» »

Članki: star/novi slo-tech.

Članki: star/novi slo-tech.

OmegaBlue ::

V stari temi je bila debata offtopic.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

CaqKa ::

jah jeba je... na novem stju povezave do člankov kažejo na stari st... tam pa ne dela... pol od tam komentiraš novico da ne dela, pa vidiš da na novem v novici pa dela...

stari slotech očitno za vse v novem dizajnu dodane članke/prispevke meče vun errorje. v novem dizajnu pa so doseglji LE preko novic.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Zadnje članke imaš na vrhu strani, stari s-t pa je deprecated.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

novi st je handicaped.
pa novi st se sklicuje na stari st. vsaj v primeru člankov.
ma rečte da neote naredli ne pa da neke glupe izjave daješ. naj se na novem stju skine link za prispevke pa bo kul.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Kje na novem se sklicuje na stare članke? Novi nima še prenešenih člankov, ker so razlike v delovanju, stari članki so na roke nakucani HTML dokumenti novi ima interface za oblikovanje, bo počasi, ta čas so se druge poembnejše zadeve izvajale.

Za stari s-t ste bili pa vsi, ki se ga držite ko pijanec plota opozorjeni, da ni za pričakovat dolgoročnega delovanja in nadaljnjega razvoja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Zakaj preprosto ne narediti design za nov ST, ki bo podoben/enak staremu STju?

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Ker potem nima smisla?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

na levi strani imaš zeleni menu v katerem piše prispevki.

vsi trije linki kažejo na tole: http://slo-tech.com/opravicilo.php

pa ful bi bilo fino dobit odgovor od koga iz ekipe.
kdo je omegablue? še med moderatorji ni te osebe, kako ti naj verjamem?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Ja glede na to, da lahko briše/ureja sporočila bi lahko verjel, da je moderator.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

na levi strani imaš zeleni menu v katerem piše prispevki.

vsi trije linki kažejo na tole: http://slo-tech.com/opravicilo.php

Kot rečeno, work in progress. In tudi sama povezava ti pove.

pa ful bi bilo fino dobit odgovor od koga iz ekipe.
kdo je omegablue? še med moderatorji ni te osebe, kako ti naj verjamem?

Zelo ne rad se ponavljam a ker vidim da imaš probleme z razumevanjem:
Stari slo-tech je deprecated, se ne spreminja, je tak kot je, se ne bo nadgrajeval.

Kdo sem jaz vidiš z enostavnim hoverjem nad avatarjem na novem s-t (in po barvi) na starem pa mojo funkcijo označuje naziv.

Leta ti škodujejo CaqKa, postajaš sklerotičen.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

k4vz0024 ::

Nekaterim nam je stari Slo-Tech preprosto všeč...

TESKAn ::

Nekaterim nam je stari Slo-Tech preprosto všeč...

Nekaterim je tudi model T všeč, pa dvomim, da ga lahko servisiraš na pooblaščenem servisu. Stara stran je samo to - stara. Get over it.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

CaqKa ::


Kot rečeno, work in progress. In tudi sama povezava ti pove.

očitno je treba malo dregnit, ker so tisti linki tam že od začetka novega dizajna. mah WIP kaj malo pove... rabite pomoč? čemu traja tako dolgo, razen zaradi volunterizma? ni volje?

Zelo ne rad se ponavljam a ker vidim da imaš probleme z razumevanjem:
Stari slo-tech je deprecated, se ne spreminja, je tak kot je, se ne bo nadgrajeval.

je treba tujko uporabljat?
deprecate [deprikeit] transitive verb moliti za odvrnitev (nesreče, zla); ne odobravati, grajati, obsojati; odvračati; milo prositi; to ~ s.o.'s anger prositi koga, naj se ne jezi; to ~ war ne odobravati vojne

hehe molite za odvrnitev starega stja? ga ne odobravate?


Kdo sem jaz vidiš z enostavnim hoverjem nad avatarjem na novem s-t (in po barvi) na starem pa mojo funkcijo označuje naziv.

Leta ti škodujejo CaqKa, postajaš sklerotičen.

ja oprosti no, če je vmesnik tako zasnovan da je treba hover naredit da tak info dobiš. želel bi si to videt na enem mestu. kaj naj človek išče in hovera nad vsakim nickom? ob predstavitvi novega stja ali ni bilo omenjeno, ali pa je že malo predaleč stran ta informacija o hoverju, da bi se je spomnil.
lahko bi recimo v forumu, na dnu pisalo kdo so tajni policaji.

in ne nič nisem sklerotičen, le razočaran nad tem, da samooklicana najboljša tehnološka spletna stran v slovenskem spletu ni vzor dobrim rešitvam, tudi na področju UIja.

