» »

ne-gamerski desktop za cca. 600

ne-gamerski desktop za cca. 600

«
1
2

maia ::

Ne vem ce je vrstni red pravilen, ampak evo ene par relevantih informacij:
(i) za zacetek: mislim dat cca. 600 ojrof, to je vkljucno z monitorjem (19'').
(ii) kaj bom z njim pocela? nisem gamer, jebatga. to je mal nerodno, ker je tu grozno veliko uporabnih postov ce si gamer, pa pol tezko razberem kaj je zame relevantno. ampak sem vseeno zahteven uporabnik: dokumente compilam v LaTeXu in delam veliko statisticnih analiz/simulacij v R-u. nadalje bo na racunalniku morala laufat tud rybka, to je sahovska masina. sklepam da to vse pomeni da rabim en boljsi procesor. nadalje sem tud nepopravljiv multitasker - 10 stvari mi mora laufat skoz, ziher 15+ tabov na firefoxu, to mora vse preklaplat brez problemov. kar se grafike tice pa verjetno zadostuje zame cist povprecna integrirana kartica. filme se bo gledalo, seveda, ampak glede na kvaliteto povprecnega divx-a mislim, da se mi ni treba preseravat.
(iii) trenutno (in se kako leto) se nahajam v angliji. to je pomembno, ker je trenutno en funt=1.11 evra in mogoce je pomembno tudi zaradi garancij ipd. Komp torej lahko kupim tu ali v slo, ceprav iz slovenije ne bi nosila monitorja.
(iv) ce se ni ocitno, nej poudadrim, da sem amater kar se kompov tice, ampak zelo ucljiv amater. kar pomeni, da me ideja, da bi si ga sama sestavla ne navdaja z grozo. v bistvu bi se mi zdel totalno frajersko, kar seveda ne pomeni nujno, da je to pametna ideja..
(v) komp bi se kupovalo kar se da dolgorocno - glede na to da nisem gamer mislim, da bi moral bit vsaj za 5 let pa recimo s kakim upgradom tu pa tam. je to realno?

zdej po moje to pomeni, da je zame dost dvojedrni procesor, mislim, da mora bit intel in ne amd, rama 4G, ne vem, valda ddr2?, diska 500 al pa 640G (pa mogoce bi si kdaj v prihodnosti omisnla sistemski ssd?). aja, pa do zdej sem bla na xp-ju, valda bi sla pocas na 7-ko. (ne vem a se sme to tu naglas rect, ampak legalnost os-a mi naceloma ni kljucna).

anyway, tu sem nasla eno zadevo, ki mi zgleda zanimiva: link kar pride 550 evorv (mogoce se pade, funt kar slabo zgleda :)

pa me zanima a je to dober deal (pazi, vkljucuje monitor in os), a bi kej spremenil znotraj tega zdaj ali kasneje (se pravi kolk je to upgradable konfiguracija?), al nej se spravim gradit "from scratch" - in a je v tem primeru realno, da financno tako dobro skos pridem?

upam, da sem ta pomembno napisala! hvala!
maja.

edit: jao, napacen link.. sej je skor isti:)
  • spremenilo: maia ()

maia ::

opa, ne morem edita narest!?
link sem zajebala, tu je ta prav: moznost 1 pa recimo da ja ta drug moznost 2. sta ista cena, pa zlo podobna konfiguracija, mogoce razen grafike, ampak ta prvi naj bi bil boljsi?

koyotee ::

tam tam je. torej z nobenim ne boš "na slabšem".
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

maia ::

"tam tam" - to je kak strokovni izraz?:)

ne, resno, a je to primerna konfiguracija za to kar delam, in a je ugoden price/performance razmerje?
a se da to pri nas bolj ugodno dobit?
in to da je pcadvisor recommended, pa da ma na worldbenchu top score v tej cenovni kategoriji?

maia ::

aja, pa glede opcij, ki so spodaj nastete - se mi splaca kej upgradat takoj, npr. plosco, ram al pa proc?

cinkaCR7 ::

ploščo bi bilo pametno boljšo vzet(asus), pa če za dodatnih 40funtof dobiš q9550 se tudi to zelo splača vzet..

maia ::

ok, kaj pa pol to pomen za os? a je razlika ce mam e8500 al q9550 al nej vzamem visto 32 al 64?
pa nej mi se kdo pove:8) a generalno gledam v obetavno smer?

