne ločljivosti 1080p. plazma po drugi strani je seveda sposobna prikazovati prave odtenke črne barve medtem ko pri lcd ne ravno in pa večjo prednost imajo pri osvežuvanju slike medtem ko lcd v srednjem razredu ali celo cenejši ne bo potpiral 100hz.

TOP ::

djensi sam je treba še kaj drugega kupit ne pa sam projektor.In za projektor treba met malo večji prostor,ker če ne boš plesav z očmi.Za ta denar že vrabci čivkajo LCD in še to nevem kaka izbira lih ne bo za 600e.

easyrider3 ::

življenska doba Plazme je do 100 000 ur pri LCD-ju pa edino Sharp garantira 60 000 ur. LCD televizorji ne bodo nikdar imeli osveževanje slike tako kot Plazma,pri hitrih premikih bo vedno LCD zamujal pa čeprav naredijo 200 ali 500 ali 1000 HZ osvezavanje slike to zato,ker ima tekoče kristale. Pri polni ločljivosti 1080p pa plazma Panasonic TX-P42v10e prekaše vse na današnjem trgu ni boljše slike kot jo ima ta plazma. Drugo leto bo pa verjetno panasonic naredu še močnejšo različico saj je dobil inžinirje iz Pioneerja,ker se ta firma poslavlja z izdelavo plazem. Pioneer je bil vodilni v izdelavi plazem zato se drugo leto pričakuje zelo poboljšane PANASONIC-ove plazme. PLAZMA je zakon

x1x1x1 ::

ja to je lahko samo tvoje mnenje o najboljši sliki, plazma boy. ampak malo morgen, obe imata slabo in dobro stran tako da najboljše ni. vsake oči pa majo svojega malarja, tudi za najnoveše led tv je za marsikoga še vedno boljši lcd medtem ko drugi pravijo da ,ko enkrat vidiš led se nikamor drugam ne boš več obrnu.
toliko kot pa se nasplošno zasledi dvoboj lcd, plazma je slednja dosti bolj v ozadju. normalno vsak bo pa navijal za svoj auto. ja če praviš plazma jaz pravim lcd tretji bo reku led spet četrti pa celo za stari dobri ctr.
je pa treba pogledat še na kaj druga ne samo na kok visok kontrast bo mela.
dejstvo pa je da povprečen uporabnik kar je večina ne zazna razlike med 50hz ali 100hz kaj šele 200 in za kaj bi jih če dobi že dober tv za 400-500 evrov v dostopnosti večjemo krogu ljudi se pa plazma lahko skrije.

clancy ::

Sveda ni pomemben samo kontrast, treba gledat tdi, koliko stopenj sivine la hko TV prikaže, naravnost barv, in nezatikanje pri gibanju objektov na sliki. Vse to v prid plazme.
Čista zmaga za ta denar:
http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

easyrider3 ::

Se strinjam .clancy. ta televizor iz tvojega zgornjega linka je trenutno najboljši kar se tiče sprejema SD signala in prikaže najlepšo sliko ven,pa še dosti poceni je prema drugim. Tegale imam jaz v načrtu kupit samo še novoletno nagrado čakam iz fabrike.

kokoon ::

spac3driv3 - a ti mogoce kaj pove tole: odkar imam plazmo (dober mesec), sem imel kar nekaj obiskov. ljudje, ki se spoznajo, ljudje ki nimajo pojma... razlicno. VSI do zadnjega so bili resnicno presunjeni nad kvaliteto. predvsem pa so bili preseneceni, da je to plazma in ne LCD, vsaj 4 od njih bodo v prihajajocih mesecih kupili plazmo.

ljudje imajo pac tako oprano glavo, da so prepricani da je plazma zastarela tehnologija, ki je v zadnjih izdihljajih. to je na zalost posledica agresivne oglasevalske politike vseh LCD proizvajalcev. tudi tale zmeda z novimi "LED" televizorji (ki so seveda samo LCD televizorji z malo drugacno osvetlitvijo) ni prav nic koristna. ubogi kupci so zdaj res zmedeni - na koncu pa se bodo najbrz odlocili za najnovejso tehnologijo.

v svojem postu pises da imajo vsake oci svojega malarja - hoces reci, da je komu vsec bolj svetla crnina? da je komu vsec ce se slika med premikanjem zamaze? mislim da ne. eni kriteriji so pac objektivni in kvaliteta slike oz premikajoce slike je pac brezpogojno na strani plazme. hoces manj odboja od sprednjega stekla? lcd. hoces tv brez ventilatorjev? lcd. hoces manjso porabo elektrike? lcd. hoces boljso sliko? plazma.

