» »

pošiljanje elektronske pošte brez dovoljenja

pošiljanje elektronske pošte brez dovoljenja

boss-tech ::

Moja punca je poslala nekaj mailov z reklamo svoje spletne strani določenim osebam. Naj povem da na strani ničesar ne prodaja, ampak ima le forum in podobno.
Sedaj smo dobili od tržnega inšpektoriata vabilo na razgovor, zaradi pošiljanja pošte brez predhodnega dovoljenja. Ona pa res ni vedela da tega ne sme početi, saj se na te stvari ravno ne spozna najbolj.

Kako je s temi kaznimi in ali lahko dobi samo opomin? Hvala
http://tovornik.info

LeLa ::

Tvoja punca je pošiljala reklamna sporočila na e-naslvoe uporabnikov, ki se na kakršno koli obveščanje niso prijavili, kar je pač nedovoljeno. Morda bi bilo dobro, da vzameta to kot šolo in si v prihodnje malo prebereta pravilnike o teh zadevah. Nekateri pač ne maramo dobivati nezanimivih reklam v svoj že tako poln poštni predal. Več o tem pa piše v uradnih listih...
Je pa tako, da se pri večini prekrškov pač ne moreš izgovarjati, da pač nisi vedel, da se to ne sme. En primer: tudi določeni tujci, ki morda dejansko niso vedeli, da v Sloveniji rabijo vinjeto, so jo morali kupiti in še plačati kazen...

Aja, pa še uradni list o elektronskem poslovanju

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: LeLa ()

AndrejS ::

Takšne treba pribit na križ, ker jih je preveč in vsaki dan spammajo !

T0RN4D0 ::

"Ignorantia juris non excusat", al kako že gre. :)

Je pa res, da je zakonov toliko in so tako zapleteni, da je to kar malo bolano po svoje. Na vsakem koraku se lahko zakolješ, brez da bi za to sploh vedu. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

boss-tech ::

Kakšne pa naj bi bile kazni za to? Kako ponavadi stvar poteka... če ima kdo kaj izkušenj
http://tovornik.info

LeQuack ::

Prokleti uradniki če gre spam na njih se takoj odzovejo. Hinavci eni.
Quack !

Izi ::

Slišalo se bo grdo, ampak pozdravljam delo inšpektorata. Končno se zdi, da nekaj delajo

"Moja punca" je poslala "nekaj mailov" z reklamo svoje spletne strani "določenim osebam."

Kako znamo olepševati zadeve, ki se tičejo nas.

LeLa ::

Slišalo se bo grdo, ampak pozdravljam delo inšpektorata. Končno se zdi, da nekaj delajo

"Moja punca" je poslala "nekaj mailov" z reklamo svoje spletne strani "določenim osebam."

Kako znamo olepševati zadeve, ki se tičejo nas.



Ja, vsa čast, ne le da so se odzvali, pač pa tudi, da so se odzvali tako hitro... :D
Vsi se moramo držati nekaterih pravil, ne vem zakaj za nekatere naj ne bi veljala?
Ignorantia legis non excusat.

boss-tech ::

Sej ne rečem da ne sovražim spamerjev, samo tule je res šlo za samo nekaj mailov... ne pa na tisoče...
http://tovornik.info

steev ::

Koliko pa? Kje pa je dobila maile?
:|

boss-tech ::

Kolikor vem je dobila maile po spletnih straneh...
http://tovornik.info

kulSMS ::

kdaj je neko e-poročilo "spam", ki ga lahko prijaviš tržni inšpekciji?
ima kdo kak link o tem?

LeLa ::

kdaj je neko e-poročilo "spam", ki ga lahko prijaviš tržni inšpekciji?
ima kdo kak link o tem?


Najbrž bo veliko o tem napisano tukaj...
Ignorantia legis non excusat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: LeLa ()

LeLa ::

O, glej, še en zanimiv članek o spamu...
Ignorantia legis non excusat.

ta_ki_tke ::

Poslati eno sporočilo na več naslovov je eno (v tem primeru ji po mojem nihče ne more nič, saj je skrajno neverjetno, da bi bil zakon tako butast, če pa je, naj kdo postreže s konkretnim členom, ne le s povezavo do nepregledne solate, kjer naj bi se po njegovem to dalo prebrati), druga reč pa je seveda, če je poslala več sporočil na en naslov.

