» »

Na spletu 10.000 Hotmailovih gesel

Na spletu 10.000 Hotmailovih gesel

The Register - Na internetu se je znašlo približno deset tisoč uporabniških imen s pripadajočimi gesli za dostop do računov Microsoft Live, kamor sodi tudi elektronski predal Hotmail. Na spletni strani Pastebin.com, kamor lahko uporabniki s celega sveta nalagajo datoteke, so našteli 10.028 parov podatkov. Ker so si sledili po abecedi od ararat973@hoymail.com do blando2713@hotmail.com, je verjetno, da je to le en del večje zbirke podatkov - grob izračun pokaže, da jih je okrog 143.000. Zlobni jeziki so takoj začeli natolcevati, da je bila Microsoftova baza podatkov kompromitirana, a v tem primeru bi se ukvarjali s 450 milijoni podatkov. Prav tako Microsoft podatkov gotovo ne shranjuje v tekstovni obliki (plain text).

Verjetnejša je teorija, da so se nepridipravi do teh podatkov prikopali zaradi neosveščenosti ali naivnosti uporabnikov. Obstaja namreč cela kopica strani, ki oglašujejo, da bodo uporabniku pokazale, kdo jih je blokiral v IM-programu MSN, če ti seveda vpišejo uporabniško ime in geslo. Ali pa obljubijo kaj manj bleščečega, recimo zgolj preprosto pošiljanje povabila vsem kontaktom v adresarju. Celotna zgodba je še vedno ovita v tančico skrivnosti, ker uradnega komentarja Microsofta ni, zato je priporočljivo, da za boljši spanec vsi uporabniki te pošte zamenjajo svoje geslo.

7 komentarjev

SebaR ::

ooo kriza...prejšni teden se mi je po 6ih letih prvič pojavila težava z tem računom ko sem dobil bota ki mi je okrog pošiljal spam maile (brez moje vednosti), pa nikoli nisem nikjer izdal gesla...pomaga pa itak samo menjava gesla :/
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Hardstyle ::

Google ma seznam v cache tako, da si lahko preverite. Je pa MS že objavil response, da gre za phising in ne vdor.

wooted ::

a od tle tok enga spama iz hotmaila :D

vorantz ::

Je še kdo dobival precej spama za neko trgovino iz hotmailovih e-mailov?

denial ::

MSFT's statement: KLIK
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

MrStein ::

Kaj to gre samo za Hotmail ali "Microsoft Live accounts" nasploh?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hardstyle ::

Nasploh za Microsoft Live accounts, so pa se danes pojavli tudi naslovi od yahoo in gmail(20k). Ni pa še potrjeno ali gre isto za phising ali so to liveID's.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je smiselno uporabljati Microsoft Azure

Oddelek: Izdelava spletišč
162489 (2106) MaCoFaCo
»

Hotmail gesla kar po domače rezal na 16 znakov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8017813 (14491) BaToCarx
»

Spet o nevarnostih oblačnega računalništva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
998739 (6396) poweroff
»

NLB tarča phishing-a (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11921299 (9738) Poldi112
»

Varnost nekaterih spletnih trgovin

Oddelek: Omrežja in internet
442991 (1911) BigWhale

Več podobnih tem