in zakaj se sekiram, doma imam tisto kar se mi zdi najboljse, zakaj me skrbi za druge? v resnici me ne. v resnici mi je precej vseeno za vse, ki bodo kupili LCD za 2x toliko denarja kot bi placali za recimo V10 plazmo, potem pa bodo enkrat prisli k nekomu na obisk in videli, kako zelo narobe so izbrali. briga me. najbrz tole pisem enostavno zato, ker bi rad delil svoje veselje nad pravo izbiro z ostalimi.
[kokoon]

djensi ::

hvala vsm za nasvete, odloču sm se pa da bom kr šov u bigbenga pogledu pa kupu tist k mi bo najbolš, se pa nagibam k plazmi. Neki ful ful kvalitetnega itak ne bom kupoval tko d karkol kupm najbrš se ne bom neki nasrov.

Vikij ::

Jest sem bil tud pred dilemo kaj kupiti plazmo ali lcd,po tehtnem premisleku in nešteto obiskov po trgovinah sem kupil plazmo od LG,dela mi res super še posebno ker lahko spremljam program samo preko navadne antene in je sprejem preko MPEG-4 res tekoč in ni nobenih kvadratkov,če to spremljaš pri LCD-ju.
Za njo sem dal pred enim letom 750€,z dodatno 5 letno garancijo v bing bengu.
Na edino stvar,ki te morem opozoriti pa je,če ti sije sonce na njo se vidi odsev tako,da moram spustiti rolete.
Pa še to ko sem jaz kupoval Panasonic še ni imel na našem trgu plazme z MPEG-4
zato sem vzelLG-ja je pa pri Panasonicu še lepša slika.

x1x1x1 ::

ja seveda in ti bi jim rad opral glavo z plazmo ali kaj. te pravljice lahko trosiš naivnežem potem pa obišči nekoga ki ima led bomo videli kako bo mnenje potem?
kot sem reku vsak navija za svoje in tako bo ostalo!

kokoon ::

hvala vsm za nasvete, odloču sm se pa da bom kr šov u bigbenga pogledu pa kupu tist k mi bo najbolš, se pa nagibam k plazmi. Neki ful ful kvalitetnega itak ne bom kupoval tko d karkol kupm najbrš se ne bom neki nasrov.

kolikor se to slisi kot najbolj logicna odlocitev, je primerjava razlicnih tv-jev v trgovini lahko hudo zavajujoca. nekateri fantasticni tvji so nastavljeni tako grdo, da nimajo nobene moznosti proti tistim, ki imajo vse "do konca" in naredijo najvecji bum efekt.

kakorkoli ze, s panasonic X10 serijo res ne mores zgresiti, sploh za tako nizko ceno, kot se prodaja. btw, kupi plazmo v mediamarket.si - se precej nizje cene kot bigbang.
[kokoon]

kokoon ::

ja seveda in ti bi jim rad opral glavo z plazmo ali kaj. te pravljice lahko trosiš naivnežem potem pa obišči nekoga ki ima led bomo videli kako bo mnenje potem?
kot sem reku vsak navija za svoje in tako bo ostalo!

vsec mi je, da tako pozorno argumentiras svojo teorijo. a moj post si v resnici prebral, ali pa so bile mogoce prezapletene besede?
[kokoon]

Dr_M ::

spac3driv3: tko, rahlo do pretezno bluzis.

Sam nimam ne plazme, ne lcd tvja (imam CRT), pa sem si ogledal ze precej plazem in lcdjev, pri kolegih doma, v stacunah...
Pa lahko recem, da se LCD skrije. Plazma ima superiorno sliko.
Sam bom (ko bom) nabavil LCD, ker imam omejen prostor, pa tudi poraba mi pri plazmi ne disi prevec, ampak kar se same slike tice, je plazma 8-O 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ivanuscha ::

Kaj bi vi kupili: Panasonic P42G10E ali P46S10E? Cena je pri večjemu modelu še nižja, na račun kakovosti slike. Ampak ali je kakovost slike pri G modelu res toliko boljša? Glede na to, da sem sedaj na no-name katodniku...

kokoon ::

p50x10 ;)

ne, resno, ce ti 1080p ni nuja, je x10 noro dobra plazma.
[kokoon]

x1x1x1 ::

nikol nisem reku da je lcd boljši nauč se brat najprej.
gle tvojih "prezapletenih" besed pa bom reku tole verjetno si edini ki vidi 50hz žarnico utripnit 50 krat na sekundo ha?

clancy ::

ja seveda in ti bi jim rad opral glavo z plazmo ali kaj. te pravljice lahko trosiš naivnežem potem pa obišči nekoga ki ima led bomo videli kako bo mnenje potem?
kot sem reku vsak navija za svoje in tako bo ostalo!


