» »

"svašta ..."

"svašta ..."

Thomas ::

Pred skoraj letom dni sem si pri padcu po bregu dol rahlo poškodoval levico. Zadnje čase me je kar precej bolela, če sem delal napačne gibe, sicer nič.

In grem danes po Ižanski cesti v Ljubljani, blizu ižanske postaje mestnega prometa, na kofe v eno pizerijo - Jurček se imenuje, se mi zdi. Na peš poti me presteže ne prav velik, belo rumen pes z velikim kromfom (golšo). Srdito me oblaja in jaz refleksno hitro umaknem levico, ta me pa tako zaboli, da sem naslednjih 20 sekund komaj ostal na nogah.

Portem me je pa čisto prenehala boleti. Čisto. In zdaj me ne boli nič. Morda se bo bolečina vrnila, kaj pa vem. A zaenkrat zgleda, da me je pes pozdravil. Nesrečnež očitno sebi ne zna pomagati, meni pa je.

Cross my hearth.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::

Bioenergija, ti povem.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

moj_nick ::

fizioterapija diy
110111001001010001010000

PacificBlue ::

Pes je začutil, da je neki narobe z energijo v tvoji levi roki, pa te je oblajal,ti si pa storil svoje:)

Valvoline ::

Adrenalin poskoči in bolečina začasno izgine.

jnzavrl ::

Zgleda si si z sunkom nekako "popravil" roko:) Sam svoj dohtar:P

5pellfire ::

Tako hitro si umaknil roko, da je bolečina ostala odzadi ;)

Enako kot s prehladom, šibaš potem pa hitro za ovinek stopiš,
prehlad pa naravnost zašiba.

ZaOstali ::

Glavno da te nea več boli. Na tvojem mestu bi kupil tega psa, ker prinaša srečo. Potreboval jo boš leta 2012 xD :D

username ::

My guess: kot posledica lanskega padca si imel najbrž kak živec delno priščipnjen. Zaradi psa si danes naredil sunkovit močen gib, ob čemer so se mišice/kite/kosti premaknile in 'od-ščipnile' (sprostile) živec. Ki je ravno zaradi sprostive momentalno svinjsko zabolel, potem pa je bilo v redu. Do tu v bistvu nič posebej misterioznega.

Najzanimivejši del zgodbe je seveda povod - zakaj te je pes oblajal. Morda naključje, mord pa tudi ne. Lahko da si roko zaradi bolečin nenamerno čudno držal (praviš da so te boleli 'napačni gibi'), kar je znerviralo psa. Psi namreč izjemno dobro znajo brati govorico telesa (seveda tudi človeškega) in praviloma takoj začutijo razpoloženje človeka in v splošnem opazijo, če karkoli ni v redu.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Fave ::

Ma, predvsem je važno, da te je nehalo bolet.

Sem vesel zate.

Zdaj te boli te to, da ne veš zakaj te je nehalo bolet. Par namigov imaš zgoraj.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Thomas ::

Ja, usernamova razlaga je najbrž pravilna in tudi danes nič ne boli. Sem še včeraj nekaj časa dopuščal tudi adrenalinsko razlago, ampak to bi bilo (pre)hitro mimo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Zdaj pa še naj ostane tako. Nekateri od (vstavi - kaj so že oni kostolomci, ki niso zdravniki, ta trenutek mi je ušlo iz glave?) oddidejo brez bolečin, pa se te potem po nekem času ponovijo z obrestmi.

amigo_no1 ::

Kiropraktik ?
Bioenergetik ?

Vajenc ::

Morda sta strah in adrenalin učinkovala protibolečinsko.

Edit; spregledal, da si že ovrgel adrenalin. Lahko pa, da je bila doza adrenalina zelo velika ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

T0RN4D0 ::

Dvo dnevna doza adrenalina od tega ko te oblaja pes? ;)

I don't think so. Razlaga z živcem po drugi strani v vseh točkah drži vodo :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

innerspace ::

Krasno da te ne boli vec! :)
Ce se bos lotil cesa takega, se bolecina skoraj sigurno ne bo vec pojavila...



Taichi je super za vzdrzevanje "pretocnosti" zivcev in s tem koordinacije gibov ter kontrolo nad udi. Morda komu izgleda butasto, ampak dokler ne poskusis, ne ves... Priporocam:)

Step2en Wolf ::

Problem je političen. Preveč se zanašaš na desničarske rešitve, in je pač levica vrnila udarec. Če ne boš priden (beri bolj levičarski), te bo spet začela boleti!

innerspace ::

Problem je političen. Preveč se zanašaš na desničarske rešitve, in je pač levica vrnila udarec. Če ne boš priden (beri bolj levičarski), te bo spet začela boleti!

Svasta:)

kmetek ::

jutri pa rezanje v KCju :D

Thomas ::

Zgleda, da bo OK. Hvala za vsako vzpodbudno besedo. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10328390 (2143) stajerska
»

Vprašanje zobozdravnik

Oddelek: Loža
183665 (2584) Sveder1
»

Bolečine po telesu

Oddelek: Šport
101711 (1257) bambam20
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405909 (4349) sodnicaN
»

poškodovan gleženj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13119058 (9175) zenith1

Več podobnih tem