» »

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox

«
1
2

KK44444444 ::

Glede na to da so igrice vedno bolj zahtevne me zanima kaj se najbolj splača . Ali nadgrajevat PC ali kupit PS3 samo ta ni odklenjena in pol bojo igrice strošek ali kupiti Xbox 360 in ga flashat.

Mentalist ::

Po mojem se ti splača kupit Xbox ali pa PS2 ki so zdaj smešno poceni in ga daj čipat.
Lool.

KK44444444 ::

zakaj bi PS2 , uno je stara škatla , dej lepo te prosim ;

;)

Zgodovina sprememb…

Mentalist ::

No, samo predlog, meni je PS2 všeč.
Lool.

mtosev ::

kupis Xbox. Arcade je npr smesno poceni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KK44444444 ::

prebral sem da je microsoft odklopil 600 000 uporabnikov saj so hekali xbox tko da je še najboljš novi ps3

mtosev ::

pac na Live gres samo z originalom. ko si off life lahko tudi drugo igras. non ogirinal. ne bo bana.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Trupl0 ::

bo bo =)
If you are going through Hell, keep going !

mtosev ::

ce je modchip na OFF ne bo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Trupl0 ::

modchip? A niso zadnje čase vse konzole flešane?
If you are going through Hell, keep going !

GrimReaper ::

Itak da so vse fleshane, če greš s fleshano na Live, takoj dobiš ban. Tko da če rabiš disk, kupiš novega Elite ali Arcade+disk, če ne rabiš, kupiš banano konzolo, ker na Live v nobenem primeru ne moreš več igrat, edino po legalni poti, sam to pa rabiš bit založen z denarjem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mtosev ::

kupis NME v2 in je.
Q: Can I play Xbox Live with NME 360
A: Yes you can! When you play original games NME 360 will not patch anything,
so the drive is like an original unmodified one. We recommend that you DON`T play
backups on live, due to the risk of being banned.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KK44444444 ::

kolko fpsjev pa ima ps3 pri npr. assassins creed , modern warfare 2 , pa drugih novih ? A ma več kot pc . Men dela assassins creed povprečno na 60 fpsjih , kolko pa dela na ps3 - ju .

XsenO ::

Na konzolah so fpsji načeloma zaklenjeni pri 60 oziroma 30. Načeloma vse igre delujejo gladko razen pri naketerih pri do kratkega zatikanja, ko se res dosti dogaja.
1 + 1 = 1

KK44444444 ::

po mojem bom kr vzel ps3 pa bo . Je boljši kot xbox 360

DjTonic ::

Po želji. Težko reči, da je boljši, ker eden hvali eno, drug drugo. Jaz sem drugače za Xbox 360.

rh^ ::

Jaz tudi razmišljam med xbox in ps3. Mislim da se bom odloču za xbox predvsem, ker nimam denarja, da bi kupoval igre po 50EUR+. Tako, da bom z "back upi" delal.

A mi kdo razloži v čem je fora live? A to je za multiplayer igrat preko neta (predvidevam)? Če se mi gre samo za SP igrat pa je lahko konzola tudi banana (npr. če jo iz druge roke kupim)?

Zheegec ::

XboX360 ima malenkost boljšo grafiko, PS3 ima blu-ray. To je vsa bistvena razlika, ostalo so pa detajli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_koki_ ::

PS3 je najboljša izbira, igre dobiš rabljene za drobiž, če imaš pa full HDTV pa boljše da pozabiš na vse ostalo, ker na HD ready ne boš opazu razlike med xbox360 (kar je maximum kar da iz sebe) ter PS3...

Zheegec ::

PS3 je najboljša izbira, igre dobiš rabljene za drobiž, če imaš pa full HDTV pa boljše da pozabiš na vse ostalo, ker na HD ready ne boš opazu razlike med xbox360 (kar je maximum kar da iz sebe) ter PS3...