TOP ::

Ti primerjaš dva jedra z štiri in ni velika razlika v ceni.Logika vzem 4 jedra in boš mel mir še lep čas.Kar se tiče Windowsov,jaz zagovarjam 32 bit z 64bit znajo biti problemi z kakšnimi drajverji in več rama rabiš,da ti bolje delajo.Sedaj pa si zračunaj mal še sistem z I5.Ker I5 750 proc je bolši od Q9550 in še cenejši.Plato vzem najcenejšo od Gigabyta za 118e in pusti 775 sistem primeru je pa res DDR3 ram je drag.

st0jko ::

Za 600EUR lahko brez dobre grafične dobiš i5.
keks?

koyotee ::

fak no, TOP, si ti prebral za kaj sploh potrebuje pc? vsekakor ne za benchanje niti 3d modeliranje whatsoever.

torej nek dual core
3/4gb rama
disk po želji, mogoče ssd za programe
grafa nepomembna
plata tut bolj ali manj nepomembna
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Meizu ::

Ne, vse kar ste tule našteli se ne splača. Vzemi kakšnega x4 AMDja (recimo najceneje bi te skozi prišel X4 940BE s pripadajočo plato (ni treba da je ravno zanič, saj verjamem da ti je stabilnost sistema dokaj draga. Jaz nisem z mojo trenutno plato v življenju še doživel BSODja, ali pa kar nepričakovan restart (no, restartalo mi je kdaj, ampak ne zaradi plate, ampak premajhne voltaže nastavljene za proc, kar sem pa potem kar kmalu poštimal)), potem 4GB DDR2 rama, kakšen 640GB disk ali kaj podobnega, če spraskaš še tistih par evrov, si vzemi 1TB model. Grafa kot si rekla ni pomembna, če pa se že odločiš kupovat grafo za male pare vzemi raje nVidio zaradi (ampak res samo zaradi) boljše podpore v Linuxu (če se boš kdaj odločila prestopit na ta OS). Ohišje vzameš nekaj v P/P razmerju, oz. kar ti še denara ostane. Aja pa 19'' monitorji so tudi že kar zelo poceni, tako da to ni ravno neka denarna ovira. Malce že, ne pa dosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Galaxy ::

vzami core i5, najcenejso p55 plato, 6gb ddr3 ram-a, 1tb samsung f3, ter neko, kagerokoli poceni pci-e grafično kartico (kakšno nvidia 9500gt)

minimus ::

Monitor: http://www.mlacom.si/artikel/43868/LG-W...
Comp:


To je to za 600EUR.V postu si omenila da bi rada intla, potem potrbujes se cca 150EUR.
Intla za 450EUR pa ti nebi priporocu.

TOP ::

koyotee pa si se ti sploh uprašal,kaj je najbolje vzet za določen denar.Očitno ne.

maia ::

ok, če poslušam stojkota88 in Galaxy, potem pridem to tegale, znese €658:

Intel Core i5-750 Quad Core 2.66GHz 8MB Processor £149.97 - €166

Gigabyte S1156 Intel P55 ATX DDR3 Audio & Gigabit Ethernet £106.93 - €118

Kingston HyperX 4GB (2 x 2GB Kit) PC10660 DDR3 RAM £77.99 - €86

Western Digital 1TB Caviar Black 7200rpm 32MB SATA 3.5" £67.26 - €74

Asus GeForce 9500GT Magic 512MB DDR2 PCI-Express DVI 550/800Mhz £43.70 - €48

CoolerMaster Elite 330 ATX No PSU Black £26.07 - €29

Best Value 550W Gold PSU 12cm 24-Pin 550 £23.73 - €26

pa recimo še HannsG 19" Widescreen TFT Monitor £100.38 - €111

a je to čisti mišmaš? hočem rečt a paše to skup, a je kompatibilno in nadgrajebilno? pa ta vsota je že mal čez max, tak da mi ne neki zdej še dodajat preveč (razen le se d kje kej vzet). če za ta gnar dobim minimalca i5, pa ga pol lahko upgradam sem zadovoljna, sej to mi itak zgleda, da bo za moje potrebe lepo zadovoljivo še neki cajta?