Liker ::

109. člen

(neželene komunikacije)

(1) Uporaba samodejnih klicnih sistemov za opravljanje klicev na naročnikovo telefonsko številko brez človekovega posredovanja (klicni avtomati), faksimilnih naprav ali elektronske pošte za namene neposrednega trženja je dovoljena samo, če naročnik predhodno soglaša s tem.
(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka lahko fizična ali pravna oseba, ki od kupca svojih izdelkov ali storitev pridobi njegov elektronski naslov za elektronsko pošto, ta naslov uporablja za neposredno trženje svojih podobnih izdelkov ali storitev, vendar mora kupcu dati možnost, da kadarkoli na brezplačen in enostaven način zavrne takšno uporabo njegovega elektronskega naslova.
(3) Uporaba drugačnih sredstev za neposredno trženje s pomočjo elektronskih komunikacij kot so določena v prejšnjih dveh odstavkih tega člena, je dovoljena le s soglasjem naročnika.
(4) Elektronske pošte za potrebe neposrednega trženja s skrito ali prikrito identiteto pošiljatelja, v imenu katerega se sporočilo pošilja, ali brez veljavnega naslova, na katerega lahko prejemnik pošlje zahtevo za prekinitev takega neposrednega trženja, ni dovoljeno pošiljati.


Zanimivo pa je, da za fizične osebe kazen za kršitev tega člena ni predpisana.
Je le za pravne osebe, samostojne podjetnike (s.p.) in odgovorne osebe pravne osebe ali odgovrne osebe samostojnega podjetnika. Za kazni berite člene 151. do 155. Link je že podal/-a LeLa.
Torej, če tvoja punca ni s.p. ali ima v lasti kakšno firmo, potem se ni kaj bati.
Drugače pa ja, neposredno trženje je dovoljeno SAMO če prejemnik s tem predhodno soglaša.

boss-tech ::

No saj stvar je v tem da ni ničesar tržila, ampak promovirala svoj portal. No saj bomo videli kaj bodo rekli na inšpektoriatu
http://tovornik.info

LeLa ::

No saj stvar je v tem da ni ničesar tržila, ampak promovirala svoj portal. No saj bomo videli kaj bodo rekli na inšpektoriatu


Ne, ni le promovirala, temveč je ponujala konkretno storitev, če smo čist natančni masaže.
Ignorantia legis non excusat.

boss-tech ::

No saj stvar je v tem da ni ničesar tržila, ampak promovirala svoj portal. No saj bomo videli kaj bodo rekli na inšpektoriatu


Ne, ni le promovirala, temveč je ponujala konkretno storitev, če smo čist natančni masaže.


...ampak nima od nje finančne koristi....
http://tovornik.info

urosh ::

Potem pa zastojn masira? Skoraj ne...

IceIceBaby ::

boss-tech, naj gre na tisti razgovor in razloži zadevo. Naj pove, da je poslala par mailov ljudem, ki bi jih zadeva utegnila zanimati. Naj pove tudi, da ne gre za avtomatizirano pošiljanje na tisoče mailov, ampak je na roke, preko gmaila poslala maile. Načeloma nebi smeli dati nobene kazni, samo opozorilo. Razen, če ni bilo več prijav.

Sicer je kazen mislim, da 3000EUR za odgovorno osebo.

Za naslednjič pa naj bo to lekcija. Če želi promovirati svoj biznis ali spletno stran ali karkoli naj to naredi tako, kot se to dela. Bazo uporabnikov se da lepo zgraditi tudi z minimalnim vložkom.

Ales ::

V primeru prve prijave in malega obsega kršitve bo verjetno dobila samo opomin. Lepo na pogovor, prijazno razložit, in bo verjetno vse ok.

Je pa tukaj lahko še kak zaplet... A bi se lahko na vse skupaj gledalo kot na pridobitno dejavnost, neprijavljeno, na črno...? Fajn se pozanimajta, kaj in kako se oglašuje, da ne bo še kakih problemov v prihodnosti...

enxtip ::