Tega ne štekam najbolje? Si že probal PS3 in Xbox360 na TV za par tisoč € enega ob drugem? No, X ima lepšo grafiko, razen če misliš za blu-ray filme.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_koki_ ::

Česa ne štekaš, da je PS3 enkrat zmogljivejša mašina kot xbox360, ne crkuje pa uničuje medijev, edina prednost ki jo ima xbox so pirati ker je škoda dat toliko za original, katerega boš lahko vrgu v koš za smeti ko ne bo več delal!!!
PS3 pa je namenjen tistim ko jim ni težko iz tujine naročit par originalov, po možnosti platinum serije, za katere daš malo več kot bi te prišu prazen bluray medij...

KK44444444 ::

kje se da dobiti najbolj poceni ps3 igrice . LINK PLEASE :D

M-XXXX ::

Česa ne štekaš, da je PS3 enkrat zmogljivejša mašina kot xbox360

Haha, tole smo nekateri že obdelali, sam kot kaže tebe ni blo zraven:D

Ps3 je hardwarsko kot nek sestradan prašiček glede na Xbox 360. Edino kar ima dosti bolje je računanje z plavajočo vejico (upam, da sem zdajle prav rekel:)), ki pa ga je v igrah le okoli 10-30%, v ostalem računanju pa je XBOX360 nekajkrat boljši od PS3. Grafično je pa tako ali tako na oko od 50 do 100% zmogljivejši... Recimo zelo zanimiv je podatek o prepustnosti spomina na XBOX-u, ki je okoli 1000% večji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

KK44444444 ::

ps3 ima boljši procesor kar je najbolj važno ;)

morm pa priznat da dela zelo lepo na xboxu :



:D

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

ps3 ima boljši procesor kar je najbolj važno ;)

Tole je samo pogojno res, drugi del pa ni niti približno res. Cell je v nekaterih primerih naravnost svinjsko hiter in popolnoma brez konkurence, vendar je takega računanja v igrah bolj malo, če se prav spomnim se številka giblje okoli 10-30%, v ostalem pa je občutno slabši kot naprimer XBOX 360 procesor...

KK44444444 ::

se pravi , vzemem xbox 360 , ga flasham , pobiram piratske , kaj pa naredim za ban od live .?

kko se bana rešit . al pa te stvari ki so naredili 600 000 uporabnikkom

Zgodovina sprememb…

XsenO ::

Jao jao jao spet neki fanboy-ji, ki širije dezinformacije (ne glede na tabor)

Česa ne štekaš, da je PS3 enkrat zmogljivejša mašina kot xbox360

PS3 v primerjavi s xboxsom ima "boljši" (nevem če jih lahko kar direktno primerjamo saj so drugačne arhitekture) procesor toda bolj podhranjeno grafično.

ne crkuje pa uničuje medijev,

Pokvarljivost je v trenutnih različicah konzol pribljižno enaka razlika je v tem, da micro$oft ti zagotavlja 3 leta garancije medtem kot $ony pa le 1 leto. Medije ti bi verjetno tudi PS3 uničeval, če bi ga premikal med delovanjem.

edina prednost ki jo ima xbox so pirati ker je škoda dat toliko za original, katerega boš lahko vrgu v koš za smeti ko ne bo več delal!!!

Bla bla bla


PS3 pa je namenjen tistim ko jim ni težko iz tujine naročit par originalov, po možnosti platinum serije, za katere daš malo več kot bi te prišu prazen bluray medij...


Cene iger v tujini so več ali manj primerljive(starejše multiplatform so načeloma na Xboxu par funtov cenejše)
Sonyjev platinum = MSjev classic


Lej edino pametno priporočilo, ki ti lahko dam je da si pogledaš kakšne igre ti obe konzoli ponujata, saj nekatere bisere boš videl le na določeni konzoli, tako da če si fan MGS, God of war, R&C vzemi PS3, če imaš raje Halo, Gears of war, Mass effect vzemi XBox.
Če boš v glavnem igral multiplatform igre ti priporočam XboX saj ima načeloma lepšo manj sprano grafiko (ponavadi je za to kriva lenost programerjev)
Če bi pa rad sukal še blu-ray pa je PS3 edina izbira :)
Glede streamanja iz PCja pa sta obe konzoli enakovredni, čeprav mi vmesnik za potovanje po videu osebno boljši na PS3 ;)

se pravi , vzemem xbox 360 , ga flasham , pobiram piratske , kaj pa naredim za ban od live .?

