» »

Prodajna pogodba pri nakupu telefona brez računa

Prodajna pogodba pri nakupu telefona brez računa

;-) ::

Pozdravljeni,
kupil bom telefon, kateri nima dokumentov (računa itd.) Torej samo polnilec, telefon, slušalke, sedanji imetnik mi je rekel da lahko napišema pogodbo da ni ukraden. Zanima me kaj naj ta pogodba vsebuje in kaj vse tvegam z takim nakupom?

Cena je več kot 1x nižja od normalne in aparat je praktično nov, govori da ga prodaja ker nima slovenskega menija.

Aston_11 ::

Kaznivo dejanje prikrivanja, se mi zdi, je to. Če je cena 1x nižja, jasno da ni računa in da je ukraden. Je ni pogodbe zoper to. Torej tveganje, če te dobijo, kazenski postopek in kazen.

OZZY ::

Zakaj pa je zate takoj jasno, da je ukraden če je tok cenej?? Glede na to, da ni SLO menija je verjetno telefon iz tujine, kjer se dobijo veliko ceneje. Zakaj prodaja tok cenej je pa stvar prodajalca.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

;-) ::

Ja to je rekel da je zato tolk cenej ker pač ni garancije in računa in težko proda. Mene ne briga če je ukraden ali ne, samo da nebom jaz najebal bi rad neko pogodbo da se vidi kako je na stvari.

Iti v tak nakup ali ne?

Okapi ::

Takšna pogodba je približno toliko vredna, kot če ti da častno pionirsko, da ni ukraden. Lahko pa vprašaš na policijo, če je kdo prijavil krajo takšnega telefona, ne vem pa, kako je s tujino.

Drugače pa Aston naklada - tudi če je ukraden, ne boš nobene kazni plačal, v najslabšem primeru boš ob telefon, ampak verjetnost je zelo majhna.

O.

AndrejS ::

Če je ukraden ti ga možje v modrem zaplenijo... in lahko vložiš samo zasebno tožbo... in ker so naša sodišča najhitrejša na tem planetu lahko na denar pozabiš

;-) ::

Zakaj majhna verjetnost?

Sem že slišal da so prišli domov folku po telefon itd. samo potem se je vse zaključlo.

Ziga Dolhar ::

Takšna pogodba je približno toliko vredna, kot če ti da častno pionirsko, da ni ukraden. Lahko pa vprašaš na policijo, če je kdo prijavil krajo takšnega telefona, ne vem pa, kako je s tujino.

Drugače pa Aston naklada - tudi če je ukraden, ne boš nobene kazni plačal, v najslabšem primeru boš ob telefon, ampak verjetnost je zelo majhna.

O.


1. Zakaj pogodba ne bi bila nič vredna?

2. Aston ga opozarja na kaznivo dejanje prikrivanja, ne pa tatvine.
https://dolhar.si/

Hardstyle ::

Na policiji ti nebodo delali poizvedbe, če je aparat ukraden zato, ker enostavno nihče ne sme pogledati v te podatke razen kriminalistov, ki se s tem ukvarjajo. Če pa je telefon iz tujine pa pozabi nato, da bi ti kdo prišel na dom. Operaterji ne iščejo oz. ne sledijo telefon izven meja - nimajo dostopa do podatkov drugih operaterjev. Tak, da če je telefon iz druge države te nima kaj bit strah ker te itak nebodo našli oz. iskali.

Okapi ::

Zakaj pogodba ne bi bila nič vredna?
Zakaj bi bila več vredna od ustne izjave?
Aston ga opozarja na kaznivo dejanje prikrivanja, ne pa tatvine.
Kar bi prišlo v poštev, če bi vedel, da kupuje ukradeno robo.

O.

Ziga Dolhar ::

Okapi: glede veljavnosti ni vredna nič več kot ustna pogodba, to drži. Bo pa precej lažja za dokazat, če bi se že (bohnedej) šla tožarit.

Glede KD prikrivanja - ni potrebno, da ve, da kupuje ukradeno robo, modaliteta je tudi če bi zgolj "mogel in moral vedeti". Glede na njegove pomisleke v prvem postu, je Astonovo opozorilo na mestu. (Dasiravno drži, da je možnost sodnega postopka ... no, je bl ni.)
https://dolhar.si/

Utk ::

No, ampak če bi imel to pogodbo, bi z njo dokazal, da je kupil stvar v dobri veri in da res ni hotel ukradene robe. Ali ne?

Ziga Dolhar ::

Um, IMHO s samo pogodbo ne more dokazat svoje "dobre vere". Kakorkoli, dobra vera se predvideva, trditve nasprotne strani, ki se opira na njegove pomisleke oz. mentalno sposobnost pa bo potrebno dokazat.

No, po svoje bi navedba o tem, da prodajalec izjavlja, da stvar ni ukradena, lahko prej vzbudila kakšne pomisleke, češ, "ja zakaj si je pa dal to napisat v pogodbo, če ni imel dvomov o poštenosti prodajalca?" :-)). Sam bi raje kot to, da stvar "ni ukradena", zapisal, da stranki ugotavljata, da je prodajalec lastnik predmeta oz. ima pravico prenosa lastninske pravice na kupca.
https://dolhar.si/

;-) ::

Kupec ni omenjal da stvar ni ukradena in nič, jaz sem ga sam vprašal če ni in je rekel: "ni, to ti lahko garantiram, lahko dobiš kopijo dokumentov mojih in podpisano pogodbo kakršno koli želiš"

Glede na to da nima SLO menijev telefon sem skoraj siguren da ni bil kupljen v Sloveniji torej kot je Hardstyle rekel, ni bojazni da mi bo telefon odvzet oz. bodo kakršnikoli problemi.

Vi bi šli v to ali ne?

ju3 ga bom kupil, pa kar bo bo. Vprašal sem lokalnega policaja ki ga poznam pa mi je rekel da sem smešen, da se policija za "telefonček" ne ubada. Ju3 še pokličem mobitelov oddelek za varnost-danes sem zamudil(delajo samo do 15:00).

;-) ::

Aha zdaj sma se zmenla z prodajalcem bolj točno, na telefonu ni slovenščine in je poleg navadnih črk tudi cirilica zato cena taka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo telefona - serviser ne dviguje in ima v lasti telefon

Oddelek: Loža
303443 (1868) juve91
»

Nakup novega telefona od fizične osebe in pravne posledice

Oddelek: Mobilne tehnologije
263717 (3096) Pesimist
»

Bolha - uporabnik "telefonbolha"

Oddelek: Loža
254252 (3103) Bananovec
»

Podaja telefona na Bolhi, kasneje prijavijo da je ukraden

Oddelek: Pomoč in nasveti
164566 (3653) Rok Woot
»

Kako veš da telefon ni ukraden če nimaš papirjev (nokia) se da preverit IMEI?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173531 (3194) ;-)

Več podobnih tem