Omega blue, daješ pa občutek da si ne želiš in da nočeš slišat kritike, ki bi pokazala na pomanjkljivosti in mogoče celo nadaljna debata lahko prinesla dobre rešitve k samemu delovanju stja.
in ne, nisem uporabnik starega stja. star s-t sem moral v debato vnest zato ker sem bil primoran v njegovo uporabo, saj ta novi ni dal dovolj funkcionalnosti.

prišlo je iz tega ko me je ena oseba prosila za ene informacije o uporabi SPSS, pa sem se spomnil da je na st članek o PSPP. predno sem ga našel sem šel čez dva errormsgja in na koncu skozi iskanje po novicah zadevo nekak uspel najt. razumi, da sem jaz našel ta članek, ker poznam delček delovanja st in delček zgodivine st. zamisli pa si sedaj nekoga, ki ve da je tukaj tak članek, pa ga ne najde. si želiš da bo raje linkal na članek, ki ga bo našel kje drugje, ali pa le raje tega na st?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Pyr0Beast ::

Mislim, da se večina uporabnikov (vključno z mano) ne bo premaknila iz starega s-t ja kar tako.

Zadeva je bila dokončana in je delovala lepo. Nov s-t samo zgleda lepo, bistvene razlike pa ni. Dodan je 'quote', in sama vsebina se je 'umaknila' ostalim vsebinam v levem in desnem stolpcu, ter avtomatsko prilagajanje širine strani nekako ne deluje. Do nedavnega ni bilo nekaj opcij iskanja/pregledovanja tem, profili pa so bili zmedeni ali pa brez kakršnihkoli informacij.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

kaj se manjka na novem s-t kar ima stari?

qwdl ::

Meni stari S-T mi je bolj všeč predvsem ker berem forum kar iz kavča, zato imam stran na 400% zoom (opera 10); pri starem S-T se razširi vse, tako da lahko centriram besedilo debate čez celo stran; pri novem pa, levi in desni stolpec sta fiksna in besedilo debate se mi raztegne tako, da v vsaki vrstici je ena beseda, kar je neberljivo.
Pa stari S-T je "minimal".
Zaradi tega ne prešaltam na nov S-T.

OmegaBlue ::

očitno je treba malo dregnit, ker so tisti linki tam že od začetka novega dizajna. mah WIP kaj malo pove... rabite pomoč? čemu traja tako dolgo, razen zaradi volunterizma? ni volje?

Blizu 300 člankov na roke prepisat ni ravno hitro.

hehe molite za odvrnitev starega stja? ga ne odobravate?

Zamenjaj slovar:
In computer software standards and documentation, the term deprecation is applied to software features that are superseded and should be avoided. Although deprecated features remain in the current version, their use may raise warning messages recommending alternate practices, and deprecation may indicate that the feature will be removed in the future. Features are deprecated—rather than being removed—in order to provide backward compatibility and give programmers using the feature time to bring their code into compliance with the new standard.

ja oprosti no, če je vmesnik tako zasnovan da je treba hover naredit da tak info dobiš. želel bi si to videt na enem mestu. kaj naj človek išče in hovera nad vsakim nickom? ob predstavitvi novega stja ali ni bilo omenjeno, ali pa je že malo predaleč stran ta informacija o hoverju, da bi se je spomnil.

Osebje označuje drugačna barva, kar je dovolj.

lahko bi recimo v forumu, na dnu pisalo kdo so tajni policaji.

irelevanten podatek, ki ga za udeležbo v forumu ne potrebuješ.

Omega blue, daješ pa občutek da si ne želiš in da nočeš slišat kritike, ki bi pokazala na pomanjkljivosti in mogoče celo nadaljna debata lahko prinesla dobre rešitve k samemu delovanju stja.

Caq ka, na nedokončano funkcijo katere se zavedamo ti več kot "delamo na tem" ne morem odgovorit, tudi če vsak dan to prijazno izpostaviš.

prišlo je iz tega ko me je ena oseba prosila za ene informacije o uporabi SPSS, pa sem se spomnil da je na st članek o PSPP. predno sem ga našel sem šel čez dva errormsgja in na koncu skozi iskanje po novicah zadevo nekak uspel najt.

Na vrhu strani je, točno na sredini.
razumi, da sem jaz našel ta članek, ker poznam delček delovanja st in delček zgodivine st.

Izgleda manj kot si misliš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PaX_MaN ::

Blizu 300 člankov na roke prepisat ni ravno hitro.