kko se bana rešit . al pa te stvari ki so naredili 600 000 uporabnikkom


Bana se rešiš z nakupom nove konzole.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

KK44444444 ::

igral bi igre kot so god of war 3 , assassins creed 2 , fifo , tekken , uncharted ...

kje pa kupim platinum in zkj so tok cenejši ?

Zgodovina sprememb…

KK44444444 ::

pa mal ko sm videe zdej gledau sm opazu da gta 4 šteka na enih delih na xbox 360 ko nevem kaj ! , na kakih 25 fps pade pomojem ,a ps3 pa ga igra brez problema . :D

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

To šteka na arkadi ker nima kam "cache" filete spravit,.. ps3 ima po defaultu ze disk torej ni bilo tezav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

M-XXXX ::

Jao jao jao spet neki fanboy-ji, ki širije dezinformacije (ne glede na tabor)


http://rofl-at.us/?page_id=85&paged=1



The Xbox 360 processor was designed to give game developers the power that they actually need, in an easy to use form. The Cell processor has impressive streaming floating-point power that is of limited use for games.

The majority of game code is a mixture of integer, floating-point, and vector math, with lots of branches and random memory accesses. This code is best handled by a general purpose CPU with a cache, branch predictor, and vector unit.

The Cell�s seven DSPs (what Sony calls SPEs) have no cache, no direct access to memory, no branch predictor, and a different instruction set from the PS3�s main CPU. They are not designed for or efficient at general purpose computing. DSPs are not appropriate for game programming.

Xbox 360 has three general purpose CPU cores. The Cell processor has only one.

Xbox 360�s CPUs has vector processing power on each CPU core. Each Xbox 360 core has 128 vector registers per hardware thread, with a dot product instruction, and a shared 1-MB L2 cache. The Cell processor�s vector processing power is mostly on the seven DSPs.

Dot products are critical to games because they are used in 3D math to calculate vector lengths, projections, transformations, and more. The Xbox 360 CPU has a dot product instruction, where other CPUs such as Cell must emulate dot product using multiple instructions.

Cell�s streaming floating-point work is done on its seven DSP processors. Since geometry processing is moved to the GPU, the need for streaming floating-point work and other DSP style programming in games has dropped dramatically.



When you break down the numbers, Xbox 360 has provably more performance than PS3. Keep in mind that Sony has a track record of over promising and under delivering on technical performance. The truth is that both systems pack a lot of power for high definition games and entertainment.


Da ne bo slučajno kdo mislil, da govorim na pamet:)

Edit: če koga še kaj zanima na to temo, pa po netu ni problem najdi strani in strani podobnih primerjav in testov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

KK44444444 ::

se pravi xbox 360 boljši ?? , nebi si mislu

BALAST ::

Ja narod kupuje konzole, ker mislijo da so poceni.... meni se zdijo predrage.

Nadgradi si računalnik, dokupi še en dober Joystick kontroler pa uživaj z PCjem na monitorju ali na projektorju, kot jaz in še 90% Slo-techerjev, ki igrajo igre za sprostitev.

Zheegec ::

Cena iger je podobna, tako da kot sem rekel - PS3 ima blu-ray, X360 ima boljšo sliko (dokler gledamo seveda na istem TV).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

XsenO ::

Ja narod kupuje konzole, ker mislijo da so poceni.... meni se zdijo predrage.

Nadgradi si računalnik, dokupi še en dober Joystick kontroler pa uživaj z PCjem na monitorju ali na projektorju, kot jaz in še 90% Slo-techerjev, ki igrajo igre za sprostitev.


