» »

Dell zanika visoka vračila netbookov s prednaloženim Linuxom

1
2
3

Tarzan ::

Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

TKP, še veš ne kako prav imaš v svojem podpisu. Si živ primerek. ;)

HeMan ::

BigWhale: in na katerem super računalniku teče Lunix?


Na večini. http://www.top500.org/stats/list/33/os

techfreak :) ::

Kakor sem že povedal, ampak mi je en moderator izbrisal ... Lunix ni enak Linuxu.

HeMan ::

Kaj pa je Lunix?

Utk ::

Madona, človek se zatipka pa nardite tak cirkus iz tega. Totalni troti, odprtokodniki in ostali, ki sploh to omenjate.

TKPhysicist ::

Mare4: moram priznati, da si lepo povedal. Se kar strinjam s teboj tisto kar je povedano na koncu.

Ampak jaz sem omenjal množico ljudi, ki ni njegovo primarno delo delati z računalniki kot predmetom s katerim rešujemo probleme. Saj, da je delo prijetno v OS sistemih kot je Linux, nam vzame bistveno več časa pri učenju kot z OS Win. Za njih je značilno, da ni potrebno nekakšnih učnih ur, da obvladamo osnove. Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno in sama varnost dela z njimi je zadovoljiva.

Ker sem tukaj očitno edini, ki komentiram in sem pri OS (ampak tukaj omenjam samo izdelek Windows in ne še ostalih produktov MS-a) na strani MS-a, sem začel ugibati, da je debata o OS-ih na Slo-techu povsem anti-konstruktivna.
Zelo je zgovoren podatek, da je za MS Win potrebno odšteti cca. 250€ in je praktično nameščen na 90% računalnikov, za razliko od Linux, ki je pa brezplačen. Sam bi zagotovo uporabljal Linux, če bi bil res dejansko boljši in naprednejši, tako tudi razmišljajo ostali, saj vemo kako hitro se širijo informacije med fizičnimi in med pravnimi osebami (ki pa so največji zaslužek MS-a). Ne zdi pa se mi ravno pravilno dejanje, da nekako ne želimo priznati šibkosti in brezglavo vzklikamo, da pa je zagotovo najboljši. Kako bo pa MS dobil resnega tekmeca in naredil nekaj več iz sebe, ko pa so posamezniki na strani Linuxa in zavzeto hvalijo kar pač dobijo, pogoj je samo, da ni od Microsofta.

Vsekakor bi rabil MS resno konkurenco, ampak Linux tukaj z vsem hrupom, ki ga vzganjajo zagrizeni oboževalci, nikakor ni konkurenca. Razočaran sem, ker v EU ni nikogar, ki bi lahko bil sposoben sestaviti OS in stopiti na žulj MS-u. Sedaj je vprašanje: zakaj? Zato ker bi tako dobili napredek, konkurenco in seveda boj na trgu, kjer se regulira cena.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Mare4: moram priznati, da si lepo povedal. Se kar strinjam s teboj tisto kar je povedano na koncu.

Ampak jaz sem omenjal množico ljudi, ki ni njegovo primarno delo delati z računalniki kot predmetom s katerim rešujemo probleme. Saj, da je delo prijetno v OS sistemih kot je Linux, nam vzame bistveno več časa pri učenju kot z OS Win. Za njih je značilno, da ni potrebno nekakšnih učnih ur, da obvladamo osnove. Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno in sama varnost dela z njimi je zadovoljiva.

Ker sem tukaj očitno edini, ki komentiram in sem pri OS (ampak tukaj omenjam samo izdelek Windows in ne še ostalih produktov MS-a) na strani MS-a, sem začel ugibati, da je debata o OS-ih na Slo-techu povsem anti-konstruktivna.
Zelo je zgovoren podatek, da je za MS Win potrebno odšteti cca. 250€ in je praktično nameščen na 90% računalnikov, za razliko od Linux, ki je pa brezplačen. Sam bi zagotovo uporabljal Linux, če bi bil res dejansko boljši in naprednejši, tako tudi razmišljajo ostali, saj vemo kako hitro se širijo informacije med fizičnimi in med pravnimi osebami (ki pa so največji zaslužek MS-a). Ne zdi pa se mi ravno pravilno dejanje, da nekako ne želimo priznati šibkosti in brezglavo vzklikamo, da pa je zagotovo najboljši. Kako bo pa MS dobil resnega tekmeca in naredil nekaj več iz sebe, ko pa so posamezniki na strani Linuxa in zavzeto hvalijo kar pač dobijo, pogoj je samo, da ni od Microsofta.