Dejte jih pod GPL, objavite primer, kako se ga (na)piše na novem S-T, pa vidite, če se najdejo kje junaki, ki bi jih bili veseli prepisat, vi jih pa potem samo c/pjate noter.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

OmegaBlue ::

Junake že imamo ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

CaqKa ::

>>> Blizu 300 člankov na roke prepisat ni ravno hitro.
1. lepo sem napisal da če se nuca pomoč, povejte.
2. zakaj bi jih na roko prepisal? če so pa že v digitalni obliki? treba jih je uredit za nov dizajn, ne pa na roko prepisat
3. čemu bi čakal da bo vseh 300 člankov napisani, če pa lahko tiste, ki so že urejeni in pripravljeni za objavo na novi spletni strani že takoj objaviš?

>>> Zamenjaj slovar:

pa kaj si te freh?
zdaj naj mi slovar zamenjamo, ker v tistem slovenskem ki je požegnan in ga prodajajo v knjigarnah ni takega opisa, kot je tebi na kožo pisan.
se pa opravičujem za sarkazem ki je očitno v drugo smer streljal. namreč lahko bi uporabil slovenski izraz, ali je slovenščina premalo pol jezik da bi ga uporabil?

>>> Osebje označuje drugačna barva, kar je dovolj.
hmm glede na odziv tukaj v tej temi očitno ni dovolj. glede na to da se med posameznimi posti menjuje barva ozadja sem pričakoval da se skladno s tem tudi barva avatarja. kje pa piše da je barva avatarjev drugačna za mode? kak naj to človek ve. ko se dizajnira UI tako da ni navodil zraven, morejo biti grafični elementi tako nareti, da se bo enoumno vedlo kaj je kaj. recimo samo v tej temi se od začetka vije moder avatar na belem ozadju in belo siv avatar na modrem ozadju.

>>> irelevanten podatek, ki ga za udeležbo v forumu ne potrebuješ.

morebiti za debato, ne pa za pritožbe.

>>> Caq ka, na nedokončano funkcijo katere se zavedamo ti več kot "delamo na tem" ne morem odgovorit, tudi če vsak dan to prijazno izpostaviš.

pa povej kaj se je pa spremenilo od novega stja dalje, razen anonimnega oddelka in popravila bugov, ki je v njem potem omogočil dejansko anonimnost.
pač gre za enostavno psihološko zadevo, da ko vi "delamo na tem" vztrajno ponavljate in nič ne pokažete, pač "delamo na tem" več ni kredibilen.

>>> Na vrhu strani je, točno na sredini.
mogoče na ločljivosti večji od 1024x786. zadnji članek tam zgoraj je prvoaprilski.

>>> >>> razumi, da sem jaz našel ta članek, ker poznam
>>> >>> delček delovanja st in delček zgodivine st.
>>> Izgleda manj kot si misliš.

hočeš rečt da se ti jebe za ostale bralce, ki ne poznajo delovanja slotecha?

tintorel ::

@qwdl:
Uporabi View/Style/Disable Tables
v Operi :)

OmegaBlue ::

Sigh..

1. lepo sem napisal da če se nuca pomoč, povejte.

Ne nucamo, mamo svoje sužnje.
2. zakaj bi jih na roko prepisal? če so pa že v digitalni obliki? treba jih je uredit za nov dizajn, ne pa na roko prepisat

Treba jih je prenest na nov dizajn iz starega HTML dokumenta skozi novi interface za članke. Prepisat je bil tukaj mogoče napačen izraz.
3. čemu bi čakal da bo vseh 300 člankov napisani, če pa lahko tiste, ki so že urejeni in pripravljeni za objavo na novi spletni strani že takoj objaviš?

Ker se še krešejo ideje o izvedbi.

pa kaj si te freh?
zdaj naj mi slovar zamenjamo, ker v tistem slovenskem ki je požegnan in ga prodajajo v knjigarnah ni takega opisa, kot je tebi na kožo pisan.
se pa opravičujem za sarkazem ki je očitno v drugo smer streljal. namreč lahko bi uporabil slovenski izraz, ali je slovenščina premalo pol jezik da bi ga uporabil?

Slovenščina nima primernega izraza, "zastarel" ne pokrije vsega kar deprecated lepo definira v naši preljubi stroki in uporaba tujk ni ravno nenavadna. Glede na to da se valjaš po FERI sem kar rahlo zaskrbljen.
hmm glede na odziv tukaj v tej temi očitno ni dovolj. glede na to da se med posameznimi posti menjuje barva ozadja sem pričakoval da se skladno s tem tudi barva avatarja.

Obstajajo tudi druge barvne sheme. Zaenkrat je takšna urditev najbolj priročna in smiselna. Status moderatorja je v debati popolnoma nerelevanten.

morebiti za debato, ne pa za pritožbe.

V pritožbah sodelujejo samo pritožnk in moderatorji. Za nekoga, ki nima mentalne kapacitete hidranta je dokaj hitro razvidno kdo je moderator in odgovarja na pritožbo.

pa povej kaj se je pa spremenilo od novega stja dalje, razen anonimnega oddelka in popravila bugov, ki je v njem potem omogočil dejansko anonimnost.