jest10 ::

Grafično raje vzemi HD 4350 Je pasivno hlajena, tako da bo kišta tišja, ali pa malo dražja HD 4550 Samo če ti igre niso važne, bo ta cenejša dovolj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

ncc2000 ::

ok, če poslušam stojkota88 in Galaxy, potem pridem to tegale, znese €658:

Intel Core i5-750 Quad Core 2.66GHz 8MB Processor £149.97 - €166

Gigabyte S1156 Intel P55 ATX DDR3 Audio & Gigabit Ethernet £106.93 - €118

Kingston HyperX 4GB (2 x 2GB Kit) PC10660 DDR3 RAM £77.99 - €86

Western Digital 1TB Caviar Black 7200rpm 32MB SATA 3.5" £67.26 - €74

Asus GeForce 9500GT Magic 512MB DDR2 PCI-Express DVI 550/800Mhz £43.70 - €48

CoolerMaster Elite 330 ATX No PSU Black £26.07 - €29

Best Value 550W Gold PSU 12cm 24-Pin 550 £23.73 - €26

pa recimo še HannsG 19" Widescreen TFT Monitor £100.38 - €111

a je to čisti mišmaš? hočem rečt a paše to skup, a je kompatibilno in nadgrajebilno? pa ta vsota je že mal čez max, tak da mi ne neki zdej še dodajat preveč (razen le se d kje kej vzet). če za ta gnar dobim minimalca i5, pa ga pol lahko upgradam sem zadovoljna, sej to mi itak zgleda, da bo za moje potrebe lepo zadovoljivo še neki cajta?



je ja malo čez max, pa manjka ti še kakšna DVD enota, card reader, mogoče miš pa tastatura, zvočniki (sicer jih tvoj izbrani monitor že ima) in OS... poleg vsega pa je to zate (oz za tvoje naštete potrebe) totalni owerkill...ki pač stane. Paše pa skupaj, kar si napleskala.

Sam bi ti svetoval, da sistem sestaviš okoli osnovne plošče z integrirano grafiko npr. tole, dodaš najcenejši kompatibilni quad, npr. tole, DDR3 pomnilnik, ohišje, napajlnik in pa HDD pa imaš že izbran in je čisto coll. Edino nasvet bi še veljal razmisleku o SSD-ju za sistemski disk in najnujnejše programovje, saj ravno hitrost te tehnologije močno pospeši odpiranje aplikacij, skakanju med njimi. Po moji izkušnji bolj, kot za 2 številke močnejši procesor.
Če pa to sčasoma ne bi bilo dovolj, pa je s tako platformo omogočen upgrade v bodoče, tako glede procesorja kot tudi grafike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

maia ::

hehe, to so ti stereotipi o ženskah in shoppingu :) sej mi je jasno, da je overkill. sej zato sem tud tu. in to me najbl jebe, s katero "arhitekturo" it, ker ko to enkrat izberem, je za skoz (no, mislim za 5+ let). in zdej jest pač ne vem a i5 al nek amd x4, kako se bo to naprej razvijal, kje si največ možnosti zaprem, pa kaj je trenutno najbojlši p/p.
glede periferalij - ja, dvd-ja se mi ni dal iskat, ostalo - miš, tipkovnco in zvočnike itak mam, card readerja ne rabim. pa če vzamem raj 500 disk, pa zamenjam grafo kot je reku jest10, je to ene 50 evrov manj, skratka prejšnja konfiguracija me pride €620.