Vsekakor bi rabil MS resno konkurenco, ampak Linux tukaj z vsem hrupom, ki ga vzganjajo zagrizeni oboževalci, nikakor ni konkurenca. Razočaran sem, ker v EU ni nikogar, ki bi lahko bil sposoben sestaviti OS in stopiti na žulj MS-u. Sedaj je vprašanje: zakaj? Zato ker bi tako dobili napredek, konkurenco in seveda boj na trgu, kjer se regulira cena.


Tudi IE je klecnil, počasi, vendar neizbežno bo tudi Windows za maso (ker na strežnikih je konec veselja) en dan se ugasnil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Poldi112 ::

>Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno in sama varnost dela z njimi je zadovoljiva.

Smeh. Na kvadrat.

>Zelo je zgovoren podatek, da je za MS Win potrebno odšteti cca. 250€ in je praktično nameščen na 90% računalnikov, za razliko od Linux, ki je pa brezplačen.

Pozabil si na delež, ki dejansko plača licenco. Da sploh ne omenjamo deleža, ki plača licenco po ceni €250.

>Vsekakor bi rabil MS resno konkurenco, ampak Linux tukaj z vsem hrupom, ki ga vzganjajo zagrizeni oboževalci, nikakor ni konkurenca.

Zanimivo, da se celo MS ne strinja s teboj - OS, zaradi katerega ponoči ne spijo, je ravno Linux.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Ker sem tukaj očitno edini, ki komentiram in sem pri OS (ampak tukaj omenjam samo izdelek Windows in ne še ostalih produktov MS-a) na strani MS-a, sem začel ugibati, da je debata o OS-ih na Slo-techu povsem anti-konstruktivna.

Ne pretiravaj. CrniE in darkolord sta na tvoji strani. Občasno še FitnessBoy pomaga.

Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno

Kar povej to vsem, ki svoje tajnice pošiljajo na draga izobraževanja ...


Sam bi zagotovo uporabljal Linux, če bi bil res dejansko boljši in naprednejši, tako tudi razmišljajo ostali, saj vemo kako hitro se širijo informacije med fizičnimi in med pravnimi osebami (ki pa so največji zaslužek MS-a).

Kako naj bo boljši, če pa ni gonilnikov/program zanj?

Vsekakor bi rabil MS resno konkurenco

Najslabša ideja. Kompatibilnost ... kje je to? Če bo 1000 različnih OSov, se nobenemu ne bo ljubilo pisati gonilnikov in program za vsakega. Se bo že videlo kaj se najbolj uporablja ... in za tisto se bo delalo. Ali pa bomo imeli po 100 OSov naenkrat zagnanih v virtualnih strojih ...

Mac OS je recimo konkurenca ... pa še vseeno je na 10%. Ampak preprosto ni programske opreme za ta OS ... in zato je Windows skoraj vedno izbran.

SmeskoSnezak ::

Windows Vista zadovoljiv OS?

Ojoj, umiram od smeha... še Microsoft bi ga najraje izbrisal iz njihovega repertoarja, ker so si dal s tem OS-om shot v nogo. Toliko o tej zadovoljivi Visti.

Get a grip. Or even better, get a life! :P
@ Pusti soncu v srce... @

ABX ::

Windows Vista zadovoljiv OS?

Ojoj, umiram od smeha... še Microsoft bi ga najraje izbrisal iz njihovega repertoarja, ker so si dal s tem OS-om shot v nogo. Toliko o tej zadovoljivi Visti.

Get a grip. Or even better, get a life! :P


Vista je super, sicer WinME je tudi solidna zadeva.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

win64 ::

Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno in sama varnost dela z njimi je zadovoljiva.


se ti hecaš, neizobražen kader in varnost?
Mimogrede to ne velja za noben OS...

ABX ::

Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno in sama varnost dela z njimi je zadovoljiva.


se ti hecaš, neizobražen kader in varnost?
Mimogrede to ne velja za noben OS...


Zdaj vidiš na kakšen nivoju je folk ki priporoča Windows.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SmeskoSnezak ::

ABX, ne meči vseh v isti koš! Sovražim folk, ki posplošuje na tak način.

