» »

Iskanje pokvarjene komponente PC-ja

Iskanje pokvarjene komponente PC-ja

Hister ::

Junija 2007 sem kupil računalnk s sledečimi komponentami:

Matična plošča Asus M2N32-SLI Deluxe/Wireless Edition, AM2
Procesor AMD Athlon 64 5600+ X2 Dual-Core, AM2
Grafična kartica Gigabyte GeForce 8800 GTS, 320MB, PCI-e
Pomnilnik (RAM) Patriot DDR2 2x1GB 800MHz
Napajalnik Power LC6550 550W 24 pin

Sumim, da je nekaj narobe z matično ploščo, saj je že ob nakupu prihajalo do težav pri predvajanju zvoka preko slušalk vendar so bile težave zanemarljive in za računalnika nisem uveljavljal garancijskega servisa. Tudi nekatere igre so delale prepočasi kot bi morale za navedeno konfiguracijo. Pred enim mesecem je prišlo do tega, da se je iz zvočnikov slišal šumeč zvok, ki je v ozadju vedno spremljal predvajano vsebino. Da z zvočniki ni bilo nič narobe sem ugotovil, ko je prihajalo do enake težave tudi z drugimi zvočniki priklopljenimi na PC in so drugače vredu. Sprijaznil sem se s tem. Do hujšga zapleta je prišlo pred kratkim. Igral sem Fallout 3 nakar se mi v igri sesujejo texture in računalnik zamrzne. Misleč, da gre samo za random bug, ki jih je igra polna, ponovno prižgem računalnik in opazim, da prihaja do grafičnih napak tudi na namizju. Ob ponovnem zagonu se mi računalnik popolnoma sesuje in pozdravi me sledeč zaslon:

Po še nekaj ponovnih vklopih računalnika se mi ta zaslon niti ne pokaže več - zanimivo je, da se mi sedaj sploh noče aktivirati monitor kot se mi je prej ampak ostane idle - kot, da sploh nebi dobil informacijo o zagonu windowsov.
Glede na opisano me zanima kaj menite - ali gre za okvaro matične plošče ali bi lahko šlo za okvaro grafične kartice (mogoče oboje)?
Ali se pri takih okvarah računalnik splača peljati na servis ali ne? Kaj mi je storiti? ;)
  • spremenil: Hister ()

Hexx ::

prvo popravi link na sliko;)

Hister ::

Popravljeno ;)

Hexx ::

uhh:|.. original windows? si kej navijau? verjetno se je kej pregrelo. probaj z drugim gpujem, nebi vedu točno.
močno pa dvomim da se je oboje pokvarlo

energetik ::

Ne preostane ti drugega, kot poskusiti najprej z drugo grafično, da vidiš kaj je. Če še druga grafična ne deluje, je očitno kriva matična.

Hister ::

uhh:|.. original windows? si kej navijau? verjetno se je kej pregrelo. probaj z drugim gpujem, nebi vedu točno.
močno pa dvomim da se je oboje pokvarlo


Erm, kaj pa ma veze al so windowsi original al ne?
Nekoliko sem navil procesor s priloženim programom, ki sem ga dobil z matično ploščo - heh če je v tem razlog pol pa sploh ni za navijat ničesar in je opozorilo o navijanju še kako na mestu - da ti namreč lahko skrajša življensko dobo komponente. Mejčkeno sem navil tudi grafično kartico ampak je PC koj zafrizal tko, da sem pol vzpostavu nazaj default stanje. Drgač pa je matična nagajala še pred navijanjem.

Torej če vtaknem not drugo grafično kartico ni nobene nevarnosti, da se ji kaj zgodi v primeru, da je matična skurjena?

Mogoče kdo pozna kerga fajnga serviserja tle na Obali? Kok se cca. plača za osnovni pregled PC-ja (določitvijo poškodovanega elementa)?

Hexx ::

uhh:|.. original windows? si kej navijau? verjetno se je kej pregrelo. probaj z drugim gpujem, nebi vedu točno.
močno pa dvomim da se je oboje pokvarlo


Erm, kaj pa ma veze al so windowsi original al ne? ?


maš prau, nevem zakaj sm na to pomislu:))

Hister ::

He he, se mi je zdelo čudn ja ;)

BALAST ::

Lahko ti povem mojo izkušnjo z matično M2N32-SLI Deluxe.

Tudi pri meni je nadležno piskanje prek slušalk, ampak ker imam prek optične povezave povezano na AV sprejemnik me to ne moti. Prej bi rekel da je problem v grafični kartici GeForce 8800 GTS, 320MB, ki se je na podoben način poslovila v pokoj.

Ni druge, kot da preizkusiš z drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

Hister ::

Okey, hvala balast. Jst sicer nimam piskanja ampak izredno močno šumenje tako na slušalkah kot na zvočnikih - to se je začelo pred kakim mesecem. Hmmm, nimam nobene druge grafične pri roki - kolegi pa niso ravno računalničarji. Bi si mogu potlej kar kupit eno grafično kar je mal rizično v primeru, da je matična skurjena. A bi bla tale overkill za mojo specifikacijo?

Hister ::

Računalnik bom poslal na Makro Team, da ga pregledajo.

Hister ::

Računalnik sem danes dal v popravilo Megabyt-u v Kopru ker bi me poštnina za 10-kiloski PC stala 20 EUR v obe smeri ;) Bom poročal kaj je blo narobe z njim.

Hister ::

Torej,grafična je krepala.
Sem si umislil tole grafo ker ne maram glasnega delovanja pri obremenitvi.
Ali jo mogoče kdo ima in mi lahko podeli kakšne izkušnje glede te grafe? Koliko je tišja od istih "stok" graf? Nikjer nisem našel neke pametne primerjave glede na glasnost različnih grafičnih kart.

Poznate kaj firmo pixmania? So vredu? Koliko časa se čaka ko imajo robo na zalogi, da ti jo dostavijo in od kje to potuje k nam?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik Lag-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
221133 (740) MatevzV
»

problem pa ne vem v čem

Oddelek: Strojna oprema
191259 (887) paljer
»

Zatikanje v igrah Phenom 940 in 4870 x2

Oddelek: Pomoč in nasveti
362069 (1088) Kristjan15
»

Ni boota, ni posta (včasih)

Oddelek: Strojna oprema
91039 (902) tomitza
»

Računalnik niti ne zapiska ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
81158 (1028) MI_KO

Več podobnih tem