Narod kupuje konzole za igranje, ker se jim ne da drkat z nastavitvami, nedelovanjem, kompromisi grafika/performance in nadgrajevanje hardwera , ki te pride stat najmanj za ceno ene cele konzole na vsake dve leti medtem pa s konzolo imaš mir vsaj 6 let.

In zdej preden:"stari nimaš pojma totalno se bo skešal z nabavo špilov!"
Zdej če smo lepo pošteni (ne piratiziramo) in pogledaš izven naše male roparske države boš opazil da pri novih naslovih je razlika ponavadi okoli 10 eur med konzolno in PC različici. Gre par mesecev in razlika bo že močno padla.



se pravi xbox 360 boljši ?? , nebi si mislu

Ja in ne. Sam tega ne boš nikoli opazil med igranjem na eni ali na drugi konzoli vsaj dokler bodo programerji opravljali dobro delo.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

c3p0 ::

> kupis NME v2 in je.

Nima liteon podpore, torej rabiš še drug pogon.

Dvojna uporaba je tudi vprašljiva, ker si xbox tudi offline dela log, ki ga ob priklopu na Live pošlje M$-ju. Ban tako sploh ni nemogoč.

rh^ ::

A ban pomeni, da MP ne moreš igrat prek neta?

XsenO ::

Ban ti onemogoča online play, pobiranje demotov in dodatkov in po novem nameščanje na disk.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

c3p0 ::

Ampak obstaja že HW hack, ki v primeru bana ne onemogoči nameščanja na disk.

sejmon ::

Da še jaz nekaj povem.
Lastim si ps3.

Igre ki so multiplatform(na obeh konzolah) je večinoma boljša grafika na X360.Razlog je
neznanje programiranja iger za določeni cell.
Razvijalec Naughtydog je začel razvijane iger na ps2 konzoli,ki so jo dobro izkoristili.
Glede na prejšnje izkušnje jim je pomagalo kako programirati za cell PS3 ("dokumentarec" si lahko pogledate na ploščku blu-ray ob nakupu igre Uncharted 1 del.) in je pootem nastalo tole.
 u2

u2



 mgs4

mgs4



 gow3

gow3



 gt5

gt5


ali...

X360 pa ponuja npr:
Halo, Gears of war, Mass effect,Forza

Prvo si poglej katero igro katera konzola ponuja in katero hočeš igrat in izberi glede teh kriterij.
Vsaki redni igralec je zamenjal vsaj 1x x360 zaradi okvare.In potem sledi nakup konzole+flash =~250EUR.

Za 250EUR pa dobiš v tujini tudi do 10 PS3 iger če imaš čas in volo za iskat.

rh^ ::

A mi lahko kdo, da kak link do strani z rabljenimi PS3 in xbox igrami ter tudi novimi? Ker če recimo stanejo vse igre 60 EUR potem to zame odpade.

Ph4nt0m ::

No tole glede boljše grafika na Xbox pri multiplatform pa tudi ni čisto res. Oglejte si recimo primerjavo za Dragon Age, kjer je grafika na PS3 boljša. Pa da ne bo kdo spet s kakim fanboyem... Do pred enega tedna sem bil lastnik Xbox-a, sedaj pa nameravam poskusit še PS3.
www.kartusatoner.si

M-XXXX ::

No tole glede boljše grafika na Xbox pri multiplatform pa tudi ni čisto res. Oglejte si recimo primerjavo za Dragon Age, kjer je grafika na PS3 boljša. Pa da ne bo kdo spet s kakim fanboyem... Do pred enega tedna sem bil lastnik Xbox-a, sedaj pa nameravam poskusit še PS3.

Seveda to drži, pri kašni igri je seveda odstopanje enkrat v prid ene konzole, enkrat v prid druge, vendar nekako na splošno Xbox drži vodstvo.

Prvo si poglej katero igro katera konzola ponuja in katero hočeš igrat in izberi glede teh kriterij.

Zelo dober nasvet, katerega naj vsak razmisli ko kupuje!

Vsaki redni igralec je zamenjal vsaj 1x x360 zaradi okvare.In potem sledi nakup konzole+flash =~250EUR.