Sicer pa ja, Windows Vista je kakor Windows Millenium. Večina ima z OS-om težave, a so redki ki jim dela. Men so ME delali brez problemov, Vista pa tui.

Statistika je povedala svoje. Windows Vista gre hitreje na "pokopališče" kakor ME.
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno in sama varnost dela z njimi je zadovoljiva.


se ti hecaš, neizobražen kader in varnost?
Mimogrede to ne velja za noben OS...

Mimogrede, se spravi na raven Linux varnosti in boš prej potreboval kakšnega informatika, ki bo sedel poleg tebe in ti pacal OS skupaj, da slučajno ne bo šlo vse skupaj k vragu...če ne primoreš težavnosti dela z Win OS, potem pač nisi sposoben upravljati z računalnikom.

Da so izobraževanja tajnic draga? Od kje pa zdj to? Pa če bi hipotetično bila, kako draga bi šele bila Linux izobraževanja...

Windows Vista zadovoljiv OS?

Ojoj, umiram od smeha... še Microsoft bi ga najraje izbrisal iz njihovega repertoarja, ker so si dal s tem OS-om shot v nogo. Toliko o tej zadovoljivi Visti.

Get a grip. Or even better, get a life! :P


Očitno poganjaš doma 20 let staro kanto, ki ti poganja freeDOS, to je pač tvoj problem in ne težava OS-a. Večina, ki pljuva po Visti je neko nabijanje, ker pač ali si je ne morejo privoščiti (strojne zahteve, aktivacija za katero potrebujemo legalno verzijo in ne kot je bilo do sedaj...) ali pa je preprosto niso niti grobo sprobali.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Zgodovina sprememb…

TKPhysicist ::

Ker sem tukaj očitno edini, ki komentiram in sem pri OS (ampak tukaj omenjam samo izdelek Windows in ne še ostalih produktov MS-a) na strani MS-a, sem začel ugibati, da je debata o OS-ih na Slo-techu povsem anti-konstruktivna.

Ne pretiravaj. CrniE in darkolord sta na tvoji strani. Občasno še FitnessBoy pomaga.

Samo izobraževanje kadra pri Win skoraj ni potrebno

Kar povej to vsem, ki svoje tajnice pošiljajo na draga izobraževanja ...


Sam bi zagotovo uporabljal Linux, če bi bil res dejansko boljši in naprednejši, tako tudi razmišljajo ostali, saj vemo kako hitro se širijo informacije med fizičnimi in med pravnimi osebami (ki pa so največji zaslužek MS-a).

Kako naj bo boljši, če pa ni gonilnikov/program zanj?

Vsekakor bi rabil MS resno konkurenco

Najslabša ideja. Kompatibilnost ... kje je to? Če bo 1000 različnih OSov, se nobenemu ne bo ljubilo pisati gonilnikov in program za vsakega. Se bo že videlo kaj se najbolj uporablja ... in za tisto se bo delalo. Ali pa bomo imeli po 100 OSov naenkrat zagnanih v virtualnih strojih ...

Mac OS je recimo konkurenca ... pa še vseeno je na 10%. Ampak preprosto ni programske opreme za ta OS ... in zato je Windows skoraj vedno izbran.

Dej fantiček, ti pa še enkrat preberi kaj si napisal in se zjasni kaj bi rad...ker tale WTF zmazek je za na odpad. Če misliš pisat samo, da daš kontra, ti priporočam predhoden spanec.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SmeskoSnezak ::

Ne se tolažit s takšnimi spisi, da bi naj jaz bil nesposobn. Pa tudi selektivno nea beri. ABX-u sem lepo odgovoril, spregledal mogoče?

Sem vse dobil legalno in že sprobavam 7-ko. Deluje out of the box in to superiornejše XP-jem, ki sem jih dobo z računalnikom vred.

Sploh se nočem spuščat v debato o izobraževanju, ker ne mislim jaz tebe izobraževat, ki bi očitno moral takšne stvari vedeti. Takšni ljudje nonstop delate probleme. Potem pa morm jaz pa vsi dobri računalničarji vedno popravlati ugled računalniških tehnikov.