in druga varianta je pol:
AMD Phenom II X4 905e AM3 2.5Gh 8M £129.36 - €143
Asus AM3 AMD 785G ATX DDR3 Audio & Gigabit Ethernet £71.53 - €79
ostalo tko kot prej samo brez graficne pa 500G diskom:
Kingston HyperX 4GB (2 x 2GB Kit) PC10660 DDR3 RAM £77.99 - €86
Western Digital 500GB Caviar Black SATA-II 32MB 43.29 - €48
CoolerMaster Elite 330 ATX No PSU Black £26.07 - €29
Best Value 550W Gold PSU 12cm 24-Pin 550 £23.73 - €26
HannsG 19" Widescreen TFT Monitor £100.38 - €111

mi znese ene €520. in pol naj razmišljam a ta bonus ponucam na ssd al os? :)
aja, pa zdej mi manjka pol še neko hlajenje valda, tak da ni glih 100 evrov prišparanih...
kaj pa ostalo, je kul? rami, pa napajalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maia ()

ncc2000 ::

Ma kaki sterotipi, normalno je to, da nas žene za boljšim...smo glih ;)

Hladilnik dobiš pri procu zraven, tko da te hlajenje naj ne skrbi, če ne misliš OC 20%+. Stock kulerji so čist ok.
Ostalo je po moje ok, obstajajo pa tudi ohišja z vgrajnim psu-jem (420W, za tole konfiguracijo čisto dovolj) s cenami 30-35EUR, tu še lahko malo stisneš, disk pa je menda boljši, če je 320 ali 640Gb namesto 500G. Tako da ja, toplo ti priporočam SSD, razlika je ogromna, in poti (vsaj zame) nazaj ni več. 30Gb za sistem + par programov je hitro premalo, 60 Gb je pa čisto dovolj. Recimo tole. In ja, z nabavo SSD-ja ob AMD sistemu zagoniš potem malo več kot za predlagani I5 sistem, ampak za tvojo navedeno uporabo ti bo SSD doprinesel precej več kot i5 s pripadajočo platformo.

Prihodnost sliši na ime quad in v segmentu PC-jev, kamor ti ciljaš, danes Phenom II s pripadajočimi dobrimi in poceni MB-ji prednjači.

I5 z P55 je makina, ampak trenutno ob izzidu je cena MB-jev z P-55 absolutno previsoka. Saj bo padlo na pol, ampak ne danes.
Poleg tega pa se po mojem mnenju Intel malo heca s tole novo platformo 1156 za i5, saj nove tehnologije za desktop proce obljublja na 1366 podnožju. Lahko se zgodi, da se bo jutri kdo sekal po glavi, ker danes ni šel na 1366. Čeprav je danes procesovje na 1156 hudo dobro. Danes.

Medtem pa kot sedaj kaže AMD planira svojo prihodnjost na AM3 in to je to.

Ampak vse to je le moje osebno mnenje, vsak pa bo itak zabluzil..po svoje. Tudi ti.

Drugaće pa je tvoja izhodiščna konfiguracija za 499 Gbp za tvoje potrebe čist cool, edino max. upgrade v bodoče bo Q9xxx, ker tehnologija na LGA775 ne bo šla več vnaprej.

maia ::

no, tole
. Lahko se zgodi, da se bo jutri kdo sekal po glavi, ker danes ni šel na 1366.

pa tole
Drugaće pa je tvoja izhodiščna konfiguracija za 499 Gbp za tvoje potrebe čist cool, edino max. upgrade v bodoče bo Q9xxx, ker tehnologija na LGA775 ne bo šla več vnaprej.

sem hotla slišat!

drgač pa ful hvala! pa kaj je fora s temi 320/640 diski, to sem že slišala, da pravjo?
za ssd sem misnla, da bom mogla počakat finančno, ampak s to varianto je pa mogoče že zdej izvedljivo, spolh če je res taka razlika, to je res dobr vedt! tnx!

chicolino ::

ma cakte.. ce pc se ne bo uporabljal za igre potem zakaj predlagate i5 in phenome?
athlon2 x2 in x4 so še predobri za to kar ona rabi.. in so poceni..
jz predlagam
athlon x2 250 oz athlon2 x4 620 (65 do 95eur)
matična poceni am2+ z ati chipsetom in integrirano grafiko / ali am3 (grafična bo dovolj tudi za kašno nezahtevno igro in fullhd filme) (cca 80eur)
4gb kit ddr2 oz ddr3 (ce izbere am3) rama pac ni nikoli prevec (60eur ddr2, 90eur ddr3)
disk wd caviar black 500gb ali več/manj (po potrebi) (55eur dalje)
ohišje kakšno lcpower z 550w napajalnikom za 50eur (ce vzame x2 bo z 420w dovolj.. cena cca 35eur)
in dvd pekač na sata vodilu za 20eur

in tako dobi računalnik ki stane med 300eur in 400eur.. dajat več bi bilo škoda denarja.. raje ga za tisti denar čez čas nadgradi če bo potrebovala boljši performance.. ali pa za ssd. ampak si res ne predstavljam da bi ona s tem kar dela 100% izkoristila athlona2 x4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chicolino ()

jest10 ::