A ne vidiš da je tukaj govora o TV-jih za ceno okrog 700€?
LCD-(Edge)LED televizije se začnejo pri 1200€ in so na žalost najbolj primerne za prikazovanje statične slike. Kar je pa kolikotoliko vredu (Philips LEDLUX) pa stane blizu 3000€, potem pa spet za pol cene dobiš V10 plazmo z THX certifikatom.

kokoon ::

nikol nisem reku da je lcd boljši nauč se brat najprej.
gle tvojih "prezapletenih" besed pa bom reku tole verjetno si edini ki vidi 50hz žarnico utripnit 50 krat na sekundo ha?

jooj :D brihta, volfram v zarnici se prepocasi hladi, da bi se to kakoroli poznalo na svetilnosti ob 50-hz nihanju izmenicne napetosti :)
neonko pa opazim da utripa, ja.

o televizijah se pa s tabo ne bom vec pogovarjal, ker me tvoj nivo (znanja IN spostovanja) zali.
[kokoon]

x1x1x1 ::

nivo znanja? no einstein potem pa kar pouči ljudi o tevejih predvsem plazmi
glede te žarnice pa vidim da ne dojemaš bistva.
pa fajn kopujte.

1309976 ::

Pozdravljeni!

Se pridružujem mnenju, da je za ta denar x10 plazma dober nakup. Je pa tudi res da se je treba če greš v trgovino malo poigrati z nastavitvami in prositi, da ti dajo isti signal (npr. kabelsko) na vse tvje, ki jih želiš primerjati.
Glede x10 mogoče še to: y model ima dvb-c medtem ko ga alternativni model nima (npr. tisti model, ki ga prodajajo v mediamarketu pri nas, Electronics4you v Grazu ipd.), zato je treba biti pri nakupu pozoren - razlika v ceni med npr. 42x10Y in 42X10E pa se giblje med 70 in 150 eur odvisno od tega kje kupiš. Če se cena x10 plazme giblje okrog 520 eur bodi pozoren za kateri model natančno gre.
Pa še glede LED tvjev - nimajo vsi ledi enako kvalitetne zasnove (kar seveda proizvajalci ne razglašajo), kot primer npr. razlika med Samsungovo 6000 in 8000 serijo led tvjev...vsaj glede na to kar sem s pomočjo googla prebral:D

Lcd ali plazma? Predvsem stvar osebne preference, oziroma po moje še bolj stvar globine denarnice.

LP

In še link v pomoč pri odločitvi:

http://hdtelevizija.com/2009/06/13/rece...

TOP ::

V Bing Bangu v Kopru majo gor na Panasonic plazmi priklopljeno ki ti kaže kolk trenutno porabi toka,pa je prav lepo videt kako žre elektriko.Če maš majhen prostor skor ne rabiš gretja,ker se plazma greje kot hudič.Kolega je kupu tako Panasonic plazmo in slika je lepa sam napram mojem LCD Sony 40W4000 ni neke razlike.Edino moti me da pri tisti Plazmi črna barva ni črna ampak siva,lahko da je kakšna nastavitev kriva.

easyrider3 ::

Če pa pri plazmi ni črna barva črna potem je pa na nobenem televizurju ne boš našel,videl.

kokoon ::

ja mogoce je bil pa brightness previsoko nastavljen
[kokoon]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654978 (43774) mojbrat
»

LCD LG ali Philips

Oddelek: Zvok in slika
394696 (4176) Dromar
»

Pomoč pri nakupu TV... LCD, LED LCD, plazma?

Oddelek: Kaj kupiti
2211132 (7716) forummaster
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973617 (67452) mamomu
»

kaj kupiti LCD TV ali Plazmo TV gledal bi pa preko Total tv

Oddelek: Zvok in slika
82845 (2437) kremenko1

Več podobnih tem