» »

Mini ATX PC samo za filme in surfanje po netu

Mini ATX PC samo za filme in surfanje po netu

Venturer ::

Zdravo !

Rabil bi nov PC, ki pa mora izpolnjevati naslednje zahteve: biti mora v mini ATX ohišju, torej micro ATX matična plošča in obvezno mora vsebovati tako grafično kartico, ki ima možnost prek HDMI izhoda, poleg slike pošiljati tudi zvok, ki bo vezan na 5.1 receiver.Torej zvok in slika bosta šla po enem HDMI kablu iz PC-ja v receiver, iz receiverja pa bo šla potem samo slika, po še enem HDMI kablu v lcd tv. Zadeva mora biti sposobna brezhibno predvajati 1080p filme, uporabljala pa se bo tudi za surfanje po netu in kakšno starejšo nezahtevno igrico.

Prosim za nasvete, katero matično plaščo,grafiko in procesor se splača izbrati, da bodo zgornje želje izpolnjene in da bo zadeva čimcenejša, ter poraba energije čimmanjša. DVD enoto že imam, kasneje jo bo nadomestil Bluray. PC bo vezan na 42" Philips 7603d. Dobrodošli pa so tudi nasveti za ohišje, ram in napajalnik.

Hvala in lp
  • spremenil: Venturer ()

PacificBlue ::

Zgodovina sprememb…

Venturer ::

Aha hvala lepa za te predloge. Skrbi me samo, če je takšna grafika, dovolj za ogled 1080p filmov brez zatikanja, pa če gre po HDMI zraven tudi 7.1 zvok. Če je to tako potem super.

lp

amigo_no1 ::

Malo primerjaj naše cene (mimovrste, sestavi) s cenami na:
http://www.preis.de , http://geizhals.at
Razlika je okoli 100 EUR za enak model.

Venturer ::

Zdravo !

Sedaj sem nekaj skupaj spravil pa me zanima mnenje o uporabljenih komponentah:

- ohišje GMC C70 mATX
-grafična kartica Sapphire ATI Radeon ULTIMATE HD 4670 (512MB GDDR3 PCI-E), po podatkih naj bi preko HDMI izhoda šel poleg slike tudi zvok
- osnovna plošča micro ATX - GIGABYTE S775 G31M - ES2L, DDR2, PCIE, SATA2, VGA,
- procesor INTEL PENTIUM DUAL CORE E5300, 2.6GHZ 2MB LGA775,
- NAPAJALNIK LC POWER LC6350 - 350W/12 SILENTPOWER,
- disk WD 640GB SATA2, 16/7200 - BLUE ( WD6400AAKS ),
- RAM KINGSTON DDR2 SODIMM 2GB KVR800D2S6/2G,
- DVD/RW SAMSUNG SH - S222A IDE BULK BLACK

To bi bilo to. Najbolj me zanima če je ok kombinacija ohišja, osnovne plošče, procesorja in grafične kartice, bi šlo tol dobro skupaj in bi tak računalnik lahko predvajal 1080p brez problema?

Hvala in lp

st0jko ::

Izbrani rami so za prenosnik. Drugo gre skupaj in jasno da bi predvajal. Še prihraniš lahko.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Venturer ::

Aha super.
Samo še eno me zanima, bi bilo mogoče boljše kot Intelov procesor vzeti kakšnega amd-ja, mislim bi se poznalo kaj na hitrosti, če bi vzel kakšen AMD proc do 80 EUR in drugo matično, katero?

lp

Remba ::

Venturer ::

Remba, dober predlog, samo mal me skrbi integrirana grafična, a ni vseeno boljše ločena osnovna plošča in ATI Radeon HD 4670, oboje skupaj pride mal čez 100 eur? Aja pa zanima me če ima tale Intelova os. plošča tudi 5.1 zvok prek hdmi?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

Remba ::

Integrirana grafika za hd video ni več problem, problem je z zvokom.
Jaz imam AMD X2 240 in 785g ploščo in zvok po optiki in deluje tako kot treba. Kolikor sem takrat bral ta čipset omogoča 5.1 sorround zvok, ne omogoča pa pravega hdmi HD audia 7.1.
Ko sem sam kupoval ploščo je Intelov G45 povzročal probleme preko receiverjev (hdmi 7.1), zdaj ne vem ali so poštimali kaj in kako je z 5.1. Preberi si malo forume, npr AVS. Tega je ogromno, informacij, težav. Zvok po hdmi pri integriranih grafikah še ni na tej stopnji, da bi bil nakup opreme lahak za vse. Deluje direktno na nove TV-je, preko receiverjev je že mogoče..

Ni še varjante, ki bi bila res naj naj. Razni popcorni in podobne škatlice meni ne dišijo.

Varna izbira zate je, kot si že ugotovil, ločena grafika in HD serija 4xxx je ena izbira. Vidim da so prišle kartice geforce 210/220, ki tudi podpirajo hd zvok preko hdmi in morda porabijo še kakšen w manj(40nm) kot ati serija 4xxx. Cena bi lahko bila kakšen eur nižja, drugače pa ta hip tudi precej zanimiva izbira za tvoj namen (htpc).

Zanimiva možnost (poraba, glasnost) je tudi primerna zvočna kartica + 785g + AMD X2 2xx, ali če malenkost počakaš, nova serija X2 2xxE, ki je 45w.

Verjetno ati dela tudi še nižje serije kartic 5xxx, ki bodo verjetno spet najboljša izbira za ta namen.
lp

Venturer ::

Ja saj to me skrbi, ker imam PC povezan na LCD TV z 10m hdmi kablom in zaenkrat imam prek HDMI samo sliko iz pc-ja, zvok pa prek navadnega činč kabla, samo stereo. Cilj mi je, da po HDMI iz PC-ja po enem kablu spravim zvok in sliko v receiver Onkyo 507, ki ima True HD in DTS-HD dekoderje vgerajene in bi jih rad izkoristil, to pa ne gre prek optike ampak samo po HDMI. HDMI gre iz PC v receiver, ki skrbi za 5.1 zvok iz receiverja pa gre HDMI kabel do TV-ja. Mislim, da je ATI Radeon ULTIMATE HD 4670 za ta name kar posrečena izbira, sploh Ultimate model, ki ima namesto ventilatorja hladilna rebra.

Hvala in lp

janezek67 ::

Kaj pa kakšen ASROCK ION 330? S kakšmim CUDA predvajalnikom (npr Cyberlink PowerDVD dela menda čisto solidno).

Venturer ::

Jah teli ion se mi vseeno zdijo še mal švoh, pa loterija je ker ne vem če se se lahko kaj menja, če s konfiguracijo nisi zadovoljen. Ne poznam teh modelov samo se mi zdi, da ne moreš kar zamenjati grafike v takem pc-ju in spet kar govorim že čez celo temo, rabim tudi 7.1 zvok preko HDMI in če vgrajena grafika slučajno ni dovolj dobra , dvomim da lahko kar zamenjam grafično kartico z drugo. No saj res kako je s tem v telih mini škatlah, se da zamenjati kakšno kartico, disk, rame.., pa verjetno ne pašejo klasične dimenzije kartic, ali pač?


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6411066 (9469) IvoJan
»

Nova desktop za max. 600eur

Oddelek: Kaj kupiti
162883 (2691) Dejk0
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305174 (4442) Primoz7
»

kateri AMD CPU in plato za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
141307 (1078) jest10
»

HTPC in Marantz SR5003 ??

Oddelek: Zvok in slika
51115 (970) matjazha

Več podobnih tem