Pa ja de... Garancija je pa zaradi lepšega?

KK44444444 ::

dokler mi delajo igrice na pcju gladko bom pustil tko pol pa bom vzel kako konzolo .

rh^ ::

Še eno vprašanje, glede na to, da ima PS3 blueray: ali bo v prihodnosti večina iger tudi za 360 bila na bluerayu tako, da bodo lastniki 360 ga morali nadgraditi z bluerayom ali bodo ostale na DVD?

arjan_t ::

ne, igre bodo vedno na DVD-ju kot do zdaj

GrimReaper ::

Do prihoda naslednje generacije seveda, potem pa zna met tut Xbox Bluray enoto.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

3furious ::

Nove igre za PS3 naročam preko spleta, največ sem dal za novo igro 45€, imajo pa recimo v akciji Borderlands in NFS Shift za cca 25€, kakšni starejši špili so tudi okoli 15€. Poštnina je 3£, pošiljajo samo do 1kg, pride v roku 1 tedna.
Glavna razlika med konzolama ni v grafiki, ampak v exkluzivnih igrah. V zadnjem času PS3 prehiteva X360 (Uncharted2, Ratchet and Clank: A Crack in time, Demon's Souls, God of War collection), medtem ko so napovedani nasledniki nekaterih najboljših iger prejšnje generacije (God of War 3, GT5, Last Guardian - spiritualni naslednik Shadow of the Colossus) ter nekaj zanimivih novih IPjev (Heavy Rain, ModNation racers, 3D Dot Game Heroes).
In the age of information, ignorance is a choice.

Berserker ::

Ja ps3 je dobre karte zdaj položil: slim poceni verzija, vedno boljše eksluzive, večji diski,....
Sem pa slišal da naj bi postal psn plačljiv oh scheisse....
Imam xbox 360 igral sem večji del preko live in z kolegi(povečini so imeli vsi xbox360), ampak zaradi banna sploh nimam razloga zakaj ostanem na xboxu, eksluziv katere so gears of war 2 in halo 3 sem se prenajedel, kolegi so pobannani, novih eksluziv(gears 3) pa itak nebo za xbox360 več, ampak za novo konzolo, očitno se xbox360 poslavlja počasi, edino žal mi je forze3 pa zame najboljšega gamepada (xbox wirellese cotroler).
Mislim da je prišel zdaj čas PS3, predem M$ spaca novo konzolo. Sicer pa tudi mene zanima kje bi lahko dobil te platinum igre, nazadje sem oblivion goty platinum kupil v avstriji, baje pa obstaja kilzzone 2 platinum, big bang pa itak emo leto ne dobi nič novega.

Zgodovina sprememb…

kratos ::

Tako kot je tr33k rekel, folk ki jim je pomemben multiplayer pri konzolah bo navalil na ps3 ker pri xboxu nima kaj več ostajat zaradi vseh teh banov. Xbox wirelles controler je na xboxu vrhunski, men osebno veliko bolš kot na ps3.
Ljudje so bli na xboxu zarad enostavnega razloga - cena. Prišlo jim je bistveno ceneje z flashanim xboxom in zastonj igrami kot pa neflashan ps3 z originalnimi igrami, na xboxu je res malo lepša grafika pri večini iger vendar ni neke bistvene razlike. Sam nisem mel flashanga xboxa in imam 3 original igre ki se še vedno prašijo na omari medtem ko xbox je že davno šel, tako da če xbox nebi masivno banal bi se še vedno najbol splačalo imeti xboxa z flashom.
Dokler Microsoft ne izda nove konzole ne kupim ničesar.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478264618 (10856) Larisabrownb
»

Xbox One ali PS4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
7021095 (19336) LitralSM
»

Katero konzolo kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Konzole
15826642 (23220) Pesimist
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110993362 (40105) XsenO
»

Za občasno igranje Playstation 2 ali Xbox 360

Oddelek: Konzole
493424 (2316) Berserker

Več podobnih tem