Imel sem podobno izkušnjo z inšpekcijo. Namreč prodajal sem gsm motilec preko bolhe in sem ga tudi prodal. Oglas pa mi je še vedno stal gor in sem ga sproti z ostalimi obnavljal. Nato čez mesec dni me obišče inšpektor na domu saj so prijeli prijavo iz nekega nemškega podjetja da se v sloveniji nelegalno prodajaja več motilcev med katerimi sem bil tudi jaz, čeprav na carini mi niso zasegli naprave. Pa še račun sem jim poslal kot so zahtevali. Prvič sem se zglasil v pisarni inšpektorja kateri mi je razložil zadevo in izpisal vse oglase ki sem jih imel na bolhi (!) in sem moral vsak oglas zagovarjat zakaj sem prodal, komu, koliko,... skratka vsako vprašanje mi je postavil 3 krat! in vse zabeležil v zapisnik, saj je obstajal sum prodaje drobne elektronike na črno (mislim kr neki). Nato mi je dal rok nekje 5 dni, da naj zberem gradivo (maile, naslove komu sem prodal,...). Pri drugem obisku sem le-te priložil kolikor sem jih pač imel: par emailov, ter kontaktno številko kupca. Nato sva zaključila zapisnik. Razložil mi je naj zbrišem vse maile z bolhe in da pač naj počakam na odgovor ki ga bo s kolegom še preučil. Čez 2 tedna pa sem prejel strokovno razloženo, da sem oproščen (bral sem 15min tisti list, da sem to sploh ugotovil). Skratka povedal sem kar sem vedel (do ene meje), ter se skliceval na ne vednost in carino. Prvo kot prvo pa inšpektor nima nobenega dokaza ! ima samo prijavo in SAM mora ugotovit koliko je bilo okoriščeno (oškodovano) s tvoje strani. Tako, da če sodeluješ z njim in se ne delaš nekega profi odvetnika ki ve več od njega mi moralo iti lepo skozi, odvisno pač kaj si storil.

Lp :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enxtip ()

galu ::

Tile TIRS so prinazesujoči, tudi jaz sem imel nekej opravka z njimi, oz. dal prijavo na nekoga pa so samo opozorilo mu dali (in seveda tisto je moral nehat delat).:)
Čeprav je bila cena kazni od 4k do 22kEUR...

Tak da kot so že zgoraj rekli, sam razložiš pa ti v en opomin dajo pa je to to.
Tako to gre.

dronyx ::

Če hočeš biti spamer je po moje najbolje, če organiziraš kakšno manjšo nagradno igro, kjer se morajo tekmovalci za sodelovanje prijaviti s svojimi elektronskimi naslovi. V drobnem tisku s pisavo 2 pa napišeš, da si pridržuješ pravico uporabe naslovov za marketinške potrebe.

boss-tech ::

No sem končno dobil v roke vabilo od inšpektoriata... in dobil podrobnosti dokumenta:


Kontrola pošiljanja reklamnih sporočil brez vnaprejšnjega soglasja preko e-maila. Zakon o varstvu potrošnikov in Zakon o elektronskem poslovanju na trgu,

Prinesti moram:
- pogodbo o najemu prostora na strežniku za domeno
- podatke o upravitelju portala
- priglasitveni list oziroma sklep sodišča o registraciji družbe za opravljenje dejavnosti oglaševanja, upravljanja portalov in promet iz naslova opravljanja teh dejavnosti v letu 09


Namesto pogodbe o najemu pogodbe za domeno bo verjetno dovolj kakšen račun?
No za 3. točko pa tako ali tako nimam kaj dati
http://tovornik.info

enxtip ::

jaz bi moral prinesti takrat:
-eu listine in dovoljenja za prodajo
-listine za uporabo omenjenega motilca
-dokazno gradivo, spisek prodanih kosov, če imam še kaj iz oglasa na zalogi tudi prinest s sabo
-račun in specifikacije naprave omenjene naprave

skratka celoten material ki ga imam in dokazila...prinesel sem pa dva maila in št. kupca pa je blo...ni kompliciral, tako da te alineje ni nujno da izpolnjuješ vse...račun bo kar ok.
Samo povedati moreš kako je situacija in ne neki izmišljevat, vsako stvar pa te tekom pogovora ko menjuje teme, 3krat (!) vpraša eno in isto...da vidi če se slučajno sesedeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GDPR se upošteva ali ne?

Oddelek: Loža
142435 (1421) Groot
»

Spam

Oddelek: Pomoč in nasveti
345554 (4011) Matko
»

Sprememba zakona o elektronskem poslovanju na trgu

Oddelek: Omrežja in internet
102616 (2149) stb
»

Slovenski SPAM

Oddelek: Loža
73014 (2252) Lonsarg
»

upor slovenskim spamerjem

Oddelek: Omrežja in internet
335897 (4625) BlueRunner

Več podobnih tem