Lej malcomx, niso igre edina zadeva pod soncem, ki rabi močen procesor veš. Poleg tega kupuje sistem za nekajletno uporabo in ga ne bo menjala po pol leta, kot večina tu gori. Torej je štirijedernik več kot smiselna naložba, še posebno ob teh cenah!

Drugače pa res bi bil Athlon X4 620 že dovolj dobra izbira. Nikakor pa ne kakšen dvo ali tro jedernik.

maia, fora z 320/640GB diski je, da imajo 320GB na ploščo in so hitrejši od tistih z 250 ali 200GB. Samo sedaj prihajajo že diski z 500GB na ploščo, tako da lahko poiščeš tudi kakšnega od teh-recimo Samsung Spinpoint F3

Meizu ::

Mah SSD... Preveč stane pa premalo placa je gor. Glede na predlagane sisteme je najbolj optimalna zadeva kak velociraptor kakšne solidne velikosti, pa ob potrebi dokupiš še en normalen hdd kot dodaten za spravljanje stvari.

bluefish ::

SSD niti ni zamišljen kot shramba podatkov. Bolj se gre za sistemski disk, kjer pa za večino zadošča 64GB. 128GB bi bilo pa že optimalno.

Meizu ::

Sej nisem misli v tem smislu. Ampak tudi 64GB za sistem zna kaj hitro bit premalo.

Galaxy ::

Mah SSD... Preveč stane pa premalo placa je gor. Glede na predlagane sisteme je najbolj optimalna zadeva kak velociraptor kakšne solidne velikosti, pa ob potrebi dokupiš še en normalen hdd kot dodaten za spravljanje stvari.

Vzami Samsung Spinpoint F3, je noro hiter!

maia ::

ok, se pravi kaka je razlika med athlon x4 in phenom x4? v cacheju? kolk se mi bo to poznal, (se prav kaj to sploh pomen:8))? in hvala jest10, samo zato ker ne igram še ne pomeni, da ne znam tud drugač ponucat štirih jedr!

zdej razmišljam da mora bit am3 in ddr3, pa valda 4 jedra, pol je lahko očitno tud athlon, pa mam gnar še za os, pol si ba za božička zaželim še ssd, mogoče celo 128, pa sem kr zmagala, al kako ?

aja, kak je pa pol z widnowsi? 64 al 32?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maia ()

Meizu ::

Pol x4 PhenomI izpade iz igre. Phenom je na AM2 podnožju. Res je, AM3 je definitivno bolj futureproof. Če že vzameš vzemi 4GB DDR3 rama, pol PhenomII X4 620, ali pa mogoče X4 810... Sam tale ima dokaj nizko frekvenco delovanja, tko da bi ga blo fajn kaj navit za v bodoče.

Jap tvoja zdajšnja zamisel je kar zmaga ja. Sploh če boš vzela štirijedrnega PHII ali pa mogoče celo i5 si definitivno zmagala. Sam jst bi na tvojem mestu raje AMDja vzel (zaradi cenejših plat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

maia ::

hočeš rečt athlonII x4 620 al pa phenomII x4 810?
se pravi kaka je razlika (ja, 50 evrov)? a hočem ta L3 cache, a je to bistveno?

edit: pa kaj zdej to vidim, da se da temu athlonu odklent L3 cache? kaj to je res? zakaj pol phenom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maia ()

jest10 ::

Ta L3 cache niti slučajno ni vreden toliko, da bi dajala 50EUR več za Phenoma. Recimo v igrah(ki te itak ne zanimajo) je razlika med x4 Athlonom in Phenomom na isti frekvenci le v parih slikicah na sekundo-okoli 5% razlike. Naviješ Athlona na 200MHz višjo frekvenco od Phenoma, pa si praktično na istem:P

