» »

openID ter gmail in ostali ponudniki...

openID ter gmail in ostali ponudniki...

t3hn0 ::

implementiram openID prijavo v spletno stran, pa sem zaenkrat zrihtal da se lahko logiras z myopenID providerjem.

Zdaj se mi pa je ustavilo pri gmailu in ostalih ponudnikih. Na netu ne najdem nic o tem...

prosim za pomoc! ;(
^.^

Primoz ::

There can be no real freedom without the freedom to fail.

N-E-O ::

Zdravo,

t3hn0 si zrihtal potem še za ostale ponudnike? Sam imam tudi delujočo myOpenID prijavo, bi se pa priporočal še za ostale ali vsaj kakšen uporaben link (za asp.net)?
Follow the white rabbit.

Gandalfar ::

pa saj je za vse isto? Samo drug endpoint posljes uporabniku pa standardu poberes osebne podatke

t3hn0 ::

ne, kasneje je prislo do tega da stranka ni vec zelela OpenID, le facebook connect.

Gandalfar: nekako mi ni delalo. Po redirectu na npr. google, me ni preusmerilo nazaj, problem pa je ker nisem nikjer nasel kakega vodica, po celotnem API-ju se mi pa po pravici povedano ni dalo brskat.
^.^

N-E-O ::

Ja sej to je, celotna dokumentacija je zelo obsežna. Kakšnega konkretnega tutoriala pa za google in druge ne najdem.
Follow the white rabbit.

t3hn0 ::

ce ti bo kaj uspelo, se toplo priporocam ;)
^.^

mk818764 ::

Bom kar tule vprašal čeprav je to stara tema.
Ko se loginaš z openid aka google account, kako pol preko cele strani upravljaš s podatki?
Nekako sem našel da daš podatke v session, drugi spet shranjujejo v bazo. Toda če shraniš podatke v bazo se izogneš samo registraciji, preverjaš pa pol spet v svoji bazi ali vedno ko se konektaš preveriš spet na googlu?
Koliko vidim ima slo-tech narejeno tako da pobere podatke z googla pa pol zapiše v bazo. Se motim?

Gandalfar ::

Vedno ko se uporabnik prijavlja v stran ga moras skozi openID flow poslat. Tipicno to pri njemu zgleda tako da se mu stran 3x refresha, ker je googlu rekel da naj vedno dovoli posredovati te podatke.

Zgodovina sprememb…

mk818764 ::

torej teoretično ne rabis nic od uporabnika shranit saj vse podatke dobis od googla. Mam prav?

Gandalfar ::

Jah, od googla dobis:

- unique user id
- ime in priimek (uporabnik lahko zamenja med sejami)
- email (uporabnik lahko zamenja med sejami)

Tako da ce nic drugega si moras pri sebi zapisat ta unique id, da bos vedel, da je to isti uporabnik pa da bos lahko npr. komentar z eno identiteto asociral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

140 tisoč KPN-jevih naročnikov ohranilo isto privzeto geslo

Oddelek: Novice / Varnost
186859 (6149) Gandalfar
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5828135 (24754) antonija
»

Osrednja stran za komentiranje znanstvenih člankov

Oddelek: Znanost in tehnologija
212064 (1325) gzibret
»

Kiberpipa, ker je svet zunaj

Oddelek: Novice / Kiberpipa
173344 (2729) MrStein

Več podobnih tem