Čist tak, ker sem prijazen. Poglej si cene izobraževanj pa primerjaj. Niso čist nič dražja za linux in odprte programe kot za MS programje. Če se ne motim so celo cenejša. Že kako leto nisn gledal cen, pa itak dvomim, da se spremenilo kaj.
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

Sploh se nočem spuščat v debato o izobraževanju, ker ne mislim jaz tebe izobraževat, ki bi očitno moral takšne stvari vedeti. Takšni ljudje nonstop delate probleme. Potem pa morm jaz pa vsi dobri računalničarji vedno popravlati ugled računalniških tehnikov.

Glede na moje mnenje o Visti očitno ne potrebujem izobraževanja o mojem OS. In ti si sedaj ta rešitelj, ki rešuje dobro ime MS WInsov? Če si ti/vi tisti, ki skrbi/te, da računalniški sistem deluje brezhibno, zakaj se potem ne poslužujete drugega OS-a in preprosto daste prste vstran od MS-ovih izdelkov? To bi me zanimalo vedeti...saj MS OS ne deluje zadovoljivo in so pri Linux cenejša izobraževanja, kakor praviš.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SmeskoSnezak ::

Še enkrat te vprašam. Zakaj bereš selektivno? Poante napisanega očitno nisi skapiral.
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

Še enkrat te vprašam. Zakaj bereš selektivno? Poante napisanega očitno nisi skapiral.

Se opravičujem, samo obesil sem se na to kaj si ti napisal, in glede na napisano zastavil vprašanje...kaj te pa moti s selektivnim branjem? Samo ne bi rad preveč posploševal.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SmeskoSnezak ::

Ker večinoma stvar vedno napišem takole, da če prebereš celi moj post ali pa "gručo", dobiš pravo sliko, kaj točno sn mislo. Pač , getting the bigger picture. :)

In MS je tisto 'skoraj' sam izjavil, da je Vista zgrešila... kot je bil zgrešen Win ME. Ampak , a ne opazite, da če enkrat kiksne , se kasneje popravi in izbolša? Poglej si Windows XP, kak dugo živijo. Probaj 7-ko.
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

Ker večinoma stvar vedno napišem takole, da če prebereš celi moj post ali pa "gručo", dobiš pravo sliko, kaj točno sn mislo. Pač , getting the bigger picture. :)

Se bom potrudil naslednjič.

In MS je tisto 'skoraj' sam izjavil, da je Vista zgrešila... kot je bil zgrešen Win ME. Ampak , a ne opazite, da če enkrat kiksne , se kasneje popravi in izbolša? Poglej si Windows XP, kak dugo živijo. Probaj 7-ko.

A obstaja kakšen spis kjer bi bili tisti "zgrešeni" streli vsaj malo opisani. Do sedaj sem poslušal samo posplošeno kritiziranje, ampak nič konkretnega. Tudi pri študentih FRI-ja ni nekih informacij, ki bi mi zadoščale.

Bom pa z veseljem sprobal 7-ko, ampak ne bom imel preveč pričakovanj, kakor me je tudi IE8 razočaral in tako sem ostal na FF.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SmeskoSnezak ::

Preveč pričakovati?

To je napaka, ki jo počne večina folka, kolk sn opazo. Preveč pričakuje, pol pa je razočaran nad novo verzijo igre. Nad novim programom, OS-em. Avtom, filmom. Ok, zdaj sn že preveč s konteksta šou :D

Kje bi bilo napisano? V bistvu so nekje neke statistike na netu. Je neke cajta nazaj, ka sn gledal to, a se spomnim, da je bil folk najmanj zadovoljn z ME in zdaj tole Visto.

Lahk pa si postaviš enostavno vprašanje. Zakaj so sforsirali 'čist' nov OS v dveh letih, če pa bi naj bla Vista OK? In večina na tem forumu se bo strinjala, če napišem, da je 7-ka Windows Vista + SP(bilokera verzija) :D Spometali so vun vse Vistine hrošče in jo spolirali ter naredily še underhood tunyng, hehe.
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

Lahk pa si postaviš enostavno vprašanje. Zakaj so sforsirali 'čist' nov OS v dveh letih, če pa bi naj bla Vista OK? In večina na tem forumu se bo strinjala, če napišem, da je 7-ka Windows Vista + SP(bilokera verzija) :D Spometali so vun vse Vistine hrošče in jo spolirali ter naredily še underhood tunyng, hehe.