Le prvim serijam Athlonov se da odkleniti L3, pa še to le na določenih matičnih. Jasno pa ti nihče ne garantira, da odklenjeni L3 dejansko deluje, komot je lahko defekten;)

jest10 ::

Nekaj testov Athlona X4 620
klik
klik

maia ::

hehe, ne mi takih testov kazat, bom hotla it nazaj na i5 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maia ()

matej_jack ::

Saj ne bo nič narobe če boš šla na i5. It's all about money.

chicolino ::

lahko te mika i5 vendar ni vreden 100eur vec kot athlon2 x4 (cpu+maticna) za tistih 100eur dobis ze 3/4 ssdja :))
zmagovalna kombinacija:
Matična: ASUS M4A785TD-V Evo (ima najboljso integrirano graficno kartico) 100eur
CPU: AMD Athlon II 620 ali 630 100eur
RAM: Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 4gb 85eur
HDD: WD 640GB AALS (caviar black) 65eur
SSD: Team Group S25AC1 Combo SSD 64gb 135eur
DVD: Samsung SH-S223B BEBE sata 22eur
OHIŠJE: Ohišje LC ATX MIDI PRO914B LC5550 55eur

cene niso 100% točne.. marsikje se da dobit te komponente ceneje.. je pa približek. prišlo bi te cca 550eur.. če ne vzameš ssdja si lahko v 600eur limit kupiš še lcd 22"

glede windowsow pa obvezno 64bit! (zaradi 4gb rama)
osebno sem vzljubil win7.. so (bojo) pa dragi ko k...
tako da če boš nucala original priporočam xpje (sem eden tistih ki mu vista ni pri srcu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chicolino ()

maia ::

sej vem malcomX, točno tko bo, kot si rekel.
edino ram mi je všeč tale (barvna usklajenost pa to8-))
ssd-ja bo kupu božiček, zdej moram samo še OS najt. vidla sem neke viste z upgrade-om za 7-ko (kao voucher al neki), ne vem več kje, ampak je blo ene 80 funtof. samo so to oem verzije, to ne vem če smem al kako?

chicolino ::

kar se tiče upgradea nimam pojma kako bo z oem verzijo.. baje da se bo dalo samo bo vseeno drago (za ultimate verzijo) ne vem pa kako bi to potekalo.. al bo dovolj da imas vista oem key ali mores imeti praw racunalnik z licencno nalepko pa da ti na servisu dajo gor win7.. bu :)

osebno bom uporabljal free verzijo ultimate rc1 dokler bo možno (mislim da do maja 2010) takrat pa se bom odločil kaj in kako naprej.. vsekakor če bodo cene cca 300eur za ultimate 64bit bom posegel po piratski verziji.. win7 je dober ma ni vreden 300eur:) upam pa da bom do takrat kje staknu original oem key :)
lepo bi bilo če bi se dalo iz win xp upgradeat na win7 z malim doplačilom:) že ki mam kar dosti licenc doma:))

tudi tisti rami ki si jih navedla so v redu.. jaz sem pac napisal najcenejse ki sem jih nasel na brzino.

Meizu ::

Pusti ti OS pri miru. Ne nič kupovat. DOkler imaš na voljo zastonjsko različico Win7 za sprobat, potem uporabljaj kar tisto, ker je super zadeva.

Sam imam narejeno tako stvar - Linux Ubuntu Studio 9.04 za vse tisto programje, ki ga potrebujem za audio in video obdelavo + Win7 (oba OSa 64bit), ki mi pa služi kot dodaten OS za včasih kakšno igro zaigrat za dolgčas, ali pa preprosto za ostale programe ki jih pravtako potrebujem, pa ne delujejo na Linuxu. Tudi tebi priporočam podobno, izkušnja je res fantastična + učiš se delat z različnimi OSi, kar je vedno plus.

maia ::

tuki ni glih 300 evrov, ampak ja, tud manj legalne opcije so. pa kaka je to fora z oem verzijami? sej ful razlike ni v ceni, mal pa je, pa ne razumem a je to mišljeno tud za take kot sem jest?