Večina sprememb je bila "under the hood" kar se uporabnika tiče, dodane se bile nekatere moderatorske funkcionalnosti, ki olajšajo bivanje tukaj, razdrobljene acl-like dostopne pravice, hitri odgovor, in-line edit posta, anchor povezave na poste, dodana sposobnost moderatorstva samo specifične teme, spremenjeni [code] tagi za prikaz programske kode, dodana sposobnost pisanja LaTeX formul/besedila, novičarski vmesnik je doživel veliko sprememb, dodani so bili oglasi za zaposlitev, luštni statistični grafki v profilu, filtriranje izpisa teme - samo določenega uporabnika ali ključne besede, nazadnje pa je bil dodan še livefeed(včeraj), ki ti lepo samodejno dodaja poste na konec teme brez refresha.

Zagotovo sem še kaj pozabil a nikakor ne sedimo na svoji riti in solimo pamet.

hočeš rečt da se ti jebe za ostale bralce, ki ne poznajo delovanja slotecha?

Če je težko vpisat "PSPP" v iskalnik potem nevem kaj lahko še storimo za take.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

ta_ki_tke ::

Slovenščina nima primernega izraza, "zastarel" ne pokrije vsega kar deprecated lepo definira v naši preljubi stroki in uporaba tujk ni ravno nenavadna.
Tole je pa že bolj izgovor s pasjega repa. Gotovo je težko ali celo nemogoče najti slovensko besedo, ki bi zajela vse pomene angleške, zlasti kakšne strokovne, ampak na to težavo naletimo izključno pri prevajanju. Če pa nekdo piše slovenski tekst in ve, kaj bi rad povedal, je najbolj milo rečeno čudno, če napiše
Stari Slo-Tech je deprecated,
saj to ni ne tič ne miš. Vsaj moderatorji bi lahko malo bolj skrbeli za jezik, če se že ostalim pelje. Nisem kakšen purist, ampak tule se s strokovno latovščino hudo pretirava.

OmegaBlue ::

Originalno besedilo je lepo vsebovalo
Stari slo-tech je deprecated, se ne spreminja, je tak kot je, se ne bo nadgrajeval.

Tudi če ne razumeš tujke, ti nadaljnja razlaga vse pove.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Pyr0Beast ::

Zastaran, dotrajan, mogoče celo dokončan ?

Pravzaprav za uporabnike ni nekih blaznih razlik in novosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ta_ki_tke ::

Originalno besedilo je lepo vsebovalo
Stari slo-tech je deprecated, se ne spreminja, je tak kot je, se ne bo nadgrajeval.
Saj ravno o tem govorim. Tole v krepkem tisku je popolnoma odveč, če je avtor menil, da mora zaradi kakšne nezapopadene lastnosti starega slo-techa uporabiti še angleško besedo, naj bi jo dal v navednice ali v oklepaj. Kar naravnost prepisana beseda iz tujega jezika še ni tujka in je ne moremo kar tako tlačiti v slovenščino, tvorba tujk pa ima svoja, jasno določena pravila.

PaX_MaN ::

Pravzaprav za uporabnike ni nekih blaznih razlik in novosti.

Star.slo-tech.com - 404 not found.

(Ni razlike? Tudi to je en pomen deprekacije...)

root987 ::

Iz debate o člankih vam je uspel prit na debato o tem, kako je OmegaBlue omenu popolnoma pravilno angleško besedo, za katero imamo v slovenščini le približni nadomestek in ki je v stroki sprejeta - še posebej, če nimamo opravka z televizijo/publikacijami (in ne, forum ni publikacija). Me zanima kako zgleda komunikacija v vaših strokah, če morate za vsako angleško besedo najti primeren slovenski nadomestek.

Yaaay za star.slo-tech.com fan club.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ta_ki_tke ::

Iz debate o člankih vam je uspel prit na debato o tem, kako je OmegaBlue omenu popolnoma pravilno angleško besedo, za katero imamo v slovenščini le približni nadomestek in ki je v stroki sprejeta.
Nihče se ni vtikal v njeno pravilnost ali strokovno ustreznost, pač pa v način, kako je bila mentioned, če ti je zdaj kaj bolj jasno.

root987 ::

Popolnoma.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa - Avatarji na Slo-Tech (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
67140385 (22948) Gandalfar
»

Stari Slo-Tech se ukinja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Slo-Tech
29016914 (11193) Tody
»

Nove funkcionalnosti na Slo-Techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
588382 (6466) root987
»

Nov oddelek - Anonimni eksperiment (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
929652 (5769) R33D3M33R
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68744149 (26015) Ziga Dolhar

Več podobnih tem