To vprašanje o sem si tudi sam zastavljal, zakaj tako hitro nov OS. Bile so tudi neke izjave, da bo MS odslej izdajal pogosteje OS kakor prej. Je pa tudi res, da 7-ke še ne poznamo dovolj, da bi govorili prehitro kaj to je. Vsak sistem potrebuje nekaj časa, da se ustali v okolje. Očitno Vista ni imela te sreče, da bi šla po stopinjah XPjev.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

ABX ::

ABX, ne meči vseh v isti koš! Sovražim folk, ki posplošuje na tak način.


Imaš prav in se oproščam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

Dejstva:

    1. hardver se je v 15 letih razvijal s svetlobno hitrostjo
    2. pisci softvera so v večini hitrejši in boljši hardver izkoristili samo za bloat (šminko)
    3. računalniška pismenost se v 15 letih ni nič izboljšala

Nauk:

    Imamo 10.000x hitrejše računalnike kot pred 15 leti, z njimi pa naredimo kvečjemo toliko ali pa eno malenkost več kot pred 15 leti. Žalost.

Poldi112 ::

>Da so izobraževanja tajnic draga? Od kje pa zdj to? Pa če bi hipotetično bila, kako draga bi šele bila Linux izobraževanja...

Ne vem kako si ti predstavljaš izobraževanje tajnic, ampak tale cenik je neka realna slika stroška zunanjega izobraževanja. In ecdl je kar popularna zadeva. In ker poznam tudi par ljudi, ki jim je firma to plačala, imam nek občutek kaj tu dobiš. Če si trd, bolj malo. En še vedno ne razume koncepta direktorijev, je pa navdušen nad copy/paste.

Zdaj mi pa povej, zakaj bi bilo Linux izobraževanje kaj dražje? A boš mogoče tiste, ki se učijo miško premikati, učil konfigurirat postfix?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Mimogrede, se spravi na raven Linux varnosti in boš prej potreboval kakšnega informatika, ki bo sedel poleg tebe in ti pacal OS skupaj, da slučajno ne bo šlo vse skupaj k vragu...

LOL, izjava leta. Se vidi, da komentiraš OS, ki ga še nisi resno uporabljal.

če ne primoreš težavnosti dela z Win OS, potem pač nisi sposoben upravljati z računalnikom.

Delo z Winsi ni tako enostavno. No, je, dokler ne potrebuješ kakšne bolj kompleksne zadeve naredit...

Da so izobraževanja tajnic draga? Od kje pa zdj to? Pa če bi hipotetično bila, kako draga bi šele bila Linux izobraževanja...

Testiranja v naši državni upravi pravijo da ne.

Očitno poganjaš doma 20 let staro kanto, ki ti poganja freeDOS, to je pač tvoj problem in ne težava OS-a. Večina, ki pljuva po Visti je neko nabijanje, ker pač ali si je ne morejo privoščiti (strojne zahteve, aktivacija za katero potrebujemo legalno verzijo in ne kot je bilo do sedaj...) ali pa je preprosto niso niti grobo sprobali.

Ravno obratno. Če imaš doma zmogljiv računalnik, ti Vista sploh ne deluje zadovoljivo. Če pa računalnik uporabljaš za kakšno resno delo (ne, igranje igric ni resno delo), recimo rendering filmov, ali kaj podobnega, pa Vista sploh odpove.
sudo poweroff

driver_x ::

Ali bi se dalo narediti tako, da bi v nastavitvah foruma lahko določil, da se ti objave nekaterih članov ne prikazujejo?

BlaY0 ::

Zdaj mi pa povej, zakaj bi bilo Linux izobraževanje kaj dražje? A boš mogoče tiste, ki se učijo miško premikati, učil konfigurirat postfix?

Ehh, vsak bučman dobro ve, da se pri Windows tečajih miško premika v smeri urinega kazalca, pri Linux tečajih pa v nasprotni smeri. Iz tega sledi, da je Linux tečaj dražji, ker je pri njem potreben en dodatni rekvizit in sicer ogledalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Ali bi se dalo narediti tako, da bi v nastavitvah foruma lahko določil, da se ti objave nekaterih članov ne prikazujejo?

Sigurno bi se dalo, samo potem bi forum izgubil smisel...