glede linuxa pa ja, s to idejo se poigravam že neki cajta. itak zdej vidim, da bom mogla totalno doktorirat da pridem do kompa (ne pozabit, da bom mogla jest to zadevo sama sestavt:|). recimo, da bom počkala z dvojnim os-om dokler ne dobim ssd-ja, do takrat pa rc zgleda kul, to nisem vedla, da obstaja!

nobodyelse ::

Glede na tvoje potrebe, ki si jih zapisala v prvem postu, ne vem zakaj bi mela 19inch monitor in nek res hud proc. Sam imam intel E5200, pomoje dons stane ene 50EUR pa 2giga rama ddr2 in imam recimo podobne potrebe kot ti, veliko multitaskanja (tud jest rabm od 30 tabov v ff naprej, poleg se enga browserja) pa par adobe programov itd..itd..In zaenkrat sem cisto zadovoljen s hitrostjo sistema. No da povem kaj sem mislil, jaz bi ti predlagal, da si poleg enga rablenga 19inch monitorja za 50EUR(al pa tud novga), kupis se novega 22 ali 24. Zase vem da s to kisto komot se zdrzim kaksno leto, 2, ce mi pa slucajno eden od mojih dveh monitorjev crkne, grem pa jutri po novega...

todman74 ::

Nekaj testov Athlona X4 620
klik
klik


Tole je malo "ven iz te teme" in bo mogoče kdo rekel, da že težim s tem Cinebench 10 testom, ampak vseeno....imam Phenom X4 9550, z najcenejšo Abit plato in ustrezno poceni rami....večkrat sem "poganjal" tale cinebench in na Vista 32 bit, ni nikoli izrisovalo več kot 130 sekund, povprečen rezultat je 128s, če se pa malo potrudim, pa dobim 126s, tule pa identičen oziroma malo boljši X4 9600, "riše" 138 sekund.....zdaj pa ne vem, sem kaj spregledal in se spet "zaletavam", ali so pa tile testi malo sumljivi....

l0g1t3ch ::

za OS pa lohka linux. R dela, LaTeX tudi in pomoje še vse ostalo kar rabiš. Cena sitnica 0EUR.

jest10 ::

Nekaj testov Athlona X4 620
klik
klik


Tole je malo "ven iz te teme" in bo mogoče kdo rekel, da že težim s tem Cinebench 10 testom, ampak vseeno....imam Phenom X4 9550, z najcenejšo Abit plato in ustrezno poceni rami....večkrat sem "poganjal" tale cinebench in na Vista 32 bit, ni nikoli izrisovalo več kot 130 sekund, povprečen rezultat je 128s, če se pa malo potrudim, pa dobim 126s, tule pa identičen oziroma malo boljši X4 9600, "riše" 138 sekund.....zdaj pa ne vem, sem kaj spregledal in se spet "zaletavam", ali so pa tile testi malo sumljivi....

Ti se dostikrat kam zaletavaš...
Drugače ja pa rezultat Cinebencha čisto realen-X4 9850 ima na tem testu 110s, moj 9650 navit na 2540MHz pa naredi test v 109s, včasih celo v 108s, če je dober dan:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

ModriN96 ::

Ammm...a vas mogoče ona sprašuje po linkih testov pa rezultate kok kkšn proc nardi????? Al sam jst narobe berem pa vidm da sprašuje KAKŠEN KOMP NEGAMERSKI DO 600EUR????????

Majmuni eni.....

jest10 ::

Ammm...a vas mogoče ona sprašuje po linkih testov pa rezultate kok kkšn proc nardi????? Al sam jst narobe berem pa vidm da sprašuje KAKŠEN KOMP NEGAMERSKI DO 600EUR????????

Majmuni eni.....

Ej ti petelinček, ohladi se! Kot prvo jo zanima, kater procesor/konfiguracijo se splača kupiti. In kot drugo, če ne opaziš, na teh testih niso samo igre.

maia ::

modriN96, ne se jezit nanje, eni grejo pac tezko iz svoje koze ;). sej niso cist neuporabni testi, 1/10 je celo monte carlo simulacija, kar je v bistvu tocno to kar rabim, tako da se da razbrat kej uporabnega!

sej zdej mislim, da sem kul, athlonII x4 620 bo, pa mir.

nobodyelse, kul, ampak ti bos zdrzal leto, dve, jest pa hocem nadaljnih 5. zato pac am3, x4 in ddr3 zveni smiselna konfiguracija, sploh za ta gnar. glede monitorja, v katerga bom gledala 12 ur na dan, bom mogoce se mal researchala, ceprav ideja dveh je tud v igri.

l0g1t3ch, pa ja, kot sem rekla. sej glede na to, da sem odjebala office pa spss za LaTeX in R, je itak jasno da to vse pelje k linuxu slejkoprej. ampak zdele sem ze mal cez glavo z idejo, da ga sama sestavim, kar je vam vsem seveda normalna praksa, zame pa pac malo vecji korak. bomo dal linuxa v naslednjem koraku.

te rc 7-ke se zdej kak mesec ne da vec downloadat, tak da bo treba povrtnarit, ampak ok, po tem planu pridem skos pod 400 evrica (brez monitorja), nimam bad feelinga, da sem pretiravala z i5 overkill varianto, lahk razmisljam o dobrih monitorjih, ssd in linux pa sta takoj naslednja koraka. tako, da to je kar zmaga!

nobodyelse ::

Moj poudark je hotu bit, da men sta 2 monitorja zelo zelo pomembna in ti hocem predlagat, da se zelo splaca investirat v to. Ko se navadis na 2 ni vec poti nazaj :). Pa zdej mam samsung 2443bw in nasledn moj bo ziher kaksn dell al pa nec nek tak rank. Tko k pravs ce gledas vanj vec ur na dan se splaca.

Glede proc pa itq v tej smeri k gres jest sm to kupvov saj 1 let nazaj. Edin jest dam glas za intel ;)

Zgodovina sprememb…

maia ::

ne, ne, sej sem razumela, in dva monitorja sta mi ze dolgo na wish-listu. zdej tole je mal off-topic, ampak kako nadlezno pa je, ce sta razlicne velikosti? ker spet, ce za zacetek kupim samo enga, pa racunam, da bom enkrat se mal bolj investirala v drugega... a je 19'' + 22'' recimo kul? to se mogoce zdej slis glupo, sam si predstavljam, da je dost bolj sexy ce sta isto velika?

todman74 ::

Ammm...a vas mogoče ona sprašuje po linkih testov pa rezultate kok kkšn proc nardi????? Al sam jst narobe berem pa vidm da sprašuje KAKŠEN KOMP NEGAMERSKI DO 600EUR????????

Majmuni eni.....


Kakšen dvoličnež.... ko pa tvoj predragi kolega M-XXX napiše 100 prispevkov, v 15 različnih temah, da je i5 10 procentov boljši od 955BE, si pa kar tiho>:D

nobodyelse ::

Jest mam 24 + 19 in zame je to to. Glede izgleda se itq navadis na tisto kar imas. Za drugi monitor res ne rebim vecjega 19 je cist pravsnji. Jest ne rabm gledati 4ih oken naenkrat, 3je so mi za delo cisto dovolj. Recimo pri meni so najbolj pogoste kombinacije: na 24: 2 okna worda ali excela ali DW itd...na 19inch pa browserji.
Ali pa ce delas kako predstavitev v pps imas powerpoint lepo odprt na second monitorju itd itd..

In tudi 22inc je tud cist dost velik.. In tako lahko zelo poceni skoz prides, ene 200EUR za 22 in 100EUR za 19inch.

chicolino ::

za 200eur se da dobiti tudi soliden 24" z fullhd resolucijo. 22" stanejo od 120eur (kanta) naprej.. za 150+ dobiš že v redu
kar pa se tiče drugega monitorja.. kupiš rabljen 19" ali 17" za cca 50, 60eur
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel vs. AMD

Oddelek: Kaj kupiti
243484 (2814) 69charger
»

Kateri procesor bi vi izbrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
898425 (7061) energetik
»

računalnik za cca 550€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556851 (5821) nUUb
»

Nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
558227 (7047) svetetko
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
442231 (1355) opeter

Več podobnih tem