Ziga Dolhar ::

TKPhysicist: Opozorilo. Priporočam dvig nivoja debate in manj izletov na osebno raven. Pravila
https://dolhar.si/

ABX ::

Dejstva:

    1. hardver se je v 15 letih razvijal s svetlobno hitrostjo
    2. pisci softvera so v večini hitrejši in boljši hardver izkoristili samo za bloat (šminko)
    3. računalniška pismenost se v 15 letih ni nič izboljšala

Nauk:

    Imamo 10.000x hitrejše računalnike kot pred 15 leti, z njimi pa naredimo kvečjemo toliko ali pa eno malenkost več kot pred 15 leti. Žalost.


Ne vem ti, ampak 15let nazaj ni bilo toliko vsebine na Internetu, če pa ti danes ne znaš Googlat pa ne obsojat ostale.
Omejitev kot vedno je tvoja kreativnost.

In hardware se razvija po Moore's Law
Moore%27s law @ Wikipedia
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

Ne vem ti, ampak 15let nazaj ni bilo toliko vsebine na Internetu, če pa ti danes ne znaš Googlat pa ne obsojat ostale.


1. 15 let nazaj na internetu ni bilo praktično nobene vsebine
2. Googlanje je širok pojem... eni prek Googla najdejo samo "rumenjak" recimo, za ostalo sploh ne vedo, da se da tudi poiskati
3. koga sem obsodil

Omejitev kot vedno je tvoja kreativnost.

A seveda, eni kreativno MSN-jajo, drugi pa kreativno FaceBookajo in tretji spet kreativno nažigajo CoD, vse to pa blage veze nima z računalniško pismenostjo.

In hardware se razvija po Moore's Law
Moore%27s law @ Wikipedia


Ja.

Mogoče še kaj?

ABX ::

Ali bi se dalo narediti tako, da bi v nastavitvah foruma lahko določil, da se ti objave nekaterih članov ne prikazujejo?

Sigurno bi se dalo, samo potem bi forum izgubil smisel...


Ne, določene Trolle ni vredno poslušat, ker še tebe potegnejo v nesmiselne debate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

borchi ::

killfile, killfile...
l'jga

nekikr ::

Ampak nečesa pa ni noben napisal glede izobraževanj. Je že morda res, da je cena osnovnega tečaja za Linux in OpenOffice enaka ceni za ekvivalent MS tečajem. Ampak bistvena razlika je, da moraš neko tajnico peljati na ta tečaj linuxa, na tečaj Win pa ne. Tako da cena je že ista, samo v prvem primeru jo moraš absolutno plačati, v drugem pa to ni potrebno, saj je osnovno poznavanje računalnika (in ne mislim hardware temveč zgolj brskalnik, Word in še nekaj malenkosti) del splošne razgledanosti.

driver_x ::

Če imaš zaposleno tako tajnico, da ob poznavanju uporabe Worda ne zna narediti enega dopisa v OOo, potem je res škoda denarja za kakršnokoli izobraževanje.

nekikr ::

Lepo, da si se obesil na OpenOffice. Linux, ki je večji probem, seveda prezreš.

driver_x ::

Linux je samo OS. Za tajnico je pomembno, da ima ikono za "Word" na pravem mestu. Menda ne pričakuješ od tajnice, da ti bo administrirala računalnike?

Tarzan ::

Kako je Linux problem? Si sploh kdaj temu operacijskemu sistemu dal možnost? Vsaka snažilka se bo znašla v Linuxu prav tako dobro, kot v Windowsih. No, od prihoda Viste mogoče v Linuxu s KDE 4.3 še bolj. ;)

Osnovno poznavanje računalnika NI enako osnovnemu poznavanju MS programskih paketov in definitivno ni enako splošni razgledanosti. Gre se za računalniško pismenost in nekdo, ki se znajde v enem operacijskem sistemu, se bo brez večjega napora znašel tudi v vseh ostalih. Če je človek nepismen, se bo pač naučil nekaj potez miške in se okoli razglašal za vseveda, bo pa zmrznil takoj, ko bo dejansko potrebno kaj pametnega narediti.

Linux ima namizje, tako v Gnome kot v KDE okolju, ima ikone, na katere z miško klikneš in je sposoben poganjati aplikacije, s katerimi si povsem enako (ali še bolj) učinkovit, kot v MS Windows okolju. Če je klik na ikono Firefoxa in OpenOfficea velik problem, potem pač spadaš v množico računalniško popolnoma nepismenih oseb, ki ne bi smeli nikoli dobiti dostopa do administratorskih privilegijev Windows sistema (ali katerega koli drugega).

nekikr ::

Ne pravim, da v Linuxu ne moreš narediti istih osnovnih informacij kot jih lahko v MS. Nikoli nisem tega trdil. Trdim pa, da tajnici ob nastopu na delovno mesto ni potrebno iti na osnovni tečaj Windowsev. Mora pa iti na osnovni tečaj Linuxa. Pa obračajte zadeve kolikor hočete.

tony1 ::

Ni res. Probaj Ubuntu in potem povej.

driver_x ::

nekikr: Potem imaš pa ti drugačno tajnico kot jo imamo pri nas. Če še nisi videl Linuxa, potem ne piši neumnosti, saj ti je že Tarzan razložil, da imaš tudi v Linuxu namizje (celo več jih je), kamor lahko postaviš ikone za bližnjice do programov, potem imaš "start" meni, ki mogoče ni ravno Start, ampak tudi v visti ni več Start, od kjer so tudi dostopne različne aplikacije. Poleg tega datoteke shranjuješ v mape, .... Za te stvari boš res težko dobil tečaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

nekikr ::

Ko odrastete in mogoče odprte firmo ali pa se vsaj zaposlite pri eni malce večji, potem se spomnite na te trditve in kako lepo se vidijo iz letala.
Kdor pravi, da je nekdo, ki celo življenje "klofa" po Win sistemu enako produktiven takoj ko mu pokažeš Ubuntu je preprosto rečeno, bedak. Manjša produktivnost pa je za podjetje še slabša opcija, kot izibraževanje kadra za stvari, ki jih že poznajo.

hamax ::

> Kdor pravi, da je nekdo, ki celo življenje "klofa" po Win sistemu enako produktiven takoj ko mu pokažeš Ubuntu je preprosto rečeno, bedak.

A naloga tajnic je klofanje po operacijske sistemu?

ABX ::

Ampak bistvena razlika je, da moraš neko tajnico peljati na ta tečaj linuxa, na tečaj Win pa ne.


To pa je zaradi tega ker se folk uči na pamet namesto da bi razumel osnove. V računalništvu osnovni pojmi so vedno isti le UI se spreminja.

Imamo mape in datoteke, to je vse kar rabiš vedet, ampak ta osnovni pojem 3/4 ljudem ni jasen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tarzan ::

Nekateri firmo že imamo, nekateri pač govorite na pamet. Kot sem rekel, nekomu, ki ni pismen pač nobena knjiga ne pomaga, pa so črke lahko še tako velike - zato pa imamo pobarvanke.

driver_x ::

Ko odrastete in mogoče odprte firmo ali pa se vsaj zaposlite pri eni malce večji, potem se spomnite na te trditve in kako lepo se vidijo iz letala.
Kdor pravi, da je nekdo, ki celo življenje "klofa" po Win sistemu enako produktiven takoj ko mu pokažeš Ubuntu je preprosto rečeno, bedak. Manjša produktivnost pa je za podjetje še slabša opcija, kot izibraževanje kadra za stvari, ki jih že poznajo.


1. Klofanje po win in lin je enako produktivno. Če 8 ur prestavljaš ikone po namizju in se izgraš z nastavitvami tega ali onega sistema je tvoja produktivnost enaka 0.

2. Drugo je, če imaš poleg OS-a nameščeno še kakšno aplikacijo (pisarniški paket, IDE, SAP GUI, ...), ki jo potrebuješ za delo. Če aplikacija teče v obeh OS-ih, potem ti OS težko vpliva na produktivnost.

ABX ::

Nekateri firmo že imamo, nekateri pač govorite na pamet. Kot sem rekel, nekomu, ki ni pismen pač nobena knjiga ne pomaga, pa so črke lahko še tako velike - zato pa imamo pobarvanke.



Ljudje so čudna bitja, želijo biti statični v svetu ki je dinamičen. Ne gre, potem pa v kot in jokat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri windows naložiti na netbook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5611217 (10174) toblak
»

Ubuntu 10.04 proti Windows 7 - drugi del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8718802 (16118) MrStein
»

Dell zanika visoka vračila netbookov s prednaloženim Linuxom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
1058698 (5936) BigWhale
»

Acer za netbooke ne bo uporabil Androida (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14410624 (8030) PrimozR
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811934 (9505) poweroff

Več podobnih tem